Skocz do zawartości

Zestaw Stereo do muzyki z podłączeniem do TV


enzowaty

Recommended Posts

Witam,
Od dłuższego czasu zabieram się za złożenie zestawu stereo który również służył by mi jako wsparcie do tv/play station. Jako że jestem totalnym laikiem nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać ale po 3 dniach na tym forum zdecydowałem się na taki oto zestaw. Proszę was o opinię i wsparcie czy poniższa konfiguracja ma sens. Oczywiście liczę na wasze propozycję.


Mój budżet to 4 500 zł

1. 1. KOLUMNY Magnat Quantum 675
http://www.euro.com.pl/kolumny-audio/jamo-...75-czarny.bhtml

2. Wzmacniacz i Amplituner
http://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-...00-czarny.bhtml

3. BLUE RAY Yamaha BD-S477
http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray...77-czarny.bhtml
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie napisałeś jakie duże masz pomieszczenie... alternatywą jest Onkyo 8130. Najlepiej posłuchaj obu z różnymi kolumnami.




- Pomieszczanie 20m2.
- Głownie będzie słuchanie klasycznego rocka niż łubudubu.

Jak zbiorę od was cenne rady na pewno udam się do salonu na odsłuch już z konkretną konfiguracją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Na pewno możesz zrezygnować z odtwarzacza Blu-Ray! PS3/4 jest w niego wyposażony, jest świetnej jakości.
Zaoszczędzone pieniądze możesz wykorzystać inaczej. icon_smile.gif
Nie jestem fanem Yamahy, rozważ Onkyo http://allegro.pl/nowosc-onkyo-tx-8150-rad...5771779077.html
Z Onkyo ładnie zgrywają się kolumny JBL http://allegro.pl/nowosc-jbl-studio-280-do...5753604934.html

Zauważyłem, że celujesz w amplituner - za chwilę ktoś będzie próbował namówić Cię na wzmacniacz stereo. icon_smile.gif

Znam bardzo podobny zestaw, zatem propozycja nie jest przygotowana w ciemno.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat


Zestawienie jw. mocno, dynamicznie grające, raczej po ciepłej stronie brzmienia, dobrze wypełnione, nie przejaskrawione, nie suche, czy przesadnie analityczne.
Onkyo 8150 ma nieco mniej dołu i tzw kopa, średnica jest chłodniejsza. Do Onkyo , czy podobnej sieciowej Yamahy wybrałbym kolumny typu Magnat quantum, Stx electrino 250 , czyli takie z lepszym wypełnieniem dołu i niezbyt ostra górą . Chyba, że lubisz bardziej analityczne, twarde brzmienie to faktycznie inne kolumny.
Pamiętaj brzmienie kolumn i piecyka się wzajemnie uzupełnia, a ich wady, czy zalety nie powinny się dublowaćicon_wink.gif

Cytat

Zauważyłem, że celujesz w amplituner - za chwilę. ktoś będzie próbował namówić Cię na wzmacniacz stereo. icon_smile.gif


Hmm, jak ktoś zna faktycznie swoje potrzeby, do wzmacniacza ( lub we "wzmacniaczu" ) dodatkowo potrzebuje radia www, wejść cyfrowych, usb z odczytem ,a ma koło 2 tys. nie ma co na siłę forsować wyższości jednego nad drugim, ( czy namawiać na wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki wszystkim za sugestie i zaangażowanie. Dostałem dużo privów i na pierwszy cel idzie zestaw:
http://stx.pl/electrino-250-denon-pma-720ae-dcd-720ae.html



Kiedyś też celowałem w Denona 720, jednak w odsłuchach okazał się trochę mdły.

Czy ktoś wie, co to za kolumny? Podpadają trochę pod no-name, ale może się mylę.

Zauważ, że odbiegłeś od pierwotnego planu - amplitunera. Brak Wi-Fi, Tunera, optyki...

O ile 720 byłbym gotów przyjąć, to na ten zestaw na pewno bym się nie zdecydował. icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Dzięki wszystkim za sugestie i zaangażowanie. Dostałem dużo privów i na pierwszy cel idzie zestaw:
http://stx.pl/electrino-250-denon-pma-720ae-dcd-720ae.html




Czy ktoś wie, co to za kolumny? Podpadają trochę pod no-name, ale może się mylę.


Nie myślałem, że kiedyś wezmę w "obronę" STX, jednak pisanie, że podpadają pod no name jest trochę śmieszne i niezbyt dobrze świadczy o znajomości rzeczy, a wystarczy kliknąć i poczytać. Firma ma wyroby dla różnych grup, owszem przystępne cenowo ( to chyba jeszcze nie wada) a sporo zaprojektowanych wyrobów, składają na swoich podzespołach, a nie chińskich.
Seria Electrino jest warta swej ceny i dobrze zaprojektowana, podobnie FS, FX, MX, choć oczywiście nie każdemu muszą przypaść brzmieniowo do gustu, czy zgrać się z resztą klocków. Nawet śmiem twierdzić, że ich tani model STX F200 jest o wiele lepszy od innych tanich ( za kilkaset zł) zestawów kolumn egzotycznych nazw, często oferowanych do kina domowego .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor, myliłem się, określenie no-name było krzywdzące.
Po prostu nie miałem jeszcze okazji poznać i posłuchać STX'ów.

Pofatygowałem się natomiast do Media Marketu zobaczyć, dotknąć i posłuchać ONKYO 8150.
Amplituner był zestawiony z kolumnami Magnat, model - nie wiem, chyba SUPREME.

Media nie jest dobrym miejscem do odsłuchów i dało mi jedynie wstęp do pierwszego wrażenia.
Niestety było ono negatywne, choć nie stawiam kreski na 8150.
- wygląd dobry, układ przycisków, pokręteł OK, standard;
- wykonanie, słabe, cienka aluminiowa blaszka (front), fatalne plastikowe pokrętła;
- brak funkcji "direct" i "loudness" jak na aplituner przystało, zdecydowany minus
- odsłuch - średnie i niskie tony zlane w jedną niewyraźną masę, regulacja barwy nie pomaga.

Żeby testu stało się zadość wybiorę się do znajomego salonu audio, gdzie akurat mają ten model.
Posłucham ONKYO w "normalnym" pomieszczeniu, z lepszymi kolumnami.
A robię to po części dla siebie, bo zaciekawiłem się ilością funkcji jakie oferuje ten sprzęt.

icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dzieki jeszcze raz wszystkim za pomoc. Zestaw na który się zdecyfowałem to kolumny STX FS 250 n. Dla mnie graja bardzo przyjemnie i ciepło. Szczególnie że dużo słucham Pink Floyd i Dire Straits. Napędza to piecyk Denona 720 wraz z CD 720. Całość z transportem i kablami z firmy STX wyszlo 4 tysiące.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdzie odsłuchiwałeś?
Jak wyszło porównanie do pierwszej koncepcji Magnat Quantum 675?



Zaczne może od tego że bardzo się cieszę że odszedłem daleko od pierwotnych założeń. I tutaj rada dla wszystkich którzy chcą kupić sprzęt stereo bez odsłuchu - TAK SIĘ NIE DA. Ja planowałem kupić pierowotnie amplituner zamiast wzmacniacza ale jak posłuchałem obydwu rozwiązań to jest zdecydowałem się na wzmacniacz. Muzyka jest bardziej soczysta i szczegółowa.

Co do kolumn to STX to byłem na osłuchu gdzie można było porównać wszystkie kolumny producenta. Następnie wziąłem ja na 2 tygodnie do domu i tutaj wypadły bardzo dobrze. Zastanawiałem się nad Electrino 250 ale maja za dużo basu i zbyt wycofany środek. Generalnie ich produkty graja dobrze jak za tą cenę. Jedynym mankamentem może wydać się ich wygląd który w porównaniu do Pylonów czy Magnatów wypada blado.

Magnaty i Pylony słuchałem w Salonach w Warszawie. Te pierwsze zupełnie nie przypadły mi do gustu, dźwięk wydawał się zbyt analityczny jak na moje upodobania.
Pylony moim zdaniem są bardzo uniersalnymi kolumnami które w porównaniu z STX maja tylko mniej basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pofatygowałem się natomiast do Media Marketu zobaczyć, dotknąć i posłuchać ONKYO 8150.
Amplituner był zestawiony z kolumnami Magnat, model - nie wiem, chyba SUPREME.


- odsłuch - średnie i niskie tony zlane w jedną niewyraźną masę, regulacja barwy nie pomaga.


Jak to były magnaty supreme to niestety one grają jak zalane kiślem, podbity wyższy bas, ciepła średnica stąd tak grało. Onkyo gra przejrzystym dźwiękiem i daje wgląd w nagranie icon_cool.gif Więc Twoje spostrzeżenie dotyczyło jednak bardziej kolumn.
Co do wykonania amplitunera to nie jest źle, zresztą plastikowe pokrętła nie grają, czy np. obudowa to tylko od grubości 1cm , chyba że ktoś stał się audiolfilem fetyszystą.

Cytat

Magnaty i Pylony słuchałem w Salonach w Warszawie. Te pierwsze zupełnie nie przypadły mi do gustu, dźwięk wydawał się zbyt analityczny jak na moje upodobania.
Pylony moim zdaniem są bardzo uniersalnymi kolumnami które w porównaniu z STX maja tylko mniej basu.


Kolejny przykład na to jak inaczej ludzie postrzegają brzmienie, oczywiście wynika to także z faktu preferencji, miejsca i sprzętu towarzyszącego . Magnaty mają sporo góry jednak już dół pasma, średnica nie jest analityczna, jak dla mnie jest nieco podgrzana, gęsta, nieco jednak idąca w efekt. Być może faktycznie tak jak stx electrino 250 potrzebowałby by ( jak dla mnie ) wzmacniacza który w tej kwestii nie dokłada już wiele od siebie.
Pylon pearl 25 (bo chyba o niego chodzi) ma brzmienie nieco spłaszczone, mniej dynamiczne i nie chodzi tylko o bas. W kwestii wizualnej nie wypowiadam się, bo to kwestia gustu, jednak sama budowa ich skrzyni to przy Magnacie i Electrino, "wątła i delikatna skrzyneczka ".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Cytat

Obstawiasz że to przyczyna Wzmacniacza czy kolumn?



Ciężko mi powiedzieć. Nie znam się na tyle żeby jednoznacznie to stwierdzić. Może mała podpowiedź na czym powinienem się skupić żeby wiedzieć co nie gra przy żwawym basie.
Tak jak pisałem Rock jest nieziemski w szczególności ten stary i instrumentalny!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...