Skocz do zawartości

Kino domowe do małego salonu


hans88

Recommended Posts

Chciałbym kupic zestaw kina domowego. Salon ma około 15m2 wiec nie jest duży. Glownie mialoby to słuzyć do ogladania filmów, słuchania muzyki i grania na konsoli. Choc po przejrzeniu forum naszedł mnie pomysł by sprubowac z gramofonem wiec te opcje biore pod uwage.
Zalezaloby mi zeby kolumny/glosniki nie były zbyt wielkich rozmiarów (małzonka sprawia problemy). Myslałem nad jakim zestawem harman kardonn i jakis amplituner do tego. Na caly zestaw bym mógł wydac cos koło 2000- 3000 zl.
Moze ktos cos polecic ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czesc, jestem nowy na tym forum
podbinam sie pod temat a minowicie szukam amplitunera do glosnikow procinema 600
pomieszcznie 20m2
W wiekszosci do sluchania muzuki
styl muzyki: klasyczna, trance, progressive i reszta po trochu z umiarem
sprzet bedzie rowniez sluzyl do ogladania filmow.
Dziekuje za odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans88

Witaj, Szukasz małych głosników jak BDS od Harmana?
Jesli tak to sprawdź rozwiązania Canton Movie, są to ciekawsze kolumienki lepiej grające i solidniej wykonane.
Możesz jeszcze rozejrzeć się za kolumnami podstawkowymi np. Magnat Shadow 203 na fronty i tyły oraz 213 centralny.
To rozwiązanie lepiej sprawdzi się w stereo. choć do tego typu systemów do kina domowego przydał by się mimo wszystko subwoofer a w 3000 zł może być z nim ciężko.
Może żona zaakceptuje małe ale ładne i nie ingerujące w otoczenie podłogówki?
Wówczas zestawik oparty na kolumnach Quadral Quintas 6500 lub 6650 jeśli chcecie inny kolor niż czarny.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Choc po przejrzeniu forum naszedł mnie pomysł by sprubowac z gramofonem wiec te opcje biore pod uwage.



Skoro tak piszesz to nie lepiej pomyśleć o lepszym stereo w tej samej cenie co kino domowe?

Piszę tak, gdyż sam kiedyś byłem napalony na kino domowe, nikt nie powiedział mi, że jest jeszcze coś takiego jak bardzo ładnie grające dwa kanały. Po kilku przygodach z kilkoma kinami domowymi w końcu dojrzałem i wybrałem stereo. No i to dopiero przyniosło mi pełną satysfakcję, nawet oglądając filmy. Skoro zainteresował Cię gramofon, myślę, że skłaniasz się bardziej ku audio.

Napisz procentowo jak w Twoim spędzaniu czasu z dźwiękiem zajmuje muzyka, filmy, konsola.

Nie ma co się od razu na coś decydować, gdy nie wiadomo co jest priorytetem.

Pamiętaj, że stereo w tej samej cenie, oparte na wzmacniaczu w audio zagra lepiej, dużo lepiej (oczywiście dobrane z głową).
Jedynie czego zabraknie to "przestrzenności" dźwięku. Choć ta "przestrzenność" w mojej opinii w kinach domowych za takie pieniądze nie ma wiele wspólnego z prawdziwym kinem.

Często osoby kupując kino domowe spodziewają się efektów kinowych w mieszkaniu. Ja nigdy tak kina nie odebrałem, gdyż systemy kinowe montowane w kinach - budynkach, to całkiem inna bajka, całkiem inna technologia i całkiem inne pieniądze za nagłośnienie (przeliczając na m2).

Żeby mieć odpowiednie efekty z tylnych czy bocznych kanałów one też muszą być w pewnej odległości od słuchacza, a w praktyce jest tak, że kolumny wiszą na rogach wersalki/rogówki/ kanapy przysuniętej do tylnej ściany. No według mnie tak się nie da uzyskać nawet namiastki kina. Jakiś efekt tak.


...aha, ja subiektywnie bym tu widział amplituner stereo (ewentualnie wzmacniacz) i parkę kolumn podstawkowych mając na uwadze wielkość pomieszczenia, a nie jakieś pseudo kino domowe. Kino domowe + gramofon ? dla mnie to profanacja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...