Skocz do zawartości

Wzmacniacz z DAC 3000-3500zł


jerzyk

Recommended Posts

Witam wszystkich icon_smile.gif

Szukam wzmacniacza z dobrym DAC'iem. żródło komputer pliki flac, ale sporo Youtube.

Mam kilka na oku:

- Audiolab M-PWR + Q-DAC
- Nuforce DDA-100
- Advance Acoustic X-i60

Który z nich zagra najlepiej z kolumnami Castle Knight 2



1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Kwota 3000-35000zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Chciałbym nowy sprzęt, lecz może być używany na gwarancji (min 30 dni)

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Oczywiście stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Wzmacniacz Marantz PM-65, Taga Harmony HTA700B

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Tu dość mały pokoik 10m2 w kształcie prostokąta wąski ale długi.

6) Jakiej muzyki słuchamy
Metal, Hard Rock, HardCore Metal Pop, Ambietnt, Chillout, ostatnio dużo artystów ( Schiller, Banco de Gaia, Crystal Method, Leftfield,)

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Na parę lat.




Pozdrawiam ... jerzyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy kolumny Castle Knight 2 już masz, czy dopiero zamierzasz kupić?
Dlaczego wybrałeś te kolumny? Jakie były przesłanki? Słuchałeś ich i wybrałeś, ponieważ podobają Ci się brzmieniowo?
Z jaką elektroniką słuchałeś, jeśli tak?
Bo według mnie te kolumny nieszczególnie nadają się do słuchania tych gatunków muzyki o których napisałeś.

I najważniejsze. Jakie brzmienie chcesz uzyskać? Chodzi o barwę dźwięku, jego stopień jasności, twardości, ciepłoty, ostrości, wypełnienia, soczystości, równowagi tonalnej itp.
Bo może rzeczywiście lubisz jakiś rodzaj dźwięku i wówczas Castle byłyby dla Ciebie odpowiednie?

Jakie są dokładne wymiary pokoju. Gdzie chcesz postawić kolumny, jak, w jakich odległościach od ścian tylnej (za kolumnami) i bocznych oraz odległość Twojego miejsca odsłuchowego od tylnej ściany za Tobą?
Pomocny byłby rysunek pokoju wraz z wymiarami i pokazaniem mebli oraz jak chcesz ustawić kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Kolumny Castle Knight 2 mam już dość długo, brałem je w ciemno lecz czytałem ich recenzje w internecie. Były dobrze oceniane.

Co do dźwięku jakiego szukam, aczkolwiek nie mam żadnego porównania, ciepłego z dobrą sceną i dynamiką. Nie podoba mi się teraz zbyt mocna góra, wysokie tony czasem kują w uszy.

Nie potrafię tego dokładnie opisać fachowym językiem.

Jak wcześniej podawałem sprzęt na którym słucham aktualnie to Taga Harmony HTA700B (jako DAC) i Marantz PM-65

Wiem że mój pokój nie jest idealny pod względem akustycznym.

Cytat

Dzieki za propozycję, ale nie korzystam z Tidala, Spotify itp. Chyba że dzięki Polk Audio OMNI A1 warto spróbować. icon_smile.gif

Dodaję poglądowy rysunek pokoju.



DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stać Cię na Audiolaba, to bez dwóch zdań będzie najlepszy. Poza tym, to wzmacniacz "rozwojowy" jeśli kiedyś chciałbyś kupić lepsze kolumny. Na przykład RLS Callisto, które do Twojego pokoju wydają się idealne a podniosłyby poziom prezentacji na "wyższą półkę".

W załączniku rysunek pokoju wraz z ustawieniem kolumn. Powinny być dalej od ścian. To pomarańczowe prostokąty. Pomarańczowy owal z noskiem, to Ty a siedzisz na fotelu, tu błękitnym. Zielone zygzaki, to miejsca zamontowanie paneli akustycznych.
Oczywiście pewnie czytałeś o podstawach akustyki i ustawianiu kolumn? Bo to podstawa uzyskania dobrego dźwięku. A zaniedbanie tego może być klapą na całej linii.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Od początku miałem oko na Audiolab M-PWR + Q-DAC - dostępny w przyzwoitej cenie w pewnym sklepie internetowym.

f1angel zazwyczaj właśnie w tym zaznaczonym miejscu siedzę przy słuchaniu, ponieważ na komodzie stoi komputer icon_smile.gif

Spróbuję jeszcze odsunąć kolumny od ścian, zbyt dużo miejsca nie ma. Czy scena się nie zwęży za bardzo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzieki za propozycję, ale nie korzystam z Tidala, Spotify itp. Chyba że dzięki Polk Audio OMNI A1 warto spróbować. icon_smile.gif



Ale ten wzmacniacz po Wi-Fi pobierze Ci całą muzykę z komputera. Wystarczy doinstalować darmową apkę na komputer i smartfon/tablet. Za 2000zł masz w jednym odtwarzacz strumieniowy i wzmacniacz, do tego wejście optyczne dla telewizora z dekodowaniem Dolby Digital. Ludzie nie mogą nachwalić się jakości dźwięku, piszą, że niewiele ustępuje Pioneerowi A70 czy też NADowi C356
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmacniacz wybierzesz, to zależy co Ci bardziej potrzebne, jakie masz priorytety.
Czy jakość dźwięku, czy wszelkie udogodnienia, nowoczesne rozwiązania?

Co do rozstawienia kolumn na pewno warto spróbować poeksperymentować. Najpierw większymi "skokami" w przód i do środka, a później optymalizowanie.
Tu już po kilka centymetrów nawet. I odsłuch.
Na pewno warto też precyzyjnie ustawić kąt skręcenia kolumn do środka sceny. No i dodatkowo możesz wpływać na prezentację sceny stereo przesuwając miejsce odsłuchowe tył - przód.
Akustyka jak pisałem jest podstawową sprawą.
Z racji bliskiej odległości kolumn od ścian ustroje akustyczne to będą raczej panele pochłaniające dźwięk.
Ale ważne, by nie przetłumić pomieszczenia. Może być to mieszanka pochłaniających i rozpraszających.
Jakiś dywanik albo wykładzinę na podłodze masz?
Okno na czas słuchania może być zasłonięte grubą, mocno pomarszczoną kotarą.
Zresztą czytałeś o akustyce i ustawianiu kolumn? Jeśli chcesz więcej napisz do mnie na PW i podaj adres mailowy. Podeślę Ci fajne artykuły na ten temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo też szukałem wzmacniacza z DAC, ten model NAD'a poważnie brałem pod uwagę, jednakże moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie kupno wzmacniacza bez dac i oddzielnie DAC. W ten sposób odseparujesz przetwornik od ścieżki analogowej wzmacniacza, wzajemnie nie będzie na siebie promieniować, a odkładając zakup DAC można dozbierać i kupić lepszy. Na ogół przetworniki montowane we wzmacniaczach są słabe. Słuchałem Hegela bodajże 80 z dac i to było naprawdę coś, jednakże wzmacniacz kosztował coś koło 7000 zł. Plusem niektórych dac'ów jest możliwość wymiany Op Amp (np dac Asusa) i kształtowania barwy wedle upodobań. Ja wychodzę z założenia, że lepiej dozbierać i kupić coś za jakiś czas, bo tego typu sprzęt ma cieszyć latami jak piszesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolaba nie słuchałem, więc się nie wypowiem, jednakże z pewnością pod tym względem możesz zaufać f1angel.
Po odsłuchach kilku wzmacniaczy w cenie ok 3000 - 4000 zł (m.in. NAD) zdecydowanie wybór padł na Atoll in100 se. Ostatnio podrożał i kosztuje 4390 zł. Więc poczekałem i dozbierałem. Początkowo chciałem kupić Atoll in80, jednakże kilka stów, a zakup na lata. Kupiłem in 100 i jestem mega z niego zadowolony. Polecam z czystym sumieniem. Obecnie mój kolega szuka wzmacniacza, jednakże w granicy 3000 zł, jemu polecę in80.

Na dac'a obecnie zbieram, mam kilka typów:

Atoll hd100se
Asus Xonar Essence One mk II
Audio-gd NFB-10.32

Kolumny z czasem możesz wymienić, zaś podstawę z Atollem będziesz miał solidną. Poszukaj może używki? można wyrwać w okolicy 3000 zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

in80 ma jeden, zaś in100 ma dwa transformatory, więc zasilanie ma znacznie lepsze od 80. Jest mocniejszy (100/140W) no i producent pisze, że in100 to konstrkcja nie stereo a dual mono, więc oba kanały masz od siebie odseparowane. Czyli jakby dwa wzmacniacze monofoniczne wepchnąć do jednej obudowy. Wpływ na stereo wobec powyższego musi być (oddzielne zasilanie kanałów). Precyzja stereo się poprawia bezwzględnie.Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
Atoll'a wybrałem z innego względu,aczkolwiek powyższe dane na pewno na to wpłynęły wydając takie, a nie inne brzmienie. Słuchając innych wzmacniaczy starałem się wnikać jak poszczególne pasma grają. W którym jakie pasma są lepsze, które gorsze itp. Jeden do drugiego porównywałem i gubiłem się już w tym wszystkim. Zastanawiałem się także jakie brzmienie w końcu lubię. Po odsłuchaniu Atolla całość zabrzmiała jak dla mnie pełnie. Wszystko do siebie pasowało, jednakże jest to moje subiektywne odczucie. Niektóre wzmacniacze mają regulację tonową, a w Atollu nic takiego nie ma i jak dla mnie bardzo dobrze, gdyż ten dźwięk mi bardzo odpowiada. Po kilkudziesięciu dniach słuchania urządzenie jeszcze bardziej się ułożyło niż po zakupie. Gra szczegółowiej, bardziej analitycznie, a stereo jeszcze bardziej się ułożyło. Obecnie mam budżetowy dac za 130 zł (pod PC) i muszę przyznać, że gra to bardzo ładnie, aż nie mogę się doczekać gdy zacznę testować droższe dac'ki. Ciężko mi sobie wyobrazić, że może być jeszcze lepiej (może temu, że na codzień obcując z ludźmi i słuchając różnych konfiguracji znajomych nie natknąłem się jeszcze na taką, która kosztuje ponad 4 tyś zł (całość, poza jednym wyjątkiem KD, ale to inna bajka), sam nigdy takiej też nie miałem). Sprzedawca wspomniał, że robili testy różnych dac'ków od najtańszych po te za grube tysiące i powiedział, że Atoll jest bardzo czuły na dac'ki i nawet z tymi najtańszymi dobrze sobie radzi (ja tego jeszcze nie testowałem, przytaczam to zdanie jako opinia nie moja). Jak wezmę się za testy to na pewno coś wrzucę.
Co do dac Audio-gd 10.32 - tak też zauważyłem. Podzespoły ma solidne, aczkolwiek nie wiadomo jak całość przełoży się na dźwięk. Przyjdzie czas, potestujemy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson, dobrze o tym wszystkim piszesz. Sam staram się nieraz przekonywać by ludzie kupowali jak najlepszy wzmacniacz a DAC osobno.
Z kilku względów, m.in. z tych o których napisałeś.
Nie wiem skąd ta fascynacja wzmacniaczami z DAC? Bo w jednej obudowie? Bo takie "nowoczesne" (choć to akurat temat znany od dziesięcioleci)?

Tak moi drodzy, pomieszczenie, kolumny i wzmacniacz, to podstawa. A DAC czy inne źródło oczywiście bardzo ważne, ale jako najdoskonalsze urządzenie (najmniej psujące dźwięk) może czasem być niezbyt drogie, byle dobrze dobrane.

Jerzyk, wszystko zależy od tego jakie masz priorytety i przede wszystkim jaką jakość i barwę dźwięku chcesz osiągnąć.
W Twoim zasięgu jest sporo świetnych wzmacniaczy. I rzeczywiście na początek dałoby się kupić do takiego jakiś niedrogi DAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerzyk decyduj się na najlepszy wzmak jaki możesz kupić i jak przedmówca powiedział bez wbudowanego dac. Masz już kolumny, więc trochę odwrotnie, ale kupując porządny wzmacniacz masz świetne wyjście na przyszłość. Z czasem wymienisz kolumny, f1angel na pewno dobre Ci dobierze z używek, a swoje sprzedasz (dobierając kolumny bardziej odczujesz jakość i zgranie w dźwięku). Dac kupisz z czasem, mam tani, a ze sprzętem tej klasy gra świetnie. Zrobisz inaczej to za rok będziesz chciał całość sprzedać i stracisz na tym. Kompletując powoli i z głową unikniesz rozczarowań i generalnie kupisz coś lepszego niż stać Cię w danej chwili. Posłuchaj Atolla, spodoba się to poluj na używkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jednak się zdecyduję na wasze propozycje wzmacniacz + DAC osobno.



..i prawidłowo !!!!

archiwalne ogłoszenia pokazują cenę ok 3000

http://archiwum.allegro.pl/oferta/atoll-in...5873644315.html

http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-atoll-in10...99-IDd9JnP.html

więc znaleźć można, trzeba cierpliwości, gdyż ludzie niechętnie pozbywają się takich sprzętów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 nie znam, słyszałem 80, więc z 100 powinno być jeszcze lepiej. Dac na pewno jest bardzo dobry. Pamiętaj tylko o tym, że to wzmacniacz, który nowy kosztuje coś koło 9 tyś. Ja jestem zwolennikiem, żeby poszczególne podzespoły się nie wykluczały i były podobnej jakości i klasy. Ja gdybym kupił taki wzmacniacz to kolumn za mniej niż 10 tyś jako nowe raczej bym nawet nie szukał. Co prawda są zwolennicy, którzy twierdzą, że wzmacniacz może być droższy niż kolumny, jednakże kupując tanie, a co za tym idzie słabsze (przeważnie) kolumny, to tak jak do Porsche kupić opony za 120 zł sztuka. Dla mnie to nie ma sensu. Tak samo z innymi podzespołami. Kabli za 100 za metr też nie wsadzisz raczej. No i tak koszty rosną. Jeśli masz na to środki, to moim zdaniem dobry kierunek, no ale niżej poziomu Hegela nie można zejść z niczym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym wybrał Atolla. Hebel jest trochę przereklamowany. Pewnie mnie zjadą za to niektórzy, szczególnie jego posiadacze, ale trudno.
Na Atollu można zbudować smakowicie grający zestaw. Jeśli oczywiście lubisz piękne barwy, oddech, plastyczną scenę i dużą muzykalność.
Ten wzmacniacz ma to "coś", co nie każdy tranzystorowiec posiada. I to nie zależy od ceny. Magia może pojawiać się na wielu poziomach (cenowych).
Ale oczywiście nie każdemu na tym zależy. Bo niektórzy kupują taki zestaw, który ma dawać czadu, naparzać, trząść ścianami.
A muzyka? Przy okazji, jeśli się uchowa icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...