Skocz do zawartości

Poszukiwania kolumn do 1000 zł do Pioneer A-403R


Bilon 502

Recommended Posts

Witam

Poszukuje 2 kolumn podłogowych, stereo mogą być używane choć bardziej stawiał bym na nowe ze względu na
dłuższy okres używania sprzętu,stawiam na jeden porządny zakup,jeśli jest to możliwe w granicach od 700 zł do 1000 zł.
Przeszukując allegro i inne portale ogłoszeniowe nie potrafię znaleźć kolumn do których były by jakieś rzetelne testy.
Posiadam wzmacniacz Pioneer A-403R i subwoofer Magnat Monitor Sub 200A.
Pokój w jakim ma być sprzęt to kwadrat 5x5m.
Rodzaj słuchanej muzyki to Pop, Dance, Electro House

Zastanawiałem się nad Monitor Audio mr 4 za 900 zł
Podoba mi się też JAMO Studio S 718 z głośnikiem niskotonowym w bocznej ściance kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcesz wydać 700-1000 zł za jedną kolumnę czy za dwie? W tej aukcji na allegro z Monitor Audio Mr4 co podałeś linka to cena za jedną kolumnę icon_wink.gif Zwracaj na to uwagę , jeśli chodzi o nowe kolumny to przeważnie sklepy podają cenę właśnie za jedną sztukę, a oczywiście wymogiem jest zazwyczaj zakup dwóch kolumn. Osobiście nie rozumiem takiego podejścia do sprawy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam po co Ci subwoofer do stereo w pokoju 25 m2, jeśli będziesz używał kolumn podłogowych?
W stereo na ogół nie używamy suba, ponieważ tego nie potrzeba. Tylko w wyjątkowych wypadkach potrzebne jest użycie takiego urządzenia. A jeśli już się użyje, to nie tak łatwo zgrać go z kolumnami stereo, by uzyskać dobrą integrację pasma.
Można zrobić więcej złego niż dobrego.
Nie lepiej go sprzedać i dołożyć do lepszych jakościowo kolumn podłogowych?

Kolumny MA MR 4, gdyby nawet były w tej cenie odpuściłbym sobie, ponieważ można w tej cenie kupić dużo lepsze. Używane.

Napisz co o tym wszystkim myślisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w swoim pokoju zestaw wzmacniacz Geton (Diora WS 442) + kolumny Altusy 140 + subwoofer YST-SW216
i to mi pasuje, więc z podobnym pomysłem chciałem zrobić 2 zestaw 2+1.
Osobiście preferuje większy zastrzyk bassu dlatego subwoofer.
Ten 2 zestaw robię mając wzmacniacz i subwoofer ponieważ do wcześniejszych kijowych głośników od kina domowego
brakowało wszystkiego, więc chociaż był bass.
Nie mam wiedzy na temat komponowania zestawów do grania w domu dla tego kupiłem do Altusów subwoofer bo nie było tam
bassu który by mnie satysfakcjonował .

Kolumny dużo lepsze niż MA MR 4 czyli jakie ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie bass, tylko ostatecznie bas (jedno "s"). A najlepiej niskie tony. Tak piszemy w języku polskim.
Z suba naprawdę radzę zrezygnować. W tym przedziale cenowym pieniądze uzyskane ze sprzedaży subwoofera mogłyby na tyle podnieść budżet, że miałbyś jeszcze lepsze kolumny.
Większość moich znajomych w tym tych tu na forum nie używa subwoofera. Bo jeśli ma się dobre kolumny, to naprawdę nie potrzeba.
Spróbuj w to uwierzyć.
Subwooferem możesz sobie popsuć gust. Przyzwyczaisz się do dużej ilości niskich tonów, stale niemal obecnych a naprawdę nic do muzyki nie wnoszących a tylko zaciemniających obraz całości.
Ale jak chcesz.
Co do kolumn, to jeśli nie chcesz zwiększyć budżetu sprzedając subwoofer, będzie 1000 zł na kolumny.
Poszukamy.
A po co Ci drugi zestaw? Będzie gorszy jakościowo. On też mógłby zasilić budżet an lepsze kolumny. Pomyśl, zdecyduj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer wolał bym zostawić, jeśli będzie mnie satysfakcjonował dźwięk samych kolumn to subwoofer sprzedam.
Drugi zestaw jest do dziewczyny do domu, do jej pokoju.
Proszę o propozycje zestawu kolumn do ceny 1000 zł, i jeśli to nie problem do 2000 zł.
Przeanalizuje podane propozycje i podejmę decyzję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle co i tyle. Sam plastik a miał być fantastik icon_mrgreen.gif

Jeśli chcesz brzmienia cieplejszego, miększego, nie za bardzo agresywnego a soczystego, dobrze wypełnionego w średnicy szukaj kolumn Dali. Są starsze i nowsze.
A jeśli trochę bardziej ofensywnego z lepiej podkreślonymi konturami, to Magnat (najlepiej z serii Quantum)
Ostrzej i jaśniej zagrają starsze Quadrale i Arcusy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się poważniej nad

MAGNAT QUANTUM 677
http://allegro.pl/kolumny-magnat-quantum-6...6206578471.html

Ktoś ma albo miał możliwość przesłuchać te kolumny ??



i jeszcze jedno pytanie, czym się różni quantum 677 od shadow 207 oprócz innej nazwy ??

MAGNAT SHADOW 207
http://allegro.pl/magnat-shadow-207-kolumn...6082791439.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci , że te Magnat quantum 677 jak i 675 bardzo fajnie grają jak na tą cenę. Generalnie Dźwięk jest dynamiczny z dobrymi "dużymi" niskimi tonami i fajną górą, średnica też niczego sobie. Tyle , że słuchałem ich w zestawieniu z Nad 356 bee i Denon Pma 720 ae. Z Twoim Pioneerem nie wiem jak zagrają, może ktoś z kolegów coś podpowie. Ale kolumny naprawdę warte uwagi , słuchałem na nich Pop, Rock i było zacnie;) Przy tych kolumnach suba nie będziesz potrzebował do muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

i jeszcze jedno pytanie, czym się różni quantum 677 od shadow 207 oprócz innej nazwy ??

MAGNAT SHADOW 207
http://allegro.pl/magnat-shadow-207-kolumn...6082791439.html



Łatwo zauważyć ze te kolumny są ze sobą spokrewnione. Głośniki w nich użyte są dość podobne. W głośnikach stożkowych serii Shadow materiałem jest papier , w Quantum membrany są aluminiowe. Z tego co wiem to Shadow-y mają bardziej poluzowany bas. Jednak sam kolumn Shadow nie słyszałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zwróciłem uwagi na jeszcze jedną rzecz. Twój pokój jest kwadratowy. A to na ogół niedobrze jeśli idzie o akustykę. Niskie tony mogą się tu łatwiej wzbudzać niż w pomieszczeniach o innych proporcjach.
Pamiętaj, że jeśli będzie trochę za mało niskich tonów, to da się świetnie słuchać. Ale jeśli będzie ich choć odrobinę za dużo, to zdominują cały przekaz i trudno będzie z tym cokolwiek zrobić. Albo nic nie zrobisz.
Może napisz jak daleko od ścian tylnej i bocznych jesteś w stanie postawić kolumny? To bardzo ważne.

Widzę, że trochę przemyślałeś sprawę. Magnaty będą na pewno dużo lepsze niż te Jamo.
Ale do Twojego Pioneera i muzyki, której słuchasz widziałbym także Dali 850 albo nawet mniejsze 450 lub 400.
Słuchałem tych kolumn ze wzmacniaczem Pioneera z tej serii i wrażenie zrobiły na mnie naprawdę dobre. A mnie uwierz mi naprawdę niełatwo zadowolić w kwestii brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

i jeszcze jedno pytanie, czym się różni quantum 677 od shadow 207 oprócz innej nazwy ??

MAGNAT SHADOW 207
http://allegro.pl/magnat-shadow-207-kolumn...6082791439.html



Łatwo zauważyć ze te kolumny są ze sobą spokrewnione. Głośniki w nich użyte są dość podobne. W głośnikach stożkowych serii Shadow materiałem jest papier , w Quantum membrany są aluminiowe. Z tego co wiem to Shadow-y mają bardziej poluzowany bas. Jednak sam kolumn Shadow nie słyszałem.


Miałem okazje posłuchać ich jako widz, na zestawie kinowym, niestety i nie w mojej muzyce. Owszem kolumny mają cechy wspólne, brzmieniowo też powiedzmy bardzo podobna szkoła, jednak subiektywnie model shadow grał ciuteńkę równiej. Bo właśnie bas w shadow był "pół kreski" cichszy i grał ciut twardziej. Minimalnie, ale jednak. Jak pisałem ocena na szybko i subiektywnie, jednak jak ktoś ma okazję warto odsłuchać obu, ceny mają podobne, a różnice, choć subtelne mogą przesądzić o wyborze.
Inna sprawa, że to z czego są wykonane membrany absolutnie nie określa jakie będzie brzmienie. Takie stereotypy można włożyć między bajki.
Sporo kolumn i producentów nadal używa "papieru i pulpy" i każde grają inaczej, podobnie aluminiowe membrany tu też nie ma wspólnych cech, każda marka gra inaczej, mocno inaczej. Podobnie jakieś kompozyty i natryskiwane tworzywa. Brzmienie bardziej kreuje zaprojektowana do modelu kolumn zwrotnica, konstrukcja obudowy, jakaś wspólna całość-wypadkowa projektu, a nie tylko materiał membrany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...