Skocz do zawartości

Jakiś prosty gramofon


Recommended Posts

Cześć

Własnie jestem w trakcie remontu mieszkania, po nim wstawię sobie odświeżone radyjko Saba Freudenstadt 9... To jest nie za duże radio eksperymentalne z 2 normalnymi głośnikami Greencone i 2 glośnikami tubowymi (jak w starych gramofonach) z 1959r. Do tego mógłbym dołożyć jakiegoś lampowego DACa, ale stwierdziłem, że fajniej będzie pieniądze przeznaczyć na gramofon i płyty...

Przedwzmacniacz lampowy zrobi mi ojciec (ma w tym już doświadczenie).
Gramofon... Nie znam się, nie wiem czego szukać, nie wiem ile będę musiał wydać. Chciałbym żeby był w miarę estetyczny - czarny albo drewniany, bez bajerów; oraz żeby Pink Floyd ładnie brzmiał icon_smile.gif

U jakich producentów szukać? ew jaki model.
Ile muszę odkładać piniążka? (znaczy jakiś realistyczny budżet na moje, niewygórowane potrzeby)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie napisze Ci jaki masz kupić gramofon dopóki nie będzie znał Twoich oczekiwań. Przede wszystkim musisz w przybliżeniu określić ile chcesz, planujesz wydać na gramofon, czy ma to być gramofon używany, itd.

Na początek poczytaj może informacje zamieszczone w tym wątku:
http://forum.audio.com.pl/Przygoda-z-gramo...cje-t43053.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest własnie pytanie: nowy czy używany? Ile mam wydać? Napisałem jakie będę miał radyjko podłączone. Nie jestem audiofilem, nie mam sprzętu za 20k, tylko bardzo dobre, stare radio warte po odnowieniu około 1,5k. Myślę, że nie potrzeba do tego jakiegoś wypasa, a używany gramofon z dołu średniej półki. Nie wiem ile mam wydać: 400? 600? może więcej... Spokojnie - zarabiam pieniążki, czekam na remont i kupno już z rok, jak poczekam miesiąc więcej to nic się nie stanie. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz nowy - to minimum trzeba wydać ok.1200zł.

Za używany, firmowy sprzęt w dobrym stanie trzeba dać minimum 500zł. Wybór jest duży, jest np. sporo niezłych Technicsów (ta firma ma bardzo duże doświadczenie w niezbyt drogich i dobrych gramofonach).

Pozdrawiam
PS. Jest na naszym Forum sporo tematów o używanych, niezbyt drogich gramofonach - warto poczytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...