Skocz do zawartości

Alternatywa dla Denon DP-29F


Recommended Posts

Moim zdaniem nie jest wart tej ceny. Musiałby być w idealnym stanie, a sądzę że tak nie jest.
Przepraszam, że tak piszę i ciągle Ci odradzam.
Oczywiście TD 160 to dobry gramofon, ale jak zwykle przy tak wiekowym sprzęcie trzeba go dobrze sprawdzić, najlepiej osobiście. A wracając do ceny, to ok. 600 zł byłoby już sensownie.
Przyszło mi tak do głowy, że mógłbyś jeszcze poszukać coś ze stajni Garrarda. Choć tu też różnie bywa z cenami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Przepraszam, że tak piszę i ciągle Ci odradzam.



Właśnie za to najbardziej jestem Tobie wdzięczny. Bo chodzi o to, by znaleźć coś dobrego, a nie szybko. Jestem cierpliwy:)
Oglądałem dziś Duala 505 w stanie wizualnym dobrym plus lub bardzo dobry minus. Cena 400zł.
Jeśli pojadę przez Koszalin, to wpadnę i obejrzę tego Thorensa. Ale Pan nie był w stanie napisać co to za model wkładki, a to nie wróży bardzo dobrze.
Belfer54 ja mam założony plan nabyć do września gramofon. Jeśli się nie uda, to też tragedii nie będzie.
Jeśli byłaby jakaś wartościowa rzecz wcześniej to super:)
Dziś popatrzę po stolicy, bo w środę jadę do Wawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muddy jak będę tylko mógł to doradzę, inni Koledzy pewnie też.
Co do Duala, to zależy, który to model i z jakim ramieniem. Ja bym jednak szukał dalej. Nie chce powielać tego co pisali inni Koledzy na innych forach na jego temat, ale ma on swoje wady.

Przeglądam aukcje i widzę, że coraz więcej firm handlujących audio sprzedaję gramofony w mocno zawyżonych cenach. Jest to wynik dużego popytu na ten sprzęt.
Na allegro są dwa Thorensy TD 320, ale ceny są oczywiście zawyżone, a na dodatek jeden z gramofonów nie ma zasilacza - to już kpina.
http://allegro.pl/gramofon-thorens-td320-n...6323280356.html
Jeśli z tego Thorensa facet by opuścił z ceny co najmniej 500 zł i byłaby przyzwoita wkładka, to można byłoby się zastanowić.

A tu przykład Thorensa TD 190, o którym wcześniej pisałeś i cena już w miarę przyzwoita, choć nadal uważam, że nie warto.
http://allegro.pl/gramofon-thorens-td190-2-i6306940063.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj TD 320 był licytowany i poszedł za 1626 pln + wysyłka. Piękna odmiana kolorystyczna - te w wykończeniu drewnianym podobają mi się bardziej niż czarne. Niestety z opisu można dowiedzieć się jedynie,że gramofon został przywieziony z Niemiec i w zasadzie tyle.
Ja w takim przypadku jednak boję się licytować,

http://allegro.pl/thorens-td-320-i6316742310.html#thumb/1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tego Thorensa jest atrakcyjna.
Jednak mam podobne zdanie, że kupowanie gramofonu, gdzie opis jest, delikatnie mówiąc, ubogi to duże ryzyko. Jeśli igła jest w kiepskim stanie to na początek trzeba wydać ok. 500zł na wkładkę. Nie wiadomo też w jakim stanie jest pasek i zawieszenie plinty gramofonu - jednak wielka niewiadoma. Dodam, że linki, na których spoczywa zawieszenie w tym modelu są trudno dostępne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też obserwowałem tę aukcję i odpuściłem sobie.
Mam takie samo zdanie, mały opis - duże ryzyko. Z kolei kiedy wklejają tekst dokładnie skopiowany ze strony producenta, to też mi nie bardzo pachnie.
To już najszybciej by mi było do tego Thorensa, którego zapodałeś - 190-2.
Zobaczę co będzie miał zaprzyjaźniony sprzedawca - podobno w przyszłym tygodniu ma mieć tego TD 320.
Ma też Technicsa 1700, ale nie wiem co o tych Technicsach myśleć.

A dziś widziałem, że Q21 ma promocje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już jesteśmy przy alternatywach dla Thorensa - to warto popatrzeć na używane gramofony ProJect.
Jest tego sporo, a co jakiś czas w ogłoszeniach pojawiają się w dobrych cenach wyższe modele.

Oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadza Ci brak automatycznego powrotu igły po zakończeniu płyty. Bo tak jest zazwyczaj w gramofonach tej firmy. Dla jednych jest to na plus (bo mniej elementów może się popsuć), dla osobników bardziej leniwych to będzie minus.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie problem, nie zostawiam włączonego sprzętu na noc:) Tyle, że nie wiem które to wyższe modele:( a na stronie naszego forum ani sąsiedniego nie znalazłem jakiejś informacji.

Nie jestem przywiązany do jakiejś marki. Ale trochę się obawiam tych, które są dość mało popularne. Czy w razie czego dostanę część zapasową?
Przepraszam, że Was tak męczę. Mam nadzieję, że kiedyś zrobimy zlot forumowy i zrewanżuję się jakimś trunkiem:)
Żeby nie było tak różowo - możliwe, że po zakupie będziemy wałkować temat wkładki:)

Znalazłem też takie ogłoszenie
http://olx.pl/oferta/gramofon-thorens-td29...html#4a2b161109
Blisko mnie. Znalazłem o nim tylko takie info, że był produkowany w Czechach i był modelem budżetowym.
W Chojnicach taki model - o tyle dobrze, że może rzeczywiście dbany.
http://olx.pl/oferta/gramofon-dual-704-dir...html#7f3466e182
Taki sam model w Piasecznie ale z wkładką Sumiko Pearl - ten już długi czas wisi...
Model bardziej budżetowy, wiem że cena zawyżona tutaj, ale od tego sprzedającego kupowałem wzmak i cd - na pewno stówkę by opuścił, no i raczej mam do niego zaufanie.
http://allegro.pl/gramofon-technics-sl-321...6334333674.html

No taki handlarz, który daje zawsze gwarancję. Sprzet u niego schodzi jak świeże bułeczki. A i ceny zawsze miał dość wyważone. Ja do handlarzy nie mam żadnej obiekcji, po prostu zarabiają na życie i chwała im za to. Gorzej, gdy filozofia sprzedaży bliska jest typowego Pana Heńka z autohandlu.
Tutaj Rotel http://allegro.pl/bialy-kruk-rotel-rp-3300...6345160519.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że handlarz musi zarobić, w końcu po to handluje, ale nadal nie mogę pogodzić się z cenami za jaki wystawiają sprzęt na sprzedaż.

Co do przedstawionych gramofonów, to wart uwagi jest ten Dual. To już całkiem fajny i solidny model, choć zawsze miałem do Duala pretensję o trochę kłopotliwe - może to tylko mój osąd - mocowanie wkładki w headshellu i jego konstrukcja. Nie wiem tez jaki tak headshell - koszyk jest zamontowany, bo zdjęcie trochę niewyraźne. Cena oczywiście przesadzona. Moim zdaniem wart jest ok. 900 - 1000 zł.
Warto byłoby jeszcze wiedzieć jaka tam siedzi wkładka i w jakim jest stanie igła.
Tego Thorensa bym sobie za taką kwotę odpuścił. Za te pieniądze możesz już trafić stare dobre modele, o których już tu wspominano. Zresztą gramofon wygląda na tym zdjęciu fatalnie, jakby nie był czyszczony z od nowości, albo stał w piwnicy. Jest to gramofon budżetowy z ramieniem firmy Pro-Ject. Zresztą współczesne Thorensy często były/są wyposażane w ramiona Pro-Jecta.
Rotel to podstawowy, przyzwoity model. Znowu nie wiadomo jaka tam siedzi wkładka. Wart, moim zdaniem ok. 500 - 600zł.

O gramofonie Technics sl-3210 była już mowa na tym forum. To budżetowy, z bezpośrednim napędem gramofon. Wart maks. 500 zł. Wygląda, że jest w niezłym stanie wizualnym.

Reasumując. Zależy ile chcesz wydać i na czym Ci zależy. Z powyższych gramofonów wart uwagi jest Dual i Technics, pod warunkiem, że ceny będą niższe.
Co do Pro-Jecta to RoRo ma rację. Warto zainteresować się gramofonami tej firmy. Sam miałem dwa gramofony Pro-Jecta i miło je wspominam. Zresztą na temat gramofonów tej firmy pisano już na naszym forum.
Z gramofonów tej firmy zwracałbym uwagę np. na modele Pro-Ject 1-Xpression III, RPM 5 i RPM 5.1, RPM 6, 2-Xperience.
Zaletą gramofonów Pro-Ject jest to, że są cały czas produkowane i serwisowane - to tak w sprawie Twoich obaw.
Jedyne do czego bym się u Pro-Jecta przyczepił, to że niższe modele nie mają rewelacyjnych ramion. Wyższe modele wyposażane są już w całkiem niezłe ramiona, jak przykładowo 2-Xperience.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z gramofonów tej firmy zwracałbym uwagę np. na modele Pro-Ject 1-Xpression III, RPM 5 i RPM 5.1, RPM 6, 2-Xperience.
Zaletą gramofonów Pro-Ject jest to, że są cały czas produkowane i serwisowane - to tak w sprawie Twoich obaw.
Jedyne do czego bym się u Pro-Jecta przyczepił, to że niższe modele nie mają rewelacyjnych ramion. Wyższe modele wyposażane są już w całkiem niezłe ramiona, jak przykładowo 2-Xperience.


Moje wędrówki od Sasa do Lasa:)
http://olx.pl/oferta/gramofon-pro-ject-rpm...html#ca05f7f051 ProJect 5.1 za 1.800zł, wart? Nowy kosztuje 2.990zł w RMS.
Jestem w stanie wycisnąć z siebie 1.500zł, więc trochę musiałbym potargować. I taki budżet maksymalny - mogę wyłożyć, jeśli mamy kupić coś dobrego. Choć go i tak pewnie dziś będzie ograniczać reszta toru:(
Co do tego gramofonu, to jak go chronić przed kurzem? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muddy niestety tak to już jest z tymi poszukiwaniami gramofonu. Nie zdradzę, którymi są moje obecne gramofony w mojej winylowej "karierze". icon_smile.gif
Gramofon RPM 5.1 to powiedzmy średniej klasy gramofon, o twardym zawieszeniu, niezbyt ciężki. Firma ma tak samo dużo zwolenników jak i przeciwników.
Myślę, że poczytałeś trochę na jego temat. Na wszelki wypadek wrzucam link:
http://www.av.com.pl/gramofony/87-gramofon...d3e803101da09c9

Jak widać w tym teście jest całkiem nieźle oceniany.
Niestety wadą tej konstrukcji jest brak pokrywy. Tu przykładowo facet sprzedaje ten sam model z pokrywą:
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprze...o-os112851.html
Tu bez pokrywy:
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprze...k-os112850.html
Pokrywę można nabyć, np. tutaj:
http://winyle.pl/pro-ject-opcje-dodatkowe/...ject-lid-4.html
Musisz to sobie wszystko przemyśleć i skalkulować.
W tym z przedstawionego przez Ciebie linku siedzi przyzwoita wkładka, cena jest do negocjacji, gramofon niemal nowy, więc sprawa otwarta.

Ja niestety też musiałem do swojego Acoustic Solid Small Machine zamówić pokrywę - niestety.

Cóż mogę dodać. Jeśli chcesz bawić w tzw. tuning, np. poprzez wymianę ramienia, to tutaj byłby lepszy np. Thorens - z serii 3xx, 1xx.
Jeśli natomiast ma to być gramofon docelowy, to już jest to jakieś rozwiązanie.

Wiem decyzja nie jest łatwa, a jeszcze nie wspomniałem, że warto byłoby zwrócić uwagę na gramofony firmy Rega, choć ostatnio trudno o tanią ofertę na rynku wtórnym.
Tu przykład Regi po wymianie ramienia:
http://allegro.pl/rega-planar-2-ramie-orto...6350085438.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Przepraszam, że długo się nie odzywałem.
Zakup na razie zawieszony, ale nie poniechany. Raczej będę się skupiał chyba na ProJect'ach. Dość szybko się sprzedają - więc w razie czego można się nie obawiać. Te Thorensy cały czas wiszą.
A te trzy RPM 5 od razu poszły.
Teraz widziałem taki RPM 4 po doinwestowaniu.
http://allegro.pl/pro-ject-rpm-4-nagaoka-m...6421531892.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało sięicon_smile.gif
Jestem posiadaczem ProJecta RPM4. Mam nadzieję, że szczęśliwie dowiozę do domu i niebawem będę się cieszył nim w domu.
Ciekawe jak wypadnie w porównaniu do Denona. Liczę, że to będzie skok, i Denon pójdzie w świat.
Generalnie sama wkładka kosztuje dziś 650zł, do tego kolce i oryginalna wkładka ProJecta, która była w nim.
Jestem zadowolony - dzięki Wam przeszedłem drogę od Technicsa, przez Thorensy i Duale.
Dziękuję bardzo za wszelkie podpowiedzi, pomoc:)
Oczywiście złożę sprawozdanie co do wrażeń, po kilku płytach. Najpierw pójdzie Sen szaleńca Tadeusza Nalepy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś sporego farta- bo nie dość że kupiłeś zadbany gramofon w bardzo dobrej cenie (praktycznie wkładka i same dodatki tyle kosztowały) Twoja cena przebiła konkurenta zaledwie o złotówkę!

Zdaje się że masz "kawałek" drogi do domu-jechałeś specjalnie po gramofon do Wwy?
Jaki jest tam kabel sygnałowy-na stałe, czy są gniazda i można zastosować dowolny własny IC?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem założenie Papkina z Zemsty - niech się dzieje wola nieba (...)
Dałem taką stawkę maksymalną raczej z przekonaniem, że mnie ktoś przebije. Dopiero przedwczoraj sprawdziłem ile ta wkładka kosztuje:)
Dostałem w zestawie oryginalnie założoną wkładkę ProJecta, oryginalne stopki.
IC są odłączane, tyle że "zero" nie pasuje w mój wzmacniacz:) można zatem wpiąć inne interkonekty a te do tunera:)

Generalnie jestem bardzo zadowolony, dzięki Wam. Zakup sprzętu zawsze jest jakimś pozytywnym przeżyciem. Kupuję sprzęt, którego ktoś się pozbywa bo przechodzi na wyższą półkę - to są ludzie z innej bajki. Mega pozytywni, otwarci - każdą z tych osób wspominam pozytywnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje i już - widełki są za wąskie...
Przedwczoraj już byłem styrany jak koń po westernie. Więc wczoraj słuchaliśmy porównując do Denona - pierwsze wrażenie - lepsza stereofonia i scena głębsza. Lepiej rozmieszczone instrumenty na scenie. Różnica jest. Szczerze mówiąc myślałem, że będzie bardzo duża. Jest dla mnie wyraźna.
Dziś słuchaliśmy porównując gramofon i CD. Płyta "To mój blues cz. 1" Nalepy. Winyl z nowych wydań, CD - pierwsze Muzy 1991.
Odtwarzacz Arcam 8 - czyli nie żadna bida, ale muzykalny, szczegółowy i nie chłodny odtwarzacz. Myślę, że dobry do takich porównań.
Wzmacniacz Struss 140, kolumny Arcus AS6. Przedwzmacniacz wzmacniacza - fajnie to się złożyło.
Wygrywa winyl duuużo lepszą stereofonią. Na CD perkusja była szeroka, na winylu jest w jednym konkretnym miejscu, struny gitar wybrzmiewają lepiej. Na CD są takie stłumione. Kupię w najbliższym czasie nowe wydanie tej płyty na CD i znów porównamy. Bo ta może być słaba - ADD.
Jutro lub przez weekend pójdą kolejne porównania - Rolling Stones koncertowa z Pubu Marquee

I znów, jeszcze raz podziękowania dla Was - RoRo, belfer54 i Milesicon_smile.gif

edit:
Sen szaleńca - Tadeusz Nalepa - CD vs gramofon - płyta CD wydanie nowe MetalMindProduction, winyl Muza. Jeśli chodzi o scenę to tutaj dużo mniejsza różnica, płyta winylowa brzmi bardziej miękko - tak właśnie analogowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muddy to tylko pogratulować. icon_smile.gif Cieszę się, że winyl spełnia Twoje oczekiwania, a zaręczam Ci, że można jeszcze lepiej. Tak to możliwe. Z winyla można jeszcze więcej "wyciągnąć", przy lepszej wkładce, przedwzmacniaczu gramofonowym itd. Czasami bywa, że jest to zabawa bez końca. icon_mrgreen.gif
A co do widełek w IC to niestety tak bywa, ze czasami są za wąskie do zacisku w pre/wzmacniaczu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wkładka raczej długo pogra, bo nie wyobrażam sobie że może coś lepiej zagrać icon_smile.gif Z drugiej nietania:)
Co do przedwzmacniacza, to powoli się rozglądam. Ale wydaje mi się, że ten w Strussie jest całkiem całkiem.
A co byś polecał? Pan, który sprzedał mi gramofon ma przedwzmacniacz ProJecta Phono Box SE - czekam na info ile życzy sobie za niego. Tylko nie wiem czy w to iść czy szukać czegoś innego. Może coś na lampie?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile chcesz wydać na pre. Przedwzmacniacze Pro-Jecta są niezłe. Ja bym polecał Phono Box SE II, czyli wyższy model niż ten, o którym piszesz. A jak masz więcej kasy to można jeszcze lepiej. icon_smile.gif
Może na początek pożycz ten pre Pro-Jecta, który ma sprzedawca gramofonu i porównaj z wbudowanym pre we wzmacniaczu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...