Skocz do zawartości

Alternatywa dla Denon DP-29F


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

To jaki pre zamówiłeś? Domyślam się, ze lampowy.
Pytasz co wniesie pre lampowy. To zależy od pozostałej części toru, od wkładki gramofonowej, jej charakteru, od wzmacniacza, kabli itd. Ja przykładowo mam pre "tranzystorowy", jednak współpracuje on ze wzmacniaczem lampowym.
Opisz swoje wrażenia i napisz oczywiście jaki to pre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ciekaw jestem co wnoszą przedwzmacniacze lampowe, czy to bardziej chłyt marketingowy. Ciekaw jestem czy i co wniesie:)

To nie tylko marketing :-)No i zmieniając lampę w takim preampie masz wpływ na dźwięk, w tranzystorowym możesz najwyżej wymienić (zazwyczaj) zasilacz na lepszy. W obu typach jeszcze jest pole manewru z kablami...
Poza tym firmowe preampy tranzystorowe zaczynają się od ok.350-400zł, a lampowe od kwot dwa razy wyższych.
Pozdrawiam.
PS. Napisz na jaki model preampu się zdecydowałeś!


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ciekaw jestem co wnoszą przedwzmacniacze lampowe, czy to bardziej chłyt marketingowy. Ciekaw jestem czy i co wniesie:)

To nie tylko marketing :-)No i zmieniając lampę w takim preampie masz wpływ na dźwięk, w tranzystorowym możesz najwyżej wymienić (zazwyczaj) zasilacz na lepszy. W obu typach jeszcze jest pole manewru z kablami...
Poza tym firmowe preampy tranzystorowe zaczynają się od ok.350-400zł, a lampowe od kwot dwa razy wyższych.
Pozdrawiam.
PS. Napisz na jaki model preampu się zdecydowałeś!



Zdecydowałem się kupić od tego samego Pana preamp, po prostu będzie im raźniej bo już się znająicon_wink.gif ProJect PhonoBox SE
Na lampowy się nie zdecydowałem, bo to duże ryzyko dla mnie, cena wyższa. Myślę, że z tego będę zadowolony, no chyba że się okaże że ten z wzmacniacza jest super:)
Co do kabli, to widzę to tak - przerobiłem kilka interkonektów - w zasadzie różnice minimalne - na tyle, że nie zauważam. Ale prawdopodobnie mały błąd robiłem.
Głośnikowe i owszem, zmieniały i to wyraźnie.
A najwięcej zmieniła listwa z DC-Blockerem. Nie oddałbym jej:)
Plan co do tego przedwzmacniacza też taki, że ewentualnie zmienić zasilacz na Tomanka.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie posłuchaj na spokojnie z tym pre. Jak się wszystko w systemie "poukłada" przyjdzie czas na zmiany. Z interkonektami bywa różnie, to wszystko zależy co chcesz uzyskać a niestety zmiany są słyszalne przy wyższej klasie kabli. Ja przykładowo wykonałem interkonekt na kablu MIT i w stosunku do dedykowanego kabla dostarczanego z gramofonem Pro-Ject przyniósł istotne zmiany.
Listwy Tomanka są świetne i nadal nie doceniane. Mam dwie listwy p. Tomasza, jedna z nich wg mojej koncepcji i nie zamieniłbym na inne. W tej cenie rewelacja. P. Tomanek wykonał mi też zasilacz do jednego z moich pre. Warto było.
Może zanim zamówisz zasilacz posłuchaj jak brzmi z obecnym.
Oczywiście opisz swoje wrażenia.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na razie posłuchaj na spokojnie z tym pre. Jak się wszystko w systemie "poukłada" przyjdzie czas na zmiany. Z interkonektami bywa różnie, to wszystko zależy co chcesz uzyskać a niestety zmiany są słyszalne przy wyższej klasie kabli. Ja przykładowo wykonałem interkonekt na kablu MIT i w stosunku do dedykowanego kabla dostarczanego z gramofonem Pro-Ject przyniósł istotne zmiany.
Listwy Tomanka są świetne i nadal nie doceniane. Mam dwie listwy p. Tomasza, jedna z nich wg mojej koncepcji i nie zamieniłbym na inne. W tej cenie rewelacja. P. Tomanek wykonał mi też zasilacz do jednego z moich pre. Warto było.
Może zanim zamówisz zasilacz posłuchaj jak brzmi z obecnym.
Oczywiście opisz swoje wrażenia.

Pozdrawiam



Dziś przy okazji odsłuchania jak grają Vienna Acoustic Haydn kupiłem poziomicęicon_smile.gif no, zawsze trzeba jakiś interes skręcić.
Ustawię gramofon i dziś powinniśmy trochę więcej posłuchać płyt. Z tym pre, zacznę kombinować z IC. Na dziś szukałbym coś srebrnego.
Na marginesie Haydn zrobiły dobre wrażenie.
Co do listwy Pana Tomasza, to byłem baaaaardzo sceptyczny - sprzęt budżetowy - co tu może poprawić? A jednak...
A co zmieniałeś w swojej listwie? I zasilacz gramofonowy oraz przedwzmacniacza wpiąłeś z gniazdo DC-Blocker czy z filtrem Schafnera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listwie nic nie zmieniałem, po prostu zamówiłem listwę TAP8 wg. własnej koncepcji:
- dwa gniazda z dc-blockerami,
- dwa gniazda bez filtrów, w tym jedno w standardzie USA,
- cztery gniazda z filtrami, w tym jedno w standardzie USA,
- wyłącznik listwy w wersji zintegrowanej z gniazdem.
Testowałem gniazda z dc-blockerami i działają świetnie. Zasilacz pre podłączyłem do gniazda z dc-blockerem i wydaje się, ze jest lepiej. Gramofon podłączony jest do gniazda z filtrem Shaffnera, wydaje mi się, że jest optymalnie.
Porównywałem listwy TAP6 i TAP8 z paroma innymi w cenie do 2000 - 2500 zł i p. Tomanek nie ma się czego wstydzić.

Vienna Acoustic Haydn potrafią robić wrażenie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Testowałem gniazda z dc-blockerami i działają świetnie. Zasilacz pre podłączyłem do gniazda z dc-blockerem i wydaje się, ze jest lepiej. Gramofon podłączony jest do gniazda z filtrem Shaffnera, wydaje mi się, że jest optymalnie.
Porównywałem listwy TAP6 i TAP8 z paroma innymi w cenie do 2000 - 2500 zł i p. Tomanek nie ma się czego wstydzić.



Dziękuję za info - tak też myślałem, ale posprawdzam. W mojej ocenie najwięcej zmienił mi dc-blocker, filtr Shaffnera w który wpięte są CDki, tuner mi nie przyniosły odczuwalnej różnicy.
A z ciekawości czy mogę zapytać jakie masz IC między gramofonem a pre i między pre a wzmacniaczem?
Czy te ProJecta markowane jako gramofonowe czymś w istocie się różnią od innych IC?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W thorensie TD320 mam IC na stałe. Nie zmieniałem, choć wiele osób twierdzi, że przynosi to korzystne zmiany. Może to w końcu zrobię jak złapię chwile czasu. Thorens jest podałczony bezpośrednio do pre w Sansui Alpha 707. Gdy stosowałem pre SImaudio Moon LP3 stosowałem między nim a wzmacniaczem IC wykonane przez kontrowersyjnego konstruktora wzmacniaczy, pre i DAC Darka K. Ten IC wygląda jak 5 groszy, ale faktycznie jest bardzo dobry.
W Acoustic Solid Small Machine mam IC między nim a pre dostarczony przez producenta gramofonu. Mam zamiar go zmienić jak tylko będę miał wolne środki. Panowie z Audio Forte proponowali mi coś, ale wyleciało mi z głowy. icon_redface.gif
W tym zestawie między pre a wzmacniaczem jest IC MIT AVt1. Świetny kabel i w miarę niedrogi. Chyba nie jest już sprzedawany a na rynku wtórnym tez raczej nie dostępny. Nie wiem czemu nie ceni się u nas kabli firmy MIT. Fakt tanie nie są, ale jest wiele firm, które ma drogie kable i ceny z sufitu. Zresztą MIT często wprowadzając nową serię obniża ceny swoich kabli nawet o 40%.
Kable Pro-Jecta są to przeciętne, przyzwoite kable. Na początek wystarczają. Jednak jak che się wycisnąć coś więcej warto poeksperymentować. Ja jak wspomniałem do swojego byłego Pro-Jecta wykonałem IC kupując z metra kabel MIT-a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dziś chwila by opisać zmiany.
Z nowego gramofonu jestem więcej niż zadowolony. W porównaniu do Denona gra on bardziej szczegółowo, scena jest wyraźna i lepiej poukładana.
Do niczego nie mógłbym się przyczepić, żaden zakres nie jest obcięty czy podbarwiony, trochę więcej jednak słychać i powiedziałbym, że bardziej analogowy dźwięk - ale może to autosugestia.
Porównywałem dziś na przedwzmacniaczu ProJect Phono Box SE oraz na wbudowanym w moim wzmacniaczu Struss 140.
Pierwsza rzecz, o którą Was proszę o sugestię - na przedwzmacniaczu gramofonowym gra znacznie ciszej. Potencjometr musi być ustawiony na poziom, na który nigdy nie wkręcałem.
Porównując bezpośrednio to lekka przewaga jednak przedwzmacniacza gramofonowego, ale naprawdę minimalna.
Słuchając muzyki, pierwsze co się nasuwa - gitary wysuwają się przynajmniej na poziom wokali - słuchane na AC/DC Razors Edge oraz Breakout Blues i Tadeusz Nalepa Sen szaleńca.
Na przedwzmacniaczu Strussa nieco wysuwa się wokal.
Scena, dynamika bardzo podobna, jeśli nie identyczna. Na żadnym z nich nie przycinało skrajnych pasm - w sensie góra, dół bez zmian. Minimalna różnica właśnie na średnicy.

Pozostaje mi teraz "kombinować" z interkonektami - czy rzeczywiście szukać tylko "gramofonowych" na odcinek gramofon - przedwzmacniacz czy można wpiąć każdy.
Jeśli Kolegom znany jest IC Melepety z sąsiedniego forum, to dodam że na nim też testowałem i... buczało.
Mam "prosiaczka" i zastanawiałem się czy nie wpiąć go między przedwzmacniacz a wzmacniacz:) może głupi pomysł - co sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że masz satysfakcję z posiadanego gramofonu.
Przede wszystkim, czy dokonywałeś ustawień w ProJect Phono Box SE. Rozumiem, że ustawienia w pre są dostosowane do wkładki MM, mam na myśli obciążenie i wzmocnienie. Musisz sprawdzić w specyfikacji wkładki, czy w odpowiednim miejscu są piny w przedwzmacniaczu. Czy parametry pre są dostosowane do wkładki. Choć domyślam się, że są.
Przyczyną tego, że na pre gramofonowym jest ciszej może być też problem z dopasowaniem między wejściem we wzmacniaczu a gniazdami w pre.
Napisz pod jakie wejście we wzmacniaczu podłączyłeś przedwzmacniacz gramofonowy.
Nie mam pojęcia dlaczego po wpięciu IC Melepety buczało. Nie miałem z nim do czynienia. Różne mogą być tego przyczyny.
Myślę, że warto poeksperymentować z różnymi IC między pre a gramofonem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego buczenia, to myślę że jakieś zakłócenia. Nie do końca odizolowany czy coś podobnego. Z kolei wpięty między DAC lub CDek a wzmacniacz nie buczy. icon_eek.gif
W przedwzmacniaczu nie zmieniałem ustawień one są na wkładkę MM a ja zdaje się mam właśnie taką icon_confused.gif :
Wpięte we wzmacniacz w gniazdo TUNER ale to powinno grać mimo to. Bo przecież nie mogę wpiąć w gniazdo phono.
Co do Twojej sugestii IC między gramofonem a pre to tak samo pomyślałem. Dziś doszedłem do optymalnego ustawienia między CD a wzmakiem.
Od dłuższego czasu wiszą oryginalny ProJecta
http://allegro.pl/kabel-gramofonowy-pro-je...6519824714.html
oraz MIT
http://allegro.pl/kabel-interkonekt-gramof...6512440131.html Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma znaczenia pod jakie gniazdo podłączysz pre gramofonowe. Wszystkie powinny mieć taką samą rezystancję. Możesz ew. podłączyć pod AUX lub starszych wzmacniaczach było LINE.
Z tym buczeniem trochę mnie zastanawia, czy to nie jest problem z masą we wzmacniaczu. Kabel który posiadasz między pre a gramofonem ma zapewne przewód uziemiający, który podłączyłeś do gniazda GND w pre i w gramofonie.
Z tych IC gramofonowych na allegro gdybym miał wybierać to pewnie zdecydowałbym się na Pro_jecta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tych IC gramofonowych na allegro gdybym miał wybierać to pewnie zdecydowałbym się na Pro_jecta.


Nie żebym wybrzydzał, miałem zapytać od razu ale nie znalazłem aukcji Pana Przemka. Co sądzisz o tym kablu? Czy nie lepszy od tych dwóch?
http://allegro.pl/kimber-kable-pbj-kc1-do-...6528416940.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uziemiający wykorzystam ten który mam z tego zestawu dołączonego do gramofonu.
Rozmówię się z Panem Przemkiem i zobaczę co i jak - w zasadzie ten kabel to Kimber PBJ - ja go kiedyś słuchałem i nic więcej nie usłyszałem. Tyle tylko, że mały błąd w konfiguracji sprzętu, trochę za mało doświadczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Cytat

Witam.

Panowie, nie rozumiem dlaczego wieszacie psy na DP-29F od Denona... to naprawdę poprawie grający gramofon, czysto, wyważonym dźwiękiem, bez wibracji i innych zakłócen.
Owszem nie jest toi może hi-end, ale odtwarza bardzo czysto.
Mam, słucham i mam dobre zdanie.



Lukashhh1, może nie tyle wiesza się psy - za te pieniądze dobrze odtwarza płytę. Ale po mojej przesiadce na ProJecta wyżej wspomnianego, plus pre ProJect Phono Box SE z dobrym okablowaniem (Kimber KC1) to jest różnica na plus. Tyle, że ten zestaw używany jest 5 razy droższy od nowego Denona.
Druga rzecz - mam jeszcze możliwość upgradu, inaczej niż w Denonie. wymiana zasilacza do pre, wkładka, ramię. A Denon tego nie daje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...