Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem Yamaha RX-V481 do PC.


000loki

Recommended Posts

Cześć,

tak jak w temacie, mam problem z podłączeniem tego ampli do PC w trybie 5.1.

W chwili obecnej sygnał do TV leci z karty graficznej po HDMI. Karta to GTX970 Nvidia. Z TV ARCiem podpiety jest ampli.
Dodatkowo do tego do TV podpiete jest PS4.

Przy PS4 takie połączenie działa bezproblemowo, przy PC już nie. Kiedy z konfiguracji głośników wybieram 5.1 to przy teście tylnich głośników grają mi fronty lewy, a potem prawy. Tyly nie grają w ogóle.

Ktoś się z czymś takim spotkał? Czy może powinienem puścic sygnał z HDMI z karty przez Ampli do TV?

Dzięki!

edit: przepiąłem następująco. Karta graf -> Yamaha -> TV. Teraz działają wszystkie głośniki i niby przy tescie uruchamia się każdy z osobna i prawidłowy, ale np w netflixie czy hbo go słyszę ten sam dźwięk we wszystkich głośnikach. Jak odpalę netflixa przez aplikację w tv, dźwięk jest 5.1 i jest super, przez komputer jest wszystko rozprowadzone równo na wszystkie głośniki. Ktoś miał taki przypadek?

edit2: w signal info mam Format: PCM, Channel 3/2/0.1?
Kiedy odpalam netflixa przez tv to Format jest Dolby.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma być wpięte do amplitunera. Konsola, tv i komp i co tam jeszcze znajdziesz.
Czy w netfkixie i innych tego typu platformach masz możliwość wyboru ścieżki sygnału? Domyślnie zawsze jest stereo. Podobnie jak w DVB-T. Jeśli gra to samo to albo sygnał jest puszczany w 5.1 stereo albo ampli sztucznie go obrabia choć to wygląda lepiej niż opowiadasz.

Sprawdź ustawienia wybór ścieżek, na ampli ma się zaświecić dolby lub dts.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystko ma być wpięte do amplitunera. Konsola, tv i komp i co tam jeszcze znajdziesz.
Czy w netfkixie i innych tego typu platformach masz możliwość wyboru ścieżki sygnału? Domyślnie zawsze jest stereo. Podobnie jak w DVB-T. Jeśli gra to samo to albo sygnał jest puszczany w 5.1 stereo albo ampli sztucznie go obrabia choć to wygląda lepiej niż opowiadasz.

Sprawdź ustawienia wybór ścieżek, na ampli ma się zaświecić dolby lub dts.

Pozdrawiam



Tzn najpierw do ampli i sterowac obrazem z poziomu ampli? Bo ARC dziala tak, ze sam rozpoznaje ktory hdmi jest uzywany przez TV i np z PS4 dziala to bez problemu. Tzn PS4 mam wpiete do TV i ampli rozpoznaje sygnal.

Z PC byl problem taki, ze wpiety do TV puszczał tylko sygnal na fronty. Kiedy odpalam konfigurację i test wtedy na ekranie widze, ze dzwiek powinien leciec z tylnich glosnikow, a leci z frontów. Kiedy wpinam sie przez ampli i sygnal odbieram na arcu, wtedy glosniki rozpoznawane sa prawidlowo ale poki co nie bylem w stanie niczego odpalic w 5.1. Musze spróbować z grami, ale jiz wiem ze netflix na przegladarke nie obsluguje 5.1!

Zauwazylem tez ze jak puszczam internetowe radio z ampli to leci na wszystkich glosnikach co daje super dzwiek, a z PC tylko fronty. Bede musial wykminic co i jak laczyc i uruchamiac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...