Skocz do zawartości

Zestaw KD do 4000-4500 zl


webster

Recommended Posts

Drodzy,
Stoje przed wyborem swojego pierwszego zestawu KD. Całość będzie grała w salonie, około 20m2. Zestawu będę używał przede wszystkim do muzyki (hip-hop + jakieś spokojniejsze dźwięki, gdzie ważne są szczegóły) oraz jako audio dla konsoli. Zależy mi przede wszystkim na Wi-Fi, AirPlayu i Radiu internetowym. Poszukuję zestawu z subwooferem.

Wstępnie myślałem nad Pioneerem VSX-930 + Boston Accoustic MK2 SET 5.1 (lub ew. TAGA HARMONY 606).

Będę wdzięczny za Wasze eksperckie porady.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Drodzy,
Stoje przed wyborem swojego pierwszego zestawu KD. Całość będzie grała w salonie, około 20m2. Zestawu będę używał przede wszystkim do muzyki (hip-hop + jakieś spokojniejsze dźwięki, gdzie ważne są szczegóły) oraz jako audio dla konsoli. Zależy mi przede wszystkim na Wi-Fi, AirPlayu i Radiu internetowym. Poszukuję zestawu z subwooferem.

Wstępnie myślałem nad Pioneerem VSX-930 + Boston Accoustic MK2 SET 5.1 (lub ew. TAGA HARMONY 606).

Będę wdzięczny za Wasze eksperckie porady.

Pozdrawiam



Ja kupilem set od S4Home quadral quintas 6650 + sub magnat 202a + yamaha 481 i jestem mega zadowolony. Budzet masz na to idealny. Zagadaj do nich to cos Ci skompletuja icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jak napisali przedmówcy w tym budżecie quadral 6500 lub 6650 bo to te same kolumny tylko w innym kolorze o plus właśnie Yamaha 481 lub onkyo 545 i razem z subem zmiescisz się w budżecie. W 20 metrach w pełni wykorzystasz ten sprzęt. Kolumny są małe ale potrafią zagrać pełnym dźwiękiem z kolei elektronika Yamahy i onkyo jest mniej uciążliwa w konfiguracji od pioneera.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Jak napisali przedmówcy w tym budżecie quadral 6500 lub 6650 bo to te same kolumny tylko w innym kolorze o plus właśnie Yamaha 481 lub onkyo 545 i razem z subem zmiescisz się w budżecie. W 20 metrach w pełni wykorzystasz ten sprzęt. Kolumny są małe ale potrafią zagrać pełnym dźwiękiem z kolei elektronika Yamahy i onkyo jest mniej uciążliwa w konfiguracji od pioneera.

W razie pytań lub wycen zapraszam



Czy zestaw z Onkyo 646 i Quadralami 6500 + Magnat 302A bedzie dobrze gral? Jak wygladaja basy w takim zestawie oraz srednie tony? Nie chcialbym, zeby zbytnio uderzalo po uszach, a zestaw sprawdzil sie w roznych konfiguracjach muzycznych.

Czy Quadrale do solidne kolumny?

@S4Home - prosze o wycene na PW.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony moge polecic
Denon X2200W + Taga 606SE + sub magnat 302A (sub nie z autopsji ale z przewertowania setek stron i opinii gdyz sam tez jestem na etapie zakupu, aha i tylko nie taga bo maja zle opinie i nie maja autowylaczenia)
do 4500 powinienes sie zmiescic
gra to gardzo ladnie, czysto i nie meczy
wszelkie opcje wireless dzialaja super, bez zaciec i szumow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

646 jest niewątpliwie lepszym wyborem amplitunera. Gra pełniej i mocniej os Yamahy 481. To po prostu wyższy model.

Co do kolumn to w granicach do 1600 zł za nowe kolumny Quadral prezentuje bardzo dobre basy, nisko-schodzące i kontrolowane. Góra jest stosunkowo wyraźna jednak nie ostra. Średnie na swoim miejscu jednak na pewno nie grają tu głównych ról.

Jest kolega na forum który kupił ostatnio u nas te kolumny odszukaj go opisze Ci dokładniej.

Novembre x2200 to konkurencyjny model do 646 gra inaczej ale zgadzam się że można go także wziąć pod uwagę.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli duży nacisk kładziesz także na odsłuch muzyki, wybierałbym pomiędzy amplitunerem Denon AVR-X2200W, a Onkyo TX-NR646. To dwa w pełni wyposażone urządzenia, gwarantujące uniwersalny, dobry, dynamiczny dźwięk. Denon jest trochę bardziej miękki brzmieniowo, oferuje głębszy ale trochę gorzej kontrolowany bas. Onkyo jest szybsze, bardziej analityczne.
Kwestia kolumn - na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie system Indiana Line Nota 5551. To wystarczająco mocne, zestrojone uniwersalnie kolumny, które poza kinem domowym, bardzo dobrze sprawdzą się także w muzyce. Moja rekomendacja.
Drugą alternatywą jest zestaw Jbl Arena 170 Set 5.1. To bardziej kinowe, efektowne brzmienie z wyeksponowanymi skrajami pasma.
Przy minimalnie wyższym budżecie warto rozważyć zestaw Q Acoustics QA3050/3010/3090C/3070S, który poza wyjątkowo eleganckim projektem, oferuje dynamiczne, odpowiednie brzmienie. Dodatkowo aktualnie jest promocja, w której subwoofer dodawany jest w prezencie.
Na koniec propozycja duńskich kolumn Dali Zensor 5/1/Vokal oraz Monitor Audio MR6/MR1/MRC/MRW10.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza Audio oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...