Skocz do zawartości

kolumny dali 400 jaki amplituner dobrać ???


pleban

Recommended Posts

o kolumnach Dali 400 naczytałem się samych pozytywów i postanowiłem od tego zacząć. Już są.
Decyzja o zakupie amplitunera a nie wzmacniacza stereo padła z uwagi na fakt zę aktualnie używam do odczytu nowych nośników.



Spotify. przez ps3
mam też serwer plików FLACK,
oczywiście mam zbiór kaset, winyli oraz CD

Wczytuje się od tygodnia w różne fora ale do dziś nie znalazłem kogoś kto używał by tych głośników z amplitunerem.
jest kilka sprzętów do 1000zł gdzie właściciele pieją opinie na ich temat że lepszych nie ma lecz gdy poszedłem do lokalnego HiFi studio to z uzywanych jekie mi polecali to wszystko powyżej 2000

Zatem jeżeli ktoś miał okazję je czymś napędzić i ma z tego jakieś wspomnienia będę wdzięczny za porady.

budget 1000 do 1500 zł
pokój o kształcie prostokąta 20mkw - na przeciw kolumn w rogach para drzwi.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

A słuchałeś w końcu któregoś amplitunera?

Możesz odsłuchiwać nowe a kupić ten samo model używany. Rynek z amplitunerami stereo jest szeroki ale dopiero od 2-3 lat przezywają renesans i ożywienie w tym segmencie.
Więc przesłuchaj któregoś nowych a później szukaj tego na rynku wtórnym.

Myślę że modele Onkyo Cie zadowolą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale chcesz postawić kolumny w rogach pomieszczenia? icon_eek.gif Jeśli tak, chyba trudno zrobić coś gorszego. Kolumn tak się nie stawia. Bo bliskość ściany podbarwia dźwięk kolumn, podbija niskie tony. A róg pokoju podwójnie.
Poczytaj o podstawach:
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
No, chyba, że para drzwi jest w rogach pomieszczenia. Najlepiej daj rysunek i pokaż ustawienie kolumn oraz jak jest umeblowane pomieszczenie wraz z pokazaniem wymiarów.

Kolumny Dali 400 czy 450 są naprawdę niezłe. Ale to zależy kto co lubi. Jaki dźwięk, oraz z jakę elektroniką chce te kolumny połączyć.
Nie są one może zbyt wymagające, ale na pewno lepszy w danej cenie (i większy wybór) będzie klasyczny wzmacniacz stereo.
Tuner radiowy można dokupić osobno. Już od parudziesiąt złotych.

Dlatego jakim wzmacniaczem napędzić Dali, to kwestia upodobań.
Jaki dźwięk lubisz? Jasny, chłodny, ostry, twardy, konturowy, czy ciemniejszy, cieplejszy, łagodniejszy, miększy, bardziej soczysty i wypełniony w średnicy?
A podłączenie serwera czy PS3 możesz zrealizować za pomocą DACa.
Ale oczywiście jeśli kupisz amplituner stereo z DACem na pokładzie (bo chyba takiego szukasz jak rozumiem?), to też będzie nieźle grało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...