Skocz do zawartości

Audio do salonu do 5tys.


kpisarz

Recommended Posts

kpisarz - gratulacje !!! Sam miałem Dali Zensor 7 i dla mnie też świetnie brzmiały. Piękny mięciutki basik.



Cytat

icon_smile.gif czułem że możesz coś napisaćicon_wink.gif nasze dywagowanie coraz bardziej mi się podoba.



vice versa icon_wink.gif

Cytat

Kiedyś mówiło się że wzmacniacz musi być ściśle analogowy wszystko inne negatywnie wpływa na dźwięk. A teraz? Coraz więcej wzmacniaczy ma wyświetlacze obwody cyfrowe, wejścia cyfrowe itp. Nagle to się zmieniło? Nie rynek jest taki że ludzie szukają najlepszego urządzenia w swojej cenie. A to zawsze wiąże się pewnymi ograniczeniami . Uważam że osoby korzystające w radia internetowego , spotify wejść cyfrowych itp. Przy odsłuchach i analizie co zyskują co tracą przy wzmak vs. Amplituner wybierają jednak to drugie.



Więc dochodzimy do sedna. Wybór tego drugiego (amplitunera) jest często determinowane tym, że mniej to kosztuje, nawet kosztem dźwięku. Mało kto może pozwolić sobie na kompletowanie lepszego (przy tym dużo droższego) zestawu oddzielnych urządzeń. Firmy aby funkcjonować nie mogą pozwolić sobie na garstkę takich klientów (a więc dużo mniejszą sprzedaż), temu mają także bardziej uniwersalne zestawy, łączone z dac'ami itp. Jednak to, że takie są częściej sprzedawane, nie oznacza, że są lepsze. Jasne, że różnice może i nie są jakieś mega wielkie, jednakże są. To, że ludzie szukają urządzenia najlepszego w danej cenie to dobrze, źle się dzieje wtedy gdy ktoś szuka najlepszego urządzenia dwukanałowego, ale namawia się na dodatkowe funkcje w postaci radia internetowego, stremera, dac'a w tym samym urządzeniu. Nie ulega wątpliwości to, że sam goły wzmacniacz w większości przypadków zagra lepiej. Z zaproszenia na pewno skorzystam, gdy będę gdzieś w okolicy.

Taki ślepy odsłuch na moich kolumnach i w moich warunkach akustycznych jestem przekonany, że wskazałby raczej na przewagę wzmacniacza, tym bardziej, że im tańsze sprzęty porównujemy tym różnice są większe. Ta granica zapewne bardziej się zaciera przy dużo droższych sprzętach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z podłogowych Dali Concept 6, następnie Zensor 7.
W porównaniu do Dali kolumny sprawiają wrażenie wyższości przynajmniej o dwie klasy, zapewne to też zasługa wzmacniacza (Atoll in100).

Bas jest bardzo szybki, bardzo przestrzenny, świetnie kontrolowany (wie kiedy ma uderzyć, kiedy skończyć i jak wybrzmieć). Zakres brzmienia i barwa jak dla mnie pierwszorzędna, muśnięta jedynie lekkim ciepełkiem. Podłogowe w moim pomieszczeniu gubiły się z basem (brak kontroli, bas grał jak chciał i rozłaził się strasznie, choć jak je miałem uważałem, że jest bardzo dobrze). Kilka dni temu kolega podczas mojej prezentacji szukał u mnie schowanego suba. Więc pod tym względem jest bardzo dobrze, nie mówiąc o reszcie pasm, które w mojej opinii są świetne (słuchałem ok. 5-8 różnych kolumn przed zakupem).
Kolumienek tych słuchałem w ok. 25m2 (sala odsłuchowa), bardzo dobrze sobie tam też radziły, więc o swoje pomieszczenie byłem spokojny. Porównywałem z nimi ostatniego dobranego konkurenta - Definitive Technology Studio Monitor 65 (ponoć miały być świetne w basie). AudioSolutions zmiażdżyły je pod każdym względem bardzo szybko, nawet w barwie, zakresie i kontroli basu (z tym miażdżeniem nie przesadziłem). AudioSolutions na tle konkurencji -konstrukcje podłogowe szybko odstawiłem na bok (m.in. Klipsch, SM65, KefR300, Kef LS50, B&W i jeszcze kilku pozycjach w podobnym przedziale) wypadły tak trochę jak kolumny trochę z innej bajki - bajki barwniejszej, ciekawszej, z lepszym przesłaniem. Może i w tej cenie jest godny konkurent, jednakże mimo poszukiwań takiego nie potrafiłem znaleźć.

17 m2 dla nich to nie dużo, jestem przekonany, że w 20m2 dadzą rade bez najmniejszego problemu.

... autor wątku niech się nie przejmuje drugą linijką wypowiedzi. Dali Zensor 7 w mojej opinii to bardzo dobre kolumny, bardzo mi odpowiadały i warte swojej ceny (brzmieniem trafiły w mój gust pierwszorzędnie), jednakże prawie dwa razy droższe kolumny podstawkowe muszą (przeważnie) zabrzmieć lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą zgodzę. Zensor 7 to kolumny które większość osób bierze pod uwagę bo też uważam że warto. Nie są dla każdego bo takich kolumn nie ma, jednak do listy trzeba je dopisać.

Niewątpliwie dwu krotnie droższe i kolumny muszą zagrać lepiej.

Dobrze że trafiłeś na swój system.

Taki lekki oftop na zamknięcie tematu.icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...