Skocz do zawartości

Kolumny i wzmacniacz - Proszę Was pomoc


oregon

Recommended Posts

Myślałem o tych modyfikowanych RADMORach LS-30.
Całkiem niezłe kolumny, a firma która zrobiła tuning jest bardzo zacna i kompetentna (Studio16Hz).
Poza tym sprzedawca ma niezły wzmacniacz AMC XIA-100,
http://allegro.pl/wzmacniacz-amc-xia-100-i6215241887.html
więc od razu można sprawdzić jak gra. No i komplet (jakby Ci się spodobał) mieści się w cenie icon_smile.gif

Co do Magnatów czy Bowersów - zostałoby tysiąc na wzmacniacz (no chyba, że możesz dołożyć jeszcze pareset złotych).
Ale jak wspominałem wcześniej - za tysiąc też się coś wymyśli...
Zresztą do CDM7SE jest też NAD C320 po modyfikacjach za 1100zł
http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-c320-bee-...6218812286.html
Więc kolejny komplet do kupienia.

A z ciekawych kolumn poniżej półtora tysiąca - są jeszcze Hyperiony za 1350zł
http://olx.pl/oferta/audio-academy-hyperio...html#523d7df7d6
co prawda to pewnie pierwsza wersja, ale w tych kolumnach masz otwór basrefleksu z przodu, co może być dla Ciebie pewnym ułatwieniem przy ustawianiu kolumn.

Cytat

Te dwie pierwsze pozycje co podałeś wyglądają bardzo smakowicie Na aukcji B&W CDM7SE jest nawet filmik przedstawiający jak grają, ale to gra z piękną rozdzielczością Bardzo ciekawa propozycja. Doczytałem się , że ponoć jako nowe kosztowały w Polsce około 6500 zł, nieźle.


Bo to jest właśnie plus kupowania używanego sprzętu icon_cool.gif , jak wiesz czego szukać, to można za pół ceny (albo i mniej) coś bardzo dobrze grającego (a często również w idealnym stanie).


Pozdrawiam
PS. Gdzie mieszkasz - bo nie wpisałeś tego w swoich danych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Masz rację RoRo, trochę kiepsko by wyszło, jeśli na wzmacniacz zostanie tylko 1000 zł. Gdyby brzmienie mogło być bardziej ocieplone, pełne, nie tak ofensywne można by polecić Advance Acoustic MAP 105. Dałby radę. Xindak A 06 też. Ale nie ma czarnych.
No chyba, że kolega machnie obudowę czarnym matowym lakierem i po sprawie icon_wink.gif
Ale wówczas odsprzedaż takiego wzmacniacza będzie dość trudna (za rozsądne pieniądze).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Wołominie. Jakbym wybrał kolumny do 2500 zł to zostaje 1000 zł. ale mogę dołożyć te 500 zł, czyli będzie 1500 zł na wzmacniacz, myślę że już lepiej, tak aby całość zamknęła się w 4000 zł icon_wink.gif Obudowy nie będę malował icon_mrgreen.gif

Jeśli chodzi o kolumny Monitor Audio to tak z ciekawości się zapytam . Czym się różni seria Bx od Rs i od Rx ? Mógłby ktoś w kilku słowach to opisać?

A tak dla "pokazania" moich upodobań to taki dźwięk zestawu mi się bardzo podoba:

https://www.youtube.com/watch?v=nCu6fpE5_ZI#t=68

A taki mi się bardzo nie podoba :

https://www.youtube.com/watch?v=nPLr2dyCq7s

Zdaję sobie sprawę, że ten pierwszy zestaw kosztuje triliony złotych, ale chodzi mi tylko o ukazanie dźwięku, tam jest taki dociążony, pełniejszy. A na tym drugim filmie jakby suchy, bez emocji. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz dołożyć 500zł, to dobrze icon_smile.gif
Dobrze również, że masz blisko do stolicy (zawsze jest spory wybór sprzętu) i że wpisałeś miejscowość.

Za półtora można już kupić np. dzielone zestawy Rotela (przedwzmacniacz + końcówkę mocy), czarne ma się rozumieć.

A czy dopuszczasz srebrno-czarne wzmacniacze (patrz AA MAP-105 czy Rotel RA-1060/1062/1070/1072)?

Pozdrawiam
PS. Seria BX jest niższa niż RX. Jest trochę testów tych MA w sieci - a poza tym parę razy były już opisywane na naszym Forum, więc proponuję skorzystać z wyszukiwarki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, 1500 zł, to już sporo więcej. Można polować na jakąś okazję.

Monitor Audio seria BX jest niższa a wyższa to RX. Seria RS jest starsza i jakościowo plasuje się mniej więcej pomiędzy nimi.

Co do odsłuchów z Youtube, to wybacz i mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale uważam to za durnotę.
Może masz taki super słuch i zdolności, że potrafisz ocenić jakość tego dźwięku na podstawie takich filmików. Ja niestety nie i nawet nie próbuję.
Przecież to co słyszysz, to jest przykładowo brzmienie Twoich głośniczków komputerowych i jakiegoś marnego mikrofonu w telefonie czy aparacie jakim zostało to nagrane a nie to, jak naprawdę brzmi ten zestaw. icon_confused.gif??:
Albo. To tak jakbym Ci chciał pokazać możliwości telewizora 3 lub 4 D na ekranie odbiornika kineskopowego icon_cool.gif No sam się zastanów.
Może i coś tam słychać jakieś popłuczyny tego dźwięku, ale bądźmy poważni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten Rotel przedwzmacniacz + końcówka to arcydzieło świata W życiu piękniejszego zestawu nie widziałem
https://www.google.pl/search?biw=1920&b...e3EHhHLIIYgM%3A



Ale ten model dzielonego Rotela (1070) to pochłonie całą kwotę - a na kolumny nie zostanie...

O srebrno-czarnym Rotelu myślałem np. takim RA-1062 (w kwocie się mieści).
http://allegro.pl/rotel-ra-1062-i6174045082.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do odsłuchów z Youtube, to wybacz i mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale uważam to za durnotę.
Może masz taki super słuch i zdolności, że potrafisz ocenić jakość tego dźwięku na podstawie takich filmików. Ja niestety nie i nawet nie próbuję.
Przecież to co słyszysz, to jest przykładowo brzmienie Twoich głośniczków komputerowych i jakiegoś marnego mikrofonu w telefonie czy aparacie jakim zostało to nagrane a nie to, jak naprawdę brzmi ten zestaw. icon_confused.gif??:
Albo. To tak jakbym Ci chciał pokazać możliwości telewizora 3 lub 4 D na ekranie odbiornika kineskopowego icon_cool.gif No sam się zastanów.
Może i coś tam słychać jakieś popłuczyny tego dźwięku, ale bądźmy poważni.



f1angel masz 100% racji, przemilczmy to co napisałem icon_wink.gif

RoRo - jak najbardziej te biało czarne również mogą być icon_wink.gif

Ok, muszę coś postanowić z kolumnami ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę się nie gniewaj. Posłuchałem jednak tego z Twoich linków. Znam te (lub podobne) zestawienia i zapewniam Cię, że tak nie grają.
Szczególnie Dali Zensor z Denonkami. Tam słychać jeno agresywną, szeleszczącą górę a tak naprawdę taki zestaw tak nie gra. Bo podaje muzykę dość miękko, łagodnie. Owszem pokazuje dźwięk może bez specjalnego wyrafinowania, ale nie z manierą Altusa z Technicsem jak tam, na filmie.
Mikrofon musiał tak złapać. Masakra.
Na takich filmikach można jedynie popatrzeć jak wygląda dany element, zestaw. Nic więcej. Niech to będzie przestrogą dla innych.

Tak, tak. Nad kolumnami pomyśl.

Co do wzmków, to AA MAP 105 jest świetnym wzmacniaczem. Nie pokazuje może brutalnej siły, ale potrafi mocno zagrać.
Gra jednak dość miękko z ociepleniem, soczyście, płynnie i niezwykle muzykalnie. Dla mnie Best Buy!. Miałem, więc wiem co piszę.
A Rotel, ta dzielonka, to także świetna sprawa. Na pewno bardziej odczujesz dynamikę, tzw. drive. Choć już nie będzie tak słodko i soczyście jak z AA. Twój wybór, też się zastanów.
Ten proponowany przez RoRo również niewiele gorszy. Ale wciąż mocny, dynamiczny, z dobrą motoryką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się nie gniewam icon_wink.gif Masz zupełną rację, przecież każdy u siebie w domu to może zupełnie inaczej słyszeć zależnie od tego jaki ma sprzęt audio przy komputerze, a druga sprawa to faktycznie dużo zależy też od tego czym jest to nagrywane. Łącząc te dwie rzeczy w całość możemy usłyszeć zupełnie inny dźwięk niż w rzeczywistości. Wcześniej podając linki nie pomyślałem o tym icon_wink.gif Już późno jest i zmęczony jestem icon_redface.gif

Ten wzmacniacz AA map 105 rozumiem , że dobrze by pasował do takich Klipsch czy Magnat, które grają dość jasno i twardo chyba. Wzmacniacz by wprowadził miękkość, soczystość co by się ładnie uzupełniało . Nie wiem czy dobrze rozumuje.

Bardzo zaciekawiły mnie te Monitor Audio Rx 6, ale czytając o nich dużo ludzi pisze , że pomimo że są bardzo detaliczne, to do metalu raczej tak średnio się nadają, raczej troszkę do innego repertuaru, No i trzeba mieć faktycznie jakiś bardzo dobry wzmacniacz - ludzie często o tym piszą.

Z kolei Klipsche są chwalone do takiej muzyki, Magnaty Quantum również, ale mało jest opinii o modelu 755, dużo piszą o 675 i 677. Klipsche widzę , że mają większą skuteczność o jakieś 5 db więc powinny głośniej zagrać, co też przekłada się niby na lepszą dynamikę słuchając cicho. No i każdy wychwala tą podstawę basową w tych kolumnach a to w Rocku i Metalu bardzo potrzebne.

Hmm ciężki wybór , ale chyba póki co jestem za Klipschami ... No nic muszę jeszcze to przemyśleć icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do AA MAP 105 i kolumn Klipsch albo Magnat dobrze rozumujesz.

MA RX6 są super, ale rzeczywiście nie z każdym wzmacniaczem dobrze zagrają mocniejszą muzykę.
I nie jest to jak się niektórym wydaje wina kolumn, ale wzmacniacza. Tu rzeczywiście potrzebny wzmacniacz z dobrą motoryką typu Rotel albo Naim.
A te jak wiesz sporo kosztują.

Co do kolumn Klipsch, to jak uważasz. Jeśli słuchasz w przeważającej części czasu mocnego, szybkiego grania, to mogą być.
Ale jeśli chciałbyś posłuchać nieco subtelniejszych klimatów, to niestety te kolumny mocno Cię ograniczą w tym zakresie.
Już lepiej kupić Magnaty. Też nie są do subtelniejszych brzmień, ale na pewno pokażą sporo więcej niż Klipsche.
Pamiętaj, że w takim budżecie nie możesz jeszcze oczekiwać pełnej uniwersalności. Zresztą nawet w sporo wyższym ta sztuka nieczęsto się udaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wtrącę swoje trzy grosze, bo mam wrażenie że wkradło się kilka "skrótów myślowych" np.

[/quote]

Cytat

niby Magnaty są bardzo polecane do metalu szczególnie seria 67x a tu wyższy model więc teoretycznie powinno być lepiej.


Z tym bardzo polecane to bym uważał, owszem w swej cenie są niezłe ( seria 6), jednak trzeba pamiętać, że Magnat ma jednak nieco wypchnięty podgrzany, bas, ktoś kiedyś napisał chyba , że lekko bułowaty. Z pewnością seria 7xx jest lepsza od dobrej 6xx , niemniej pisanie " Magnat" do metalu, tylko po głębszej analizie całości systemu, konkretnego modelu( seria supreme to nieporozumienie w metalu) i gustu.
Serii 7 nie znam, natomiast seria 6, owszem , tak jeśli lubisz dobre dociążony wyższy bas, masywny, a nie tylko słuchasz technicznego metalu to ok. Podobnie sprawa się ma z doborem wzmacniacza, bo czy wzmacniacz z mocną podstawą basową jak bodaj wymieniany wcześniej Xindak 06, będzie taki super, hmm obawiam się że nie dla każdego, bo bas będzie dominował, ale nie będzie miał szybkich wybrzmień, a góra będzie mało selektywna.

Cytat

Ten wzmacniacz AA map 105 rozumiem , że dobrze by pasował do takich Klipsch czy Magnat, które grają dość jasno i twardo chyba. Wzmacniacz by wprowadził miękkość, soczystość co by się ładnie uzupełniało . Nie wiem czy dobrze rozumuje.


Brzmienie Klipscha i Magnata quantum jest jednak inne, owszem góra w obu jest detaliczna ( pytanie czy dokładna) i błyszczy, jednak Magnat ma nieco bardziej miękki, ciepły bas, zwłaszcza ten wyższy. Magnaty serii 6, 7 wydają mi się bardziej uniwersalne od statystycznego Klipscha. Klipsch gra tyleż efektownie, co i z czasem męcząco. Chyba że trafnie wybierzesz do Klipscha sobie wzmacniacz i faktycznie to brzmienie będzie miało dla Ciebie to coś.



Cytat

Jeśli chodzi o kolumny Monitor Audio to tak z ciekawości się zapytam . Czym się różni seria Bx od Rs i od Rx ? Mógłby ktoś w kilku słowach to opisać?


F1angel chyba już napisał, seria MR jest najtańsza , potem jest BX, a dalej RX. Co do BX osobiście wolę model mniejszy BX5 niż BX6, większy 4 głośnikowy( na 17cm) tak naprawdę jest 2,5 drożny, a nie prawdziwy 3 drożny, więc głośnik średnio tonowy też odtwarza bas, finalnie całość nie jest zbyt przejrzysta w basie. Mniejsza BX5 ( ma 3 głośniki, ale mniejsze) też jest 2,5 drożna, ale gra jakoś dynamiczniej, szybciej od BX6.
MA nie jest mistrzem efektywności i ma raczej niską impedancję, więc jak pisali koledzy wzmacniacz lepiej jak ma trochę siły.
Seria RX6 , czy RX8 ma położony piękny fornir, model RX6 mimo że nazwą niby nawiązuje nazwą do bx6 jest mniejszy, ale gra dużo lepiej, pisząc krótko większa kultura.

oregon z tego co mi gdzieś mignęło, to nie mieszkasz na stepach, ale w centrum kraju, a sporo marek kolumn o których tu piszemy trafisz w każdym salonie, nawet elektro-markecie. Posłuchaj sam oceń co wolisz, bo tak to jak opisywanie wegetarianinowi wyższość jednej kiełbasy nad inną.
Jeszcze co do oceny sprzętów na podstawie YT, to w sumie każdy sprzęt ( i za 100k i za tysiaka) w zależności od ustawień, akustyki pokoju, doboru piosenki, mikrofonu, można pogrążyć, lub wynieść na wyżyny jakości i efektu wow. Także zmanipulować i wprowadzić w bądź z ich faktycznym "firmowym" brzmieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, dzisiaj udało mi się wywalczyć trochę czasu wolnego to trochę pojeździłem i coś tam posłuchałem.
Ogólnie zależało mi aby posłuchać kolumn Klipsch, Magnat, Monitor Audio. Po części się udało , ale niestety nie było możliwości odsłuchów ze wzmacniaczami jakimi bym do końca chciał no i też kolumnami, no ale ...

Monitor Audio Bx6, Klipsch R28f, Magnat Quantum 677 + Yamaha As 701 - jaka tragedia ! Jakbym kupił coś takiego w ciemno to koniec. Naczytałem się o tym wzmacniaczu , że taki do Rocka super, że gra konturowo i do cięższych brzmień idealny. Hehe, oj bardzo bym się nad tym zastanowił. Z tymi kolumnami jak dla mnie praktycznie 0 basu , jakaś tam średnica i same wysokie tony !!! Ktoś kiedyś użył chyba tu na forum określenia "Krew z uszu" - lepiej bym tego nie nazwał jeśli chodzi o to co uslyszałem, brawo dla tego Pana co to wymyślił. . Metal , Rock? Przecież w ogóle niskich tonów te pudło nie produkuje. Wnioskuję , że ta Yamaha chyba by pasowała do mocno basowych "ciemnych" kolumn, nie wiem. No ale to że zagrała tak płasko to niewybaczalne icon_wink.gif

Następnie te same kolumny i wzmacniacz Denon Pma 720 ae. No, już lepiej , jest bas, są wysokie, średnica sobie pogrywa troszkę schowana, szczególnie na kolumnach Magnat i Klipsch, ale ogólnie nie jest żle. Monitor Audio bardzo są detaliczne , ale przy szybszym ciężkim graniu z tym wzmacniaczem cienko , oj cienko. Druga sprawa sama głośność kolumn, Monitor Audio w tym zestawieniu kiepsko, o wiele lepiej Magnat i Klipsch najlepiej, no ale tutaj skuteczność wychodzi i moc wzmacniacza.

Także ogólnie Monitor Audio odpadły, przynajmniej ten model. Wydaje mi się , że są to kolumny to spokojniejszych brzmień.

Zostały Magnat i Klipsch i wzmacniacz Nad 356 bee. To co usłyszałem, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Jaka głębia muzyki, Tak jak Yamaha grała płasko i bez emocji to ten Nad zdeklasował ją w 100%. Piękny bas, średnica, wysokie, ta przestrzenność dźwięku. Ogólnie wrażenie jakby muzyka grała szeroko i głęboko, jak efekt 3d icon_wink.gif Ogólnie moc i wykop niesamowity. Muzyka metalowa tutaj czuła się bardzo dobrze.

Klipsche zagrały troszkę twardszym basem, z wigorem, mocną dawką energii, Magnaty natomiast troszkę lżej ale bardziej równo, bas za to był troszkę miększy i troszkę bardziej rozlazły co nie koniecznie przy szybszym tempie i podwójnej stopie to owocowało. Generalnie Klipsch sobie lepiej radził w takich sytuacjach. Natomiast przy muzyce innej niż metal, jakieś wokale , spokojna muzyka to szala się kłania na Magnaty. Bas bardziej taki ciepły i obfity.

Ogólnie bardzo mi się podobało te zestawienie tego Nada z tymi kolumnami. Gdyby nie to , że słucham poza metalem jeszcze troszkę innej muzyki, to Klipsze były by na podium, jednak z uwagi na ten procent innej muzyki to lepiej Magnat. Muszę ochłonąć i na spokojnie podjąć decyzję icon_wink.gif

Szkoda , że nie było jakiegoś wzmacniacza Advance Acoustic , gdyż chciałem właśnie z nim usłyszeć jak grają te kolumny , ale cóż ...

Kolumny to były w sumie inne serie niż chce kupić ,ale charakterystyka brzmienia myślę , że jest podobna w wyższych modelach.

Zdziwiło mnie to jak wzmacniacze mogą zmienić dźwięk. To, że kolumny każde grają inaczej to wiem , ale że wzmacniacze mogą tyle bigosu narobić? Nieźle.

Ps. Jakbym musiał wybierać do tych kolumn pomiędzy tymi dwoma wzmacniaczami Yamaha As 701 a Denon Pma 720 ae to bez żadnego zastanowienia brałbym tego tańszego Denona. Jeśli chodzi o Nad 356 to moim zdaniem zdeklasował oba te wzmacniacze i zostawił daleko, oj daleko w tyle, szkoda tylko , że jest taki paskudny z wyglądu, ale co tam ta "surowość" ma też jakieś swoje piękno icon_wink.gif

Oczywiście to są tylko moje doznania, każdy może szukać czegoś innego w dźwięku i to co mi się nie podobało może się komuś innemu podobać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Jeden odsłuch a ile wniosków, jakie doświadczenie icon_biggrin.gif Bardzo mi się podoba Twoja relacja, opis.
A wyobraź sobie ile więcej jeszcze mogą kolumny i wzmacniacze z drugiej ręki a wyższej klasy. W tej cenie. O droższych nawet nie wspominam icon_wink.gif

Szkoda, że nie napisałeś jakie źródło grało w tych zestawieniach, jakie było okablowanie. Bo często ktoś kupuje nawet podobny zestaw, ale pozornie mniej ważnie elementy są inne i dźwięk za nic nie chce przypomnieć tego, który się słyszało w salonie audio.
O pomieszczeniu, jego wielkości i akustyce nie piszę, bo to chyba wiadomo, że bardzo wpływa na to co słyszymy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel z tego pośpiechu i podekscytowania nie zwróciłem uwagi na odtwarzacz cd , a czym bardziej na kable icon_wink.gif

Tak czy tak to już nie ważne gdyż dzisiaj zakupiłem Klipsch Rf 62 II. Miałem możliwość nawet posłuchać jak grają icon_wink.gif Dźwięk jednym słowem był cudowny, a sprzedawca bardzo życzliwy i męczyłem go metalem przez dwie godziny icon_wink.gif Miał to podłączone pod wzmacniacz lampowy Yaqin , no i teraz nie pamiętam modelu. Wiem tylko że koszt takiego cuda koło 4000 zł , do tego jakieś lampy tam wymieniał, nie wiem, nie znam się. Dźwięk był po prostu bajeczny więc uległem chwili słabości i je zabrałem ze sobą. Poza tym trochę martwiła mnie ta podwójna stopa w szybkim tempie przy Magnatach, a że Metal Rock to znaczna część repertuaru więc taka moja decyzja icon_wink.gif

Na wzmacniacz zostało 1700 zł więc czas teraz na niego.

Czytałem , czytałem i czytałem i teraz zastanawiam się nad tymi modelami:

Advance Acoustic Map 105 (troszkę boję się braku regulacji tonów, ale nie wiem czy potrzebnie, za to naczytałem się że gra on z bardzo dużą dynamiką, bardzo dobrym basem i ponoć do metalu się nadaje lepiej jak NAD)

Nad 356 bee

Advance Acoustic Xi 90 - tutaj natomiast boję się , że może być za mało basu i do tego ludzie strasznie narzekają na jego szumy.

Może jeszcze coś innego ...

Ps. Mój antyczny wzmacniacz o którym na początku pisałem to Pioneer A 616. Może podłączyć pod nie kolumny i zobaczyć jak to gra?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że musisz podłączyć swojego Pioneera!
Po pierwsze już jest u Ciebie, po drugie i tak będziesz eksperymentował z rozstawieniem kolumn (i muszą się one wygrzać), a po trzecie jak trochę posłuchasz to będziesz lepiej wiedział co chcesz zmienić w brzmieniu...

Pozdrawiam
PS. A gdzie kupowałeś? Bo skoro jesteś zadowolony z obslugi to warto o tym napisać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od prywatnego sprzedawcy, roczne na gwarancji, stan idealny, także są już wygrzane icon_wink.gif

A więc podłączyłem pod swojego Pioneera i trochę posłuchałem w różnych ustawieniach kolumn.
Sprawa wygląda następująco:
Kiedy słucham na Direct , czy też bez Direct , ale bez regulacji tonów i Loudness to jest bardzo cienko. Muzyka gra dosyć płasko, "szaro", dosyć równo, ale bez polotu. Bardzo mało basu , wszystko jest takie bez emocji,

Kiedy włączam Loudness - całość się zmienia o 180 stopni, bas już jest obfity, wysokie ładnie sobie poczynają, ale nie są na pierwszym planie, bardziej na drugim, bardzo ładna średnica. Wokale brzmią nieziemsko. W spokojniejszych utworach tych "audiofilskich" jest wszystko bardzo ładnie poukładane, bas jest gdzie ma być , wysokie kulturalne, troszkę stonowane a wokale na pierwszym miejscu.

Muzyka ciężka gra z wykopem i siłą, ładnie prowadzony bas, choć trochę jednostajny. gitary mają tego "powera". Jest nieźle, wszystko gra bardzo szeroko, nie wiem jak to nazwać, tak jakby "scena" wychodziła poza kolumny.

Na poziomie głośności jak gałka jest na godzinie 10.00 jest już bardzo głośno !

Ogólnie bardzo ciekawie ale to przy włączonym Loudness, na direct muzyka wokalna jest bardzo ok , ale Metal Rock bardzo bardzo słabo.
Nie wiem , czy ten wzmacniacz tak gra beznamiętnie i bez emocji w tym trybie , czy może on ze starości już nie domaga...

To tak na szybko icon_wink.gif

Ps. Kolumny odsunięte od ściany na 40 cm, nic nie dudni, bas nie jest przeładowany i wypełnia cały pokój bardzo równomiernie (w trybie loudness, bo w direct go praktycznie nie ma)
Dodam , że nie jestem jakimś fanem basów , aby ktoś nie pomyślał że ze mnie bas-maniak. Po prostu lubie w cięższej muzyce to dociążenie dźwięku, zresztą jak można słuchać metalu bez mocnej podstawy basowej icon_wink.gif

Dostałem szoku, włączając różne płyty. Różnica w jakości nagrań jest dosłownie powalająca. Niektóre płyty brzmią bosko, a niektóre tragicznie. Wcześniej z taką różnicą się nie spotkałem, chodzi o metal oczywiście icon_wink.gif

Wnioskuję z tego, że nowy wzmacniacz musi mieć basior aby w trybie direct było odpowiednio. Chciałbym aby też był troszkę hmmm nie wiem jak to napisać szybszy, dynamiczniejszy? Ten Pioneer jakby troszkę mulił...

Z nadem i klipschami napewno dynamika, szybkość była lepsza i ogólnie dźwięki były rozprowadzone i na szerokość i na głębkość, tutaj tylko na szerokość, ale myślę , że to może jeszcze złe ustawienie. Najważniejsze , że bas nie dudni czego się trochę obawiałem. Zresztą nada słuchałem w warunkach stworzonych do odsłuchu a w domu wiadomo jak to jest, choć z akustyką już wcześniej sporo walczyłem i według mnie jest bardzo ok icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czytałem , czytałem i czytałem i teraz zastanawiam się nad tymi modelami:

Advance Acoustic Map 105 (troszkę boję się braku regulacji tonów, ale nie wiem czy potrzebnie, za to naczytałem się że gra on z bardzo dużą dynamiką, bardzo dobrym basem i ponoć do metalu się nadaje lepiej jak NAD)

Nad 356 bee

Advance Acoustic Xi 90 - tutaj natomiast boję się , że może być za mało basu i do tego ludzie strasznie narzekają na jego szumy.

Może jeszcze coś innego ...


Ja natomiast myślę, że warto wyciągać wnioski ze swoich wcześniejszych spostrzeżeń, doświadczeń, historii... Sam napisałeś, że

Cytat

Zdziwiło mnie to jak wzmacniacze mogą zmienić dźwięk. To, że kolumny każde grają inaczej to wiem , ale że wzmacniacze mogą tyle bigosu narobić? Nieźle.


A no właśnie i teraz planujesz dwa modele, których nie znasz.
Nie twierdzę, że Advance nie spodoba Ci się tak jak podpadła ci Yamaha , niemniej jednak warto by posłuchać, a wzmacniacza bez regulacji tonów tym bardziej, najlepiej na spokojnie w domu (jak jest taka możliwość). Owszem to może być strzał w 10 ( i tak powinno być) jednak nie musi tak być. Modele AA xi75, xi90 są w sklepach stacjonarnych może dasz radę posłuchać, lub umów się na opcję zwrotu, jakby coś( w sumie przysługuje przy zakupie towaru przez internet)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak czy tak to już nie ważne gdyż dzisiaj zakupiłem Klipsch Rf 62 II. Miałem możliwość nawet posłuchać jak grają icon_wink.gif Dźwięk jednym słowem był cudowny, a sprzedawca bardzo życzliwy i męczyłem go metalem przez dwie godziny icon_wink.gif Miał to podłączone pod wzmacniacz lampowy Yaqin , no i teraz nie pamiętam modelu.
...
Na wzmacniacz zostało 1700 zł więc czas teraz na niego.


Na allegro były 2 pary RF62, za 2 i 2,3tys (w Przeworsku i na gwarancji w Lubinie). Dobrze, że posłuchałeś kolumn przed ich zakupem.

No to możesz poszukać używanego wzmacniacza lampowego ...
jak ten Xindak MT-3
http://allegro.pl/xindak-mt-3-i6229518690.html

albo hybrydy (tranzystorowy wzmacniacz z lampowym przedwzmacniaczem).
W tym drugim przypadku będzie łatwiej trafić coś z pilotem...

Cytat

Czytałem , czytałem i czytałem i teraz zastanawiam się nad tymi modelami:

Advance Acoustic Map 105 (troszkę boję się braku regulacji tonów, ale nie wiem czy potrzebnie, za to naczytałem się że gra on z bardzo dużą dynamiką, bardzo dobrym basem i ponoć do metalu się nadaje lepiej jak NAD)


Jeśli jesteś przyzwyczajony (albo teraz Ci się to podoba - jak napisałeś odnośnie Pioneera i Klipsch'ów) do korzystania z funkcji Loudness, to brak regulacji może Ci przeszkadzać.
Tym niemniej większość ciut bardziej osłuchanych kolegów preferuje ustawienie neutralne we wzmacniaczu.
A Laudness to raczej przy tylko przy cichym słuchaniu (jeśli w ogóle).

Cytat

Advance Acoustic Xi 90 - tutaj natomiast boję się , że może być za mało basu i do tego ludzie strasznie narzekają na jego szumy.

Narzekają na to, że słychać szum (np. transformatora) przy cichym słuchaniu - czy że są to szumy które wychodzą w pomiarach?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Modele AA xi75, xi90 są w sklepach stacjonarnych może dasz radę posłuchać, lub umów się na opcję zwrotu, jakby coś( w sumie przysługuje przy zakupie towaru przez internet)



No właśnie jak w poniedziałek dzwoniłem po sklepach aby gdzieś odsłuchać to nigdzie ich w sumie nie mieli. Zresztą przez najbliższe pare tygodni już jestem zawalony pracą więc i tak póki co nic bym nie odsłuchał.


Cytat

Jeśli jesteś przyzwyczajony (albo teraz Ci się to podoba - jak napisałeś odnośnie Pioneera i Klipsch'ów) do korzystania z funkcji Loudness, to brak regulacji może Ci przeszkadzać.
Tym niemniej większość ciut bardziej osłuchanych kolegów preferuje ustawienie neutralne we wzmacniaczu.
A Laudness to raczej przy tylko przy cichym słuchaniu (jeśli w ogóle).



No właśnie w tym rzecz , że chcę słuchać na Direct, ale aby to grało mniej więcej tak jak u Pioneera na Loudness. Mniej więcej gdyż chodzi mi o to , że słysze wtedy ładnie niskie tony i czuję tą podstawę basową. Nie pisze już tutaj , że Loudness zmniejsza dynamikę itd bo tak jest i to mi się już nie podoba.. Wątpie , aby komuś się podobał ten dźwięk jaki generuje Pioneer w trybie Direct. Jest sucho, beznamiętnie, bez emocji, niskie tony nie istnieją w ogóle, nie wiem , może tez wzmacniacz coś nie tego...

Jak słuchałem Klipschów z Nadem w trybie Direct to było nieziemsko. icon_wink.gif Ten Pioneer w trybie Loudness to do tego Nada to ma daleko moim zdaniem (mówie o moim egzemplarzy w razie co). Albo ten Pioneer to taki słaby wzmacniacz, albo ten Nad to taki wyjątkowy hehe;)
Przy Nadzie były piękne wysokie, ładny dobrze prowadzony głęboki bas, świetna przestrzeń, mięso w muzyce cięższej, dynamika , szybkość i to wszystko na Direct. A w Pionerze to albo Loudness, gdzie jest bas i to w sumie zalety się kończą, a w direct to już kaplica totalna;)
Te wszystkie moje odczucia o których pisze powyżej odnoszą się tylko i wyłącznie do muzyki ciężkiej. icon_wink.gif

Więc coś tu śmierdzi mi icon_mrgreen.gif icon_twisted.gif

Póki co jestem za Nadem, ale jestem bardzo ciekawy tego AA Map 105, może jeszcze jakieś inne propozycje icon_wink.gif

RoRo ta lampa fajna co pokazałeś, ale nigdy w życiu nie miałem wzmacniacza lampowego i chyba nie jestem na takie coś gotowy. Tam trzeba chyba lampy wymieniać czy coś a ja na tym się nie znam zupełnie. Łatwiejszym wyborem jest dla mnie tranzystor icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oregon (mam tej firmy stację pogodową) myślę, że aby ktoś w 100% pojął o co Ci chodzi to tak naprawdę ten ktoś musiałby mieć takie same kolumny, mieć taki sam wzmacniacz, mieć takie same źródło i podobne gusta brzmieniowe, kable już pomijam, no i słuchać metalu icon_wink.gif

Tak się składa , że ja akurat w to się wpisuję w 90%. Mianowicie mam kolumny Klipsch Rf62 bez II , miałem wzmacniacz Pioneer A676, praktycznie to samo co Twój, mam ten sam odtwarzacz Cd, słucham metalu i mam podobne gusta brzmieniowe jak Twoje icon_mrgreen.gif

Niestety , strasznie ciężko jest skompletować sprzęt aby metal na nim zabrzmiał naprawdę porządnie. Nie mówię tu o zestawie za 20.000 zł, tu może łatwiej...

Do rzeczy.

To o czym piszesz to totalna PRAWDA i Twój wzmacniacz jest jak najbardziej w porządku. Nie ma co się tu doszukiwać jakiś uszkodzeń urządzenia i tym podobnym. Ten Pioneer w zestawieniu z Klipshami sprawdza się naprawdę nieźle, ale nie w METALU. Co innego , jakieś chórki, wokale, gdzie jest spokój i średnica gra pierwsze skrzypce, wtedy te połączenie jest naprawdę ciekawe i moim zdaniem lepszego wzmacniacza o ciepłym brzmieniu (jeśli ktoś szuka) do 500 zł do kolumn Klipsch się nie kupi.

W Metalu to gra dokładnie tak jak napisałeś w taki zestawieniu więc już nie będę powtarzał. Gdyby nie Loudness, takiej muzyki nie dało rady by słuchać, chyba , że ktoś lubi taką muzykę wypraną z wszelkich barw. Na Direct jest TRAGICZNIE , Z Loudness znacznie lepiej, ale ten wzmacniacz ogólnie to MUŁ.

Moim zdaniem w takiej muzyce Klipsche bardzo dobrze radzą sobie z Nadami. Słyszałem je w zestawieniu z Nad 326, oraz 356 i tu można mówić że jest wykop, jest energia, jest siła, dobra separacja instrumentów, tak tak, nawet w takiej muzyce zdarzają się naprawdę dobrze zrealizowane płyty bez dużej kompresji. (ciekawostka - Pioneer A676 - a co to jest separacja? icon_mrgreen.gif ).
Co ciekawe słuchając tych wzmacniaczy miałem wrażenie że niższy model ma więcej basu icon_wink.gif Oba wzmacniacze z pominięciem regulacji tonów.

Osobiście zakupiłem Advance Acoustic Xi 60, który gra znacznie lepiej od tego Pioneera. Mówie tutaj o prawie każdym rodzaju muzyki. Natomiast jeśli chodzi typowo o Metal to moim zdaniem Nad lepszy. Ja niestety posłuchałem Nadów po tym jak kupiłem AA.

Podsumowując:
Pioneer A616 , A656, A676 jako wzmacniacze do 500 zł w połączeniu z Klipshami to super sprawa wszędzie tam , gdzie nie słucha się metalu. Do tej muzyki potrzeba większego tempa, większej dynamiki, większej separacji instrumentów bo inaczej robi się młynek a w nim jedna wielka papka. Tych rzeczy niestety Pioneer moim zdaniem nie dostarcza icon_wink.gif

Ogólnie ciężko jest dobrać wzmacniacz (w małych pieniądzach) pod te kolumny który pruje z szybkością karabinu maszynowego i ma przy tym solidną podstawę basową i do tego który nie wali wysokimi jak oszalały icon_wink.gif

Wszelkie nowe Yamahy , Pioneery, Onkyo z niskiej półki z tymi kolumnami nie dadzą dobrego basu. To są suche jazgotniki. Brrrrrr

Pozdro ...

Jeszcze jedno zanim ucieknę, nie chcę Cie denerwować autorze tematu , ale posłuchaj jeszcze AA-Map 105, to może być dobry wybór icon_mrgreen.gif Osobiście go nie słyszałem , ale wiele się naczytałem , że z metalem nieźle sobie radzi icon_wink.gif

O! i z tym właśnie postem zostałem "audiofilem" icon_eek.gif Uwielbiam to forum icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordor12,
Świetnie ująłeś swoje doświadczenia z RF62-no i dobrze, że miałeś / masz podobny sprzęt i ten sam rodzaj muzyki icon_sad.gif Dzięki temu Oregon wie kuż więcej.
A skoro Twój AA X-i60 jest niezły, to z X-i90 powinno być jeszcze lepiej. Większa moc się przyda.

Rozwiązanie z NADem powinno być fajne, a próbowałeś może z C370/C372? Jest tego trochę na Allegro poniżej półtora tysiąca.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No właśnie jak w poniedziałek dzwoniłem po sklepach aby gdzieś odsłuchać to nigdzie ich w sumie nie mieli. Zresztą przez najbliższe pare tygodni już jestem zawalony pracą więc i tak póki co nic bym nie odsłuchał.


W Łodzi w Best audio są wszelkie AA, bo to przedstawiciel, salon tuż przy Dworcu Łódź fabryczna. Szkoda, że budowa tegoż się przeciąga, pozamykane ulice, ehhh. Na szczęście autostradę- obwodnicę miasta ze zjazdami do Łodzi za 2 miesiące skończą to w godzinę dojedziesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety starszych NADów nie słyszałem osobiście więc się nie wypowiem.

Najśmieszniejsze jest to , że z tego co pamiętam z odsłuchów to jeżeli bym wybierał Nad'a do Klipsch do muzyki ciężkiej to wolałbym wziąć niższy model 326. Moim zdaniem grał on mocniejszym dołem, lepszą średnicą, ogólnie cieplejszym dźwiękiem niż Nad 356, co mi bardzo pasowało w brzmieniu, natomiast ten wyższy model miał lepszą przestrzeń i separację instrumentów, ale nie była to jakaś wielka różnica. Rzecz jasna wyższy model ma lepszą moc. Kto co woli icon_wink.gif Ogólnie Nad 326 grał dla mnie przyjemniej i napewno wydał się o wiele mocniejszy niż jego deklarowane 50wat. Pamiętam , przy nim miałem jeszcze do porównania Denona Pma 720 ae o takiej samej mocy i grał on zdecydowanie z mniejszym rozmachem i dynamiką. Zresztą wystarczy zajrzeć do środka Nada 326 bee i Denona Pma 720 ae i wszystko staje się jasne icon_wink.gif

Ze względu na bardzo dużą skuteczność kolumn Klipsch taki Nadzik 326 bardzo ładnie je nagłośni w razie co w takim pomieszczeniu jak ma autor icon_wink.gif Mocy mu nie zabraknie. Oczywiście to tylko taka informacja, odnośnie tego , że wyższy model nie musi grać znacznie lepiej od niższego, przynajmniej dla mnie w tym przypadku;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to Panowie ujęliście. Ale może dodam kilka uwag i spostrzeżeń.

Barwy dźwięku to jednak co innego. Podbicie filtrem fizjologicznym jest atrakcyjne, szczególnie w mocnej muzyce, ale to bardziej oszukiwanie zmysłów, niż poprawa czegokolwiek. No może poza bardziej wyrazistą słyszalnością skrajów pasma.
Jest to dość "atrakcyjny" zabieg, ale z poprawnością nie mający zbyt wiele wspólnego.
Na pewno nie poprawimy tym dynamiki, motoryki przekazu. Tu rzeczywiście potrzebny jest zestaw może nie za 20 kzł, ale na pewno nie najtańszy.
Wbrew pozorom świetne barwy i dynamikę, choć na ogół małą moc prezentują wzmacniacze lampowe.
A ich obsługa wcale nie jest taka trudna ani absorbująca. Ja też kiedyś się tego obawiałem. Ale bez problemu opanowałem ustawianie biasu (rzadko się to robi) za pomocą multimetru i śrubokręta. A teraz mam wzmacniacz z autobiasem, więc wkładam lampy jakie chcę i ..... słucham icon_biggrin.gif . Ale nie namawiam. Bo wiem, że przyzwoity wzmacniacz lampowy musi kosztować a lampy (dobre NOSy) do niego też nieźle potrafią nadwyrężyć budżet.
Choć niedrogie i dobre wzmacniacze robi Xindak, Yaqin, MingDa.
Dodam jeszcze, że prawdziwą motorykę i energię mikrowybrzmień usłyszałem właśnie na 15 watowym lampowcu a miałem wcześniej tranzystorowe smoki po 150W/8 omów każdy. O różnej filozofii brzmienia, konstrukcji itp.

Oczywiście odpowiednie okablowanie jest bardzo ważne. Tu można sporo stracić jeśli byle drutami zamuli się dźwięk.

Na pewno wzmacniacze z dobrymi zasilaczami są bardziej pożądane w takiej muzyce (choć tak naprawdę w każdej).
NAD jest z tego znany. Podobnie jak Rotel. I rzeczywiście dobrze się tu wpisuje np. AA MAP-105 ze swoimi dwoma potężnymi transformatorami. Miałem ten wzmacniacz. Bardzo go lubię oraz cenię. Ale nie dam głowy, że dobrze zagra muzykę metalową.
Bo każdy ma inne wyobrażenie o tym jak co powinno grać, na coś innego zwraca uwagę.
Znam ludzi, którzy ekstremalnie ciężkie gatunki metalu słuchają na wzmacniaczach lampowych 300B. Na pewno nie chodzi tam ani o super dynamikę (chyba, że w skali mikro), ani o przyłojenie basem.
Ale za to niejednej płyty da się wysłuchać od początku do końca bez bólu głowy, czy uczucia zmęczenia. Czego często nie da się zrobić na byle jakim wzmacniaczu tranzystorowym.

Tak na marginesie, to często słyszy/czyta się opinie, że NAD im tańszy, tym lepiej gra. Oczywiście bez przesady, ale coś w tym jest.
Chodzi bardziej o to, że w niższych przedziałach cenowych te wzmacniacze wyróżniają się na tle konkurencji. Droższe mają już bardzo trudne zadanie, ponieważ jest mnóstwo lepszych wzmacniaczy.

Jedno jest pewne. Nawet najlepsze elementy, nieodpowiednio połączone i nie dobrane według gustu słuchacza, nie zagrają dobrze.
A nieraz całkiem niedrogie, ale dobrze dobrane potrafią dać to, czego oczekujemy.
Ale te połączenia są często bardzo wyspecjalizowane. Takie Klipsch'e np. mogą dobrze zagrać w mocnej, ciężkiej muzyce, ale gdy w grę wchodzą inne gatunki, większa subtelność brzmienia, smaczki, to niejedne nawet niezbyt drogie monitory nie zostawią na nich suchej nitki i wykażą toporność tych kolumn.

Co do kolumn właśnie, to są niedrogie a potrafiące zagrać energetycznie, dynamicznie. Oczywiście używane.
Arcus, Quadral (z serii Phonologue), kity na głośnikach Visaton.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...