Skocz do zawartości

Problemy z zestawem Yamahy


Stig_2

Recommended Posts

Witam Serdecznie.


Jestem nowym uzytkownikiem forum wiec z gory przepraszam jesli cos nie tak napisalem.


Od jakiegos czasu mam problem z moim audio. Posiadam wzmacniacz Yamaha AS-500 wraz z kolumnami B&W 685 s1. Wszystko gralo pieknie do momentu zakupu nowego odtwarzacza plyt Yamaha CD-N301 ktory ma dosc dobre opinie i posiada chyba w miare dobrej jakosci dac jesli chodzi o ta pulke cenowa. Probowalem roznych konfiguracji w tym zmiany kabli z Cable Talk na QED anniversary silver co pomoglo ciutke ale to dalej nie jest to.

Wczoraj wpadlem na pomysl podlaczenia mojego starego odtwarzacza Panasonica SL-PJ325A i szczerze mowiac niebo a ziemia, w tym odtwarzaczu nawet na zwyklych kabelkach chinch yamaha nie ma o czy mowic, fajnie wyeksponowana gora, dol moze nie schodzi tak nisko jak w przypadku yamahy ale jest na bardzo porzadnym poziomie.

Teraz moje pytanie do uzytkownikow. Czy ta Yamaha CD-N301 byla zlym wyborem ? czy moze cos jest nie tak w mojej konfiguracji co pominalem ?
Moze trafniejszym wyborem byla by Yamaha CD-N500 ? chociaz jesli chodzi o specyfikacje obu modeli sa bardzo podobne ?


Pokoj w ktorym odtwarzam muzyke to jakies 40m2 i okolo 3m wysokosci. Kolumny stoja na podstawkach Atacama.

Przepraszam za brak Polskich znakow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , z tego co piszesz to nieco inaczej odbierasz model tego odtwarzacza, niż np. ja, czy inni, ale może być to kwestia odniesienia właśnie do tego Panasonica slp (który gra jednak inaczej). Z opisu widać, że lubisz wysokie tony, bo w takim zestawie( Yamahy, Qed, B&W) zapewne ich nie brakuje.
Z tego co dowiedziałem się w salonie jak samemu słuchałem to yamaha cdn301 jest w zasadzie rozwinięciem modelu najtańszego odtwarzacza Yamaha CD-S300, a bas jest w nim skromny, a całość gra analitycznie, jasno, bez budowania jakiejś super sceny, czy wyjątkowo muzykalnego charakteru. Analitycznie jak poniekąd wzmacniacz i jak domyślam się Twoje monitory, które łatwego zadania nie mają w 40m. Zmiana na bardziej przemyślany i trafny brzmieniem odtwarzacz CD może wnieść pewne, niewielkie zmiany ( sam słyszysz że Panas gra inaczej), jednak wydaje mi się, że więcej wniosła by tu zmiana kolumn na innej marki, nawet monitory, lub zwyczajnie większe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie niedawno zmienialem caly zestaw i moja zona raczej nie byla by zachwycona jesli bym wydal pieniadze na kolejne zmiany kolumn.

Posiadam rowniez Monitory Wharfedale Diamond 9.1, ktore graja porzadnie jednak w polaczeniu z Yamaha nie maja az tak odczuwalnego basu jak B&W.
Docelowo zestaw ten chcialbym zeby zagral jak nalezy w 21-25 m2 i normalna wysokosc czyli okolo 2-2.5m, poniewaz niedlugo bede zmieniac miejsce zamieszkania.

Osobiscie bardzo mi sie podobal zestaw ktory wczesniej mialem pomimo tego ze w moim odczuciu czasami brakowalo w nim basu ale gora byla poprostu pieknie odwzorowana mozna bylo uslyszec kazdy detal i to wlasnie co mi sie podoba w hifi. zestaw jaki posiadalem to Cyrus Two + Wharfedale 9.1 i ten Panas. Niestety Cyrus wyzionol ducha i nie wiem kto jest zdolny do jego naprawy w przyzwoitej cenie...

Sam nie wiem moze w 20m2 lepiej to wszystko zagra jak nalezy, ale chyba bede musial zmienic ten cdplayer na cos innego. Poczekam jeszcze na opinie innch uzytkownikow. Wybor cd-playerow tez jest dosc duzy i nie mam pojecia co by pasowalo do mojego zestawu icon_sad.gif

Edit:

A moze dobrym wyjsciem bylo by kupno dodatkowego zewnetrznego DACa ? np Cambridge Audio DacMagic 100 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana modelu cd z 300 na 500 coś pomoże, raczej nie. To nadal podobna szkoła brzmienia, pewnie rozwinięcie funkcji niż tylko toru audio( oby nie).
Kiedyś ktoś na forum porównywał model cds 300 i cds700 to na plus była lepsza muzykalność i średnica modelu 700. Także solidny lepszy napęd.
Jednakże w jakimś chyba grudniowym numerze pisma o sprzęcie audio było porównanie yamahy cds 700 z marantz dc 6005, denon dcd 720, pioneer 30 i Cambridge audio, mimo że yamaha była jedym z droższych modeli jakoś wybitnie się nie wyróżniała, czy nie była naj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy wymiana modelu cd z 300 na 500 coś pomoże, raczej nie. To nadal podobna szkoła brzmienia, pewnie rozwinięcie funkcji niż tylko toru audio( oby nie).
Kiedyś ktoś na forum porównywał model cds 300 i cds700 to na plus była lepsza muzykalność i średnica modelu 700. Także solidny lepszy napęd.
Jednakże w jakimś chyba grudniowym numerze pisma o sprzęcie audio było porównanie yamahy cds 700 z marantz dc 6005, denon dcd 720, pioneer 30 i Cambridge audio, mimo że yamaha była jedym z droższych modeli jakoś wybitnie się nie wyróżniała, czy nie była naj.




A co sadzisz o zakupie DAC do tego CD-playera ?

Ew. moge zrezygnowac z odtwarzacza plyt cd na rzecz DAC ale nie mam pojecia jakiego wybrac jest ich tyle ze glowa mala.

Czytalem troche opini na temat CA DM100 i szczerze powiem odpowiada on moim gustom muzyczynm.

Prosze o opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...