Skocz do zawartości

wybór KD + ampli + rozstawienie kolumn


erpac

Recommended Posts

Witam serdecznie,

chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze kolumn oraz ampli. Na wstępie jednak interesuje mnie Wasza opinia czy w moim pokoju jest sens "pchania się" w 5.0. Poniżej obraz pokoju:

krótkie info o pomieszczeniu:
- wymiary to 4x6m
- kolumna "w rogu" miałaby ok. 15-20cm do ściany boczej i mniej więcej tyle samo do ściany tylnej.
- odstęp między ścianą boczną a sofą to ok. 20-25cm.
- na oknie rolety, na bocznej ścianie od sofy będzie jeszcze półka (póki co brak) oraz w planach jest jeszcze dywan. ogólnie za wielu mebli nie ma.
- gdyby coś jeszcze było istotne, to pytajcie, a na pewno odpowiem icon_smile.gif

Moje pytania do Was:
- czy taki rozstaw jak na rysunku będzie ok? Obawiam się troszkę o kolumny w rogach
- czy głośnik centralny można powiesić na ścianie? Czy jest to raczej niezalecany zabieg?
- czy fronty przy takim ustawieniu powinny mieć bass refleks z przodu czy z tyłu nie będzie bardzo przeszkadzać? (ok. 15-20cm do ściany tylnej)
No i ostatecznie icon_smile.gif
- jakie fronty?
- jaki centralny?
- jakie tylne?
- jakie ampli?

Chciałbym zacząć od zakupu frontów i centralnego + ampli. Chciałbym przeznaczyć na to 3,500-4,000 zł

Czytałem, że fronty i centralny najlepiej jakby były tej samej marki (a nawet lepiej - z tego samego zestawu), jednak czy to prawda? Dodam, że warunkiem żony jest kolor icon_smile.gif najlepiej orzech/wenge, także to na pewno zawęża trochę pole, no ale jak negocjacje to negocjacje.. icon_wink.gif jeśli będzie jakiś bardzo fajny model w innym kolorze, to również wezmę pod uwagę icon_smile.gif

moje typy (czy dobre?)
Ampli: Denon X1200 - dość podstawowy z już przyjemnie rozwiniętymi funkcjami sieciowymi. Do tego niezłe recenzje, ale nie wiem z jakimi kolumnami zagra najlepiej. Chętnie bym dorzucił do X2200, zawsze to nieco więcej mocy, ale niestety różnica jest już spora, co utrudnia zamknięcie się w okreslonym przedziale.

Fronty:
tutaj mam kilka, ale nie wiem czy sprawdzą się w kinie - przyznam, że nie wszystkich jeszcze słuchałem z poniżej listy:
- Pylon topaz 20
- Pylon Opal 23 (minus - bass refleks z tyłu)
- Pylon Pearl 20 (minus - bass refleks z tyłu)
- Quadral Quintas 6650
- Indiana Line Nota
- Monitor Audio MR4

Centralny:
Tutaj nie mam pojęcia, jeśli mam być szczery. Jeśli trzymać się zasady "ta sama marka/zestaw", to wyboru dużego nie ma no i oczywiście czy można je powiesić?
- Pylon Pearl center (tylko z tej serii jest centralny - czy pasowałby również do innych modeli z pylona?)
- centralny z Quadral Quintas/indiana line/Monitor Audio

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc laikowi icon_smile.gif
erpac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na wstępie powiem że tak zdecydowanie jest sens. Kolumny w rogu moja mieć uwydatnia dolne pasmo, trzeba sprawdzić we praktyce. Często amplituner potrafi to skorygować.
Co do zestawu, jeśli zdecydujesz się na kolumny podłogowe to ich się nie wiesza b na ścianie. Jeśli były by to monitory lub mini kolumny to wtedy tak.
W tej cenie uważam że powinieneś przemyśleć zestaw magnat quantum 675 i centralny 67. To bardzo dobre i nie drogie kolumny. Napędzić je można denonem x1200 lub onkyo 555.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Na wstępie powiem że tak zdecydowanie jest sens. Kolumny w rogu moja mieć uwydatnia dolne pasmo, trzeba sprawdzić we praktyce. Często amplituner potrafi to skorygować.
Co do zestawu, jeśli zdecydujesz się na kolumny podłogowe to ich się nie wiesza b na ścianie. Jeśli były by to monitory lub mini kolumny to wtedy tak.
W tej cenie uważam że powinieneś przemyśleć zestaw magnat quantum 675 i centralny 67. To bardzo dobre i nie drogie kolumny. Napędzić je można denonem x1200 lub onkyo 555.

W razie pytań lub wycen zapraszam



Dzieki za odpowiedz. Oczywiscie chodzilo mi tylko o wieszanie centralnego, nie ppdlogowek icon_smile.gif zapoznam sie z Twoja propozycja, wyglada nawet ciekawie. Czy bass refleks z tylu to nie bedzie problem czy moim ustawieniu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15-20 cm od bocznej czy tylnej to tyle co nic. Patrząc po rysunku miejsca na wysunięcie jest. Od bocznej ściany meble przesuniesz o 80 cm i masz już metr od bocznej (takie minimum raczej). od tylnej ściany również dobrze kilkadziesiąt cm mieć, ale od tylnej ściany na pomieszczenie jest miejsce na wysunięcie.

Słusznie obawiasz się kolumn w rogach. To bardzo niekorzystne rozstawienie.

S4Home pisze, że kolumny w rogach trzeba sprawdzić. Według mnie chyba nie ma takich kolumn, które poradzą sobie dobrze w narożnikach pomieszczeń. Amplituner tego nie skoryguje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi
@Simson

jeśli chodzi o odsunięcie mebli od bocznej ściany, to niestety nie mam takiej możliwości - przykład z obrazu to jedyny rozstaw, jaki jest możliwy z kilku względów:
- vis a vis stołu (prawie), jest wejście do pokoju
- przy stojącej witrynie (na obrazku znajduje się tuż pod szafką RTV) są przełączniki, być może z 15cm mógłbym przesunąć "w doł"
- szafka rtv ma 2 metry, odsuwając od bocznej ściany przybliżę się jedynie do witryny, która może dizałać na kolumnę jak ściana (witryna jest dość wysoka)
- no i najważniejsze icon_smile.gif TV już jest zamontowany na ścianie w tym, a nie innym miejscu. To jedyny rozkład pomieszczenia, by było luźno, w kuchni, przy stole i przy kanapie.

Co do wypuszczenia wgłąb salonu, by odsunąć od tylnej ściany to jest to możliwe, ale tutaj dochodzą dwie rzeczy:
- okno balkonowe - nie mogę wypuścić zbyt głęboko, bo nie będę miał możliwości otwarcia okna
- żona icon_smile.gif raczej nie zgodzi się na to, by kolumny stały prawie na środku pokoju, gdybym chciał mieć 80-100cm za nimi do tylnej ściany.

Jak widzicie mam ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o rozstaw, także jeszcze dopytam:
Z uwagi na kolumny w rogu:
- lepiej zrezygnować z 5.0 z podłogówkami?
- czy podstawkowe/monitory będą lepszą opcją na fronty? Wtedy mógłbym je postawić na szafce RTV, dzięki czemu miałbym wtedy ok. 50-60cm od ściany bocznej (ale wtedy stałyby bliżej siebie - szafka ma 2m, także stawiając na skrajach, to byłoby ok. 1,5m odstępu)
- czy soundbar będzie lepszą opcją?
- jeszcze dopytam o centralny, gdybym jednak zaryzykował podłogówki - czy można go zawiesić na ścianie czy lepiej, by stał na RTV? Zawieszenie go będzie miało duży wpływ (negatywny) na dźwięk?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podstawkowe przeważnie lepiej zagrają niż kolumny podłogowe w tej samej cenie. Ale widzę, że sam nie wiesz czy decydować się na 5.1 czy stereo ?

No tą decyzję sam musisz podjąć. Ja osobiście przesiadłem się z kina domowego na stereo i był to świetny ruch (jakość muzyki zyskała gigantycznie).

Skoro mebli nie możesz ruszyć, a co za tym idzie kolumn z rogu to niezbyt dobrze. Jakimś rozwiązaniem jest na pewno postawić kolumny na krótkich podstawkach stojących na szafce ( tak też zastępczo obecnie mam, na pewno lepiej niż stojące w rogach pokoju). Ale trzeba pamiętać, że podstawki pod kolumny muszą być ciężkie. Kolumny podstawkowe na pewno będą lepszą opcją pod względem dźwięku, jednakże jak z metrażem? Przestrzeń odsłuchowa będzie mniejsza niż całość salonu. Większe podstawkowe na pewno zdadzą egzamin, jednakże warto posłuchać.

Kolumny najlepiej jak z słuchaczem tworzą trójkąt równoboczny, od biedy równoramienny jak nie ma wyjścia.

Soundbar to mega niedobre rozwiązanie, nawet nie ma co zawracać sobie głowy tym zbędnym wynalazkiem.

Co do centralnego. Masz stary tv kineskopowy, że chcesz go na nim stawiać? Z kanału centralnego lecą co prawda nie tylko dialogi i wbrew pozorom kanał centralny wpływa mocno na przestrzenność KD, więc wieszanie na pewno nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale gorszym na pewno będzie umieszczenie go poza osią systemu 5.1. W kinie domowym najważniejsze także będą odległości kolumn od ścian, a najlepiej jak my siądziemy na środku pomieszczenia. W praktyce jest to mega trudne, dlatego jestem sceptyczny co do systemów 5.1 w pomieszczeniach mieszkalnych z kanapami przysuniętymi do ściany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Simson za zainteresowanie tematem.

- jeśli chodzi o moją decyzję, to zawsze chciałem "stworzyć" sobie KD, jednak jak sam widzisz warunki nie są najłatwiejsze. Kanapę to może odsunę od ściany tylnej z 15-20cm, by dać tam trochę luzu, ale jest to mało prawdopodobne. Na pewno warunków na idealny rozstaw nie mam icon_smile.gif
- Moją decyzję podważają właśnie warunki panujące w pomieszczeniu. Nie chciałbym po prostu postawić tam kina, jeśli jest duże prawdopodobieństwo, że po prostu zagra to źle - chciałbym wraz z pomocą Twoją i innych na forum znaleźć najlepsze rozwiązanie - w tym bardzo mi pomagasz swoimi postami.
- Co do powieszenia centralnego - tutaj sytuacja jest nieciekawa.. icon_smile.gif ściana za TV zrobiona jest z kamienia gipsowego. Gdy to robiłem, to założyłem, że do TV podepnę soundbara, jednak wraz z czytaniem mój apetyt rośnie i prawdopodobnie odejdę od tego "wynalazku". Jednak ścianę przygotowałem tak, że w niej mam poprowadzony kanał na kable - TV i ew "soundbar". No i w kamieniu wykuta jest już dziura pod kable na ten sprzęt... icon_smile.gif wymiana kamienia w tym miejscu jest czasochłonna i co ważniejsze bardzo trudna - łatwo można uszkodzić sąsiednie kawałki. Chciałbym więc "zamaskować" dziurę wiszącym centralnym, zamiast wiszącego soundbara.
Czy to rozwiązanie z wiszącym centralnym faktycznie jest takie złe?

Czy mógłbyś podać o jakie krótkie podstawki Ci dokładnie chodzi?
Czy z podstawkowych kolumn jest coś godnego polecenia w rozsądnej cenie? Z takich miałem okazję posłuchać (dość krótko, ale jednak) Monitor Audio Bronze 2 i wydawały się przyzwoite.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podstawek kiedyś brałem tu:

http://allegro.pl/standy-granitowe-podstaw...6217437871.html

bardzo solidne, ciężkie, myślę, że w sam raz. Co do wymiarów można się dogadać i zrobią na zamówienie, Jednakże zamówić trzeba dopiero po wybraniu kolumn, gdyż często ważne jest rozmieszczenie głośników w kolumnach na odpowiedniej wysokości (najczęściej wysokość uszu słuchacza).

Jak nie ma wyjścia to centralny powiesisz, nie ma co dla tego faktu rezygnować z marzenia o kinie domowym. Jakiejś mega masakry przy centralnym nie będzie, fronty to już inna sprawa, zapewne posłużą też do muzyki.



Sprzęt może być używany ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preferujesz powiadasz nowy? ale rozumiem, że nie wykluczasz używanego? Powiem tak, kwota jaką posiadasz jest mała jeśli chodzi o kompletowanie nowego KD. Jeśli uprzesz się na nowy to ja bym zrobił tak:

1 kupiłbym parkę niezłych kolumn (najdroższe na jakie Cię stać) zaś resztę skompletował bym z czasem. Plus taki, że będziesz miał przyzwoite stereo z wyjściem na 5.1 w przyszłości.

2 poszedł bym w używane kolumny, które nowe kosztują ok 3000 zł - 4000 zł. a można takie kupić poniżej 2000 zł, to samo z amplitunerem.

Napisz gdzie mieszkasz, bo nie mogę się doszukać ?

Masz możliwość odsłuchów? wypożyczenia sprzętu do domu? Ważne to jest, bo zapewne nie wiesz jakie brzmienie preferujesz? oraz warto się przekonać jak zagrają kolumny podstawkowe w porównaniu z podłogowymi. Ja bym brał podstawkowe, ale to moje subiektywne zdanie. Podjąłeś decyzję względem tego czy chcesz podłogowe czy podstawkowe?


Jak kupisz używane kolumny, zawsze można pożyczyć amplituner (lub kilka) i dokładnie je przesłuchać w domu (ja bym tak zrobił).

Popatrz wstępnie na Monitor Audio serii silver (podstawki) na allegro widzę że są używane za 1500 zł

Odpowiedz na powyższe pytania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
tak czy inaczej chcę rozłożyć koszty/zakup na ampli + fronty, potem centralny (ew. również z frontami) i dopiero surround, a nie od razu całe 5.0.
Także czy to nowy sprzęt czy używany, to obie opcje biorę pod uwagę, byle by z frontami+centralnym+ampli zmieścić się w 3500-4000 zł.(obecnie słabo mi to wychodzi, bo przeglądam ampli po 2k i fronty po 2,5-3k za parę, no ale może coś się uda urwać...icon_smile.gif)
Także mile widziane 2 propozycje - i z nowego zestawu i z używek.

Mieszkam w Warszawie, także odsłuch oczywiście wchodzi w grę. Byłem na jednym na odsłuchu Pylonów Opal i Pearl. Nie mam idealnego słuchu, dla mnie brzmiały dość podobnie z drobnymi niuansami, ale chciałbym na pewno posłuchać jeszcze ze 2-3 zestawów, z uwagi na dość neutralne brzmienie Pylonów - być porównanie icon_smile.gif Do tego nie wiem jak sprawdzą się w kinie, bo odsłuch był prowadzony na muzyce.
Ciekawią mnie jeszcze Topazy, gdybym skusił się na podłogówki, z uwagi na BR z przodu, ale ich jeszcze nie słuchałem. Wypożyczenie pewnie też wchodzi w grę, ale nie wiem jakie są zasady takiego wypożyczenia, musiałbym się dowiedzieć.

Jeśli chodzi o podłogówki/podstawkowe, to ja akurat skłaniam się ku pierwszym... Przede wszystkim wizualnie mi się podobają dużo bardziej, będą stały nieco szerzej, niż podstawkowe no i do tego głośniki już są praktycznie na właściwej wysokości. Podstawkowe na szafce RTV będą niżej o jakieś 20-30cm (nie liczę podstawki). Ta podstawka, którą pokazałeś to kawał kamienia, trochę mnie przeraża na takiej małej szafeczce RTV... icon_smile.gif no i względy wizualne (muszę pogodzić i ten aspekt, o który cisnie mnie małżonka..)

Także na początek na pewno będzie 3.0 + ampli. Za 2-3 miesiące planuję zakup tylnych.
Jeśli nie proszę o zbyt wiele, to propozycję podłogowych+ centralny + ampli i podstawkowych + centralny +ampli nowe i używane.

Czy zakup na takiej aukcji jest "bezpieczny"? Przyznam, że przejechałem się już na używanym sprzęcie 2 razy, teraz kwota jest również spora, także obawiam się o kolejne niepowodzenie zakupowe.. icon_wink.gif
http://allegro.pl/onkyo-tx-nr646-b-7-2-wif...6211760591.html
http://allegro.pl/denon-avr-x2200w-7-2-hdm...6210015418.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z używanych brałbym np parkę Dali Zensor 7, które można wyrwać do 2500 zł:

http://olx.pl/oferta/kolumny-dali-zensor-7...99-IDdbKUt.html

oraz Denon'a za 1350zł :

http://allegro.pl/denon-avr-x2000-i6223525945.html

lub:

http://allegro.pl/amplituner-denon-avr-x11...6231724164.html

daje to kwotę ok 3850zł

centralny i tyły albo bym poczekał i dozbierał do kompletu, ewentualnie kupiłbym gorszej klasy.


Nowy sprzęt ? Po prostu idziesz z budżetem, prosisz o złożenie kilku zestawów różnych i .....słuchasz. Każdy lubi co innego.




Powyższy zestaw tylko orientacyjny. Dla mnie subiektywnie Denon z Dali bardzo ładnie się zgrywa (bardzo przyjemny ocieplony lekko dźwięk i miły dla ucha miękki basik ) Znam taką konfigurację (miałem taki, wybrałem po różnych odsłuchach) Mi akurat on trafił w gust. Słyszałem też Marantza 1605 z Dali Zensor, również mój gust.

Jednakże obawiam się trochę o pomieszczenie z takimi kolumnami w rogach, aczkolwiek niekoniecznie musi być źle. Najważniejsze to posłuchać samemu


Budżet podziel inaczej. Nie możesz dać 2000 zł za amplituner i 2000 za 5 kolumn. bardziej stosunek 1/3 (tysiąc amplituner 3 tyś kolumny) ewentualnie 1,5 tyś do 2,5 tyś. 500 zł na kolumny da więcej różnicy niż tyle samo na amplituner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć typowe kino domowe to absolutnie system kinowy ma tu swoje miejsce.
Odległość 30 cm od ścian w niektórych przypadkach już wystarcza aby kolumna grała prawidłowo.

Pisałem że trzeba to sprawdzić ,gdyż uwydatnienie lekkie basu przy takiej konfiguracji nie musi być negatywne.

Niektóre amplitunery potrafią to skorygować.
Przy 24 metrach faktycznie można pomyśleć o kolumnach podstawkowych, które będą miały z tym mniejszy problem, jednak już kiedyś na ten temat dyskutowaliśmy że podłogowe zagrają lepiej.

Jeśli chcesz iść w sprzęt używany można znaleźć ciekawsze propozycje niż Zensory 7 czy Denon x 1100. Z nowych te opcje są jak najbardziej w porządku. Biorąc pod uwagę budżet to zestawienie Onkyo 545 + Magnat Quantum 675 jest tu bardzo sensownym wyborem

Kolumna centralna może wisieć, jednak zdecydowana większość jest przygotowana na stanie, więc trzeba by zastosować uchwyt. Co nie jest oczywiście problemem.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chcesz iść w sprzęt używany można znaleźć ciekawsze propozycje niż Zensory 7 czy Denon x 1100. Z nowych te opcje są jak najbardziej w porządku.




Tak ?????????

A kolega z S4Home sprzeda mi Dali Zensor 7 5.0 + Denon AVR-X1200 w cenie do 4000 zł ????

lub ewentualnie same nowe fronty Dali Zensor 7 + Denon AVR-X1200 w cenie 4000 zł ??????????

no raczej z nowych to budżet mamy coś około 6 tyś nieprawdaż ?????


Cytat

jednak już kiedyś na ten temat dyskutowaliśmy że podłogowe zagrają lepiej.




tak, dyskutowaliśmy, jednakże nie zgodzę się uparcie, że w tej samej cenie podłogowe zagrają lepiej. W większości przypadków podstawkowe zagrają lepiej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

lub ewentualnie same nowe fronty Dali Zensor 7 + Denon AVR-X1200 w cenie 4000 zł ??????????

no raczej z nowych to budżet mamy coś około 6 tyś nieprawdaż ?????


tak, dyskutowaliśmy, jednakże nie zgodzę się uparcie, że w tej samej cenie podłogowe zagrają lepiej. W większości przypadków podstawkowe zagrają lepiej



Co do pierwszego Tak icon_smile.gif Zapraszam

Co do drugiej kwestii to ciesze się że jesteśmy odmiennego zdania icon_smile.gif i nie mówię tego z przekorą. Po prostu dwa punkty widzenia są bardzo ile widziane w tej branży.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej z nowych Denon AVR-X1200W znalazłem coś w okolicach 1600 zł


Parki Dali Zensor 7 taniej niż 3400zł się nowej nie kupi nigdzie (?) chyba, że o czymś nie wiem

tak czy siak najtaniej wychodzi 5000 zł


Poważnie powyższą konfigurację nową macie w cenie do 4000 zł ?????? icon_eek.gif



Co do różnicy poglądów, zgodzę się icon_wink.gif . Ewentualni zainteresowani sami mogą to sprawdzić na własnej skórze ( no ja to sprawdziłem i jak dla mnie wychodzi na moje icon_cool.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie system który jest zarówno kinowy jak i stereo stoi w rogu i przy ścianie. Jedna kolumna jest oddalona od ściany bacznej 15 cm od tylnej 20, druga od tylnej tyle samo bocznej nie ma.

Zastosowano pochłaniacze akustyczne. Problemów z uwydatnieniem któregoś pasma nie stwierdziłem. Lewa gra tak samo jak prawa a teoretycznie nie powinna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie system który jest zarówno kinowy jak i stereo stoi w rogu i przy ścianie. Jedna kolumna jest oddalona od ściany bacznej 15 cm od tylnej 20, druga od tylnej tyle samo bocznej nie ma.

Zastosowano pochłaniacze akustyczne. Problemów z uwydatnieniem któregoś pasma nie stwierdziłem. Lewa gra tak samo jak prawa a teoretycznie nie powinna.




Proszę zrób test w wolnej chwili, wysuń kolumny (jakiekolwiek masz) tak, żeby od bocznej ściany odległość była ok 1,5 m i od tylnych nie mniej niż 0,5 m i rzetelnie przedstaw wynik tu na forum?

Ja do słuchania muzyki odsuwam kolumny od tylnej ściany na max jak mogę (później niestety muszę je dosuwać). U mnie różnica jest zauważalna szczególnie w głębokości sceny no i instrumenty mają dokładniejszą lokalizację. Generalnie jest zauważalnie lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mogli byśmy się zblizyć do tej kwoty.

Dlatego zawsze zachęcam do kontaktu z nami niż kupowania przez internet najtańszych opcji.
Pamiętajmy że te prawdopodobnie nie mają polskiej gwarancji, co w przypadku jakich kolwiek nieścisłości, pytań, czy prostu awarii jest mocno utrudnione.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zbliżyć się.

No tak czy inaczej skoro kwota byłaby jak powiadasz to radziłbym erpac szybko iść na odsłuchy, porównać z powyższym zestawem zestawy zbliżone i jeśli to będzie Twoje brzmienie to w tej cenie dogadać się z S4Home. Resztę powoli można skompletować (także innej marki).

Ale to pod warunkiem, że uprzesz się na nowy zestaw.

Co do gwarancji itp masz jak najbardziej rację, temu tym bardziej dziwi mnie powyższa cena. Realnie z gwarancją w kraju (dystrybucja) za taki zestaw trzeba dać coś koło 6 tyś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson,

nie mam takiej możliwości. o ile wysuniecie do przodu wchodzi w gre o tyle od ściany po prostu się nie da. U mnie jest podobnie jak u autora na schemacie. Po odsunięciu 1,5 m od ściany jedna kolumnę miałbym w środku telewizora.

Testowałem u siebie różne kolumny. Zarówno te z bass reflexem z przodu jak i z tyłu oraz te w obudowie zamkniętej.

Rozumiem ograniczenia wynikające z takiej konfiguracji, jednak jak pisała tutaj Branża każdo razowo jest to indywidualna zmiana.
U Ciebie objawia się separacją instrumentów u innych nadmiernym eksponowaniem basu co akurat niektórzy lubią.

W każdym razie zgadzam się aby nie przekreślać wyboru podłogówek oraz aby wybrać optymalny dla siebie system dźwiękowy.

Osobiście mimo większej pasji do muzyki z kina bym absolutnie nie zrezygnował.

Dobrej nocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test miałby posłużyć ewentualnemu wyłapaniu różnicy w brzmieniu, nie mówię, że tak ma zostać. Skoro warunki lokalowe nie pozwalają na bardziej optymalny rozstaw to nic się nie poradzi, jednakże myślę, że trzeba mieć świadomość tej niedoskonałości i wynikającej z niej kompromisowi co do brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...