Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu


psychedelic

Recommended Posts

Dzień dobry icon_smile.gif Jestem całkowitym laikiem w sprawach sprzętu, mimo to chciałabym kupić swój pierwszy zestaw. Szukałam odpowiedzi na forach i u znajomych osób, jednak mam coraz większy mętlik w głowie. Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu - amplituner/ ew. wzmacniacz i kolumny 2.0 lub 2.1 icon_smile.gif


1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Do 4tys.
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany. A może dopuszczamy obie możliwości i "mieszankę"?
Kolumny raczej nowe, wzmacniacz/amplituner mogą być używane
3) Jaki jest sprzęt towarzyszący?
Nie mam sprzętu. To mój pierwszy zestaw.
4) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Pokój to 20m^2. W pokoju znajduje się dywan, meble, łóżko, zasłony, szafy. Raczej zagospodarowana powierzchnia icon_smile.gif
5) Jakiej muzyki słuchamy?
Słucham głównie szeroko pojętej muzyki alternatywnej, indie, ale też elektronicznej (zaznaczam, że lubię mooocny bas) oraz klasycznego rocka.
6 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony .
Oczekuję dobrej jakości brzmienia icon_smile.gif Kolumny powinny grać raczej nisko i głęboko. Muzyki będę słuchać głównie z płyt oraz z telefonu/komputera (spotify/tidal). No i mimo wszystko wolałabym mieć radio. Mieszkam w kamienicy, dlatego najczęściej muzyka będzie grała dość cicho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podziału budżetu i udziału nowe kontra używane łatwiej i lepiej dla brzmienia byłoby wybrać nowy amplituner, a kolumny używane.
- Wymieniasz zasoby sieciowe, może więc amplituner stereo typu Onkyo tx8150, Yamaha rn 602 ( z plusem na Yamahę) bo masz dostęp do tych sieciowych zasobów tak swoich( np. serwer) jak i światowych ( więc nie musisz ciągnąc kabla od kompa, bo komp staje się zbędny), to co masz na np. dysku możesz wpiąć pendrivem w usb amplitunera . Około 2300zł
- Kolumny podłogowe, używane, lub nowe ( na dobre może ciut zabraknie) 1200-1700zł. Z np. z nowych np. Maganat quantum 675, mają mięsisty bas, dynamikę, dobre wykonanie w cenie około 1650zł
- Skoro masz kolekcję płyt CD, to starszy używany odtwarzacz CD, bo i tańszy i nie musi mieć odtwarzania plików, bo te odtworzy amplituner na usb. Około 200-350zł.

Cytat

(zaznaczam, że lubię mooocny bas) oraz klasycznego rocka.


Przykłady sprzętu który spodobał Ci się i miał taki bas ? Bo tekst typu "moocny bas" to opis przez który dużo można rozumieć.

Cytat

Polecal bym Wharfedale diamond 10.7 (2800PLN)


Takie duże napiwki zostawiasz icon_wink.gif ? Przecież można je kupić za 2-2,2 tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko zależy od tego, czy jakość dźwięku jest na pierwszym miejscu, czy tylko jak pozwolą na to gadżety? icon_twisted.gif

Jeśli jakość dźwięku jest najważniejsza, to polecam używane kolumny i wzmacniacz a do tego DAC i tuner.

Ale Ty musisz zdecydować co jest dla Ciebie najważniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Do małego pomieszczenia Yamaha PC jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli się wymieni firmowe kolumny na jakieś dobre monitory np. od wyspecjalizowanego producenta.
Ale jeśli ma być "mooocny bas", to w pokoju 20m2 nie wróżę sukcesu.

Że Piano Craft lepszy niż większość za kilka tysięcy, to mocno przesadzasz. Bardzo mocno icon_twisted.gif

Poza tym Marcellinii dlaczego nie używasz polskich znaków? Nie najlepiej się czyta tak, jak piszesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma być "mooocny bas" to możesz się przymierzyć do subwoofera... (zresztą napisałeś w swoim poście o zestawie 2 kolumn lub 2+sub).
chociaż większość wybierze naturalny dźwięk z dwóch kolumn i bez ubarwień.

Pozdrawiam
PS. A co do kolejnych pomysłów i podpowiedzi -to może poczekamy aż się w końcu autor wątku wypowie, bo coś zamilkł!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamilkłam, bo każdy wymienia inny sprzęt, a ja jestem bardzo niezdecydowana. Co do amplitunera to chyba wybiorę Onkyo tx8150. Tylko teraz nie wiem jakie kolumny icon_smile.gif I raczej zrezygnuję z subwoofera. Szukam kolumn z mocnym i głębokim basem, ale żeby też grały ładnie podczas cichego słuchania muzyki.
Oczywiście nie chciałabym kupować w ciemno. Wolałabym przesłuchać zestaw przed kupnem.

To Onkyo jest dość drogie. Jeżeli je kupię to już na resztę sprzętu zostanie niewiele... Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby wszyscy proponowaliby to samo do wszystkiego i dla wszystkich oznaczałoby to spisek sprzedawców, lub dystrybutora icon_wink.gif
Kamienica, a w zasadzie mieszkania w niej mają swoją wysokość i wymagania. W tym budżecie dużego wyboru kolumn niema, uwzględniając jeszcze głęboki bas. Magnat quantum 677, a jak możesz zagwarantować nieco przestrzeni wokół kolumny Audio pro avanto fs 20. Interesujące są też z rynku wtórnego Mission m35i-solidny mebel, solidny dźwięk.
Masz jakiś punkt odniesienia, czegoś co słyszałaś w sklepie , lub u kogoś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Już kupiłam sprzęt icon_smile.gif Wybrałam Heco Victa Prime 702 i amplituner Onkyo TX-8150. Jestem bardzo zadowolona. Bas chodzi ładnie, dźwięk jest czysty, przestrzenny i głęboki. Bas jest niski i mocny, ale średnie i wysokie tony też są ładnie wyeksponowane. Jak na moje, nieaudiofilskie ucho to sprzęt doskonały i dźwięk jest idealnie wyważony:) Choć może gdybym posłuchała droższego zestawu to ten bym wyniosła do śmietnika icon_smile.gif Jestem bardzo zadowolona i polecam taki zestaw.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...