Skocz do zawartości

Marantz SR5009 + ?


bcool

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

Jako nowy użytkownik w/w forum przesyłam zapytanie.
Planuję zakup ampli Marantz SR5009 docelowo pod kino domowe. Wielkość pokoju ca 20m2.
Proszę o pomoc w dobraniu odpowiednich głośników.
Docelowe umiejscowienie na ścianach.

Z góry dziękuję za pomoc !

P.S. Czy może "szarpnąć" się na SR6009 ?
Budżet ok 4-5K.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny głośnikowe zwykle najlepiej grają jeśli są w odpowiedniej odległości od ścian. Bywają kolumny naścienne, jednak jest to rozwiązanie zwykle nie najlepiej sprawdzające się ze względów akustycznych. Głośniki tylne i boczne często umieszcza się na ścianach ( szczególnie jeśli są małych rozmiarów). Bywają głośniki do zabudowy w ścianach. Jednak do nich trzeba wykuć sporo miejsca pod ich instalację. To również nie jest rozwiązanie zbyt szczęśliwe akustycznie. 2 tyś na zestaw 5-ciu kolumn w zestawieniu z amplitunerem za 3 tyś to niewiele. Lepiej szarpnąć się na lepsze kolumny, ograniczając budżet na amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Rozumiem że szukasz zestawu kolumn typowo do kina?
Wówczas możesz rozejzec się za sprzętem canton movie. Są to mini kolumny typowo nastawione na dynamikę kinową. Wówczas wystarczy ci do nich 5009ka. Alternatywa jest wybór kolumn magnat quantum 673+673+67+6725 to system kolumn oparty o większe monitory. System i którym pisał kolega to podobne rozwiązanie z tym że fronty lepiej poradzą sobie w muzyce a subwoofer w kinie.

W razie pytań i wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wybór padł na Marantz SR 6009.
Teraz dobór kolumn 5.1 ...

Dzisiaj w sklepie namawiano mnie na HARMAN KARDON HKTS 9 BQ / HARMAN KARDON HKTS 16BQ. W szranki idą Canton Movie 95.
Drodzy Forumowicze: co dobrać ? A może jakiś inny zestaw pasował by bardziej do tego amplitunera ?
Z góry dziękuję za uwagi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmany to jedne z gorszych kolumienek w systemie mini.
Słaby choć dobry barwowo subwoofer oraz plastikowe obudowy od głośników.
Canton Movie to lepszy wybór, Polecam zastanowić się także nad Tannoy TFX oraz wspomniane przeze mnie wcześniej Magnat Quantum 673 set.

To przy założeniu że koncepcja małych głośników jest nadal aktualna.

W razie pytań lub wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś naprawdę fajny amplituner, dobrze wyposażony i ładnie, jak na kd, grający muzykę. Tylko co z tego jak te hmm "kolumny" to bardziej pasują niestety klasą do zestawu "all in one" , niż dobrego amplitunera i metrażu 20m.
Jestem w stanie zrozumieć, że nie słuchasz muzyki, a w filmach bardziej liczy się efekt sourand niż kinowy klimat. Tylko wtedy można z powodzeniem kupić amplituner z poziomu nr1506/1606 , czy jakąś Yamahę za 1600zł. Tamte tańsze ampli tak ładnie nie wyglądają, to fakt, niestety 6009 nic na plus, poza wyglądem grając z tymi plastikami też nie wniesie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner już masz, teraz jeszcze konkretne pytanie:
to ile zostało na kolumny - ok. 2 tysięcy?

Chciałeś małe kolumienki do przymocowania do ścian - ale może masz możliwość zamocowania większych kolumn podstawkowych na wysięgnikach? Dzięki temu będziesz miał zdecydowanie lepszy dźwięk...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner kupiłem używany, kupiony przez pierwszego właściciela w lutym, zatem jeszcze zostało sporo gwarancji . W poniedziałek sprzęt będzie u mnie na miejscu.
Zależy mi na tym, żeby głośniki były jak najmniejsze, gdyż kanapa stoi praktycznie pod samą ścianą na której będą wisiały. Dodatkowo, ze względów praktyczno-estetycznych, będą przytwierdzone na drewnianych formatkach. Na chwilę obecną, myślę przeznaczyć na głośniki jakieś 1,5 K. Przypominam, to jest mieszkanie w bloku, a ja szanuję spokój sąsiadów 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybrałeś niewłaściwe forum. Kolumny których celem jest wysoka jakość dźwięku nie muszą grać bardzo głośno. Sam amplituner nic nie da jeśli podłączysz do niego kiepskie głośniki. Źle podzieliłeś budżet. Może warto pomyśleć o czymś również używanym jeśli chodzi o kolumny. Dla zaoszczędzenia miejsca możesz zrezygnować z głośnika centralnego. Głośniki tylne mogą być znacznie mniejsze i tańsze. Nie muszą stanowić kompletu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolumny muszą być jak najmniejsze (to w końcu Twój wybór i nikt Ciebie nie zmusi do zmiany decyzji), to kup porządny używany zestaw 5.1.

Na Tannoy Arena się nie wyrobisz, ale na wysoki model SONY Pascal (705 lub 835) to jak najbardziej. Porządne kolumienki w magnezowych obudowach, do tego spokojnie dopasujesz uchwyty do przykręcenia do ścian (albo wykorzystasz fabryczne podstawki które powinny być w komplecie).
A taki komplet będzie mały (poza subem oczywiście), ładny i dobrze (prawidłowo...) zagra.

MobyDick ma racje w tym stwierdzeniu, że kolumny z dobrym dźwiękiem nie muszą grać głośno (niezależnie od ich rozmiarów i mocy).
Pozdrawiam
PS. Usunąłem dwa ostatnie wpisy, które nic nie wnosiły do tematu.A forum jest właściwe-jeżeli Bcool tak podzielił środki i chce jak najmniejszych kolumn to Jego sprawa...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z kolegami. Przy takich mini systemach dużo stracisz. Może odpuść na razie kwestie kina? Na fron spraw sobie magnat quantum 753 Znajdź dla nich dobre miejsce i ciesz się muzyką. Później jak nieco przemeblujesz to zrobisz resztę.

Fakt podłączanie takich małych systemikow do tego amplitunera nic nie wniesie, będzie to grało tak samo jak z modelem 5009 czy nawet seria 1605.

Przemysł to jeszcze raz. To nie kwestia sąsiadów i słuchania głośno. Tylko dobrego odbioru muzyki czy kina przez Ciebie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda że nie dasz się przekonać bo wiele stracisz i nie wykorzystasz amplitunera.
Jednak jak wolisz.

Zwróć uwagę na wspomniane przeze mnie wcześniej fazony. Są to o tyle ciekawe kolumienki że grają ładnie środkiem.

Bas musi być wspomagany subem jednak nie tym od kompletu bo do 20 m jest po prostu za słaby.
A jeśli szukasz czegoś tylko do kina idź w kierunku Canton Movie, wyjdzie taniej.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...