Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 + kolumny duże


andzin

Recommended Posts

Witam, jestem na etapie zakupu kina domowego tylko nie wiem czy jest taki amplituner który ma w sobie dwie opcje tzn.
1. włączam kino domowe 5 kolumn powieszonych na ścianie + subwoofer do filmów
2. mam dodatkowe dwie duże kolumny stojące do słuchania radia/muzyki
czyli mam podłączone 7 kolumn i jeden subwoofer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć 5.1, a z dwóch kolumn frontowych dużych-podłogowych (z zestawu 5.1) słuchać muzyki w lepszej jakości niż z amplitunera, niesie to dodatkowy koszt, ale warto. Nie trzeba mieć 7 kolumn /kolumienek. Poczytaj trochę o pre-amp. To chyba najlepszy sposób na Twoje marzenia. Na pewno lepszym rozwiązaniem będzie dodatkowa końcówka mocy (zamiast wzmacniacza, podpięta pod amplituner analogiem do wyjścia pre-out amplitunera).

Ewentualnie możesz kupić amplituner z np dwiema strefami, wówczas niezależnie od 5.1 może lecieć muzyka w innym pokoju w 2.0 (np radio). Amplituner musi mieć opcję multiroom

np:
http://olx.pl/oferta/amplituner-marantz-sr...3e105a;promoted
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, skoro masz miejsce na dwie duże kolumny do muzyki, to czemu miałyby nie grać i nie dać lepszych efektów też w kinie ? Szkoda kasy na rozdrabnianie się.
Natomiast jak chcesz jednak dodatkowy zestaw, super kolumny i delektować się muzyką to dodatkowy wzmacniacz stereo, a nie amplituner kinowy ( lub konfiguracja amplitunera z wzmacniaczem. ale muszą mieć taką opcję).
Niestety może też tak być, że to co wydasz na dobre kolumny i złożysz w nich jakieś nadzieje to może się okazać, że nietrafiony amplituner kinowy ledwo z nich połowę możliwości i potencjału wydusi. Tak więc ostrożnie dobierać kolumny i amplituner, bo amplitunery kinowe słabo radzą sobie z dużymi kolumnami z niską impedancją. Jak zamiarujesz więc też słuchać muzyki na ampli kinowym tani nie będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...