Skocz do zawartości

Quadral chromium 30 , Paradigm studio 20v4-które lepsze?


Benny

Recommended Posts

A dlaczego tylko te dwa modele kolumn bierzesz pod uwagę?
Można pewnie lepiej, ale musisz opisać jakie brzmienie lubisz. Jak daleko od ścian (tylnej o bocznych, jaki będzie rozstaw kolumn) będą stały te kolumny w Twoim pokoju?
Jakie masz źródło dźwięku oraz okablowanie (interkonekty i głośnikowe). Podaj marki oraz modele.
Jaki masz budżet na kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='f1angel' date='30.05.2016, 00:55 ' post='155476']
A dlaczego tylko te dwa modele kolumn bierzesz pod uwagę?

Generalnie słuchałem tych Quadral,n niestety nie na tym Cambridge,a na jakimś Onkyo,ale wywarły na mnie wrażenie,spodobały mi się dobrze schodzący bas,stereofonia,szeroka scena. Bo i przede wszystkim że mamy na pokładzie przetworniki wstegowe.
Z kolei Paradigm słuchałem Mini Monitor 7 i też mi się spodobały ,świetna dynamika,ale nie tak niski bas jak w Quadralach,jadnak muzycznie żywsze. Seria studio na plus br z przodu i w sumie to mnie przekonuje

Można pewnie lepiej, ale musisz opisać jakie brzmienie lubisz. Jak daleko od ścian (tylnej o bocznych, jaki będzie rozstaw kolumn) będą stały te kolumny w Twoim pokoju?

Właśnie odległość od ściany 0,5 metra to max . Zestaw ma być dla mojej dziewczyny ,a ona pewnie będzie chciała nieco ciepła,jednak wiem że czasem lubi też przyłoić jakimś metalem itp. Więc wykop ,ale też selektywność .

Jakie masz źródło dźwięku oraz okablowanie (interkonekty i głośnikowe). Podaj marki oraz modele.

Więc Cambridge Audio One to zestaw wszystko w 1 jak Denon M39 więc interkonekty odpadają, jako kable na start myślę Melodika Purple Rain.

Jaki masz budżet na kolumny?

Ok. 2400,to maximum,za tyle mogę mieć obydwie propozycje.
Dlaczego takie a nie budżetowe jak na taką średnią amplifikacje?

Bo w przyszłości mają grać z jakimś lepszym klockiem,moze nawet lampowcem,wiec ja już kupować to raz a porządnie.

Jestem otwarty na każde rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie coś przeforsować, bo w sumie miałeś komfortową sytuację, osobiście już tych kolumn słuchałeś !
Pytanie czy to Onkyo to też mini wieża jak CA one ?, bo jednak nie każda nawet droższa mini wieża musi, czy też ma tyle siły i mocy (co wzmacniacz klasyczny), by napędzić średnio efektywne monitory i wydobyć z nich dobry kontrolowany, niski bas
Z drugiej strony kto ma znać Twoją dziewczynę i jej gust muzyczny bliżej niż Ty icon_biggrin.gif

Cytat

Bo w przyszłości mają grać z jakimś lepszym klockiem,moze nawet lampowcem,wiec ja już kupować to raz a porządnie.


Dobre kolumny, oczko wyżej od reszty, to często dobry kierunek, w każdym razie nic złego.
Inna sprawa jak gra "fajnie " z zestawem one CA to już niekoniecznie z lampą, czy innym wzmacniaczem, przynajmniej nie każdą i nie tak samo, może być ok, ale będzie inaczej, no ale to melodia przyszłości.


[
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo było wzmacniaczem kina domowego ,ale jednym z wyższych serii, w sumie nieważne 😉
Chodzi mi o to które z tych kolumn będą stanowić wyższa klasę . Bo tych Paradigmow studiu nie słuchałem jeszcze.... chodź myślę że właśnie one będa lepsze,w końcu na wejściu kosztowały 2x tyle co quadrale,chociaz cena te nie jest do końca wyznaczniekiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...