Skocz do zawartości

Amplituner, kolumny 5.1


gieras

Recommended Posts

Witam,

zaczynam rozglądać się za zestawem kina domowego. Sprzęt stał będzie do pomieszczeniu o powierzchni 18m2, pomieszczenie z jednej strony jest otwarte. Zestaw służyć ma do filmów/koncertów/muzyki (rock, metal). Proszę o informacje za czym warto się rozglądać, co odsłuchiwać ?
W amplitunerze nie potrzębuję radia internetowego itp podobnych gadżetów.
Budżet w chwili obecnej nie jest określony, zależy mi na wysokiej jakości dźwięku, chociaż audiofilem nie jestem. Jeżeli koszty przekroczą moje oczekiwanie, zakładam możliwość zakupienia na "dzień dobry" tylko stereo do późniejszej rozbudowy.

Z góry dziękuję za podpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No jakoś budżet określić by wypadało, bo nikt Ci nic nie dobierze, bo granicy maksymalnej chyba nie ma. Jeden chce przeznaczyć 4 tyś, inny 30 tyś. I tu i tu coś się znajdzie. No chyba, że 50 -80 tyś też wchodzi w grę? Tym bardziej, że zależy Ci na jakości.

Myślę że całość powinna zamknąć się w okolicach 7tys. Nie ma to być sprzet audiofilski, a sprzęt używany w domu, w zwykłym codziennym pomieszczeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś?
Jeśli miałbym coś radzić nic więcej nie znając na pewno zaproponował bym do odsłuchu zestaw Dali Zensor 7 z amplitunerem Denon (najwyższy na jaki możesz sobie pozwolić) oraz z amplitunerem Marantz. Jednakże w takiej cenie na pewno bym pojechał na odsłuchy. Spora sumka jak na strzelanie.

Dobrym rozwiązaniem jest też posłuchać kina domowego w okolicy 12- 14 tyś. a następnie szukać wybranego zestawu jako używka (powinieneś się wyrobić).

Gdy sam nie wiesz jakie brzmienie chcesz to jedyną opcją jest porównać kilka zestawów i się zdecydować. Zabierasz filmy i muzykę, którą dobrze znasz i odsłuchujesz. Dźwięk każdy odbiera inaczej i co innego się podoba - chyba to jest najlepsza droga.

Ja nie jestem zwolennikiem tekstów typu bierz, a na pewno będziesz zadowolony. Nie ma to jak samemu posłuchać, bo może się okazać, że preferowane brzmienie od zawsze zostanie wspomnieniem przy innym, z którym wcześniej się nie spotkałeś. Przy używanych sprzętach odsłuchy są rzecz jasna bardzo utrudnione.

nic nie wiadomo o pomieszczeniu, nie wykluczone, że mogą się sprawdzić jako fronty KD droższe serie kolumn podstawkowych, a co za tym idzie i w KD i w stereo różnica na pewno będzie na plus.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skąd jesteś?
Jeśli miałbym coś radzić nic więcej nie znając na pewno zaproponował bym do odsłuchu zestaw Dali Zensor 7 z amplitunerem Denon (najwyższy na jaki możesz sobie pozwolić) oraz z amplitunerem Marantz. Jednakże w takiej cenie na pewno bym pojechał na odsłuchy. Spora sumka jak na strzelanie.

Dobrym rozwiązaniem jest też posłuchać kina domowego w okolicy 12- 14 tyś. a następnie szukać wybranego zestawu jako używka (powinieneś się wyrobić).

Gdy sam nie wiesz jakie brzmienie chcesz to jedyną opcją jest porównać kilka zestawów i się zdecydować. Zabierasz filmy i muzykę, którą dobrze znasz i odsłuchujesz. Dźwięk każdy odbiera inaczej i co innego się podoba - chyba to jest najlepsza droga.

Ja nie jestem zwolennikiem tekstów typu bierz, a na pewno będziesz zadowolony. Nie ma to jak samemu posłuchać, bo może się okazać, że preferowane brzmienie od zawsze zostanie wspomnieniem przy innym, z którym wcześniej się nie spotkałeś. Przy używanych sprzętach odsłuchy są rzecz jasna bardzo utrudnione.

nic nie wiadomo o pomieszczeniu, nie wykluczone, że mogą się sprawdzić jako fronty KD droższe serie kolumn podstawkowych, a co za tym idzie i w KD i w stereo różnica na pewno będzie na plus.


Katowice. Dali Zensor są w kręgu moich zainteresowań, myślałem o Zensor 5, czy jednak nie będą zbyt małe do pomieszczenia o takim metrażu ?
Pomieszczenie to "zwykły", średniej wielkości salon, z kanapą odsunięta od ściany o ok 80-100cm, kolumny rozstawione mają być w odległości ok 3m między sobą względem ściany krótszej i 4m względem ściany dłuższej (na której wisi TV).
Oczywiście chcę przesłuchać kilka zestawów, chciałbym jednak być chociaż minimalnie przygotowany.
Jak np. wygląda różnica pomiędzy Zensor 7 a sporo taszymi, lecz pojawiającymi się również na forum Quintas 6500 ? Nie chciałbym płacić za coś, czego w tych warunkach nie usłyszę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie chciałbym płacić za coś, czego w tych warunkach nie usłyszę.



Dlatego serdecznie polecam odsłuch, a tym bardziej u siebie w mieszkaniu. W kolumnach Dali do odsłuchu podmieniłbym także fronty z jakimiś kolumnami podstawkowymi żeby określić różnice. Całkiem prawdopodobne, że mogą się lepiej sprawdzić.
Kupując lepsze kolumny frontowe będziesz miał lepszą scenę stereo, jakość muzyki. Nie jest błędem kupowanie innych frontów od reszty zestawu. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to na to, żeby technologicznie słabsze tyły i centralny za bardzo nie odskakiwały od lepszych frontów (tzn, żeby potrafiły zagrać odpowiednio głośno). To, że będą gorszej jakości to normalne, a tego tak bardzo nie odczujesz. Nie wiem czemu ludzie tak rzadko kompletują sami zestawy 5.1 to nie takie trudne.

Pamiętaj, że nawet w kinie domowym głównie zwraca się uwagę na przedni plan, kanały boczne (czy tylne) stanowią dopełnienie całości, a w Twoich warunkach mieszkaniowych to może być rozsądny krok (mówię o lepszej klasy niż Dali kolumnach podstawkowych).

Tak zbudowany system akcentuje na muzykę, która zapewne też będzie często odsłuchiwana,

W Katowicach masz ciekawy sklep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W takim pomieszczeniu swoją rolę zagrają zarówno Zensory 5 jak i modele 7. A 7ki grają po prostu zdecydowanie lepiej. Więc skoro budżet pozwala to jest to naturalny wybór. Kolumny Zensor są często wybieranym zestawem aby połączyć kino domowe z system do odsłuchu muzyki.
Dynamiczne, milo grające kolumienki z przyjemną średnica i wokalem.

Jeśli zależało by Ci na nieco bardziej otwartym graniu polecam Magnaty Quantum 755 zestaw.

Co do elektroniki to dobrym wyborem będzie Onkyo 656 lub Yamaha 681

W razie pytań lub wycen zapraszamy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...