Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć Wszystkim. Słuchawki AKG K550 mam już jakiś czas, korzystałem z nich podpinając je bezpośrednio do smartphona. Teraz najwyższa pora na zakup DACa, który wyciśnie z tych słuchawek 100%.
Zrobiłem wstępny research i wytypowałem takie urządzenia jak:

- Fiio E10k
- uDAC 3
- Fiio E18
- Audiotrak Podigy Cube
- SoundBlaster E5

Który z DACów proponowalibyście mi zakupić? Dodam, że jestem otwarty na inne propozycje. Mój budżet to 600zł

Muzyki słucham z komputera jak i ze smartphona np. siedząc przed kompem. Dobrze gdyby urządzenie ogarniało telefon icon_smile.gif i zapewniało jak największą scenę i detaliczność dźwięku.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

do listy dodałbym:

Audioquest dragonfly (chyba sa jakies nowe, tańsze wersje - w granicach budżetu i wygląda na to, że nawet działaja ze smartfonem) ale jeszcze nie miałem okazji posłuchać jak graja.

Cambridge audio dacmagic xs

i jeszcze o2 ODAC



Dobra, ale nie chce mieć listy, tylko jednego dobrego DACa w moim domu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Czy komputer który masz , nie daje możliwości zainstalowania w nim karty wewnątrz ? Tu można znaleźć coś lepszego.
Do smartfona myślę że jeśli ma OTG to FiiO E10K powinien być zupełnie wystarczający.
Jeśli do komputera możesz podłączyć wyłącznie coś zewnętrznego to lepiej pomyśleć o czymś nieprzenośnym i raczej używanym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć
Czy komputer który masz , nie daje możliwości zainstalowania w nim karty wewnątrz ? Tu można znaleźć coś lepszego.
Do smartfona myślę że jeśli ma OTG to FiiO E10K powinien być zupełnie wystarczający.
Jeśli do komputera możesz podłączyć wyłącznie coś zewnętrznego to lepiej pomyśleć o czymś nieprzenośnym i raczej używanym.



Właśnie problem w tym, że nie chcę tradycyjnej dźwiękówki. Chcę mieć możliwość podpięcia się zarówno pod PC, jak i pod lapka, czy też ewentualnie telefon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że za 400 zł możesz kupić kartę dźwiękową wewnętrzną, która jest wyraźnie lepsza od od zbliżonych cenowo urządzeń tego typu zewnętrznych. Takie urządzenia bardziej mobilne i nadające się do smartfonów nie reprezentują w tym rejonie cenowym zbyt wiele poza cechami funkcjonalnymi i lepszą lub gorszą estetyką. I tak za niewiele większą kwotę możesz mieć 2 takie urządzenia, bardziej wyspecjalizowane. I tak możesz na początek kupić FiiO E10K. Jeśli zapragniesz czegoś lepszego , to wtedy będziesz miał go za punkt odniesienia. Bez niego, możesz zapłacić znacznie więcej za coś co będzie grało gorzej. Jeśli szukasz czegoś wyraźnie lepszego i zewnętrznego musisz szukać wśród urządzeń które nowe kosztują znacznie więcej a jako używane można trafić znacznie taniej. Słuchawki które masz nie należą do zbyt wymagających od elektroniki do której je podłączysz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sęk w tym że za 400 zł możesz kupić kartę dźwiękową wewnętrzną, która jest wyraźnie lepsza od od zbliżonych cenowo urządzeń tego typu zewnętrznych. Takie urządzenia bardziej mobilne i nadające się do smartfonów nie reprezentują w tym rejonie cenowym zbyt wiele poza cechami funkcjonalnymi i lepszą lub gorszą estetyką. I tak za niewiele większą kwotę możesz mieć 2 takie urządzenia, bardziej wyspecjalizowane. I tak możesz na początek kupić FiiO E10K. Jeśli zapragniesz czegoś lepszego , to wtedy będziesz miał go za punkt odniesienia. Bez niego, możesz zapłacić znacznie więcej za coś co będzie grało gorzej. Jeśli szukasz czegoś wyraźnie lepszego i zewnętrznego musisz szukać wśród urządzeń które nowe kosztują znacznie więcej a jako używane można trafić znacznie taniej. Słuchawki które masz nie należą do zbyt wymagających od elektroniki do której je podłączysz.



Pisząc to pewnie myślisz o SC808. Mam rację? Tak jak powiedziałem, wewnętrzna dźwiękówka odpada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak już coś kupisz. Może znajdziesz coś interesującego. Bo jakoś nie widzę współpracy AKG K550 z Cambridge DacMagic XS. Do niego pasowały by słuchawki z bardziej wyeksponowanym basem o ciemniejszej barwie, jakich jest bardzo wiele na rynku. Za to współpraca z NuForce uDAC-3 może być trafiona.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ty też mógłbyś się trochę wysilić icon_smile.gif . Podałeś kilka swoich typów. Najlepiej gdybyś coś posłuchał i podzielił się swoimi wrażeniami zamiast kręcić nosem icon_biggrin.gif . Może jeszcze ktoś zna coś wartego uwagi.



Postaram się odłożyć jeszcze trochę kasy i kupić Aune X1S, jeśli nie uda sie to kupię Sound Blaster E5.
Temat tak jak wspomniałem do usunięcia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja czkam na relacje z tego co kupisz i nie widzę powodu do usuwania tematu icon_wink.gif .
Aune X1S wydaje mi się dobrym pomysłem. Tyle że jako nowy jest znacznie powyżej budżetu.
Creative Sound Blaster E5 rekompensuje niezbyt neutralne brzmienie dobrym wyposażeniem i funkcjonalnością mobilną.



Dobra. Wyczaiłem, że jest jeszcze coś takiego jak Icon DAC by NuForce. Wiesz jak się ma do X1S - przy tych konkretnych słuchawkach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Większą zmianę byś zyskał przy zmianie słuchawek a nie źródła tym bardziej że K550 bardzo dobrze zagrają z E10k/ Prodigy Cube wiele nie wniesie tu dużo droższy DAC



Icon DAC cenowo to poziom X1S, chociaż nigdzie go teraz nie widzę - 2w przeciwieństwie do dużo droższego Icona HDP.
Mam świadomość, że wymagana byłaby tu zmiana słuchawek...

Prawdopodobnym jest, że w oczekiwaniu na odpowiednią ilość funduszy kupię E10K, po to, aby później przesiąść się do Aune.
O X1S w roli sprzętu przyszłościowego. Żeby z czasem przerzucić się np. na plastikowe HD650, albo inne K712 PRO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AKG K701/K712 czy Q701 bardziej by pasował właśnie icon HDP zamiast X1s taki mały niedosyt ale źle na pewno nie będzie
obecnie możesz kupić SMSL 793 który ma sporą scenę i gra nieco lepiej niż E10k potem dokupisz wzmacniacz jest dużo ciekawych konstrukcji i będziesz miał dobry tor pod lepsze słuchawki
sam się nad tym zastanawiam bo mam nieco podobna sytuacje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Odkopuję temat. Trochę minęło zanim w końcu zamówiłem DACa, bo tak właściwie to zamówiłem go ledwie parę godzin temu. Zdecydowałem się na Aune X1S. Czekam także na nowe pady do K550, bo te, które mam obecnie są bardzo złochane. Jak wszystko dojdzie i zrobię pierwsze odsłuchy opowiem jak zestaw gra.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem oryginalne pady. Dzisiaj przyszły - a chwilę później X1S. Pady od razu zmieniłem. Czuję coś co czułem przez pierwszy tydzień posiadania tych słuchawek, tylko w trochę mniejszym stopniu. Heh dziwne to do opisania. Mam rażenie jakby pomiędzy moimi uszami, a padami było za dużo powietrza. Jakby ktoś mi tam je wpompował icon_smile.gif Fakt faktem stare pady były do tego stopnia zjechane, że przypominały bardziej welury ponieważ skóra syntetyczna się zdarła prawie całkowicie.

Zaraz zamontuję stare, żeby mieć porównanie.

EDIT: Na starych padach słuchawki wydają się wygodniejsze, milsze od tej skóry w nowych icon_smile.gif Ale co mnie zszokowało, to brak basu, brak dociążenia.
Niby krok do wolności słuchawek otwartych, ale bas ucieka całkowicie. Boże ile ja się czasu męczyłem z tymi padami... Toż to teraz inne słuchawki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ostatnimi czasy hitem w dziedzinie słuchawek są pady robione ze skóry proteinowej. Czyli z białek kurzych jaj. Takie pady potrafią być dużo przyjemniejsze w dotyku od naturalnej skóry. Do tego wypełnienia z pianki wiskoelastycznej ( czyli memory foam ) mogą być bardzo miękkie i trwałe.



No te oryginalne to są gówniane. Chociaż sporo osób ma je znacznie dłużej odemnie i nadal są w świetnym stanie. Tylko moje popękały i zaczęły się zdzierać. Z naturalną skórą w słuchawkach nie miałem kontaktu, więc nie wiem jak to jest. Podobno jakieś od Beyerów pasują do moich K550, ale cena 2x taka jak za oryginalne AKG... No ciekawe, ciekawe ty miałeś kontak z takimi padami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ostatnimi czasy hitem w dziedzinie słuchawek są pady robione ze skóry proteinowej. Czyli z białek kurzych jaj. Takie pady potrafią być dużo przyjemniejsze w dotyku od naturalnej skóry. Do tego wypełnienia z pianki wiskoelastycznej ( czyli memory foam ) mogą być bardzo miękkie i trwałe.



No te oryginalne to są gówniane. Chociaż sporo osób ma je znacznie dłużej odemnie i nadal są w świetnym stanie. Tylko moje popękały i zaczęły się zdzierać. Z naturalną skórą w słuchawkach nie miałem kontaktu, więc nie wiem jak to jest. Podobno jakieś od Beyerów pasują do moich K550, ale cena 2x taka jak za oryginalne AKG... No ciekawe, ciekawe ty miałeś kontak z takimi padami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...