Skocz do zawartości

Stereo 2.0 do 1600 zł


Konkord1987

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,
Zamierzam kupić jakiś zestaw grający, a że jestem zupełnym laikiem w tym temacie proszę o poradę. Chcę kupić głośniki 2.0 oraz jakiś wzmacniacz do tego.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
900 - 1000 zł kolumny + 500 - 600 wzmacniacz

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
raczej w tej cenie nowy będzie znaleźć ciężko.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
stereo 2.0. Głośniki będą używane 80 % muzyka 20 % filmy

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
brak sprzętu

6) Jakiej muzyki słuchamy
hip - hop, house z vocalem oraz jakieś radiowe hity

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
fajnie by było żeby wzmacniacz miał również wejście na suba ale jeżeli nie będzie to nic się nie stanie.


Pokój ma około 20 m2 (szer. ok.3,5 x dł. ok. 6). Głośniki będą stały przy oknie skierowane frontami na długość pokoju. Jeden głośnik będzie stał między szafką pod tv a ścianą (z boku będzie odległość 10- cm, z tyłu około 40 cm) natomiast drugi będzie miał przestrzeń otwartą. W związku z tym chyba najlepiej będzie jeżeli BR będzie z przodu kolumny. Zależy mi żeby głośniki miały fajny, miękki, głęboki basik, słyszalny nawet przy niskiej głośności. Muzyka typu house z vocalem oraz hip hop.

Co do kolumn zastanawiam się nad Jamo s606, JBL e80 i Tonsil Maestro II 180.
Co do wzmacniacza to myślałem np. o denonie pma 520 znalazłem również ampli Harmana HK 3380

W załączaniu prowizoryczny rysunek pokoju icon_smile.gif

Proszę o porady...

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na odsłuchu maestro i powiem że się rozczarowałem. podłączone były pod denona avr 2200w. być może kwestia pomieszcznia, które było dużo większe od mojego pokoju... ku mojemu zdziwieniu basu było bardzo mało, gdzie na forach piszą że kolumny te majągo pod dostatkiem i fajnie głęboko schodzi. Facet później podłączył Klipsch R26f i było fajniej, a na koniec podłączył suba icon_smile.gif aż człowiekowi ryjek się ucieszył... heh ale niestety ograniczony budżet ;/

Teraz jest niezły gwoźdź co robić dalej... czy jakieś podsawkowe + w poźniejszym czasie sub czy dalej szukać jakiś podłogówek (które dużo lepiej mi się podobają...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakbyś napisał, że Klipsch poległy przy Tonsilach to bym się zaniepokoił icon_wink.gif

a może warto dozbierać? Będziesz miał zakup na lata. Kolumny podstawkowe na pewno nie będą złym wyjściem, a kupisz w tej samej cenie lepsze niż podłogowe.

z nowych na pewno warte uwagi (cieszą się dużym zainteresowaniem) będą:

http://allegro.pl/magnat-quantum-673-audio...5184401058.html

Jednakże na pewno w tej cenie na forum z używanych ktoś Ci poleci dużo lepsze. JA bym szedł przy takim rozstawie i powierzchni w podstawkowe. Dobrze gdybyś posłuchał podstawkowych w cenie Klipsch i porównał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz mało miejsca z boku kolumn to o Jamo S606 zapomnij -przecież one mają głośnik niskotonowy na bocznej ściance! Zresztą i tak E80 powinny zagrać lepiej od nich.
Pierw się zastanów czy nie będziesz mógł trochę rozsądniej rozstawić kolumn- bo to że Klipsch nieźle zagrał u sprzedawcy to nie znaczy ze ten sam sprzęt zagra równie dobrze u Ciebie...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pokój jest mało ustawny... co do jamo to już je skreslilem . Poczytałem jeszcze o missionach mx4 i mają pozytywne opinie choć chyba w moim przypadku lepiej będzie jak BR bedzie z przodu kolumny. Niestety budżetu dużego nie mam i wiem, że nie mogę cudów oczekiwać ale mimo wszystko coś sensownego chciałbym złożyć.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dlaczego szafka z TV i kolumny nie mogą stać na długiej wolnej ściance ?
stolik i krzesła by stały w tamtym rogu gdzie masz zamiar stawiać kolumny, o wiele lepiej mogą zagrać jeżeli byś je ustawił dalej od ścian
jeżeli mają stać dosyć blisko ścian szukał bym podstawkowych raczej na pewno nie Mission MX4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na wolnej ścianie wisi duży obraz i żona na pewno nie pozwoli go ruszyć. Ponadto nawet gdybym przestawił tam tv to jak dla mnie będzie za mała odległość do oglądania tv siedząc na łóżku. W przyszłości mamy plany zmiany ustawienia w pokoju, ale póki co nie chcemy nic zmieniać (zmiany dopiero jak podrośnie synek, a że ma dopiero 4 m-ce to jeszcze jakiś czas poczekamy...) Jedynie co mógłbym zrobić to przestawić drugą kolumnę pod ścianę z łóżkiem żeby był większy rozstaw... Ogólnie to wolałbym kolumny podłogowe, które zdecydowanie bardziej mi się podobają i moim zdaniem są "bezpieczniejsze" dla małego porównując je z podstawkami ustawionymi na standach.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzisiaj byłem na odsłuchu maestro i powiem że się rozczarowałem. ... ku mojemu zdziwieniu basu było bardzo mało, gdzie na forach piszą że kolumny te majągo pod dostatkiem i fajnie głęboko schodzi.


Tak piszą osoby które kupiły w ciemno i nie mają punktu odniesienia. Takie wpisy wyłącznie ochów i achów ( z zakupów w ciemno) łatwo rozpoznać.

W tym pokoju kolumny powinny stać " na wprost łóżka" bo chyba tam "zasiadasz " i planujesz słuchać muzyki. Poczuć jej głębię, energię, efekty, czar.
Kolumny postawione gdzieś z boku względem punktu siedzenia, będą robiły ci tylko tło muzyczne i równie (nie)dobrze możesz postawić je za zasłoną, czy gdziekolwiek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już siedzę to raczej przy stole, więc czytając różne informacje na temat ustawienia kolumn chciałbym ustawić głośniki w taki sposób, iż jeden stałby między ścianą a szafką z tv, natomiast drugi koło drugiej ściany i lekko skręciłbym je ku sobie, żeby dźwięk stykał się przy stole. Niestety rysunek nie odzwierciedla "realiów" tego pomieszczenia, te ledwo ponad 3 metry szerokości to naprawdę mało... łóżko zajmuje trochę miejsca i wysuwając głośniki na około metr przed ścianę (stawiając je na długiej ścianie) stałby na środku pokoju.

Oczywiście jestem laikiem w tym temacie, być może faktycznie kolumny lepiej będą grały ustawione tak jak kolego sugerujesz, ale niestety na chwilę obecną nie mam szans ich tam ustawić. Tak jak pisałem wcześniej planujemy w przyszłości remont pomieszczenia i inne ustawienie praktycznie wszystkiego (narożnik gdzie stoi tv, powieszenie telewizora gdzie obecnie stoi łóżko, a stół poszedł by gdzie klatka z królikiem) ale jeszcze trochę czasu pewnie upłynie (niech mały pierwsze popisze i porozwala obecne umeblowanie icon_smile.gif ). Ponadto zaraz zacznie się bieganie za urwisem i wchodząc do pokoju fajnie żeby ten dźwięk leciał w stronę twarzy niż jakby miały kolumny stać z odsłuchem na łóżko...

Oczywiście to są moje przemyślenia, czy dobre tego nie wiem, nie jestem obeznany w temacie stąd temat na forum. Być może coś podpowiecie, a być może trzeba będzie temat odpuścić i poczekać aż inaczej wszystko ustawimy (choć oczywiście tego bym nie chciał, bo poźniej przyjdą inne większe wydatki ).

Poczytałem ostatnie tematy na forum i znalazłem wybory innych forumowiczów którzy wybrali Esa Vivace (kolega zachwycony) oraz Canton Ergo SC-S (kolega jeszcze się remontuje i nie odsłuchał, a czytając post chyba mam podobne preferencje dźwiękowe) . Być może też będę miał tą przyjemność i poradzicie mi co i jak:)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symetria w odsłuchu jest najważniejsza. Inne aspekty, jak pewne wytłumienie pokoju, odległość kolumn od ścian tylnych i bocznych oczywiście też itp. Jednak na cóż by one były gdybyś np. siedział do kolumn tyłem, czy bokiem. Z tym metrem odsunięcia od ścian to bym nie przesadzał, że tak zawsze trzeba. Może się okazać, że wystarczy sporo mniej, że nawet 50cm, a 20 nie będzie robiło Tobie różnicy.
Natomiast wolałbym chyba słuchać kolumn symetrycznie ustawionych na przeciw mnie, nawet jakby te stały bliżej ściany, niż w opcji że stoją niby dalej od ściany, ale ja słucham po skosie, bokiem etc.
Skoro siedzisz często przy stole na wprost tv i przyszłych kolumn, może nie będzie źle, poeksperymentujesz trochę z rozstawem, kątem itd.
Co do spraw dziecko, kontra kolumny to chyba kwestia dopilnowania dopilnowania i wychowania, jak dziecko ma się czym bawić i mu się wytłumaczy to nie wsadza paluszków w kolumny, gniazdka. nie wywraca kolumn, czy lampy i nie bawi się gazem. Choć oczywiście masywniejsze podłogówki nieco bezpieczniejsze od podstawkowych na stojaku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch, a Magnat to nieco inne brzmienie. Magnat bardziej masywne miękkie w basie, dobra średnica, dokłdne w górze pasma , a Klipsch znów koncertowe, konturowo grające, z wycofaną średnicą, chwilami ostre. Trzeba wiedzieć co się chce, w przypadku Klipscha ostrożnie dobrać wzmacniacz by nie przesadzić z tą "koncertowością" brzmienia icon_wink.gif Magnat ciut bezpieczniejszy, jak do końca nie wie się co się lubi.
Ten model magnata gabarytowo nie powinien być za duży i jest ok. Pewno plusem przy dziecku, kocie, są metalowe maskownice;)
Tu jest temat http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=44128&st=0 tak od połowy poruszany jest temat Klipsch i Magnat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ciężko mi określić "dźwiękowo" czego chce. Tak jak pisałem głośniki przede wszystkim będą do hip hopu, house oraz przebojow radiowych. Nie miałem nigdy takiego zestawu więc może dlatego ciężko jest mi sie wyrazić... do tej pory słuchałem na wieży philipsa kupionej w dawnych czasach, gdzie dominował bas.,teraz chciałbym słyszeć tony niskie, ale nie chciałbym aby przyslonily one pozostałe dźwięki. Np teraz jak,przy hip hopi dam glosno to bas zaglusza cala nawijke a teraz chcialbym żeby to wszystko było zrównoważone. Tak samo jeżeli chodzi o house to chciałbym slyszec fajny głęboki bas, ale tez zeby nie przeslonil reszty a w szczegolnosci vocali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te quantumy dobrze by się dobrze sprawdziły. Ludzie przeskakują z miniwież , pctów itp na co prawda też duże kolumny, ale 2 klasy podlejsze, tańsze i są zadowoleni. Tutaj masz wyrób na przyzwoitym poziomie wykonania i niezłym brzmienia jak na start co chcieć więcej?, gdzie już można bawić się ich ustawieniem, oczywiście wcześniej wyborem, podmiankami wzmacniacza .
Cytat

do tej pory słuchałem na wieży philipsa kupionej w dawnych czasach, gdzie dominował bas.,teraz chciałbym słyszeć tony niskie, ale nie chciałbym aby przyslonily one pozostałe dźwięki.


A i tak ten bas z wieżyczki to pewnie "bas zagłuszacz", bo dopiero przy normalnych kolumnach i piecyku, usłyszysz fajne zejście basu, rytm, wokale i górę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam,
Na początek się przywitam, bo jestem nowy na tym forum.
Również przymierzam się do zakupu zestawu stereo z budżetem ok 2000zł. Jestem początkujący w temacie audio. Słucham głownie rocka, trochę popu/klasyki czasami lubię też posłuchać sobie radyjka. Pomieszczenie ok 16 m2. Nie oczekuję jakiejś super jakości dźwięku bo wiadomo budżet na to nie pozwala.
Znalazłem takie oto zestawy:

PIONEER SX-20DAB + KLIPSCH KB15 WIEŻA AUDIO
PIONEER SX-20DAB + BOSTON ACOUSTICS A26
PIONEER P1-S.
Pioneer X-HM72D-K
Yamaha PianoCraft MCR-N560D

I tutaj pojawia się dylemat czy może lepiej kupić, któryś z powyższych zestawów (bądź może polecicie jakiś całkiem inny) czy może w jednym miesiącu kupić np. taki oto amplituner: ONKYO TX-8130 a w następnych miesiącach dokupić jakieś głośniki do 2000 zł i inne komponenty.

Będę bardzo wdzięczny za każda pomoc i sugestię.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tg1985 Ciężko poradzić bo Twoje propozycje są bardzo różne i nie wiadomo co jest ważne. Czy zależy Ci na brzmieniu( choć wszystkie grają nieco technicznie), czy na wyposażeniu w takie rzeczy jak USB , wejście optyczne, radio www, czy DAB, czy w końcu nawet internetowych funkcjach po kablu, czy już tylko po wifi ?. Jedne propozycje je mają, a inne nie icon_confused.gif .
Kupno Pioneera sx20 brałbym pod uwagę gdybym planował jakieś większe kolumny i planował resztę klocków tej firmy, ale raczej nie warto. Nie wyróżnia się niczym niezwykłym w kwestii brzmienia, tym bardziej wyposażenia.
To samo dotyczy w sumie klasycznego zestawu Pioneer P1, zestaw ( plusik za wejscie optyczne w ampli i cd ) ma potencjał na zdecydowanie lepsze, czy też większe kolumny.
Kupno takich mniejszych grajków jak Pioneer X-HM72D-K , Yamaha PianoCraft MCR-N560D ma sens jak lubi się dodatki, jednak dołączane do nich kolumny są przeciętne.

Cytat

ONKYO TX-8130 a w następnych miesiącach dokupić jakieś głośniki do 2000 zł i inne komponenty.


Amplituner 8130 najlepiej wyposażony i zdecydowanie najlepiej grający z tych proponowanych. Kolumny mogą być za 2 tys. choć nie muszą, np Magnat quantum 673 za 1 tys., czy dali zensor 3 są cenowo podobne do twych propozycji, a grają i pasują tu lepiej. Nie wiem jakie inne komponenty o których piszesz chcesz do Onkyo 8130, pewnie odtwarzacz CD. Sugeruje używany cd za parę, bo pliki możesz zgrać na pendriva i grać z usb amplitunera, zamiast np. z komputera .
PS. Na przyszłość sugeruję założyć swój temat, bo autor tego wątku może nie być zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Zależy mi przede wszystkim na możliwie jak najlepszej jakości dźwięku.Chyba zdecyduję się na zakup tej Ampli ONKYO TX-8130. W następnych miesiącach dokupię jakieś dobre kolumny i odtwarzacz CD.

Mam tylko jeszcze jedno pytanko - zanim dokupię kolumny do tej ampli to czy mogę tymczasowo podpiąć pod nią posiadane głośniki o mocy 2 x 75 W 4Ω czy to grozi uszkodzenie głośników/ampli.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam tylko jeszcze jedno pytanko - zanim dokupię kolumny do tej ampli to czy mogę tymczasowo podpiąć pod nią posiadane głośniki o mocy 2 x 75 W 4Ω czy to grozi uszkodzenie głośników/ampli.


Możesz je podłaczyć - tylko nie szalej z głośnością!
Przy normalnym słuchaniu będzie OK.

ONKYO TX-8150 ma moc podawaną dla kolumn 6om (135W dla 1 kolumny, dla pary będzie trochę mniej), ale nie powinien mieć problemów również z 4 omowymi.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...