Skocz do zawartości

Rotel RA-12 vs NAD C 356BEE DAC


Deqeda

Recommended Posts

* Oczywiście z tym "Starciem Tytanów" lekko przesadziłem. icon_smile.gif

Powszechnie wiadomym jest, że w kwestii stereo apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Tak też jest i w moim przypadku, stąd próba porównania dwóch tytułowych wzmacniaczy zintegrowanych.

Do porównania zachęcił mnie test AUDIO Rotela RA-12 Brzmienie trzyma fason, w którym możemy przeczytać:
"Brzmienie Rotela RA-12 jest bliskie temu, co wcześniej usłyszałem z NAD-a, dlatego warto też wskazać różnice. (...)"

Obecne warunki:
- posiadam Exposure 1010 + Dali IKON 6 MK2;
- salon odsłuchowy powiększył się do ponad 20m2 (4x5) + otwarta kuchnia ok 7m2 i otwarty przedpokój;
- układ kolumn - szeroko na krótszej ścianie, punkt odsłuchu - środek (właściwie dowolny na całej długości dłuższej ściany);
- muzyka - różna (Enigma, Pink Floyd, Dire Straits, Gregorian, Jarre, Oldfield).

Czego poszukuję w dźwięku:
- większego podbicia niskich tonów;
- nie chcę stracić średnich ani wysokich tonów;
- minimalnego zmniejszenia sceny;
- większej uniwersalności muzycznej.

Czego oczekuję od wzmacniacza:
- większej multimedialności - wejścia optyczne;
- pełnej obsługi z pilota;
- ewentualnie portu USB.

Korzystając z Internetu wytypowałem dwóch Tytanów:
Nad'a zdążyłem posłuchać - jestem pod wrażeniem. Potwierdzają się wszystkie pozytywne opinie i komentarze.
Podbudowa basowa jest potężna, lekki brak w zakresie "pomiędzy" średnimi a wysokimi tonami, mniejsza scena niż w Exposure. Nie będę się zagłębiał w szczegóły.
Biorąc pod uwagę, że nie słyszałem jeszcze Rotela jest to mój numer jeden.
Minusy - nie potrafię jeszcze ocenić, czy basu nie jest dla mnie zbyt dużo; DAC ma zaledwie jedno wejście optyczne; wysoka cena (nie dot. używanego).

Rotel w cenie NAD'a daje dużo więcej multimediów: dwa wejścia optyczne, USB, wyświetlacz, aplikację sterującą.
Niestety nie miałem przyjemności go posłuchać ze względu na ograniczoną liczbę salonów z Rotelem w ofercie...

Jestem ciekawy Waszych opinii, jak wypada Rotel względem NAD'a! icon_confused.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rotel w cenie NAD'a daje dużo więcej multimediów: dwa wejścia optyczne, USB, wyświetlacz, aplikację sterującą.
Niestety nie miałem przyjemności go posłuchać ze względu na ograniczoną liczbę salonów z Rotelem w ofercie...


Rotela mają w ofercie salony TopHiFi ... i nie tylkoA jest ich sporo.Więc wpisz w swoich danych gdzie mieszkasz, bo trudno to zgadnąć.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...