Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do słuchawek?


Matiz99

Recommended Posts

Matiz99 czym Ty w ogóle piszesz? Za 2,50 zł to nawet dobrego loda nie kupisz. W jakim świecie żyjesz?
Pewne rzeczy muszą trochę lub dużo więcej kosztować, bo surowce są drogie, bo robocizna, bo produkcja małoseryjna w dodatku z nietypowymi procesami i obróbką itp.
Jak napisałem, nie chcesz, nie wydawaj. Nie będę słuchał na Twoim zestawie, więc mi to ... wiesz co icon_smile.gif
Zresztą nie namawiam Cię na wydawanie nie wiadomo ile na okablowanie. tylko stwierdziłem, że to wcale nie jest takie super, nawet w tym przedziale cenowym.

A ja będę wydawał "fortunę", bo uwielbiam świetny dźwięk/brzmienie muzyki którą kocham.
Lepsze jest wrogiem dobrego, jeśli ktoś nie wie co robi.
Wiem, wydałem na kable więcej niż niejeden na cały system, ale za to gdy włączę sprzęt, odpływam, daję się ponieść magii.
Uzyskałem swój wymarzony dźwięk. Warto było.
Kiedyś moje systemy grały dobrze, bardzo dobrze, świetnie. Ale to było raczej odtwarzanie dźwięków, niż granie muzyki. Taka niby mała subtelność.
Zrozumie ten, kto tego doświadczył.
Mam taki zestaw, że jak na razie nie chcę żadnego elementu wymienić na inny, bo mógłbym tylko zepsuć to, co osiągnąłem.

Są owszem kolumny, wzmacniacze, źródła, które lepiej grają, ale tu już musiałbym dołożyć pewnie po kilka, kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt tysięcy do każdego elementu. Są i takie. Np. kolumny Franco Serblin Ktema, wzmacniacze D'Agostino, Czy jakieś wyrafinowane konstrukcje lampowe.
Dlatego dla mnie kable są w tym przypadku lepszym rozwiązaniem, poprawiającym pewne aspekty brzmienia i jakości dźwięku. Mimo, że cholernie drogie. Ale co drogie, to kwestia relatywna, zależna od stopnia zamożności albo sposobu patrzenia na pewne sprawy.

A procenty w przypadku gdy sprzęt gra już (około) synergicznie, to można sobie do flaszki z dobrym trunkiem wsadzić icon_idea.gif
Tego tak się nie przelicza.

Podsumowując. Jasne, że wszystko musi mieć swoją kolejność i proporcje. Na początek najlepiej oczywiście zająć się akustyką pomieszczenia, dobrać do tego pomieszczenia i kupić pasujące, lepsze kolumny, odpowiednio starannie je ustawić, dać im lepszy wzmacniacz, źródło, wszystko to dobrze posadowić (standy, szafki, podstawki, podkładki itp.). No i zadbać o dobre zasilanie/filtrowanie prądu. Używając dobrych, odpowiednio dobranych do całości kabli.
Nie zapominając rzecz jasna o dobrej, najlepiej porządnie nagranej muzyce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...