Skocz do zawartości

Problem z głośnikami Creative Ziisound T6


Jon

Recommended Posts

Witam. Od jakiegos czasu walcze z problemem w głośnikach Creative Ziisound T6. Mianowicie w zestawie wszystko podlacza sie do subwoofera (nie znam sie za bardzo na tym wiec wybaczcie mi wszelkie błeędy. Od sterowania głośników służy kontroler (W kształcie kulki/grzyba), kontrolerem się głośniki włącza/wyłącza, podłącza słuchawki, głośniej/ciszej itp. Jakiś czas temu ten kontroler rzadko łapał na włączanie głośników. Jak już zareagował to mimo że dioda gasła i nie dało sie nic zrobić (wyłączyć ani nic) więc jeżli raz złapał to juz głosniki zostawały włączone. Po jakimś czasie kontroler w ogóle przestał reagować (wygląda to jakby nie dopływał do niego prąd, lecz ja podejrzewam uszkodzenie kabla- jak jeszcze rzadko się włączał i wyłączał to wyginałem kablem i przy niektórych wyięciach reagował). Głośników nie da się w inny sposób włączyć. Proszę o pomoc i z góry dziękuję icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najprawdopodobniej sam sobie odpowiedziałeś. Ja bym próbował zlokalizować miejsce ewentualnego uszkodzeni kabla (ruszając nim jak opisałeś) i jeśli to jest przyczyną odetnij z naddatkiem to miejsce i połącz odpowiednie żyłki ze sobą zaizoluj i tyle. To tak najprościej, ewentualnie można pokusić się o wymianę całego przewodu ( to już trochę trudniejsze ). Nie wykluczone, że uszkodzeniu uległo coś innego. Najczęściej awarie pojawiają się jednak nie na kablu lecz w miejscu łączeń, czyli łączenie z "grzybkiem" lub na drugim końcu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A wiesz może czy można dokupić oddzielnie gdzieś ta część? Albo ile mogłoby kosztować wymiana kabla w jakimś serwisie ?






Cytat

Czyli najprawdopodobniej sam sobie odpowiedziałeś. Ja bym próbował zlokalizować miejsce ewentualnego uszkodzeni kabla (ruszając nim jak opisałeś) i jeśli to jest przyczyną odetnij z naddatkiem to miejsce i połącz odpowiednie żyłki ze sobą zaizoluj i tyle. To tak najprościej, ewentualnie można pokusić się o wymianę całego przewodu ( to już trochę trudniejsze ). Nie wykluczone, że uszkodzeniu uległo coś innego. Najczęściej awarie pojawiają się jednak nie na kablu lecz w miejscu łączeń, czyli łączenie z "grzybkiem" lub na drugim końcu.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...