Skocz do zawartości

Gramofon Dual - problem :(


Recommended Posts

Szanowni,
Pomocy. ..
Posiadam taki gramofon jak na zdjęciach. Problem jest taki, że do tej pory grał bezbłędnie, ale pojawił się problem. Pierwsze numery z płyt gra dobrze, ale gdy dochodzi do środka i dalej zaczyna rwac, przeskakiwac. Myślałem, że to igła to też wymienilem. Kalibracja też zrobiona i to samo. W połowie płyty mam wrażenie jakby ramię mniej naciskało na płytę... ... macie jakiś pomysł? Ramię? Wkładka? Z góry dzięki za pomoc.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc, że kalibracja jest „zrobiona”.
Prawdopodobnie zjawisko to spowodowane jest złym ustawieniem nacisku igły na płyt ę. Najpopularniejszy nacisk igły wynosi od 1,75 do 2g. Jak widać na zdjęciu posiadasz wkładkę Shure. O ile pamiętam nacisk powinien być ustawiony na ok. 1,5 g, choć możesz ustawić np. na 1,75 i ew. zmniejszać lub zwiększać to ustawienie, obserwując jak się zachowuje ramię w czasie odtwarzania płyty.
Pamiętaj, że przed przystąpieniem do tego zabiegu musisz mieć ustawiony antyskating i nacisk n a”0”, ale o tym zapewne wiesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...