Skocz do zawartości

Sprzęt audio pomocy :(


Karollo

Recommended Posts

Witam wszystkich. Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem totalnie zielony w kwestii sprzętu grającego.
Dostałem od wujka jakieś głośniki universum od quelle'a i totalnie nie wiem co z czym.
Nie wiem co kupić żeby to wszystko sklecić, żeby normalnie słuchać muzyki oczywiście dobrej jakości, wiem, że jest to
stary sprzęt ale na nowy mnie nie stać. Więc tu pytanie co mam dokupić do tych głośników, żeby to miało ręce i nogi.
Wieże z wzmacniaczem czy jakiś amplituner. Kompletnie nie mam pojęcia. Dodam, że są 2 małe , jeden średni i 2 długie kolumny.
To jest kino domowe, więc chciałbym to postawić przy telewizorze i żeby z niego wszystko leciało, a także podłączyć czasem np.
muzykę z telefonu
Załączam zdjęcia.
Nie zwyzywajcie mnie za ten chaotyczny post. Z góry dzięki i pozdrawiam icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na zestaw kolumienek marki Uniwersum do kina domowego firmowanych przez niemiecki sklep wysyłkowy quelle .
Na jakość bym nie liczył, nie zdziwiłbym się jakby pierwotnie grały z jakimś plastikowym zestawem "all in one", brakuje może subwoofera, który generowałby niskie tony. To może być właśnie problem, bo kolumienki mogą właśnie nie być przystosowane do odtwarzania niskich tonów i są tylko do takich plastikowych grajków z jakiegoś zestawu.
Szkoda że nie zrobiłeś zdjęcia kolumny bez maskownicy.
Najlepiej byłoby abyś pożyczył od jakiegoś kolegi wzmacniacz stereo i podłączył te "duże" kolumny, zobaczył jak grają ( czy w ogóle grają icon_cool.gif ) i czy właśnie pełnym pasmem. Analogicznie sprawdź pozostałe kolumny czy poprawnie działają ! bo jak nie to po co kupować amplituner kinowy icon_confused.gif??:
Jak tak, to kupić amplituner kina domowego, a jaki , to zależy ile masz kasy i co potrzebujesz, ale z nowych powyżej takich podstawowych z okolic do 1100zł to przy tych kolumnach zdecydowanie nie ma co wyskakiwać, bo to kolumny będą najsłabszym ogniwem.

Cytat

wiem, że jest to stary sprzęt ale na nowy mnie nie stać.


Gdyby był to jakiś bardziej markowy zestaw, nawet starszy byłby większy powód do radości. Innymi słowy akurat wiek nie jest tu problemem.


Cytat

Wieże z wzmacniaczem czy jakiś amplituner. Kompletnie nie mam pojęcia. Dodam, że są 2 małe , jeden średni i 2 długie kolumny.
To jest kino domowe, więc chciałbym to postawić przy telewizorze i żeby z niego wszystko leciało, a także podłączyć czasem np.
muzykę z telefonu



Poukładaj sobie w głowie na spokojnie Jeśli częściej słuchasz muzyki dużo lepszy będzie wzmacniacz stereo i dwie kolumny, z czasem aby lepsze. Jak lubisz raczej filmy i bardzo efekty kinowe i masz miejsce w salonie i ochotę obstawić się zestawem 5.1 to twój wybór, wtedy więc dokup amplituner kinowy.
To co masz to nie kino domowe, tylko miejmy nadzieję działające 5 kolumn( do sprawdzenia!), bez subwoofera, więc może zaczątek kina .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety muszę się zgodzić z przedmówcą. Także wygląda mi to na mocno budżetowy zestaw z systemem wszystko w jednym.
Przemyśl sprawę ile chciałbyś przeznaczyć na używany sprzęt i czy ma to być kino jak w tym przypadku czy stereo do muzyki.

Myślę że ja czy inni koledzy z forum coś doradzimy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za wyjaśnienie i po głębszym namyśle stwierdziłem, że przewiozę je po prostu do domku letniskowego gdzie będzie właśnie służył jako stereo do muzyki. Nie będę się szarpał narazie na zabawę w kino domowe, bo aż tak bardzo nie jest mi to bardzo potrzebne, no ale sezon się zbliża więc jako stereo do muzyki powinno się jak najbardziej sprawdzić. Wujek mówił, że wszystkie 5 kolumn działa, a raczej powodu do oszukiwania nie miał.
Więc wierzę na słowo.
I słucham waszych propozycji co do sprzętu.
Co do budżetu to mogę wydać do 500 zł. Oczywiście chciałbym, żeby to było jak najmniej.
Dodam też, że nie jestem bardzo wymagający, ale też bez przesady.
Dziękuję wam jeszcze raz i czekam na propozycję icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...