Skocz do zawartości

Uniwersalny sprzęt audio do 3000 zł


orzelek

Recommended Posts

Witam!

Właściwie to nie wiem czy wybrałem dobry dział, bo może się okazać, że np. kino domowe (albo coś innego) będzie lepszym rozwiązaniem.

Ogółem to zostałem poproszony o znalezienie sprzętu audio, który będzie w stanie sprostać nie lada wyzwaniom. Jako, że moje doświadczenie w domowym audio jest raczej niewielkie, zwracam się z prośbą o pomoc do fachowców z tego forum icon_smile.gif

Zestaw ma grać w dosyć sporym pomieszczeniu ok, 30m2. Oprócz odtwarzania muzyki z CD, czasami będzie podłączany do laptopa (oglądanie filmów z projektora). Sprzęt głównie będzie wykorzystywany do słuchania klasyki, jazz'u ale również ma poradzić sobie jako nagłośnienie na małej domówce (czyli powinien też zagrać głośno i z basem).

Budżet to ok. 3000 zł, może da się jakieś 500 zł naciągnąć. Niestety, w rachubę wchodzi tylko nowy sprzęt.

Jesteście w stanie coś polecić ?



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wykorzystać sygnał HDMI to w grę wchodzą tylko amplitunery kina domowego. Jak jest projektor to dobrze aby amplituner posiadał dwa wyjścia, wtedy bezproblemowo podłączysz i TV i projektor. Takich amplitunerów jest kilka na rynku np. Onkyo 646, budzet od 2K w górę.
Jeśli w tej cenie mają być też kolumny głośnikowe, to trochę słabo...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pytanie czy chcesz faktycznie iść w stereo czy kino. Stereo zagra lepiej w tym budżecie system onkyo 8130 z kolumnami magnat quantum 755. To rewelacyjne kolumny w swojej cenie.
Jeśli chciałbyś pozostać jednak przy kinie wówczas na start amplituner onkyo 656 i kolumny magnat quantum 677.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie rozumiem po co szukać dodatkowego wyjścia monitor (na projektor) w amplitunerze ????
Mam projektor w mieszkaniu od przeszło 10 lat.

Skoro sprzęt ma służyć głównie do muzyki i czasami do filmów z projektora (identycznie jak w moim przypadku) polecam porządne stereo.

Kina domowe przerabiałem 3 i obecnie mam porządniejszy zestaw dwukanałowy i o wiele lepiej mi się wszystko ogląda jak w pseudo 5.1, na który często warunki mieszkaniowe nie pozwalają, aby zabrzmiał. Znajdziesz 1,5 m od tylnych kolumn do miejsca odsłuchowego (oczywiście w tył nie w bok)?

U mnie projektor z laptopem jest połączony przez kabel HDMI, zaś do wzmaka za pośrednictwem DAC leci dźwięk z laptopa. Po wielu wydziwianiach tak dla mnie jest najwygodniej i najlepiej, gdyż masz lepsze pole manewru przy szukaniu wzmacniacza czy amplitunera.

Więc krótko radzę tak: Laptop-projektor (kablem HDMI i obraz masz z laptopa na ekranie), muzyka z laptopa (ścieżka dźwiękowa filmu) do wzmacniacza ( konwerter DAC). Tym bardziej, że stawiasz na muzę. Jeśli tak jest nie pchaj się w kino domowe. Mi tego nikt nie powiedział i sporo zainwestowałem, żeby w końcu przejrzeć na oczy. Stereo za 3-4 tyś da Ci tyle radości z muzyki (a pamiętaj że filmy to też muzyka) co kino w okolicy 8-10 tyś. Ale to tylko moje zdanie, Można się z nim nie zgodzić, jednakże mnie nikt do zmiany myślenia po moich doświadczeniach nie przekona icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu , piszesz, że sprzęt audio będzie przy okazji służył do filmów oglądanych na projektorze, jednak z Twojej wypowiedzi można zrozumieć , że głownie bedzie na nim puszczana muzyka.

Zgadzam się w 100% z moim przedmówcą!
Daj sobie spokój z kinem domowym , kup dwie kolumny i wzmacniacz stereo , do tego dac'a . Uzyskasz w ten sposób znacznie lepszą jakość dźwięku.

Sam posiadam projektor do filmów , do tego blu ray i trochę płyt z filmami na tym nośniku, więc mogę w pełni wykorzystywać 5.1
I tak też było. Przerobiłem pare modeli zestawów kina domowego i skończyło się i tak na stereo i nie mam zamiaru powracać do 5.1. Na porządne kino aby naprawdę dobrze zagrało , trzeba przeznaczyć znacznie wyższą kwotę niż tą jaką chcesz wydać. Do tego adaptacja pomieszczenia itd.
Moim zdaniem Stereo jest bardziej uniwersalne i ZNACZNIE LEPSZY DŹWIĘK w tym samym przedziale cenowym icon_wink.gif Poza tym głównie do muzyki kino domowe ... ?

Na stereo posłuchasz muzyki w dobrej jakości i obejrzysz film równie w dobrej jakości.
Na kinie domowym obejrzysz film może w dobrej jakości , ale o muzyce już zapomnij icon_wink.gif

No chyba , że kwota znacznie wzrośnie icon_wink.gif

Pomyśl nad tym ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przerobiłem pare modeli zestawów kina domowego i skończyło się i tak na stereo i nie mam zamiaru powracać do 5.1.



witaj w klubie!!!! Podpisuję się pod tym w 100%


Cytat

Daj sobie spokój z kinem domowym , kup dwie kolumny i wzmacniacz stereo , do tego dac'a . Uzyskasz w ten sposób znacznie lepszą jakość dźwięku.

Na stereo posłuchasz muzyki w dobrej jakości i obejrzysz film równie w dobrej jakości.
Na kinie domowym obejrzysz film może w dobrej jakości , ale o muzyce już zapomnij icon_wink.gif



lepiej tego ująć nie można było, widzę że nadajemy na tych samych falach.

kolumny oczywiście w takim metrażu tylko i wyłącznie podłogowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...