Skocz do zawartości

Stereo do muzyki, TV i konsoli (4-6tys)


Manes78

Recommended Posts

Witam,

Chcę skonfigurować sobie dobrze grające audio głównie do:
  • muzyki (głównie)
  • filmów (to również często)
  • jako lepszy dźwięk przy graniu na konsoli (rzadziej)

gatunki muzyczne jakie preferuję to:
  • trip hop (głównie)
  • progressive trance/house, dobra elektronika
  • acid and smooth jazz
  • chillout
  • czasem zdarza się rock ale rzadko

Na sprzęt mam odłożone 5tys w tej chwili. Choć już widzę że to za mało, myślę że dam radę wysupłać więcej jeśli to konieczne ale nie chciałbym zbyt wiele dokladać do tej studni.

Na czym mi zależy:
  • radio internetowe wifi
  • spotify (mam konto w tym serwisie)
  • bluetooth (muzyka ze smartfonów)
  • usb (muzyka z pendrive)


Będę głównie grał muzykę ze Spotify 320kbit, czasem jakieś albumy FLAC z kolekcji ale też chciałbym aby była możliwość by goście podpięli się swoim smartfonem przez bluetooth i puścili wlasną muzykę.

Nie chcę nagłaśniać połowy budynku mieszkalnego, ale lubię dobry, szczegółowy dźwięk z miękkim, rytmicznym, dynamicznym basem, wyraźnym środkiem i bez piskliwych, trzeszczących wysokich tonów. Lubię zanurzyć się w muzyce, zamknąć oczy i odpływać. Tak robię w swoich słuchawkach (Superlux HD330 + FiiO E9 QOGIR i E11). Jak widać nie dysponuję sprzętem za tysiące złotych, nie chcę też aby audio do salonu zrujnowało moj budżet.

Załączam taki pi-razy-dzwi układ salonu. Proporcje zaburzone ale wymiary mniej wiecej się zgadzają. Pokoj ma ok 15-20m2, musiałbym zmierzyć dokladnie jeśli to b.istotne.

DSC01446.jpg



Miejsca na audio nie jest za wiele, mam jeszcze lampy podłogowe z Ikei i je też muszę upchnąć. Startowo pomyślałem o tym aby kolumny stały przy TV jak zaznaczyłem. Mogę też jedną kolumnę dać za stołem, przy drzwiach po lewej a drugą w kącie przy oknach i drzwiach balkonowych..

Jeśli chodzi o sprzęt, WIEM że trzeba przejść się do sklepu i posłuchać przed zakupem ale z opisów w roznych miejscach, analizy oferty rynkowej, wstępnie zainteresowałem się zestawem:

Denon PMA-520AE lub PMA-720 (wzmacniacz)
Denon DNP-730AE (odtwarzacz sieciowy)
i ew. DCD-520AE (CD)


a jako kolumny JBL E90 lub Stuidio 270-290. Z opisu wynika że ich charakterystyka może mi odpowiadać.

Co myślicie o takiej konfiguracji i rozstawieniu? A może czymś innym powinienem się zainteresować?

EDIT:
Dodam że chcę zakupić nowy sprzęt na kilka lat. Podpięty będzie do TV i konsoli.

EDIT2:
Poczytałem trochę forum i widzę jak ważnym czynnikiem jest rozmiar pomieszczenia. Dziś po powrocie do domu dokladnie zmierzę te wymiary i je poprawię, trochę sie pospieszyłem. Pokój może być nieco dłuższy i głębszy aczkolwiek za wiele od scian to ja odjechać nie mogę.

EDIT3:
Polecono mi zamiast zestawu Denona, amplituner Onkyo TX-8150. Dodatkowo posiada bluetooth i jest tanszy. Co o nim myślicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno będę chciał przed zakupem posłuchać tylko chcę sobie przygotować listę sprzętu do sprawdzenia w pierwszej kolejności.
Dopisuję Onkyo i te w/w kolumny do "shortlisty". Dziękuję. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zainteresowanie padło teraz na CAMBRIDGE AUDIO MINX XI:

http://allegro.pl/amplituner-odt-sieciowy-...6192859974.html

Specjalista w temacie dźwięku polecił mi ten amplituner "all in one" jako rozwiązanie "wszystkomające" jednocześnie zbudowane na bardzo dobrej elektronice (oczywiście w budżetowym zakresie) i dające spore możliwości, dodatkowo zamknięte w małej obudowie.

Polecono mi do niego kolumny Klipsch Reference Premiere RP-250F. Taki zestaw powinien zagrać z mocnym dołem, wyrazistym i przyjemnym środkiem a także nienachalną górą. Czyli coś co sprawdziłoby się w muzyce, której głównie słucham.

Całość ok 5800pln, do tego polecono mi przewody ciutkę droższe od najtanszych ale bez przesadyzmu (ok30-50zł za metr) (padło określenie na te przewody ale zabijcie mnie, nie pamiętam).

Muszę przyznać że podoba mi się ten Minx ponieważ ma bluetooth, którego nie ma Denon. Na pewno będę chciał go sprawdzić w działaniu.
Co o tym sądzicie? Jakieś alternatywy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że niebawem zmiana, ale do powierzchni nieprzekraczającej 20m2 ja w podłogowe bym nie szedł. Gdzie będziesz odsłuchiwał? Jeśli decydujesz się na nowe to nic prostrzego, jak w założonym budżecie posłuchać przynajmniej z 3 różnych modeli podstawkowych, podejrzewam, że na stanie aby odsłuchać zbyt dużego wyboru nie będzie. Każdy lubi co innego. Ja na Twoim miejscu najpierw posłuchałbym kilku dostępnych w sklepie w zbliżonej cenie do podłogowych kolumn podstawkowych. Wówczas będziesz miał rozeznanie na całokształt. Pamiętaj, że kolumny w pokojach odsłuchowych brzmią inaczej niż potem w domu. Sale są akustycznie przystosowane i często metrażowo większe, więc można ulec złudzeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie sprzętu do mieszkania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pójdę za poradą, posłucham też podstawek. Co do wypożyczenia to wątpię że będzie opcja. Wiem że przewody (co lepsze) można wypożyczać ale ja będę celował w takie za 30-50zł/metr. Wezmę poprawkę na salę odsłuchową - po prostu porównam różne kolumny i głośniki a że u mnie zagrają gorzej, to pewne.
Dzięki za porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 50 zł kabelki już jakieś kupisz (mozna zwrócić uwagę na plecionkę Kimber). Podstawkowych dlatego warto posłuchać, gdyz zdecydowana większość ludzi nie zdaje sobie sprawy jak ładnie potrafią zabrzmieć. Podłogowe na pewno wyglądają bardziej audiofilsko, ale ja do swojego pomieszczenia nigdy nie wstawię podłogowych po tym jak usłyszałem różnicę jaka jest w tej samej cenie między podłogowymi a podstawkowymi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Zwróć jeszcze uwagę na wzmacniacz Polk Audio OMNI A1, gdzie masz zamiast Bluetooth pełnoprawną aplikację do przesyłania muzyki przez Wi-Fi nie tylko ze smartfonów, ale także z każdego komputera podpiętego pod domową sieć Wi-FI. Ponadto poza Spotify, jest tam dostęp do TIDAL i Deezer oraz do każdego radia internetowego, w tym także np Trójki, Czwórki, czy Jedynki, gdzie większość strumieniowców ma z tym problem. Masz też wejście cyfrowe optyczne z dekodowaniem Dolby Digital, to znaczy, że możesz oglądać telewizję i filmy z tym kodowaniem. OMNI A1 ma też sporo większą moc, bo aż 75W na kanał.

Wtedy możesz skorzystac z firmowych kolumn Polk Audio, zaś we wzmacniaczu jest dodatkowy equalizer, który optymalizuje jego brzmienie pod kątem podłączonych kolumn firmowych. Wybierasz konkretny model i masz jeszcze lepszy dźwięk z tytułu zakupu firmowego zestawu.
http://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx...podlogowe-2-szt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...