Skocz do zawartości

Kino domowe do 3-4 tys. zł.


SebekX

Recommended Posts

Witam, chciałem zakupić kino domowe do 3-4 tysięcy zł. Przede wszystkim kino będzie wykorzystywane do słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Przy czym tego drugiego będzie zdecydowanie mniej. Nie mniej jednak interesuje mnie dźwięk przestrzenny. W małym stopniu głośniki będą wykorzystywane do gier. Co do muzyki istotne żeby głośniki grały ładnie muzykę rock, pop jak również przy utworach instrumentalnych.

Spodobały mi się z brzmienia oraz z wyglądu głośniki Wharfedale Obsidian 600 HCP. Co o nich sądzicie ?

Jednak z powodu małej wiedzy w kwestii kina domowego jestem gotów kupić inne głośniki jeśli zdecydowanie będą grały lepiej. Do zestawu potrzebuję jeszcze amplituner i subwoofer pomimo że frontalne głośniki Wharfedale mają głośniki niskotonowe to dobrze żeby wspomógł je dodatkowy oddzielny subwoofer. I tu z tego co wyczytałem lepszy by był subwoofer z bass reflex.

Głośniki będą zamontowane w pokoju około 21m2. Jest to mieszkanie w bloku. Telewizor mam zamontowany na środku ściany. Dotychczasowo korzystam z głośników Genius SW 5.1 Home Theater.

Z góry dziękuje za cenne informację oraz porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz, że muzyka będzie przeważająca czemu myślisz o kinie domowym?
Polecam zdecydowanie przy takich preferencjach stereo, które kupisz zdecydowanie lepsze niż kino domowe. W takim pomieszczeniu nie uzyskasz dobrego dźwięku przestrzennego, szczególnie w takim budżecie (wiem co mówię, przerabiałem 3 kina domowe i mam obecnie stereo i nie wrócę do 5.1 na pewno). Pamiętaj, że stereo zagra o wiele lepiej w muzyce, przy czym w filmach również (filmy to też muzyka). Kino domowe zagra może w miarę w filmie, zaś w muzyce to będzie porażka (cytuję jednego z forumowiczów, aczkolwiek to też moja opinia).

Ja osobiście wolę film w dobrym stereo niż w jakimś tam 5.1.

Według mnie kina domowe w takich pomieszczeniach, nieprzystosowanych akustycznie i w tym budżecie grają słabo, kanały gubią się.. To że za uchem usłyszysz czasem bliżej niesprecyzowany dźwięk nie oznacza, że będziesz miał dźwięk przestrzenny.

Zdecydowanie polecam stereo, używane w tej cenie naprawdę zagra o dwie klasy lepiej niż pseudo 5.1

A te Genius znam bardzo dobrze, kiedyś grały u mnie z kompa, ale to było z 15 lat temu icon_wink.gif Generalnie głośne, aczkolwiek b. słabe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdecydowanie polecam stereo, używane w tej cenie naprawdę zagra o dwie klasy lepiej niż pseudo 5.1

A te Genius znam bardzo dobrze, kiedyś grały u mnie z kompa, ale to było z 15 lat temu icon_wink.gif Generalnie głośne, aczkolwiek b. słabe



Mieszkanie jest po remoncie i akustycznie jest na 5.1 lepiej przygotowane niż kiedykolwiek. Nie chciałem rezygnować z 5.1 bo się do niego przyzwyczaiłem. Podejrzewam że i tak odczuję lepszą jakość dźwięku niż w starych głośnikach, a nie każdy odróżnia tak dobrze dźwięki więc czy ta muzyka będzie grała faktycznie tak słabo w zestawie za 4 tys. zł ?
To w takim razie co polecasz z zestawu stereo, a co za tą kasę w 5.1 ? I czy w takim razie te głośniki, które wybrałem same frontalne były by ok na stereo ?
Genius jak na tamte czasy rewelacja moim zdaniem. Bo grały lepiej i były o wiele tańsze od Logitech czy Creative. Subwoofer też był potężniejszy od tamtych pierdziawek. Jeden z moich lepszych zakupów pod względem cena/jakość icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Wspomniałeś, że przede wszystkim będziesz słuchał muzyki. Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku stereo, to niestety przeznaczony budżet nie pozwoli na swobodny wybór dobrej konfiguracji, szczególnie jeśli jeszcze chcesz zbudować system z subwooferem.
Kolumny Wharfedale Obsidian to typowo kinowa konstrukcja, mocna, podkreślająca przede wszystkim skraje pasma. To zestaw, który dobrze sprawdzi się w kinie domowym, natomiast przy odsłuchu muzyki jakość dźwięku będzie pozostawiała dużo do życzenia. Druga sprawa to są to kolumny zbyt duże do 21m2, to zestaw który dobrze sprawdzi się w 30m2.
Reasumując, jeśli koniecznie zależy Ci na systemie 5.1, spójrz np. na zestaw Jamo S526 HCS (http://q21.pl/jamo-s-526-hcs.html) z subwooferem J10 Sub (http://q21.pl/jamo-j-10-sub.html). Nie będzie to klasowo lepszy zestaw niż Wharfedale, natomiast bardziej dopasowany do wielkości Twojego salonu.
Moja propozycja z uwzględnieniem wymagań dotyczących jakości dźwięku stereo, to zakup lepszych klasowo kolumn w konfiguracji 5.0, a subwoofer zawsze będziesz mógł sobie dokupić. Spójrz na bardzo dobry zestaw Pylon Audio Pearl 25 + Center + Sat (http://q21.pl/pylon-audio-pearl-25-center-sat.html) lub Indiana Line Nota 555 (http://q21.pl/indiana-line-nota-555.html). To dobra klasa wyżej niż wspomniane Jamo czy Wharfedale.

W kwestii natomiast elektroniki zwróciłbym uwagę na najnowszy, bardzo dobrze wyposażony amplituner Yamaha RX-V481 (http://q21.pl/yamaha-rx-v481.html). Będzie to optymalne połączenie z powyższymi kolumnami.

Jeśli natomiast możemy pozostać przy konfiguracji stereo, mamy znacznie większe pole wyboru i w takim przypadku możemy liczyć na wyraźnie lepszą jakość dźwięku. Jako wzmacniacz na pewno sugerowałbym zwrócić uwagę na NAD C326 BEE (http://q21.pl/nad-c326-bee.html). To równy, dynamicznie grający wzmacniacz, który powinien Cię w pełni brzmieniowo usatysfakcjonować. Warto także spojrzeć na integrę Onkyo A-9050 (http://q21.pl/onkyo-a-9050.html). Do powyższego zestawu proponowałbym kolumny Pylon Audio Opal 23 (http://q21.pl/pylon-audio-opal-23.html). To najnowsze, podłogowa konstrukcja. Warto odsłuchać także STX Electrino 250 (http://q21.pl/stx-electrino-250.html) oraz eleganckie i mocne Audio Pro Black Diamond v3 (http://q21.pl/audio-pro-black-diamond-v3.html), które teraz można zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wyczerpujaca odpowiedz i bardzo mertyoryczna. zgodze sie w 100% Generalnie polecam konfiguracje stereo opartą na NAD, o której mówi przedmówca.

logitechy troszke dorozsze byly w tamtych czasach (tez posiadalem) niz Genius, ale jak dla mnie grały przynajmniej o klase lepiej, choć były kilkukrotnie mniejsze i gorzej się prezentowały. Genius jak dla mnie ładnie wyglądał (drewienko) ale brzmial bardzo pudełkowato i bez polotu. Plastiki logitecha graly ładniejszym spektrum dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na wstępie odniose się do kolumn obsidian. Był to kiedyś bardzo często sprzedawany model. Ładne z wyglądu i brzmienia kolumny w przystępnej cenie. Później po paru podwyżkach ich sprzedaż zdecydowanie zmalała. Chyba że ktoś ma jeszcze dawne stany magazynowe. W obecnej cenie zadko wybierane.

Jeśli jak sam piszesz będziesz głównie słuchał muzyki to idź raczej w stereo. Tu polecam elektronikę nad 326bee lub bardziej uniwersalny onkyo 8150 wraz z kolumnami magnat quantum 677. Ten zestaw w muzyce zmiażdży kino.

Chyba że jednak będziesz dużo bardziej oglądał filmów, grał w gry i nie będzie ci przeszkadzać że jakość stereo jest nieco gorsza, wówczas dobrym wyborem jest onkyo 545 z kolumnami quadral quintas 6500 lub wspomniane indiana linę.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon dra f-109 jest ciekawą propozycją jako " midi" system( bo to zdecydowanie nie mini-wieża) gra nieźle, solidnie wygląda, ma optyczne wejście. Słyszałem go z trzy razy z niedużymi podłogówkami i z średniej wielkości monitorami, udany pomost między mini wieżami, a tanimi klasycznymi elementami stereo, oczywiście bliżej do "dorosłych " klocków .
Oczywiście nieco lepiej zagra od 109 klasyczny wzmacniacz nawet w tej samej cenie typu Denon pma520, czy Pionner A20, A30, Onkyo A-9030, tylko trzeba by dokupić DAC optyczny za 100zł typu Fiio d3, bo te wzmacniacze ich nie mają- coś za coś, abyś nagłaśniał filmy z tv. Chyba więc warto, jeśli 10cm dodatkowej szerokości to nie problem icon_cool.gif .
Choć trzeba dodać że ceny reszty elementów, jak dobrze wyposażonego odtwarzacza dcd 109 , czy sieciówki dnp109 są atrakcyjne.

Propozycja z Dali zensor 1 nie trafiona, to malutkie i jak dla mnie wyjątkowo przeciętnie grające kolumienki, do twojego pokoju duużo za malutkie. Model dali Zensor 3 ma zaszczepiony głośnik z modelu 7 i gra naprawdę dobrze, dojrzałym dźwiękiem i są atrakcyjną propozycją w cenie ok. 1700zł. Sugeruję więc monitory z głośnikiem koło 6,5" typu Magnat quantum 673, Monitor audio bx2, jbl studio 230.

Kino domowe za 3,5 zł zdecydowanie bym sobie darował jako miłośnik muzyki, niestety muzyka będzie grała kiepsko, bez dobrej dynamiki, energii i to niestety niezależnie czy część budżetu będziesz przesuwał na amplituner, czy na jakiś zestaw kolumn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jeszcze refleksja mnie naszła jak napisałeś, że większość czasu to jednak muzyka, a tylko czasem oglądasz filmy... No właśnie, a idąc dalej, czy wszystkie te filmy wymagają 5.1, zyskują na tym? Takie pytanie retoryczne icon_wink.gif

PS. jolata spamerko, nie bądź hipokrytką, że polecasz kolumny, polecasz swój sklep z dechami umieszczając reklamę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tym budżecie i wielkości pomieszczenia musisz iść w lepszy sprzęt nic 109 od Denona.
Moim zdaniem w takim zakresie cenowym bardzo dobrą opcją jest Onkyo 8150 z kolumnami Magnat Quantum 755 lub Dali Zensor 7.
W obu przypadkach kolumny dobrze łączą się z elektroniką.
Uzyskasz czyste i dobre brzmienie.
A przy tym przy filmach nie stracisz na dynamice.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stereo zerknij na Polk Audio, masz w komplecie wzmacniacz z odtwarzaczem strumieniowym dla plików z komputerów, smartfonów, radia internetowego, Tidala, Spotify etc
http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bez...-fi-dts-play-fi
http://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx...podlogowe-2-szt

tutaj testy użytkowników innego forum
http://www.audiostereo.pl/polk-audio_omni-...295-5664-2.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

W tym budżecie i wielkości pomieszczenia musisz iść w lepszy sprzęt nic 109 od Denona.
Moim zdaniem w takim zakresie cenowym bardzo dobrą opcją jest Onkyo 8150 z kolumnami Magnat Quantum 755 lub Dali Zensor 7.
W obu przypadkach kolumny dobrze łączą się z elektroniką.
Uzyskasz czyste i dobre brzmienie.
A przy tym przy filmach nie stracisz na dynamice.

W razie pytań lub wycen zapraszam



Ten Onkyo 8150 drogi (2300zł) , czy faktycznie jest wart swojej ceny ?
Jeśli chodzi o kolumny to Magnat Quantum 755 to koszt około 2500 zł za sztukę, a Dali Zensor 7 to cena około 2000 zł za sztukę.
Czyli cena całego zestawu wyniosła by minimum 6300 zł do nawet 7300 zł icon_biggrin.gif no mogę dać z 4500 zł, ale żeby dać więcej to musiałby wspomniany powyżej zestaw wnieść mnie na wyżyny muzycznej rozkoszy. Podejrzewam jednak że zestaw do 4-4,5 tys. zł będzie i tak dla mnie rewelacją skoro teraz korzystam z Genius SW 5.1 Home Theater.
Czy zamiast tych droższych kolumn, które poleciłeś mogły by być Magnat Quantum 677 ? Już ktoś mi je polecał. icon_smile.gif

Z góry dziękuje za wszelkie rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zbyt drogi to kup ich sporo tańsze wersje bez tego wifi i bth, ale nadal z usb, masą wejść cyfrowych i radiem www. Czyli yamaha rn 500, onkyo 8130.
Co do dali zensor 7 to można je kupić za 3500zł, choć np. magnat quantum 675,677 za 1800 zł i tak są dużo lepsze niż Obsydiany o których pisałeś na początku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W temacie obok (albo w dziale obok - stereo) ktoś pisał o zestawie 8150+Zensor 7 za 5 tys. Dość atrakcyjna cena, rozejrzyj się.

Słuchałeś jeszcze czegoś oprócz Wharfedale Obsidian 600 HCP? Tak pytam, bo porównując te same kolumny w różnych miejscach miałem inne odczucia, w zależności od tego, z czym były porównywane. icon_wink.gif

Też dopiero co wybierałem między 8130 i 8150, ostatecznie decydując się na ten drugi - ze względu na wifi i większą liczbę wejść cyfrowych (2 vs 4). Gdyby nie konieczność kombinowania z podciągnięciem kabla sieciowego, wybór padłby raczej na 8130.

Pozdrawiam

PS.
Kolejna osoba, która przychodzi z prośbą o pomoc w wyborze KD, a wychodzi ze stereo. icon_smile.gif To chyba jakieś stereofoniczne lobby. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Też dopiero co wybierałem między 8130 i 8150, ostatecznie decydując się na ten drugi - ze względu na wifi i większą liczbę wejść cyfrowych (2 vs 4). Gdyby nie konieczność kombinowania z podciągnięciem kabla sieciowego, wybór padłby raczej na 8130.


PS.
Kolejna osoba, która przychodzi z prośbą o pomoc w wyborze KD, a wychodzi ze stereo. icon_smile.gif To chyba jakieś stereofoniczne lobby. icon_wink.gif


Model 8130 ma nieco wydajniejszy zasilacz i ponoć gra minimalnie lepiej, choć oczywiście 8150 gra bardzo dobrze. Będą dokładnym to 8130 ma 3 wejścia cyfrowe, a nie dwa. jest optyczne , coaxial i usb.
Plusem 8150 może być DAB+ choć na obecnym etapie rozwoju sieci jeszcze nie teraz, a dostęp do tysięcy stacji radiowych mają oba i 8130 i 8150.
PS.Czy stereofoniczne lobby, hmm raczej grupa która wyjaśnia osobom wierzącym w uniwersalność sprzętu, że zestaw kina domowego, to zestaw do kina domowego, a nie jakaś "okazja dekady" ,że taki zestaw KD zagra muzykę tak jak zestaw stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Witaj,

W razie pytań lub wycen zapraszam



Ten Onkyo 8150 drogi (2300zł) , czy faktycznie jest wart swojej ceny ?
Jeśli chodzi o kolumny to Magnat Quantum 755 to koszt około 2500 zł za sztukę, a Dali Zensor 7 to cena około 2000 zł za sztukę.
Czyli cena całego zestawu wyniosła by minimum 6300 zł do nawet 7300 zł icon_biggrin.gif no mogę dać z 4500 zł, ale żeby dać więcej to musiałby wspomniany powyżej zestaw wnieść mnie na wyżyny muzycznej rozkoszy. Podejrzewam jednak że zestaw do 4-4,5 tys. zł będzie i tak dla mnie rewelacją skoro teraz korzystam z Genius SW 5.1 Home Theater.
Czy zamiast tych droższych kolumn, które poleciłeś mogły by być Magnat Quantum 677 ? Już ktoś mi je polecał. icon_smile.gif

Z góry dziękuje za wszelkie rady.



Mogę Ci zrobić dużo lepszą cenę.
Napisz tylko do nas albo na PW tutaj albo maila i powołaj się na forum.
Na zensor 7 + Onkyo także mogę przygotować Ci dobrą cenę.


W 8130 kwestie WiFi można zbudować akces pointem wiec to nie jest wyznacznik.

8130 ma delikatnie wydajniejszy zasilacz jednak ja nie odczułem różnicy w dźwięku. Może to kwestia tego że 8130 ma tryb Direct 8150 Pure Audio, który w lepszy sposób izoluje obwody cyfrowe.

W razie wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Cytat

Też dopiero co wybierałem między 8130 i 8150, ostatecznie decydując się na ten drugi - ze względu na wifi i większą liczbę wejść cyfrowych (2 vs 4). Gdyby nie konieczność kombinowania z podciągnięciem kabla sieciowego, wybór padłby raczej na 8130.



Jakie głośniki dobrałeś do zestawu z 8130 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...