Skocz do zawartości

Sprzęt audio do 3000zł.


dzon.janin

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie i z góry dziękuje wszystkim za wszelkie podpowiedzi, odpowiedzi i rady. Chciałbym znaleźć sprzęt stereo do słuchania muzyki.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Szukam sprzętu za około 700€ (3000zł). Ponieważ mieszkam we Francji będę starał kupić sprzęt na miejscu więc częściej będę używał euro. Przepraszam za zamieszanie icon_smile.gif

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Używany (wiadomo dlaczego:)

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.

Poszukuję wzmacniacza z wyjściem phono (ewentualnie bez, tworzy to jednak dodatkowe koszty w postaci przedwzmacniacza gramofonowego) głośników podstawkowych (wiadomo dlaczego:), standy, kable, odtwarzacz CD

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Mam technics sl dd33.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
24m2. Rysunek wklejony.

6) Jakiej muzyki słuchamy
30%jazz, reszta to wszelka alternatywa czy też indie, jak zwał tak zwał. Ogólnie rzecz biorąc sprzęt ma być uniwersalny. Chciałbym, żeby był to dobry sprzęt na tzw. ciche, nocny odsłuchy. Myślę, że będzie to główny sposób słuchania muzyki (tej w tle życia domowego nie liczęicon_smile.gif

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Zakup raczej na kila lat, ewentualnie mogę dokupić później przedwzmacniacz gramofonowy

Po lekturze forum wnioskuję, że najlepsze głośniki dla mnie to Canton. Problem jest taki, że nie potrafię rozróżnić serii i stwierdzić czy jest to model dobry czy nie. Nie zawszę mogę także porównać ceny bo czasami na ebay'u niemieckim takie sprzęt nie występuje. Nie mam nikogo w Niemczech, kto mógłby mi sprzęt odebrać. Ewentualnie wysyłka, choć nie wiem czy jest to dobry pomysł. @profi jeśli masz jakieś serie i numery to proszę napisz mi czego mam szukaćicon_smile.gif
Co do wzmacniacz,y to nie mam absolutnie zielonego pojęcia co mógłbym kupić. Nie potrafię też powiedzieć jaki dźwięk lubię, problemem są także odsłuchy. Nigdy tego nie robiłem, nie wiem na co zwrócić uwagę. Postaram się w następnym tygodniu podjechać do jakiegoś salonu i posłuchać wzmacniaczy atoll. Myślę, że może to być dobry punkt odniesienia. We Francji jest tego dużo, więc mogę znaleźć coś za dobrą cenę i będzie to także punkt wyjścia do poszukiwania dźwięku, jakiego lubię.
Na jakich głośnikach powinienem posłuchać atolli? Tak żebym wiedział skąd pochodzi dźwięk, czy jest ro raczej głośnik czy wzmacniacz.
Jeszcze raz dziękuje wszystkim za ewentualne podpowiedzi

DSC01446.jpg

.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podstawek Cantona mogę Ci polecić 2 modele:

ERGO RC-K
KARAT SC

Każde z tych kolumienek posiadają w komplecie kontroler (control unit) poprawiający odtwarzanie niskich tonów, co jest sporą zaletą przy cichym słuchaniu. Tylko że rzadko bywają dostępne icon_confused.gif .
Z nowszych konstrukcji możesz śmiało brać z tych serii, jakby się trafiła jakaś okazja cenowa, to i z serii Vento.

Tak sobie jednak myślę, że skoro mieszkasz we Francji, może udałoby Ci się dorwać w Twoim budżecie monitory JMlab Point Source 5.1 lub ogólnie coś z tej firmy? Zazwyczaj na rodzimym rynku producenta jest najwięcej jego produktów, co przekłada się na niższe ceny używek. JMlab obecnie nazywa się Focal

Nie wiem jak zagra Atoll z powyższymi typami kolumn, zawsze jest ryzyko uzyskania brzmienia, które Cię nie zadowoli, wtedy trzeba sprzedać i szukać dalej. Z używkami na szczęście nie ma strat finansowych lub są małe, a po drodze nabierasz cennego doświadczenia.

Gdyby się okazało, że lubisz ciepłe i miękkie brzmienie, wtedy świetną propozycją byłyby wzmacniacze Luxman, modele serii L-4xx lub jeszcze lepiej L-5xx. To bardzo dobre sprzęty z rewelacyjnymi przedwzmacniaczami gramofonowymi.


P.S. Poproś moderatora o przeniesienie Twojego tematu do właściwego działu Stereo


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @profi za podpowiedzi. Faktycznie focali jest tutaj bardzo dużo, jest w czym przebierać. Serie aria mogę mieć za 500?, chorusy jeszcze tańsze. W salonie do którego idę spróbuje posłuchać arii i chorusów ze wzmacniaczem atoll. Luxmanów też jest dużo, choć z serii 4xx i 5xx prawie wcale. Dobry to punkt wyjścia do poszukiwań. Dzięki.
Ktoś może coś powiedzieć o charakterystyce brzmienia focali?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze Focale grają łagodniej na górze niż starsze modele a szczególnie JM LAby. Ale grają dość jasno, szybko z niskimi które stawiają bardziej na szybkość i rytm niż na masę, potęgę.
JM LAB PS 5.1 miałem okazję słuchać. I to z dość łagodnie, miękko grającym Densenem B-100.
Musiałem włożyć sobie palce do uszu, by krew mocno nie kapała, tak ostro grały te kolumny. Natomiast niskich tonów było jak na lekarstwo.
Dlatego trzeba im zapewnić subwoofer/subwoofery. Najlepiej dedykowane, firmowe.
O ile ktoś oczywiście lubi taki dźwięk. Moim zdaniem są to kolumny przeznaczone do bardzo miękko, ciepło, może nawet zbyt gęsto grającego wzmacniacza lampowego z ciężkimi niskimi tonami.

No i proponowałbym pisać kolumny podstawkowe/standowe/monitory. Podstawki albo standy są to te meble pod nimi icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydując się na monitory, poza najważniejszą zaletą, widziałem, że jedną z wad będą słabe niskie tony. Nie jest to cecha najważniejsza, ale jeśli uważasz, że będę potrzebował subwoofer to odpadają, Czyli Cantony:) Chyba będę musiał sobie darować monitory, tak sobie myślę, bo ich tutaj nigdy nie dostanę. Chociaż nigdzie mi się nie spieszy, zobaczymy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeśli chodzi o kolumny (nie głośniki, bo te są częścią kolumny) głośnikowe, to niby właśnie dlaczego wiadomo, że standowe?
Tak napisałeś.
Ja uważam, że do 24m2 będą lepiej pasowały kolumny podłogowe.
No chyba, że będziesz słuchał raczej cicho, jak piszesz. Generalnie. I nie zależy Ci specjalnie na najniższych zejściach basu.
Bo jeśli chodzi o moc niskich tonów, to często kolumny standowe potrafią zadziwić i niejedne podłogowe zawstydzić.
Ale to zależy od wielu czynników.
Mogą to być również niewielkie kolumny podłogowe. Takie raczej jakby monitory z dodanym dołem obudowy, by były podłogowymi.

Jeśli chodzi o brzmienie kolumn to jak bardzo zależy Ci na mocnym graniu, dynamice, ofensywności a jak bardzo na dobrych barwach, soczystości dźwięku, wyrafinowaniu?
Cantony są dość neutralne, raczej nie ocieplone, ich sposób grania bardziej zależy od rodzaju wzmacniacza.
Może wybierz się do salonu, czy dwóch i posłuchaj kilku różnie grających par kolumn na jakimś dość neutralnym wzmacniaczu.
Wiedziałbyś jaki rodzaj dźwięku bardziej Ci odpowiada i łatwiej byłoby nam coś Ci podpowiedzieć.

Ustawienie kolumn powinno być bardziej symetryczne do w stosunku do pobliskich mebli i ścian. Możesz to ustawić tak, jak na rysunku, albo pomyśleć o ustawieniu przy krótszej ścianie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie słucham głośno muzyki. W pracy słucham cały czas muzyki w tle i w domu raczej głośna muzyka mnie denerwuje. Niższe tony chciałbym, żeby były słyszalne ale nie dominujące, raczej dopełniające. Sposób w jaki opisałeś dźwięk to bardziej pasuje do mnie "dobre barwy, soczystość dźwięku, wyrafinowanie", problem jest taki, że nie do końca wiem co to znaczy słuchając muzyki. Jestem debiutantem, przepraszam za stwarzanie problemów, pewnie dla większości z Was są to rzeczy oczywiste.
Napisałem, że wolę monitory dlatego, że za taką samą cenę mogę dostać kolumny lepszej jakości, jeśli chciałbym kupić kolumny podłogowe to gdzieś będę musiał zaoszczędzić. Ta kwestia jest jednak jeszcze otwarta.
Co to znaczy wzmacniacz neutralny? Nie chce wyjść na ignoranta, ale wydawało mi się, że każdy z nich ma jakiś charakter. W sumie jedno nie wyklucza drugiego, niektóre mogę mieć charakter neutralny icon_smile.gif
Mógłbyś podać jakieś marki takowych wzmacniaczy i jakieś szerzej znane marki kolumn, które mają różne charaktery brzmienia? W ten sposób dowiem się podczas odsłuchu o swoich preferencjach.
Znalazłem na ebayu, Luxmana 435za około 450€, Dużo, ale nie potrzeba już przedwzmacniacza gramofonowego, jeśli ten luxmanowy jest "rewelacyjny".
I kolumny podłogowe Canton Ergo 700 dc za 320€. Chyba ta seria była już polecana w innym wątku.
Dzięki wielkie za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Decydując się na monitory, poza najważniejszą zaletą, widziałem, że jedną z wad będą słabe niskie tony.


A niby dlaczego "słabe"?Mogą nie schodzić tak nisko jak w podłogowych kolumnach, ale jest sporo kolumn podstawkowych z szybkim, precyzyjnym basem! Więc ja bym nie przesądzał z góry o tej słabości-bo zależy czego oczekujesz od takich kolumn.
Poczytaj sobie choćby o Jamo D830/Concert8, Chario Delphinus i Lynx, do tego jeszcze wyższe modele takich firm jak Canton, Heco czy Magnat-o Sonus Faber nie wspominając :-)Choć oczywiście nie będą to najtańsze modele....
Tym niemniej w Twoim przypadku podłogowe będą zapewne lepszym (i być może nawet tańszym-uwzględniając cenę porządnych standów) rozwiązaniem..
PozdrawiamPS. Przeniosłem jak widać ten wątek do działu STEREO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutralny, to najtrywialniej określając nie przechylony barwowo czy tonalnie w żadną stronę. Ani ocieplony, ani zbyt chłodny.
A także możliwie wyrównany w całym paśmie przenoszenia. Czyli ani nie podkreślone żadne pasmo (niskie, średnie, wysokie).
Pewnie będzie to jakiś droższy wzmacniacz. Jaki? Nie wiem jaki będą mieli w salonie. Ale powinni wiedzieć o co chodzi.
Wiadomo idealnie neutralnego sprzętu audio nie ma.
Najważniejsze abyś zanotował jakich kolumn z jakim wzmacniaczem słuchałeś. Okablowanie też warto wziąć pod uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A niby dlaczego "słabe"?Mogą nie schodzić tak nisko jak w podłogowych kolumnach, ale jest sporo kolumn podstawkowych z szybkim, precyzyjnym basem! Więc ja bym nie przesądzał z góry o tej słabości-bo zależy czego oczekujesz od takich kolumn.


Czyli jeśli dobrze zrozumiałem i ogólnie rzecz biorąc przy moim budżecie nie ma co się szarpać na monitory, bo na takie naprawdę dobre mnie nie stać, nie licząc jeszcze porządnych standów. Czytałem trochę o markach przez Ciebie wymienionych i rzeczywiście w recenzjach powtarza się, że basy grają lepiej niż w niejednych kolumnach podłogowych. Dzięki za uzmysłowienie ograniczeń icon_smile.gif

W punkcie wyjścia chciałem Cantony, ponieważ są to "neutralne" kolumny i do niego dopasować wzmacniacz, tak żeby całość grała tak jak mi się podoba. Wydawało mi się to łatwiejsze niż kupować dwa elementy, której grają z pewną charakterystyką i szukać odpowiedniego, pod mój gust, dopasowania. Druga opcja jest taka, że kolumny z jakąś charakterystyką plus neutralny wzmacniacz. Co jest lepsza opcją? Czy może ten misz-masz? To on daje najlepsze rezultaty dźwiękowe? Piszę o moich rozterkach i spostrzeżeniach, bo nie wiem jaką opcję kupowania wybrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, póki nie posłuchasz kilku zestawień, nie będziesz wiedział. To pomoże Ci przybliżyć się do swoich preferencji.
Dopiero później można będzie podyskutować o tym czy i jakie kolumny oraz wzmacniacz.

Ale nawet jeśli posłuchasz, to u siebie w pokoju może to zagrać inaczej. Możesz także z czasem (nawet dość niedługim) zmienić swoje upodobania, wymagania. Bo jakiś charakter dźwięku wyda Ci się zbyt ofensywny, męczący. Albo odwrotnie zbyt uładzony, mało energetyczny.
A wszystko to dlatego, że do końca sam jeszcze nie wiesz czego szukasz. Nawet jeśli wydaje Ci się, że wiesz.

Rzadko tak bywa, by pierwszy "strzał" był w samą dziesiątkę i nic nie trzeba było poprawiać.
Tu rzeczywiście potrzeba sporego osłuchania. Zarówno ilościowego jak i "w czasie".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre monitory może i odtworzą niskie tony lepiej niż niejedne podłogówki, ze wskazaniem na konstrukcje nieliczne i z wyższych pułapów cenowych. Ale tu kryje się haczyk, o którym nie zawsze się pamięta. Otóż kolumny standowe w większości przypadków cechuje niska efektywność i żeby wydobyć ich walory trzeba podłączyć im porządny, wydajny wzmacniacz. A to znów ciągnie za sobą koszty...


Zazwyczaj bywa tak:

Cytat

JM LAB PS 5.1 miałem okazję słuchać. I to z dość łagodnie, miękko grającym Densenem B-100. Musiałem włożyć sobie palce do uszu, by krew mocno nie kapała, tak ostro grały te kolumny. Natomiast niskich tonów było jak na lekarstwo.



Efektywność PS 5.1 wynosi 87 dB i taki słabeusz jak Densen B-100 im nie podoła, w rezultacie w przedstawionym przypadku balans tonalny przesunął się znacznie w górę i spowodował zagrożenie życia słuchacza icon_lol.gif .

Opinie co do brzmienia PS 5.1 są mocno spolaryzowane, co pewnie wynika z różnorodności (wydajności) podłączonych wzmacniaczy. I sam rys tonalny wzmacniacza to za mało, aby określić jak ostatecznie zabrzmią te kolumny. Osobiście słuchałem JMlabów na 2 wzmacniaczach i nie uważam, by grały tak ostro, jak przedstawił to f1angel.

Przytoczę przykład dwu modeli kolumn Cantona + Densen B-100 w oparciu o opinie forumowiczów:
1. Canton Ergo RC-L, skuteczność 89,5 dB; użytkownik wniebowzięty
2. Canton Digital 2, skuteczność 86,5 dB; użytkownik skarżył się na spore niedobory niskich tonów (z własnych odsłuchów wiem, że Digitalki są zdecydowanie lepsze niż Ergo), pomogła wymiana wzmacniacza na mocniejszy innej firmy

Gdybyś postanowił jednak zwrócić się w kierunku kolumn podłogowych, z serii Ergo Cantona polecam również modele z kontrolerem.

Mniejsze to Ergo SC-S lub ich następca RC-S (te, podobnie jak kompaktowe RC-K, pojawiają się rzadko)
Większe to Ergo SC-L lub ich następca RC-L.

W 24 metrach nawet te większe się odnajdą, szczególnie, że zamierzasz grać cicho. Nie polecałem ich wcześniej sugerując się Twoją stanowczością w wyborze zestawów standowych.

320 Euro za Ergo 700 DC to dość sporo, nie znam co prawda cen na rynku francuskim, może są wyższe niż na niemieckim, sugeruję jednak za takie same pieniądze wspomniane wcześniej SC-S / RC-S z kontrolerami.

Co do brzmienia, nie kieruj się tylko i wyłącznie naszymi gustami, bo brzmienie ma się TOBIE podobać, nawet jakby kiedyś ktoś Cię odwiedził i przy okazji wykrwawił się przez uszy. Określenia "dobre barwy, soczystość dźwięku, wyrafinowanie" jak najbardziej możesz odnieść do brzmienia neutralnego, które jest bliższe dźwiękowi na żywo niż przesadnie ocieplone i zmiękczone. Wiele osób tylko takie ciepełko łączy z przyjemnością słuchania, co jest totalną bzdurą. Gdyby tak było, to po co ludzie chodziliby na koncerty? Żeby się męczyć? Ponadto nie wyobrażam sobie dobrego dźwięku bez odpowiedniej dozy dynamiki i ekspresji, a niestety wielu tutaj utożsamia te cechy z łupanką icon_confused.gif .

Ponieważ ceny używek stanowią mały ułamek kwoty urządzeń nowych, staraj się posłuchać sprzętu 3-5 razy droższego niż zakładasz wydać, a jak znajdziesz taki, który Ci się spodoba, poszukamy Ci czegoś z używek podanych przez Ciebie firm. Albo zakupisz coś na ślepo i w razie niedopasowania sprzedasz.







Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niektóre monitory może i odtworzą niskie tony lepiej niż niejedne podłogówki, ze wskazaniem na konstrukcje nieliczne i z wyższych pułapów cenowych. Ale tu kryje się haczyk, o którym nie zawsze się pamięta. Otóż kolumny standowe w większości przypadków cechuje niska efektywność i żeby wydobyć ich walory trzeba podłączyć im porządny, wydajny wzmacniacz. A to znów ciągnie za sobą koszty...


Zazwyczaj bywa tak:

Cytat

JM LAB PS 5.1 miałem okazję słuchać. I to z dość łagodnie, miękko grającym Densenem B-100. Musiałem włożyć sobie palce do uszu, by krew mocno nie kapała, tak ostro grały te kolumny. Natomiast niskich tonów było jak na lekarstwo.



Efektywność PS 5.1 wynosi 87 dB i taki słabeusz jak Densen B-100 im nie podoła, w rezultacie w przedstawionym przypadku balans tonalny przesunął się znacznie w górę i spowodował zagrożenie życia słuchacza icon_lol.gif .


Naprawdę Profi? Zupełnie poważnie to napisałeś? icon_eek.gif Mam nadzieję, że jednak żartujesz i to mocno.
Kolumny o efektywności 87dB nie są niczym nadzwyczajnym. To dość popularna efektywność i nie trzeba tu nie wiem jak mocnego, czy wydajnego wzmacniacza. Oczywiście chodzi tu o kolumny tak nieduże jak JM LAB PS 5.1 a nie podłogowe Cantony.
A Densen B-100, to nie żaden tam słabeusz. Według pomiarów Audio ma 62W przy 8 omach i 110 W przy 4 omach (o ile dobrze pamiętam). Według danych producenta 60 i 120 W. Zasilacz zaś 400VA i kondensatory 40 000 uF o ile Ci to coś mówi.
Miałem ten wzmacniacz i wiem co potrafi. Miał go też jako sprzęt do testowania jeden z recenzentów Audio-Video, bodajże Piotr Stachowski.
PS 5.1 słuchałem w domu u Filipa Kulpy (mam nadzieję, że wiesz kto to jest?). Pewnie źle sobie dobrał kolumny do wzmacniacza pod względem elektrycznym? icon_cool.gif
Fakt, że wolał jaśniejsze, bardziej wyraziste brzmienie niż ja lubię, ale widziałem, że coś mu nie do końca pasowało w tych kolumnach.
Używał różnych wzmacniaczy lecz dość szybko się pozbył tych JM Labów.

Densen B-100 bez problemów napędzał Dynaudio Audience 60, które mają efektywność 86 dB. Ale też Audience 52SE z ich 84 dB skuteczności icon_idea.gif
I grało świetnie.
O ile może Ci odpowiadać przegięte brzmienie JM LABów, to na pewno słyszałeś Densena B-100 albo grałeś na nim z PS 5.1? O jego konstrukcji też jak widzę wiesz chyba niewiele, skoro piszesz, że słabeusz.

EDIT:
Cytat

Efektywność PS 5.1 wynosi 87 dB i taki słabeusz jak Densen B-100 im nie podoła, w rezultacie w przedstawionym przypadku balans tonalny przesunął się znacznie w górę i spowodował zagrożenie życia słuchacza .


Jak wynika z moich doświadczeń i wielu moich znajomych, w zestawieniach prądożernychych kolumn ze słabymi wzmacniaczami balans tonalny przesuwa się raczej w dół. Ponieważ takie słabowite wzmacniacze nie radząc sobie (szczególnie) z głośnikami niskotonowymi tych kolumn podają niskie tony w sposób rozluźniony, bez odpowiedniej kontroli, szybkości. Taki bas wydaje się wówczas znacznie bardziej obfity, wolny, ciągnący się. Może być wręcz rozlazły albo bumiący.
Czyli tu Twoje spostrzeżenia w tej kwestii znów rozmijają się z moimi.
Poza tym Canton Digital 2, to duże, dość potężne konstrukcje. Szczególnie na tle PS 5.1. I tu nie ma co porównywać. Może i Densen ich nie ruszył odpowiednio. Sam nie odważyłbym się polecać Densena do Digital 2. A może po prostu wzmacniacz i kolumny się nie zgrały? Bywa i tak.

Ja owszem lubię ocieplony, dość miękki dźwięk. Ale obraz dźwiękowy nie może być także zbyt sterylny, wysuszony, niedobarwiony, co niektórym może kojarzyć się właśnie z neutralnością. A tak niestety nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za chwile przerwy w pisaniu, ale praca, praca, praca icon_smile.gif Nie zaniedbałem jednak tematu i pojechałem do dwóch salonów. W żadnym z nich nie miałem odsłuchów, ponieważ coś. W pierwszym nie za bardzo chcieli, żebym po prostu posłuchał muzyki i znalazł swój dźwięk. Nie było to powiedziane wprost, w każdym bądź razie, żadne z kolumn na stanie nie pasowały do mojego salonu, zatem czekamy na kolumny B&W 683 które podłączymy do mocnego rotela albo nada i zobaczymy co popłynie. W opcji były jeszcze Kefy i z nimi też posłucham.
W drugim salonie, nie robiłem odsłuchów ponieważ trzeba się umówić na spotkanie. W krótkiej rozmowie wyszło, że do mojego salonu monitory starczą. Zatem będą to Acustic Energy podłączone do Heed Elixir i jeszcze jakieś inny zestaw które się trochę różni od tych pierwszych, Do drugiego salonu jadę już w poniedziałek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy się za bardzo przejmować sprzedawcami w salonie, tylko zażyczyć sobie coś konkretnego, niech podłączą to i tamto (co akurat mają), usiąść i słuchać. Ty jesteś klientem i masz prawo być solidnie obsłużony w takim salonie. A jeśli robili by Ci jakieś trudności, możesz zagrozić, że opiszesz na Facebooku jak ten salon traktuje klientów.

A tak w ogóle, to odsłuch jest bardzo ważny. Da Ci więcej niż wiele stron opisów w internecie.
Tylko zapamiętaj albo zapisz na czym słuchałeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim zdaniem do 24m2 będą lepiej pasowały kolumny podłogowe lub subwoofer jeden duży i po bokach noskotonowe wraz z tweeteremi icon_smile.gif


A moim zdaniem niejaki "audik" bardziej pasuje do zbanowanych spamerów...a pospawać to sobie może coś innego - a najlepiej to sobie gdzieś (w ciemne miejsce) wsadzić elektrodę albo dwie...

Pozdrawiam -oczywiście innych użytkowników Forum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzon.janin
z francuskiego jestem "dętka", pomimo tego udało mi się znaleźć coś w Twojej okolicy
Audio Reference Ref. 76DC LINK

i nieco dalej w Belgii, jakby dało radę podjechać...
Audio Reference Ref. KV.A5 LINK

Przy Audio Reference widnieje również nazwa Audio Prestige, nie wiem czy to jest producent czy dystrybutor
Same nazwy sugerują jakiś lepszy sprzęt, ale jak to gra? Może ktoś zna te sprzęty lub zetknął się z recenzjami?
Swoją drogą w ogłoszeniach używek cienko...

A tu masz jeszcze ciekawe wzmacniacze BC Acoustique
EX 332D LINK
EX 322 LINK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze krótko do F1angel, żeby nie zaśmiecać wątku.

Zgodzę się, że PS 5.1 grają po jasnej stronie mocy, bynajmniej nie spotkałem się z sytuacją, by było to rażące czy wręcz bolesne. Z moich uszu popłynęła krew słuchając np. elektrostatów Final Sound (LINK) czy połączenia kolumn T+A T100 z jakimś niskim Pioneerem. Tam to można było powiedzieć, że jest ostro i basu jak na lekarstwo. Może nikt mi nie uwierzy, ale bardzo niemiło wspominam pierwszy kontakt z kolumnami Vivid Audio Giya G1 w Monachium, bardzo nieprzyjemnie cięło po uszach, nawet nie miałem ochoty sprawdzać, z jaką elektroniką grały.
Trudno mi też zrozumieć, że JMlaby nie miały basu, dla mnie to były pierwsze w życiu monitory, które naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyły w tym aspekcie, a słuchałem ich bezpośrednio po potężnych ESA Continuum.
Dalej, połączenie Densena B100 z Cantonami Digital. Ja też byłem sceptyczny co do takiego połączenia, skoro jednak forumowicz tak zestawił, zyskałem od niego kolejne cenne informacje o osiągniętych w ten sposób rezultatach. Widzisz, mój Myriad wymiatał tymi kolumnami aż miło, a w środku wzmacniacza siedzi tylko 20 tys. uF. Więc jak to jest z tymi kondensatorami??
Przytoczone przez Ciebie nazwiska czy gusta i/lub sprzętowe konfiguracje dla mnie nie stanowią żadnego argumentu, jak bowiem wielokrotnie pisałem, ile ludzi tyle opinii. Już dawno się przekonałem, jak złudne może być poleganie na czyjejś opinii. Nikt nie ma certyfikatu na wyłączność w kwestii dobrego słuchu, gustu, sprzętu itp i nikt nie może się określić jako wzorzec w tej materii. Wystarczy zagłębić się w lekturę opinii systemów w cenach 6-7-cyfrowych, jakie są odmienne zdania.

Odnosząc się do mojego postu #12, zacytuję jeszcze pewnego cwaniaka : Quod scripsi, scripsi icon_biggrin.gif

I nie, nie pisałem tego w odwecie za "synergię". Nie lubię tracić mojego cennego czasu na pierdoły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi i za linki @profi. Twój francuski nie jest taki cienki jak znalazłeś aukcje niedaleko mnie. icon_smile.gif Pytanie tylko jedno, jak to gra? Nie ma pojęcia i nie wiem co będzie mi się podobało. (Tak tylko z tego co na forum wyczytałem to była to marka francuska z Tuluzy, już nie istniejąca, jeden z forumowiczów mówi, że głośniki te 76dc zastąpiły Jamo e350 i są one bardziej precyzyjne, choć trochę brakuje basu. Pewnie jesteście w stanie określić ich charakterystykę, ja kompletnie nie:)
BC E332d mnie kusił bardzo, bo nowy, bo ma DACa, ale dałem w wstrzymanie bo odwieczne pytanie: czy mi się będzie podobało? Nie mam czasu na kupowanie, próbowanie i sprzedawanie. Chciałbym, żeby zakupiony sprzęt pograł kilka lat i później jak dojrzeję, zacznę wymieniać elementy.
Już jutro pierwszy odsłuch? Jakieś rady?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzon.janin. Rada jest taka, by się nie sugerować niczyimi sugestiami, tylko słuchać i pytać siebie samego, czy to jest dźwięk jaki Ci się podoba.
Oczywiście notuj marki i symbole odsłuchiwanych urządzeń. Nie przejmuj się grymasami obsługi, tylko każ podłączać urządzenie, które chcesz posłuchać. A na koniec wróć do tego, które Ci się najbardziej podobało.
Nie słuchaj jednego urządzenia zbyt długo, bo jeśli masz odsłuchać kilka, to może Ci to zmęczyć słuch. Włączaj krótkie próbki znanych nagrań, które będziesz miał ze sobą (kilka dobrze nagranych i dobrze znanych utworów różnorodnej muzyki).
No i czekamy na relacje.

Profi, lubię Cię za to, że jesteś konkretny i się nie "fochasz" icon_cool.gif
Masz rację. W różnych konfiguracjach to samo urządzenie może bardzo różnie zagrać.
I jak pisałem powyżej a teraz myśl rozwinę, może dojść do sytuacji, gdzie dwa urządzenia "obiektywnie" dobre nie zagrają ze sobą.
Znasz może historię gdy podłączyłem swoje kolumny SFEA 1 do 150 W McIntosha MA 6850 i... zagrało tak sobie jak dla mnie.
Też napiszesz, że słabeusz?
A 15 W maluszek Leben wywija nimi naprawdę niewiarygodnie.
Tak mogło być w przypadku jaki opisujesz. Ale na pewno Densen nie jest słabeuszem. No, może nie jest tak szybki jak Myriad.
Nie pamiętam jakie kondensatory ma Twój wzmacniacz. Podejrzewam, że tę pojemność daje kilka mniejszych kondensatorów.
Densen ma dwa po 20 000 każdy. A większe kondy skutkują trochę wolniejszym, bardziej "majestatycznym" dźwiękiem.
Tu może tkwić tajemnica.

Nikt nie ma certyfikatu na dobry gust, bo gusta są różne. Ale jeśli jeden czy drugi redaktor wybiera Densena jako wzmacniacz redakcyjny albo kupuje go do domu, to o czymś świadczy, czy nie? I potrafią ocenić, który jest dobry, a który zły, ponieważ słuchali na naprawdę wielu wzmacniaczach i rzadko kto pewnie ma możliwość tak często oraz tak różnych urządzeń jak oni słuchać.
A tu, zauważ, nie dyskutujemy tylko o upodobaniach, ale również o technicznych możliwościach sprzętu.

Synergia, to nie pierdoły, ale coś do czego dążymy. Czego Ci życzę. Oczywiście synergii a nie pierdół icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem pierwszy odsłuch za mną. Zrobiony dopiero dzisiaj, bo w poniedziałek mieliśmy w pracy najazd kibiców.icon_smile.gif Słuchałem Heed Obelisk Si, na kablach nie pamiętam jakich, ale Pan powiedział, że na początek nie muszą być takie drogie, więc chyba dobre icon_smile.gif Odtwarzacz CD to Atoll CD 100. Najpierw podłączyliśmy Acustic Energy, nie wiem dokładnie jaki model, cena ok 600 € więc chyba 101. Muzyka, której słuchałem to Fisz, Skalpel i Ray Charles. Z głośników popłynęło coś niesamowitego. Miałem poczucie uczestniczenia, bycia zaraz obok. (Pewnie też dlatego, że słucham muzyki na komputerze:) Wszystko było super, scena niesamowita, ciepłe góry, basy wystarczająco niskie. Ogólne wrażenie takie, że mi się podoba. Moje odczucie potwierdziło się po odsłuchu drugiej pary kolumn, którymi były bc acoustique. Tutaj całość była bardziej zimna, góra trochę boląca w uszy, całość dynamiczna, z niskim basem, ale brak sceny. Waglewski rapujący była jakby obok muzyki, całość się nie zazębiała. Jedyny problem był taki, że bas w tych pierwszych kolumnach była na mój gust nie wystarczająco dynamiczny. Nie zamulał, ale mógłby być trochę szybszy.
Chyba już można coś powiedzieć o moich gustach.
BC ACOUSTIQUE modèle EX-332D czyli ten wzmacniacz w przywołanego linku to coś dla mnie? czy raczej gra to jak kolumny tej firmy. Czytałem też dobre opinie o tym densenie o którym rozmawialiście. Chyba coś w moim stylu. Myślę, że czas zacząć szukać okazji. Jakie marki kolumn muszę szukać i jakie wzmacniacze? Densen b100 -Canton Ergo RC?
EDIT
głośniki>kolumny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...ale Pan powiedział, że na początek nie muszą być takie drogie, więc chyba dobre...


Taa. Później kupuje się taki sam zestaw do domu i daje tańsze kable. I wówczas niespodzianka, bo nie gra tak jak w salonie. A to właśnie kable tak wszystko ładnie spięły. Więc szkoda, że jednak nie zanotowałeś co to za marka i model.

Jeśli chcesz kupić Canton Ergo RC, to może i Densen zagra z nimi tak jak lubisz.
Kolumny BC Acoustique grają dość specyficznie. Podobnie jak Triangle. Ogólnie nie lubię francuskich kolumn.
Wzmacniacze i źródła są na ogół dużo bardziej udane.

I na koniec. To na czym słuchałeś, to raczej kolumny (kolumny głośnikowe). Głośniki, to przetworniki elektroakustyczne zamontowane w obudowach tych urządzeń.
Więc o ile można napisać/powiedzieć, że coś było słychać w głośnikach, głośniki tak grały itp. To kupiłem, postawiłem w pokoju kolumny a nie głośniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A to właśnie kable tak wszystko ładnie spięły. Więc szkoda, że jednak nie zanotowałeś co to za marka i model.



To jest zdanie, które większość kablosceptyków stawia w stan gotowości bojowej i rozpoczyna się kolejne starcie icon_wink.gif
Chyba, że kablosceptyk jest tolerancyjny, otwarty na inność poglądów i nie lubi czasu marnować bo i tak zostanie tak, że jedni kable słyszą, a inni nie icon_smile.gif
Bezdyskusyjnie natomiast trzeba się po takim odsłuchu nastawić na to, że w innym pomieszczeniu (dom), przeważnie gorzej urządzonym pod względem akustyki, sprzęt zagra inaczej (zwykle gorzej).
Akustyka rządzi w brzmieniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim.

czasami tutaj zaglądam, choć ostatnio nie otrzymałem odpowiedzi w maim wątku, ale co tam, spoko, wybaczam icon_mrgreen.gif

odnośnie kabli, czy ktoś słyszy, czy nie, ja tez nigdy o tym nie myślałem, do chwili, kiedy to, zakupiłem to co mam, od razu pojawiło się więcej wszystkiego, wysokich i niskich tonów, detali i wszystkiego, tzw.powietrza.

zwykłe czincze, jak to się potocznie mówi, mogą się schować, do interkonektów, tak samo jak byle jakie kabelki głośnikowe, do porządnych kabli, także, jakakolwiek burza w tym temacie, powinna być całkowicie zignorowana icon_smile.gif

pozdrawiam Wszyskich

Ps. jeśli zaśmiecam i przeszkadzam, przepraszam, zawsze można to usunąc icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...