Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod muzykę elektroniczną


niewtestrone

Recommended Posts

Witam serdecznie,

poszukuję wzmacniacza do 300/350 zł. Wiem, to bardzo mało, ale pomińmy dyskusje odnośnie budżetu i skupmy się na konkretach icon_smile.gif
Obecnie używam pod laptopem zestawu stereo Technics SU-800 + Bose Studiocraft 300ST.

Postanowiłem wymienić wzmacniacz. Co możecie polecić, jakie rozwiązanie? Wchodzi w grę również podniesienie budżetu. Chodzi mi o śmiałe propozycje autorytetów muzycznych na tym forum icon_wink.gif

Muzyka pod kątem, której skupiłbym uwagę to szeroko pojęta muzyka elektroniczna, ambient, techno etc. (z wyjątkiem EDM, avici, eska hits itp)

Pozdrawiam

edit:

co można powiedzieć o UNITRA DIORA KLEOPATRA WST-102?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A jak Ci to gra? Co chciałbyś w dźwięku zmienić, czego oczekujesz?
Brzmienie ma być bardziej ostre, chłodne, twarde, wyraziste, czy łagodniejsze, cieplejsze, miększe, bardziej soczyste, pełne?

Może opisz jaki masz pokój, jak daleko kolumny stoją od ścian tylnej i bocznych, na czym stoją, jak daleko siedzisz od nich i tylnej ściany za Tobą?
Akustyka to podstawa i jeśli źle ustawisz kolumny oraz będziesz miał słabo zorganizowany pokój, to możesz zapomnieć o dobrym dźwięku. Poczytaj podstawy, jeśli nie znasz.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

O Unitra Diora Kleopatra WST-102 można powiedzieć tyle, że to bardzo przyjemnie grający odbiornik radiowy. No, niech będzie amplituner icon_wink.gif . Moc 2x20 W przy 4 omach czyli pewnie nie więcej niż 10-15 W przy 8 omach.
Można wstawić do kuchni, będzie przyjemnie grało o ile tuner jest przestrojony. Używanie tego jako wzmacniacza to raczej kiepski pomysł albo ostateczność, jeśli nie ma się czegoś lepszego. A czemu o to pytasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Postanowiłem wymienić wzmacniacz. Co możecie polecić, jakie rozwiązanie? Wchodzi w grę również podniesienie budżetu. Chodzi mi o śmiałe propozycje autorytetów muzycznych na tym forum


Przede wszystkim - jak wchodzi w grę wyższa kasa, to nie ma co kombinować z kwotą 300...350zł na kolejny wzmacniacz.
Napisz konkretnie ile możesz maksymalnie wydać.


A co do Kleopatry:
Jest u Ciebie ten sprzęt - czy tylko pytasz teoretycznie?
Masz do tego drugi "klocek", czyli tuner TST-102?

Swego czasu WST-102 wraz z TST-102 to był chyba jeden z lepszych polskich produktów - no ale "czterdzieści lat minęło jak jeden dzień..."
Jednak mocą nie imponuje, więc wymagających kolumn nie pociągnie


Cytat

O Unitra Diora Kleopatra WST-102 można powiedzieć tyle, że to bardzo przyjemnie grający odbiornik radiowy. No, niech będzie amplituner icon_wink.gif . Moc 2x20 W przy 4 omach czyli pewnie nie więcej niż 10-15 W przy 8 omach.


Jeżeli mówimy o Kleopatrze WST-102, to jest raczej wzmacniacz a nie amplituner ... icon_cool.gif

Lata świetlne temu icon_eek.gif mój kumpel miał taki zestaw, sporo godzin słuchaliśmy na nim różnych dziwnych rzeczy - więc wbił mi się w pamięć i pamiętam Kleopatrę jako dwa klocki!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten zestaw - Kleopatra WST-102 i TST-102 na początku lat 80' (wcześniej Meluzynę). Szkoda wogóle na to pieniędzy. W tamtych czasach, gdy w Polsce nie można było nic innego kupić - poza sprzętem z Pewexu lub prywatnego importu - to był rarytas.
Tak jak napisał F1angel, to sprzęt kolekcjonerski i tylko sentyment i dużo miejsca w domu na klamoty może być motywacją, aby go kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...