Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy przy wyborze najlepszego głośnika bluetooth do kwoty 1500 zł.

W grę wchodzi kilka modeli - Moim faworytem jest JBL Xtreme z uwagi na to, że słyszałem go na żywo, a poza nim w "grze" znajdują się także Marschall Killburn, Nyne Bass, ION Audio Block Rocker i kilka innych których nazwy mi uciekły w tej chwili. Generalnie kryterium wyboru zamyka się w dwóch kwestiach - siła bass'u oraz głośność. Poczytałem wiele recenzji, obejrzałem wiele testów i opinie są różne. Każdy ma swojego faworyta i z tych opinii wiem jedynie to, że każdy jest dobry. I jeszcze jedna kwestia, nie chcę wielkiego pudła (znaczy "pudełko" może być, ale bez przesady - ma być przenośnie).

JBL Xtreme - Jeśli jest tak dobry jak o nim mówią, to brałbym go już teraz, ale nie jestem przekonany gdyż jest znacznie mniejszy od wymienionych konkurentów. Bardzo ładny, wygląda potężnie.
Marschall - Jest duży, masywny, ale nie wiem, czy połączenie przez bluetooth wspierałoby equalizer na pokładzie telefonu (czytałem taką opinię i jestem zdziwiony tym czymś). Poza tym ponoć nadaje się do Rocka i pochodnych, a ja gustuję w elektronice. Podobno nie działa bez dostępu do sieci.
Nyne - Generalnie widziałem jeden test i mało o nim wiem. Jest duży, relatywnie tani i ponoć ma mocny bass.
ION - Wiem o nim tyle, że umie mocno walnąć - nic poza tym. Przyciąga mnie niska cena w RTV. Podobno nie działa bez dostępu do sieci.
BOSE Soundlink Mini 2 (lub 3) - Ktoś zachwycał się nim tak bardzo, że prawie mnie przekonał. Jest bardzo mały, ponoć dominuje w nim bass, ale słyszałem też że bardzo "muli" i przytłacza dźwięk. Nie wiem jak z mocą i głośnością muzyki.

Generalnie jak już wspomniałem wcześniej, skłaniam się ku JBL'owi. Ale mimo tego chciałbym poznać opinię kogoś kto obcuje (bądź obcował) z głośnikami "wyższej" klasy do kwoty <1500 zł i może się wypowiedzieć w tej kwestii oraz pomóc przy wyborze tego "najlepszego".

Dziękuję za wszelkie zainteresowanie i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być "głośnik" taki wakacyjny (do plecaka, pod namiot), czy słuchania muzyki w domu, bo piszesz o wymogu sporej głośności i basie.
Jak to drugie, to twoje propozycje są nietrafione i paradoksalnie mocno drogie( jak na to co prezentują).
Jak przenośny, to zaufaj temu co słyszałeś sam, jednak popatrz też pod kątem potrzebnych ( lub zupełnie nie potrzebnych) funkcji różnych modeli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem głośniki przenośne BT mają jakiś sens jako małe przenośne urządzenia. Wtedy trzeba się liczyć z ich ograniczeniami ( głównie mocy i niskiego basu ). Kiedy rosną rozmiary rośnie ich cena i nieco zmniejszają się cechy związane z tego typu brzęczykami. Takie większe głośniczki tego typu to dla mnie pewne kurioza. Jeśli już to zwrócił bym uwagę na Creative Sound Blaster Roar 1 lub drugiej generacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być głośnik generalnie mówiąc do wszystkiego. W domu muzyki słucham głównie na słuchawkach, ale czasami wpadną znajomi czy wyjdzie się na podwórko i tam miło byłoby czegoś posłuchać. Często też wychodzę gdzieś poza dom ze znajomymi (lub ewentualnie krótsze wycieczki) czy tak jak w najbliższe wakacje - kilka kilkudniowych wyjazdów się szykuje, a ja bez swojej ulubionej muzyki nie mogę się obejść icon_smile.gif

A w domu mam solidny zestaw, ale to jest swego rodzaju "nieruchomość" icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezkonkurencyjny jest Mass Fidelity Core, ale jest poza budżetem
http://sklep.rms.pl/mass-fidelity-core-hol...-z-akumulatorem

Znakomicie w Polsce sprzedaje się Cube - gra bardzo głośno, mocno, gęsto i przestrzennie
http://sklep.rms.pl/definitive-technology-...osnik-bluetooth

Z mniejszych fajny wybór to Camden Square
http://sklep.rms.pl/polk-audio-camden-squa...nosny-bluetooth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...