Skocz do zawartości

Yamaha r-n500 + Magnat Quantum 753


str

Recommended Posts

Witam, planuję kupić zestaw stereo. Pokój w którym będzie grać jest dość mały (około 15m2) i raczej odrzucam możliwość stawiania kolumn podłogowych. Z góry powiem, że nie należę do osób które przemeblują całe pomieszczenie dla lepszej jakości dźwięku (choć przy jakimś remoncie na pewno wezmę to pod uwagę). Zależy mi na tym, aby mieć możliwość odtwarzania dźwięku głównie z plików znajdujących się na komputerze/pendrive (sporo plyt przerobiłem na flac, żeby się nie walało to wszędzie), fajnie również jakby w tym wszystkim było radio. Zastanawiam się nad zestawem amplituner Yamaha r-n500 oraz kolumnami podstawkowymi Magnat Quantum 753. Myślicie że to dobry pomysł w kategorii do 4 tys zł? Nie jestem fanem wielkich basów, podobnie jak mój sąsiad z dołu (na szczęście dla niego) Lubię natomiast kiedy w dźwięku jest sporo detali. Czy taki zestaw nie będzie jednak grał zbyt wysoko i nie będzie zbyt męczący? Testował może ktoś takie połączenie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Quantum 753 to bardzo dobrej klasy monitory.
Grają równo ale potrafią mieć ładne zejście na basie i na pewno nie grają ostro.

RN500 to dobre połączenie do tych kolumn. Ewentualnie ciekawym wyborem jest Onkyo 8130, jednak tu równica w barwie dźwiękowej jest mniejsza niż w przypadku wyboru innych kolumn.

W przypadku pytań lub wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zwróć proszę uwagę na amplitunery Onkyo TX-8130 oraz Yamaha R-N500. To dwa podobnie wyposażone urządzenia, różniące się jednak trochę brzmieniem. Yamaha jest bardziej efekciarska, eksponując skraje pasma, świetnie sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych. Onkyo natomiast jest łagodniejsze, dokładniejsze, bardziej analityczne z krótkim i dobrze kontrolowanym basem.
Rozważ także dwa wyższe modele amplitunerów sieciowych tj. Onkyo TX-8150 oraz Yamaha R-N602. To urządzenia, oferujące lepszą jakość dźwięku.
W kwestii kolumn na pewno sugerowałbym rozważyć najnowszą, polską konstrukcję Pylon Audio Opal Monitor. To gęste, dynamiczne, dobrze wypełnione brzmienie, moim zdaniem idealnie pasujące do Twoich preferencji. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także zestaw Monitor Audio Bronze 2 oraz Dali Zensor 3 (trochę cieplejsze granie).
Jako alternatywa spójrz jeszcze na bardzo ciekawy zestaw Marantz MCR611 z kolumnami Dali Zensor 3, który także dobrze nagłośni Twój salon.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4 kzł można kupić wysmakowany już zestaw stereo. Ale oczywiście używany. Da się znaleźć świetne elementy w bardzo dobrym stanie.

Yamaha i Magnat dadzą Ci dźwięk bardzo wyrazisty, dość jasny, ofensywny.
Nie wiem jaki masz słuch ani jaki próg bólu? icon_biggrin.gif
Lecz to może być męczący zestaw dla początkującego słuchacza.

Co do źródła dźwięku, to oczywiście możesz grać z komputera. Ale przydałby się DAC dla poprawy jakości dźwięku.
Możesz także kupić bardzo niedrogi odtwarzacz CD i zgrywać wszystko na płyty CDR by słuchać na CD. Ja tak robię jeśli mam muzykę w plikach a chcę posłuchać.

Jeśli idzie o słuchanie radia, to również można kupić jakiś niedrogi tuner radiowy. Taki, dobrej jakości można znaleźć już nawet poniżej 100 zł.

Oczywiście rozwiązania proponowane przez "branżę" są ciekawe. Ale to bardziej kwestia nowoczesnych rozwiązań, gadżetów, niż dobrego dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...