Skocz do zawartości

Adam A5X, połączenie z innym sprzętem


miner

Recommended Posts

Witam Szanowni Forumowicze,

Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy wątek.

Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch kolumn aktywnych Adam A5X. Z góry gorąco je polecam, testowane przez osobę, która na co dzień śpiewa operowo, dźwięk podobno żyleta. Mój słuch niestety nie pozwala mi wypowiadać się na ten temat.

Początkowo kolumny były podpięte do komputera poprzez przejściówkę Jack 6.3mm-2xRCA, taką jak w linku poniżej:

Adapter Jack 3.5 mm 2xRCA

Obecnie tą samą przejściówką kolumny są podłączone do telewizora Samsung UE6400 poprzez wejście słuchawkowe, który ma możliwości podłączenia takie jak na zdjęciu poniżej:

UE6400 in/out

Czy da się w lepszy sposób podpiąć moje głośniki do telewizora? Czy musiałbym kupić dodatkowo jakiś odtwarzać Blu-Ray. Myślałem również o zakupie konsoli do gier PS4.

Z góry dziękuję za pomoc.
Michał Korzeń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na przesłane linki widać, że TV ma wyjście optyczne, kolumny zaś wejście XLR/RCA

Moim zdaniem polepszysz jakość dźwięku wychodząc z TV kablem optycznym do przetwornika cyfrowo analogowego (DAC) i wyjściem z DAC na kolumny przez RCA. Przy czym ceny DAC są bardzo różne, od 120 zł do kilkudziesięciu tyś. Wiadomo, że przeważnie im więcej tym lepiej. Do takiego DAC często można podłączyć inne urządzenia (złączami cyfrowymi) i wyjść analogiem (RCA) do kolumn, lub w droższych modelach złączem XLR.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczową kwestią jest tu cena. Z reguły tego typu monitory podłacza się do konsolety która jest wyposażona w regulację głośności. Inne opcje to podłączenie do przedwzmacniacza lub wyjść pre-out wzmacniacza. Często takie kolumny są podłączane do karty dźwiękowej komputera. Idealnym rozwiązaniem byłby DAC wyposażony w regulację głośności na wyjściach analogowych , wyposażony w złącza XLR . Tyle że coś takiego nowe będzie kosztowało na poziomie tych kolumn. Np. Audiolab M-DAC. Dlatego może warto poszukać czegoś używanego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zgadzam się z przedmówcami. Nie znam tych kolumn. Jeśli jednak grają jak mówicie to dużo zaszkodzisz podłączając najprostszym jack-chinch.
Polecam wybór przetwornika DAC. I jak kolega wyżej napisał, kluczowa jest tu cena.
Obecnie jest tego cały wysyp na rynku. Od tańszych do bardzo drogich modeli. Jedne bardziej drugie mniej warte swej ceny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
Dnia 24.06.2016 o 11:49, miner napisał:

Dziękuję pięknie za odpowiedzi.

Zadanie tego pytania było jak widać strzałem w dziesiątkę, bo w życiu bym sam tych informacji w internecie nie wyczytał.

Pozdrawiam serdecznie i do napisania!

Witam, wiem że już trochę minęło od rozpoczęcia tematu. Chcę tylko dodać że jeśli posiadacie jakąś nowoczesną centralę kina domowego, która obsługuje spdif i tak też jest połączona z telewizorem, to te kolumny można spokojnie podpiąć do takiego multikulti urządzenia jako wyjscie  na wzmacniacz np. Front czy jako inne w zależności od ustawienia monitorów. Działa to w miarę na poziomie, a i wykresy przy odpowiednich kabelkach trzymają poziomy.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...