Skocz do zawartości

Amplituner do Taga 606


elk2

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję amplituner do kolumn podłogowych stereo Taga Harmony 606 - zalecana moc 20W-120W. Szukam w używkach. mam do wyboru głównie Pioneer SX-20 i Yamaha RX-397. Który model wybralibyście? Zanim zaczniecie wieszac psy na Taga, uwieżcie że to fajne kolumny i prosze o pomoc w wyborze amplitunera. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Te kolumny w swojej kategorii cenowej nie są złe. Myślę ze jeśli kupujesz sprzęt używany to lepiej pomyśleć o wzmacniaczu i osobnym tunerze. Z pośród tych dwóch tylko Ty sam możesz ocenić który by ci się bardziej podobał. Oba się nadają moim zdaniem. Jeśli potrzebujesz rady co do innego sprzętu warto podać sumę jaką możesz na to przeznaczyć i jakiej muzyki słuchasz. Bardzo istotne są Twoje preferencje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szukam w używkach. mam do wyboru głównie Pioneer SX-20 i Yamaha RX-397. Który model wybralibyście?

A nie masz szansy na coś mocniejszego, bo jednak te podłogowe TAGI są spore i trochę watów by się przydało...

Masz zwykłe 606 czy wersję SE?
Ile możesz wydać na ten cel?
Pytał się już o to MobyDick - ale niewiadomych jest więcej.
Co powinno się znaleźć na początku wątku masz tutaj napisane
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jeśli chcesz mieć dobrej jakości dźwięk (choć TAGA znacznie go tu ogranicza), to warto pomyśleć o dobrej jakości wzmacniaczu.
Używanym.
Przeczytaj uważnie co napisali koledzy.
Postaraj się odpowiedzieć jakiego dźwięku szukasz.

Nic nie napisałeś o źródle dźwięku. Co nim będzie?

Jakieś przyzwoite kable z miedzi beztlenowej (OFC) też by się przydały, by spiąć to wszystko a dźwięk się bardzo nie zdegradował.
Ale kable zostawiamy na koniec, jako zwieńczenie całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zanim zaczniecie wieszac psy na Taga, uwieżcie że to fajne kolumny i prosze o pomoc w wyborze amplitunera. icon_wink.gif



Wiara bywa widać różna. Trochę jak pisać ludziom, uwierzcie słonina nie jest tłusta;), tylko co jak ktoś jadł słoninę i wie jaka jest, czy właśnie słuchał modelu 606 ? Psów nie wieszam, bo jak Mobydick uważam że jak za nowe za 650zł to są niezłe bo za te pieniądze kupimy najwyżej Altusy 140 po regeneracji.
Jeśli te amplitunery wybrałeś aby lepiej zdyscypinować niekontrolowany, rozbujany bas w Tagach to nawet dobry wybór. Porównywałemy kiedyś Pioneera sx20 i Yamaha rs 300 grają twardym, szybko wybrzmiewającym, nieco szczupłym basem, więc dla tej Tagi racej dobrym, gorzej z górą bo podkreślają nie tyle mocną górę w tagach, co ogólnie takie mechaniczne, techniczne brzmienie.
Jeżeli szukasz więcej soczystości i kopa w basie poszukaj amplituner Denona dra 500, lub dra 700 obydwa kosztowały blisko 2k, ale bywają na aukcjach sporo taniej, jednak często bez pilota.
Zamiast amplitunera, nawet stereo, lepiej zwykle kupić wzmacniacz stereo i tuner za parę złotych oddzielnie. Dalej jednak zostaje kwestia brzmienia jakiego oczekujesz .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Otóż, odtwarzacz CD jaki będzie to prawdopodobnie Pioneer PD 10 lub Denon DCD 520. Nie jestem mega audiofilem, chodzi mi o wyraźny, naturalny dźwięk, ale w miarę głęboki, po prostu robiący wrażenie icon_smile.gif . Taga 606 v3 zwykła bez wersji SE. Budżet to ok. 1200 zł jeśli chodzi o używany amp/wzmak + CD. Zastanawiam się czy lepszy będzie amp czy wzmacniacz. jaką moc proponujecie wmaka do tych kolumn? pokój ok. 20 mkw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wyrażona w watach nie jest potrzebna zbyt duża do tych kolumn. Wystarczy spokojnie kilkadziesiąt watów lub nawet mniej. Wskazany byłby do nich wzmacniacz dobrze kontrolujący bas. Czyli wydajny prądowo. O takie dość trudno w w niskich pułapach cenowych. Jeśli chodzi o sprzet używany to zwykle bardziej warto kupić osobno wzmacniacz. Sprawne tunery analogowe można kupić naprawdę tanio jako używki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skłaniałbym się w stronę wzmacniacza, znalazłem na szybko takie w przyzwoitych cenach ok 500 za uzywki. Czy szukać coś w tym stylu? http://www.euro.com.pl/wzmacniacze/denon-p...ae-czarny.bhtml


ewentualnie inne dobrze kontrolujące bas. Szukałem na forum, ale 1000 tematów, w zadnym nie wiele konkretów icon_eek.gif

jest jeszcze taka opcja jak wzmacniacz hybrydowy Taga harmony HTR 1000. Który to zawiera w dobie odtwarzacz cd, przedwzmacniacz lampowy i radio DAB+. Co o nim sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer sx20, yamaha rs300 to zupełnie inne brzmienie jak Denon 520. Jak pisałem te amplitunery grają twardo, nieco sterylnie, sprawiają wrażenie klarowności. Być może ten ich twardy bas nieco uspokoi jak dla mnie rozhuśtany z tych Tag606. Natomiast Denon 520 (nawiasem podobnie mocny co te ampki) ma bardziej miękkie niskie tony, jest ich więcej, ma też nieco ocieploną średnicę. Tak wiec kwestia gustu.
Jak dla mnie przyjemniej słucha się na 520, natomiast może być tak że jak dasz go bardzo głośno powciskasz bas na maksa to będzie w tych tagach głośnik basowy łopotał, bo ma duże wychyły. Wtedy sugeruję słuchać z pominięciem regulacji i pokręteł na pure direct . Przy głośnym słuchaniu na Pioneer sx dźwięk będzie twardszy, dokładniejszy, ale mniej melodyjny i lekko techniczny.

Co do hybrydy, czy może tego wzmacniacza Taga. To powiem tak nie do tych kolumn takie wynalazki, a dwa hybryda , czy lampa to koszt minimum 3- 4 razy wyższy, aby to dobrze grało. Słyszałem tańszy model tagi ( o dziwo) i to było nieporozumienie, to grało jakby podpiąć słabe głośniki pod radio turystyczne. Nie grało to ani jak tania lampa , ani jak tranzystor. No ale może ten lepszy, choć pewnie jakby odjąć koszt radia DAB+, i tuner fm to cena i jakość byłaby w okolicach tego starego modelu, kupujesz w necie możesz potem odesłać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak koniecznie do kompletu to lepiej poszukać okazji na odtwarzacz dcd 720, masz dodatkowo wyjście słuchawkowe i co może ważniejsze ( jak grasz z kompa, czy dla wygody) to super odtwarza pliki z usb, wyświetla tytuły albumów i utworów. (a pilot ten sam) . Bo sam model dcd 520 to odtwarzacz cd jak każdy inny tani model, równie dobrze możesz kupić jakąś starszą używkę za 200zł, a za zaoszczędzone money kupić wyższy model wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie pod dół zazwyczaj lekko podbija basy, a górne-wysokie tony.
Można też podpiąć dolny minus i górny plus, a zamiast zworek użyć odizolowanego na większym kawałku kabla głośnikowego (jeśli nie masz konfekcji).

Pozdrawiam
PS. A jak chcesz więcej-to skorzystaj z wyszukiwarki, bo temat podłączenia pod podwójne gniazda w kolumnach był wielokrotnie wałkowany na Forum. Więc szkoda czasu na ponowne wpisywane wszystkiego, a poza tym są różne głosy na ten temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Krugera to ciężka sprawa, bo wzmacniacz jest w sklepach sieci elektronicznnej w centrach-marketach ( przynajmniej w Łodzi), ale kolumn normalnych tam nie mają by jakoś to ocenić, a recenzje KM to raczej dobry marketing tej krajowej firmy. Zosatje zakup pzrez net i albo będzie ok, albo zwrot.
Samo urządzenie ( http://www.hifichoice.pl/kruger-matz-a50-2.0-test,102,12 ) wygląda zewnątrz i wewnątrz jednak porządnie i klasycznie, a może ktoś wie czy to autorski projekt, czy klon czegoś z nalepką KM?

Co do nowych amplitunerów stereo z wejściem optycznym to niezły jest Harman kardon 3490, może trafisz używkę, natomiast niedrogi amplituner Onkyo tx 8020, gra nieco gorzej, jest jeszcze ampli z optykiem i radiem www yamaha rn 301, pytanie czy nieco jaskrawo grająca yamaha zgra się z taga 606;/ pewno będzie atrakcyjnie, ale nieco męcząco w górze i z płytkim basem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o ampie Taga HTA 700 B.
Ja mam w wersji se v2 i gra to całkiem ok poza tym ma wbudowany DAC 24 bitowy oraz wyjście preout które wykorzystuje do zasilenia subbasa .
W wersji 700B kosztuje niecałe 1050 zł (ale DAC tylko 16 bitowy i trochę słabsza moc ).
U mnie gra to z kolumnami Platinum S 40 i subbasem STX ( całkiem naturalne brzmienie bez boombastycznego łupania z odcięciem w okolicach 70 hz)
Ja używam jak wspomniałem wersji SE v2 z nieco mocniejszym trafo i lampami 12AX7 .
Do odsłuchu CD używam zmodyfikowany cd player Marantz cd53(wymiana kondków w torze audio z oryginalnych na Nichicon Muse oraz OP-ampa z e scalonego JSC na dyskretne Burson Audio v5.
Brzmi to nieźle w całości a ty masz nawet lepsze kolumny więc pewnie bez dodatkowego głośnika subbasowego da to niezły efekt .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robajk, tak z ciekawości. A jakiej marki lampy 12AX7 są tam na pokładzie? Bo wiesz zapewne, że NOSy (mogą być i lapy używane, ale o dobrej emisji) dadzą Ci dużo lepszy dźwięk niż jakieś ze współczesnej produkcji. Jakbyś chciał coś w tym temacie zmieniać, to pisz śmiało. Trochę lampek tego typu przerzuciłem i mogę służyć pomocą.

Elk2, jeśli starczy Ci pieniędzy zastanów się jednak nad propozycjami RoRo. Ja zdecydowanie wolałbym coś z tego, co zaproponował.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
Dzieki za uwagi.
Lampy były we wzmaku .
jakieś Chinskie z tego co widzę .
Myślałem o Tung Solach (gold?) a co ty byś zapropnował ?
Ogólnie te Chinskie na pokładzie wydają się ok choć może za ostro brzmią w górze średnicy .
R

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...