Skocz do zawartości

Denon avr 1610 i brak dzwięku


WiniCent

Recommended Posts

Co jakiś czas tracę dzwięk ze wzmacniacza, spowodowane jest to sam nie wiem jakimś kurzem w gnieździe słuchawek? Znalazłem na sieci rozwiązanie, że można dmuchnąć w gniazdo (tak to głupie, ale działa) i problem znika na jakiś czas. Zastanawiam się czy jest jakieś definitywne rozwiązanie dla tego problemu i z czego on w sumie wynika. Bo np. reset wzmacniacza też rozwiązuje problem, ale wiadomo, kalibracja, ustawienia... nie chce mi się tego robić.
Jeśli reset pomaga to mi sugeruje, że to nie musi być problem kurzu w gnieździe, a może coś innego. Jakieś sugestie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem bardzo podobne objawy z amplitunerem Denon AVR 1911, w serwisie wymieniono uszkodzoną płytkę hdmi.

Myślę, że ten problem to nie kwestia kurzu, aczkolwiek zdarzyć się może, że kurz doprowadzi do zwarć i przepięć (przy dużym zakurzeniu). Myślę, że raczej przydałby się przegląd w serwisie. Sam przegląd dużo kosztować nie powinien, nie wykluczone, że czyszczenie problem rozwiąże, jednakże sam takiego zapewne nie wykonasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydawało, że przełączenie kilku funkcji działa, bo dźwięk się pojawiał. Rzeczywistość była inna, więc zachęcam do sprawdzenia w serwisie. Umów się tylko na sprawdzenie, w razie awarii niech konsultują się z Tobą czy naprawiać i ile to ma kosztować. Wg mnie na pewno coś nie gra. Przegląd kosztuje zazwyczaj do 50 zł, najlepiej wybierz autoryzowany serwis Denona, we Wrocku na pewno masz, idzie się z nimi dogadać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...