Skocz do zawartości

ustawienie głośników


rysiek39

Recommended Posts

Witam wszystkich. Nie jestem pewien czy dobrze trafiłem z tematem i jeżeli to nie właściwe miejsce na mój temat to z góry przepraszam. Kupiłem projekt domu przewidziałem prawie wszystkie aspekty jego użytkowania ale zapomniałem o dźwięku. Od rana wpatruję się w projekt i nie mam pojęcia jak ustawić w salonie głośniki kina domowego. Jeżeli byłby ktoś znający się na temacie i mógłby podsunąć jakieś rady to byłbym bardzo wdzięczny. Dodam jeszcze mam głośniki Pure Acoustics 799 z subwooferem RB 1150. W załączeniu dodałem też rzut salonu, w ramach adaptacji chce usunąć ścianę dzielącą kuchnię z salonem. Z góry dziękuje za pomoc

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem ta ściana nie jest całkiem głupia. Widze dwa miejsca na postawienie tego systemu.

1. Właśnie na ścianie oddzielającej salon od kuchni. Na ścianie TV, sofa za wyjściem na balkon co daje możliwość rozstaiwenia kolumn surroundowych po bokach zarówno na ścianach jak i na standach.

2. druga możliwość to rozstawne systemu na ścianie od łazienki. Wowczas ściana od kuchni faktycznie jest niepotrzebna.
surroundy jednak przy tej konfiguracji nie beda rozstawione równo. To znaczy do jednego będziesz miał bliżej.

Nie wiem też na która stronę jest okno które było by w tej konfiguracji za kanapą. Jeśli jest to zachód będzie świecić na wprost TV co nie da dobryvh rezultatów.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania czekam.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Też myślałem o ścianie od łazienki, ale będzie tam kominek między ścianą a kominkiem zmieści się jedynie TV. Mój plan był taki że jeden głośnik postawić przy drzwiach balkonowych a drugi w rogu przy kuchni ale nie wiem czy ustawieniami w amplitunerze uda mi się zniwelować takie ustawień tak żeby dźwięk docierał z lewej i prawej strony równomiernie.
Muszę to rozwiązać na tyle szybko żeby pochować kable w ścianach:).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witaj,

Model 240X także możesz powiesić na ścianie, choć będzie on skierowany wówczas na wprost a nieskierowany w twoją stronę.
Jest to pewnego typu rozwiązanie, jednak lepiej było by wybrać je i postawić na standach.
Stosowanie Melodiki jest wygodniejsze, kolumny nie muszą być od kompletu choć przez zastosowanie innego typu głośników ich brzmienie jest rożne.
Myślę żę nie będzie to stanowić specjalnych problemów.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...