Skocz do zawartości

x force subwoofer 3000+wieża sharp cd-c430 Co i jak? :(


Recommended Posts

Witam! To mój pierwszy post tutaj i pewnie coś juz zrobiłem źle icon_smile.gif
Jestem całkowicie zielony w audio wiec proszę o cierpliwość, nie jestem żadnym audiofilem.
Muzyki słucham przy PC i mam do niego wieże sharp cd-c430 i 2 głośniki Panasonica sb-ch40. Chce więcej icon_biggrin.gif Dołożyłbym jeszcze jakiś subwoofer ale nie mam pojęcia jak i czy w ogóle się da. Nie wiem czy potrzebuje jakis wzmacniaczy amplituderów itp...
Gdybym miał taki sub http://olx.pl/oferta/subwoofer-magnat-x-fo...html#4cfafadd4c to da się go jakoś sensownie połączyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdybym miał taki sub http://olx.pl/oferta/subwoofer-magnat-x-fo...html#4cfafadd4c to da się go jakoś sensownie połączyć?



Gdybyś miał taki, czy inny sub z tą wieżą to miałbyś w pokoju sam bas i zero reszty pasma. Poza tym to sub pasywny(wymaga dodatkowego swojego wzmacniacza), dwa to sprzęt do samochodu ( co widać, poza tym to ogłoszenie z działu motoryzacja) .


Cytat

Chce więcej icon_biggrin.gif


Pytanie czego, więcej nie zawsze znaczy lepiej icon_wink.gif
Jeśli ta wieża ma wyjście na tyle obudowy " SUB OUT) możesz sobie kupić subwoofer aktywny. Aktywny, czyli z wbudowanym wewnątrz wzmacniaczem dla głośnika basowego. Czy bedzie lepiej , raczej nie dudnienie będzie dominować.
Podpinanie jakiś głośników, tub, dodatkowych większych par itp. do tej maleńkiej wieżyczki spełznie na niczym, uszkodzisz ją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub aktywny ma własny wzmacniacz, powinien mieć regulację nie tylko głośności ale i pasma odcięcia (tak zręsztą ma większość subwooferów). A co to jest pasmo odcięcia-to częstotliwości do których sub będzie grał (np. od dołu do 150hHz czy od dołu do 200Hz).

Nie odpowiedziałeś na pytanie czy Twoja wieżyczka ma gniazda SUB-OUT do podłącEnia suba...

A co do propozycji-pierw podaj kwotę maksymalną i wielkość pokoju!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kwota? mam kilkaset wolnych zł i nie mam rozeznania co z ile moge miec icon_wink.gif


Najważniejsze to wiedzieć czego się chce, jest łatwiej, jak ktoś ma wiedzieć czego Ty chcesz ? Co do rozeznania polecam olx, allegro, giełdy sprzętu na portalach dla melomanów.
Aby już się nie czepiać, to szkoda że ta wieżyczka nie maja napisałeś sensownego wyjścia - OUT. Mógłbyś jej wtedy użyć jej jako niedrogie , acz przyzwoite źródło dźwięku, czyli jako odtwarzacz ( CD , Deck, Tuner) i dokupić jedynie wzmacniacz i normalne kolumny.
W takim stworzonym systemie i tak 80% jakości brzmienia i stylu to jakość kolumn, wzmacniacz i akustyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...