Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kabli


Kicek900

Recommended Posts

Witam
Jestem tu nowy więc chciałem się z wszystkimi przywitać.
Potrzebuję pomocy w wyborze kabli głośnikowych do zestawu onkyo 8020 i pylon pearl 25 cena do 15zł/m. Znalazłem takie kabelki (Melodika BWC2250, Cordial CLS 225, Oehlbach 1008).
Czy ktoś może coś o nich powiedzieć albo polecić coś innego. Do amplitunera bedę miał podłączony blu-ray optykiem i chciał bym jeszcze podpiąć laptopa i nie wiem czy lepszym rozwiązaniem będzie kabel, 2xrca-jack czy jack-optyk?
Z góry dziękuje wszystkim za pomoc
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Co do kabli, to zapytam, czy masz już jakieś? Czy też kupiłeś dopiero zestaw i nie masz czym go połączyć?
Jeśli posiadasz jakieś kable, to napisz jaki dźwięk masz, czy jesteś zadowolony z niego a może coś chciałbyś zmienić, poprawić?
Dobrze by było, gdybyś określił jakiego typu dźwięk lubisz albo czego poszukujesz, oczekujesz od zestawu.

Blu-ray, to akurat takie sobie źródło dźwięku. Chyba, że nie chcesz chcesz go używać do słuchania muzyki? Choć oczywiście na początek może być.

A z czego najczęściej będziesz słuchał muzyki? Bo nie napisałeś. Z tego B-r będziesz słuchał płyt CD, czy może jeszcze z czegoś innego? Nie ma ten odtwarzacz wyjścia audio RCA czyli analogowego (L i R)? Jeśli ma, to podłączyłbym go kablami analogowymi. Lepszy byłby klasyczny odtwarzacz CD. No chyba, że nie masz zbyt dużo płyt i nie będziesz ich wypalał na CDRkach.

Jeśli większość masz na laptopie w plikach, to wiadomo, laptop trzeba traktować jako główne źródło dźwięku.

Laptop można podpiąć cyfrowo. Nie wiem jakie ma wyjścia, ale amplituner posiada jedno optyczne i dwa elektryczne.
Kiedyś warto być może kupić lepszy DAC, bo w Onkyo nie ma chyba zbyt wyrafinowanego na swoim pokładzie.
Zresztą może kiedyś zmienisz ten ampli na wzmacniacz stereo?

Czy czytałeś tę recenzję swojego amplitunera? Jeśli nie, polecam. Autor fajnie o nim pisze.
http://www.highfidelity.pl/@main-2051&lang=

Kolega wlosek92 pytał też o kable. Ale po zakupie już nie chciał się z nami podzielić swoimi wrażeniami. Też możesz poczytać, może Ci się przydadzą te dywagacje?
http://forum.audio.com.pl/Kable-gonikowe-t44205.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba bezsprzecznie jak już inwestować w kable to


... to w akcje KGHM ?icon_wink.gif
Ja powiem tak, ( bo proponowanie czegoś bez uzasadnienia, porównania jest średnio miarodajne;) ) po kilku miesiacach, odsłuchach w domu przewodem Melodika purple rain 2,5, oraz QED Silver special 25th anniversary, oraz najnowszym Norstone Classic White W250, stawiam na ten ostatni.
Owszem najwięcej zmiany wniósł posrebrzany Qed, tutaj nie ma bata aby nie usłyszeć różnicy, że gra posrebrzana rurka, a nie np. miedziana gruba melodika, bas w Qed silver jest nieco szczuplejszy, ale twardszy, góra nabiera blasku, robi się dobra szeroka i głęboka scena, duża czytelność. W melodice bas jest ciut pełnejszy, nico pozlepiany, podobnie góra ma łagodne rysy.
Natomiast w Norstone 250 pewne pozytywne cechy się łączą z obu kabli, mam pełny bas (melodika), ale czytelniejszy, natomiast góra, owszem nie ma blasku z QEDa , ale jest bardzo wyraźna , nieco chłodna podobnie jak górna średnicą.

Tak więc tak jak f1angel , czy RoRo z niedrogich kabli często polecają Alpharda da Vinci to ja obiema rękoma podpisuję się pod tym Norstone white 250. Jest w cenie 8 zł m, ale nie dopłaca się za niepotrzebną w domu dodatkową drugą izolację ( jak np. w Klotz, Cordial), a ta zastosowana jest b.elastyczna i ładnie oznaczona( każda żyła ma swój inny kształt)
Jak widzisz specjalnie nie piszę który według mnie jest najlepszy, bo to nie zawody, czy reklama tv, tak wiec każdy musi sam zdecydować czego potrzebuje w swoim pokoju i systemie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fran_otto, to chyba kolejny spamer? Widzę, że nie po raz pierwszy poleca Prolinka i daje link do strony producenta.
Owszem, jak na super tanie interkonekty, to są dobre do pierwszego podłączenia sprzętu. Ale za niewiele większe pieniądze można kupić łączówki bardziej wyrafinowane, szczególnie używane.

Jacek75 ładnie opisałeś jak na dźwięk wpływa ten Norstone. Może kupię dla sprawdzenia jak zagra w drugim zestawie?
Czyli mam rozumieć, że bardziej Ci się w sumie podoba niż QED?

Alphard Da Vinci "gra" łagodniej na górze, ale jest wystarczająco rozdzielczy. Chyba, że system ma kłopoty z górą pasma. Porównywałem go z kilkudziesięciokrotnie droższymi kablami i nie miał powodów do wstydu. Oczywiście biorąc pod uwagę jego okazyjną jak na taki przekaz cenę.
Jest dość soczysty, ocieplony w brzmieniu, ma taki jakby "lampowy" nalot. Niskie tony dobre, dość mocne, nie za miękkie ani nie twarde, pełne.
Rzecz jasna z wyrazistością, przestrzennością i "oddechem" można jeszcze lepiej, ale trzeba zapłacić sporo więcej i można stracić, tę jego płynność przekazu. Ośmielę się napisać homogeniczność.
Gra dobrze z tanią, dość szorstko, płasko, sucho czy ostrzej brzmiącą elektroniką, ale sprawdza się także w wyrównanym, dużo droższym systemem, nawet (paradoksalnie) ocieplonym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć. Co do kabli, to zapytam, czy masz już jakieś? Czy też kupiłeś dopiero zestaw i nie masz czym go połączyć?
Jeśli posiadasz jakieś kable, to napisz jaki dźwięk masz, czy jesteś zadowolony z niego a może coś chciałbyś zmienić, poprawić?
Dobrze by było, gdybyś określił jakiego typu dźwięk lubisz albo czego poszukujesz, oczekujesz od zestawu.

Blu-ray, to akurat takie sobie źródło dźwięku. Chyba, że nie chcesz chcesz go używać do słuchania muzyki? Choć oczywiście na początek może być.

A z czego najczęściej będziesz słuchał muzyki? Bo nie napisałeś. Z tego B-r będziesz słuchał płyt CD, czy może jeszcze z czegoś innego? Nie ma ten odtwarzacz wyjścia audio RCA czyli analogowego (L i R)? Jeśli ma, to podłączyłbym go kablami analogowymi. Lepszy byłby klasyczny odtwarzacz CD. No chyba, że nie masz zbyt dużo płyt i nie będziesz ich wypalał na CDRkach.

Jeśli większość masz na laptopie w plikach, to wiadomo, laptop trzeba traktować jako główne źródło dźwięku.

Laptop można podpiąć cyfrowo. Nie wiem jakie ma wyjścia, ale amplituner posiada jedno optyczne i dwa elektryczne.
Kiedyś warto być może kupić lepszy DAC, bo w Onkyo nie ma chyba zbyt wyrafinowanego na swoim pokładzie.
Zresztą może kiedyś zmienisz ten ampli na wzmacniacz stereo?

Czy czytałeś tę recenzję swojego amplitunera? Jeśli nie, polecam. Autor fajnie o nim pisze.
http://www.highfidelity.pl/@main-2051&lang=

Kolega wlosek92 pytał też o kable. Ale po zakupie już nie chciał się z nami podzielić swoimi wrażeniami. Też możesz poczytać, może Ci się przydadzą te dywagacje?
http://forum.audio.com.pl/Kable-gonikowe-t44205.html


Zestaw dopiero co kupiłem i nie jest jeszcze nawet wygrzany, podłączyłem go cieniutkimi kablami uciętymi ze starych głośników i jakimś tanim 2xrca x jack z laptopem wiec nie mam za bardzo odniesienia, dźwięk ogólnie mi się podoba. Lubię fajny bas zwarty nie rozłażący się i fajnie wyraźną górę, ogólnie żeby dźwięk był zrównoważony niczego za dużo, zwarty w każdej partii nie zamulający, dynamiczny. Muzyki słucham różnej, praktycznie wszystkiego po trochu house,trance,polskie lata 90, pop, hip-hop, elektroniczna. Muzyki będę słuchał z blu-ray z płyt czasem jakiś film, ale również z laptopa mp3,flac. Blu-ray myślałem podłączyć optykiem żeby dźwięk szedł przez dac. A laptopa 2xrca x jack potrzebował bym 10m takiego kabla czy to nie dużo i lepiej podpiąć jakimś krótszym? Dużo osób poleca qed ruby tylko troche drogi i czy naprawdę opłaca się dokładać będzie naprawdę duża różnica niz np. z Melodika BWC2250 lub Cordial CLS 225.
Dziękuję za zainteresowanie tematem i Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kabelek optyczny, bo to nie wydatek. Może się okazać, że DAC wbudowany w Onkyo 8020 jest lepszej jakości niż ten wbudowany w odtwarzacz BR który konwertuje wewnątrz sygnał i podaje po kablu RCA i muzyka po tym optyku będzie lepsza.
Druga rzecz, że ten cieniutki rca nie pomaga w dobrym brzmieniu, przydałoby się coś nawet nie tyle markowego, co w miarę gruby ekranowany.

Teoretycznie brzmienie kolumn po kilkudziesięciu godzinach grania, powinno minimalnie i subtelnie się zmiękczyć w niskich tonach, ale nie musi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...