Skocz do zawartości

Audio do 800 zł


patyk

Recommended Posts

Jestem nowy na forum więc witam wszystkich.

Tak jak w temacie chciałbym złożyć jakiś rozsądny zestaw audio do 800 zł (chociaż jeśli znajdzie się coś taniej to jeszcze lepiej). Wymagający nie jestem, bo ponoć słoń mi nadepnął na ucho. Do tej pory korzystałem z Diory WS 354 i jakichś dwukanałowych Tonsili, które przeszły już tyle kombinacji, że ciężko w ogóle powiedzieć co to w ogóle jest icon_biggrin.gif I ogólnie byłem względnie zadowolony, ale chętnie bym coś zmienił.
W 90% słucham muzyki z komputera ze zintegrowaną kartą dźwiękową (Realtek ALC1150 - ponoć całkiem niezły jak na integrę). Muzyka to głównie rock i metal, zdarzy się jakiś ambient.
Pokój mniej więcej 5x3m, raczej zagracony - łóżko, meblościanka, dwa duże fotele. Kolumny chcę postawić po obu stronach biurka więc będą w odległości mniej więcej 2m od siebie, ja będę siedział dość blisko nich. Niestety jedna z kolumn będzie musiała stać dość blisko rogu pokoju.
Interesuje mnie zestaw wzmacniacz + kolumny podłogowe (fajnie jakby nie były za szerokie). Zależy mi na tym żeby całość grała czysto, głośno i tak nie będzie bo lubię dobrze żyć z sąsiadami icon_wink.gif
Wstępnie znalazłem takie kolumny: Quadral qlx 130 Quadral SX-1500, pytanie czy to dobry wybór i jeśli tak to jaki wzmacniacz będzie do nich dobry, a jeśli nie to co możecie polecić. Fajnie jakby to było np. coś od sprawdzonego sprzedawcy bo niestety nie mam czasu na jeżdżenie i osobiste sprawdzanie sprzętu. Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję bo rozglądałem się za wzmacniaczami i wpadły mi w oko Harmany HK6100 i PM645 (Vxi). Pytanie, który z nich będzie lepszym wyborem i czy ew. HK6100 zagra dobrze z tymi Quadralami, które podałem (bo do PM645 trzebaby poszukać czegoś 8om)?
edit: poczytałem i HK6100 raczej odpada, zostanę więc pewnie przy PM645. Teraz tylko pytanie jakie kolumny w granicach 300-400 zł do niego dobrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...