Skocz do zawartości

Półotwarte słuchawki do 600zł


Recommended Posts

Witam

Potrzebuję półotwartych słuchawek do słuchania zazwyczaj w domu za 600zl (+/- 100zl)
Dźwiękowo chciałbym żeby to było przeciwieństwo Grado sr60e, ponieważ kupiłem je w ciemno i zupełnie mi się nie spodobały - brak basu, brak sceny i do tego za cieplo graly.
Duza scena, wokal, bas (nie za duzo ale zeby schodzil nisko), dosc chlodne granie to dla mnie podstawa.Nie ograniczam się gatunkowo ale dużo slucham elektronicznej muzyki, lubię też gitarowe brzmienia z dobrym wokalem.
Napędzane będzie odpowiednio, więc mogą to być wymagajace słuchawki.

Zastanawiałem się nad czymś ze stajni AKG np. k242hd, co wy na to?
Czekam na wasze propozycje.

Będę naprawdę wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę dt-880 i byłem oczarowany sceną i przejrzystością. Była lepsze niż moich innych słuchawek Sennheiser Momentum (wokółuszne). Niestety ich półotwarta konstrukcja zupełnie się nie sprawdziła w domu. Mieszkam w mieście i szum otoczenia był zbyt wyraźnie słyszalny nawet w nocy. Musiałem oddać.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem półotwartą konstrukcję z uwagi iż ta zapewnia najlepszą scenę.Nie mieszkam w samym centrum i nie zamierzam, więc myślę że lekkie luzy w izolacji nie będą stanowić dla mnie problemu.
Na początku dumałem nad AKG k550, które to jedne z nielicznych zamkniętych potrafią stworzyć konkretną scenę, ale po recenzjach typu "W porównaniu z Beyerdynamikami ich dźwięk jest bardziej subtelny i szczegółowy" się rozmyśliłem, bo właśnie ta moc i zarazem krystaliczność wysokich / średnich partii zachwycała mnie w beyerach które miałem okazje odsłuchać ale niestety nie pamiętam ich oznaczenia icon_sad.gif Z tego co mi mówiono to większość Beyerów gra w ten sposób, szczególnie te wysokoomowe.

Czy dt-880 mają tak słaby, "pudełkowaty" bas jak piszą?

Może inny, podobny model w podobnej cenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas z Beyerów nie był tak przyjemny jak w Momentum, ale brzmienie góry przechylało szalę na ich korzyść. Niestety szum otoczenia, a też nie mieszkam w centrum tylko na osiedlu, był nie do przyjęcia.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra grała mocno i dynamicznie, ale szczegółowo?Można było wyczuć przy tym emocje wokalisty?
Tak bym określił granie beyerów których słuchałem.
Piszą na zagranicznych forach że przy dobrym napędzeniu dt-880 kobiecy wokal jest oszałamiający icon_cool.gificon_biggrin.gif


Bas jest tak tragiczny że w ogóle nie da się słuchać elektroniki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w dt880 wcale nie jest taki słaby, nie wiem dlaczego tak ludzie piszą... nie jest to sprzęt dla basheada ale jest bardzo dobry

~Audiofanatyk:

" Bas
Nareszcie dobry bas od Beyerdynamica. Przez dobry mam tu na myśli nie tyle fakt, że bardzo mi się podoba, ale powody ku temu. Jest słabszy od DT990/600 Edition, utrzymany w należytych proporcjach i dokładnie takich, jakich bym sobie sam osobiście życzył: mocniej niż w T1.1, ale mniej niż w 990. Dokładnie pośrodku, nie za mało, nie za dużo, po prostu idealnie. Konstrukcyjnie jest to wciąż ten sam bas, jaki znaliśmy lub nadal znamy z 990, naciskający troszkę mocniej na środkowy bas, ale tym razem nie kosztem precyzji. Wrażenie ślamazarności jest tu mniejsze od swoich wyżej numerowanych braci, przyjemnie zredukowane na rzecz większej szybkości i dokładności, co przy zachowaniu cech ogólnych basu przyjemnego, daje nam wyraźniejsze wrażenie kompletności i spełniania większej liczby cech, jakie przypisalibyśmy po prostu dobrej i solidnej podstawie basowej."

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-slucha...880600-edition/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym ze nie przypadkiem mówi się o regulatorach barwy. Im więcej niskich tonów , tym brzmienie jest cieplejsze. Jako przykład podam słuchawki Xiaomi Mi HiFi. To są słuchawki głównie do współpracy ze smartfonami o wysokiej jakości sekcji audio. Mają 3 pary łatwo wymiennych padów. Każde nadają inne oblicze tym słuchawkom. Nauszne-skórzane dają bardzo dynamiczne ciepłe brzmienie z mocnym basem i góra która potrafi czasem zabłyszczeć ( jeśli potrzeba ). Wokół-uszne nadają bardziej zrównoważone lecz nadal ciepłe brzmienie. Jednak z mniejsza dawką dynamiki. Kiedy zakłada się na nie pady z gąbką na obrzeżach nabierają chłodnego i wyrównanego brzmienia jakiego można oczekiwać po monitorach studyjnych. Wszytko to na tych samych berylowych przetwornikach 50 mm. Beyerdynamic DT880/600 bardzo wyraźnie faworyzują górę. Musisz pamiętać że słuchawki o impedancji kilkuset omów wymagają prawie zawsze wzmacniacza słuchawkowego. Ich użycie ze sprzętem przenośnym praktycznie odpada. Przenośne wzmacniacze słuchawkowe zwykle kiepsko sobie radzą z takimi słuchawkami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...