Skocz do zawartości

Dobry wzmacniacz + średnie źródło vs. dobre źródło + średni wzmacniacz


Kraft

Recommended Posts

Witam, noszę się z zamiarem kupna nowego sprzętu (wzmacniacz i źródło cyfrowe). Chcę by był uznanej firmy, miał dobre recenzje, dobrze wypadał w pomiarach i ładnie wyglądał. Niestety nie udało mi się wytypować idealnego zestawu. Zawsze jeden element przewyższa klasą drugi. W związku z tym zadaję tytułowe pytanie. Rozsądniej kupić lepsze źródło czy lepszy wzmacniacz. Poniżej trzy zestawy nad którymi się zastanawiam. Mam wrażenie, że postęp w źródłach cyfrowych jest duży i łatwiej zrobić przyzwoite źródło niż wzmacniacz, więc może średnie źródło jest wystarczające nawet dla droższego wzmacniacza. Zapraszam do dyskusji.

Moje typy:

1. Marantz PM8005 + Marantz NA6005 (droższemu NA8005 brak funkcjonalności sieciowych)
2. Yamaha A-S1100 + Yamaha WXC-50 lub Yamaha CD-NT670
3. Cambridge CXN + CXA60 (nie jestem przekonany czy warto dopłacić do droższego CXA80, bo z USB B i tak nie będę korzystał)

Ankieta

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
7000-8000 zł na wzmacniacz i źródło

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Raczej nowy

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Monitor Audio BX6, ale w planach zmiana np. na MA Silver8 lub Pylon Audio Diamond 28 (bo lubię naturalny dębowy fornir)

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
25 m2 w kształcie kwadratu. Kolumny mogę odstawić od tylnej ściany max 60 cm , od bocznych 50 cm.

6) Jakiej muzyki słuchamy
Właściwie wszystko oprócz House i Discopolo, ale najmniej zależy mi na jakości w Klasyce i Hard Rocku.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Może jeden klocek docelowy, a drugi do ewentualnej wymiany

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Granie wyłącznie z plików - z pendrajwa i sieci. Sterowanie przez smartfona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle Twoich informacji z drugiego zdania, sprzęt ma być też do słuchania icon_wink.gif i ładnie grać ? Bo dane techniczne i dobre recenzję, wygląd choćby najlepsze nie muszą przekładać się na czyjeś zadowolenie.
Wnioskuję, że chyba lubisz dokładne i analityczne brzmienie, a z czym grałeś dotychczas z tymi MA, że chcesz zmienić sobie coś w brzmieniu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas Yamaha R-N500. Pod względem funkcjonalnym i wizualnym świetny sprzęt. Brzmieniowo, jak za te pieniądze, też bardzo dobry. Gra czysto, szczegółowo, stereofonia niezła, można się wciągnąć w słuchanie. Brakuje trochę ładnego basu i średnicy (ale braki w średnicy to może być też kwestia kolumn, bo z poprzednimi Mission m34 było chyba lepiej). Jestem z tej Yamahy zadowolony, ale apetyt w miarę jedzenia i te sprawy, więc szukam czegoś lepszego. Niestety nie robią takich kombajnów dwa w jednym w wyższej klasie (jest wprawdzie Naim, ale zbyt drogi), więc szukam zestawu wzmacniacz+ strumieniowiec.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...