Skocz do zawartości

Muzyka z laptopa do stereo bez zbędnych kabli. Warto?


mordor12

Recommended Posts

Witam wszystkich. Ostatnio dosyć często nie korzystam ze stacjonarnego komputera , tylko z laptopa siedząc w salonie. Tak sobe pomyślałem, że przydałoby mi się jakieś urządzonko , które by podpiąć do wzmacniacza i bezprzewodowo przesyłać do niego muzykę, Oczywiście laptop nie będzie moim głównym źródłem, od tego mam cd, ale czasem taka dogoność by się przydała. Znalazłem coś takiego jak NU-FORCE AIR DAC. Czytając testy i opinie wychodzi na to , że to całkiem fajne urządzenie.
Ale wolę się zapytać tutaj czy warto coś takiego zapkupić w kwocie do 500 zł. Czy to mocno degraduje dźwięk?. Może ktoś z forumowiczów używal tego cuda i mógłby się wypowiedzieć na jego temat.

Reszta toru o ile to ma znaczenie to AA Xi 60, Klipsch Rf62, Denon dcd 720 ae.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego wzmacniacza najprostszym rozwiązaniem jeżeli upierasz się przy bluetooth, jest końcówka AA WTX-500 lub jeszcze lepiej WTX-1000 a najlepszą opcją jest sprzedaż cd Denona i zakup odtwarzacza AA X-UNI, wtedy masz wszystko: tuner FM/DAB+, odtwarzacz CD i odtwarzacz sieciowy z bluetooth, Wi-Fi a także przez USB jest to według mnie najlepsza opcja tylko trochę droższa X-UNI kosztuje nowy ok. 3.600,- zł - to co uzyskasz po sprzedaży Denona. Sam używam zestawu Cambridge CX i u mnie połączenie bluetooh we wzmacniaczu CXA80 jest najsłabszą opcją, dużo lepsza jakość jest przez Wi-Fi i ja najczęściej go używam do CXN (ze względów praktycznych) jednak jeszcze lepsze brzmienie jest po kablu USB w komplecie mam też odtwarzacz CD CXC za niewiele ponad 2 tys. i brzmi on najlepiej (przynajmniej na moje ucho).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas lepszego odtwarzacza cyfrowego niż CD nie wymyślono.
A dźwięk po kablu analogowym też zazwyczaj wypada najbardziej naturalnie.
Oczywiście jest wiele urządzeń nie korzystających z kabli, ale te naprawdę dobrze grające kosztują duże pieniądze.
Jak choćby Devialet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi Panowie. Zagłębiłem się trochę w ten temat bezprzewodowy , poczytałem itp i jednak odpuszczam to.
Za to pojawił mi się kolejny złoty pomysł w głowie icon_biggrin.gif

A jakbym dokupił dac'a, ale przewodowego?
Chodzi mi o to , że mój cd ma wyjście optyczne. Ciekawe czy za pomocą dac'a w kwocie do 1300 zł bym uzyskał lepszy dźwięk z tego odtwarzacza, czy raczej optyk to kiepski transfer , a lepszy byłby coaxial?
Wtedy bym mógł laptopa sobie podłączyć pod Dac'a po usb i taki dac byłby wykorzystany podwójnie. Dwie pieczenie na jednym ogniu.
Więc pytanie konkretne, czy te dac'i w cenie do 1300 zł są warte uwagi czy lepiej dać sobie spokój?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie muszę się zgodzić z opinią f1angel, ale to już nie aktualne... więc ok. Myślę, że dac to w Twojej sytuacji to strzał w 10 ! (w mojej też zresztą, ale to za jakiś czas )
do 1300 można znaleźć dobry dac. Swojego czasu bardzo mnie zainteresował DAC firmy Audiotrack- Dr DAC 3 (nowy ok 1500 zł) -niszowy, ale zbiera znakomite opinie. Asus w tej cenie robi porządne sprzęty. Bardzo dużo dobrego słychać o iFi, jednakże kuleje tu jak dla mnie mała ilość wejść.

Myślę, że dobrym pomysłem jest używka, jednakże dobre ciężko znaleźć.

...daj mi z dzień czasu to o DAC'ach więcej napiszę, muszę uciekać niestety, pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki Simson, każda informacja jest dla mnie na wagę złota.

O ile z laptopem się nie boję , bo tam co nie podłącze to będzie lepszy dźwięk, ale zastanawia mnie sprawa mojego odtwarzacza Cd.
Mianowicie czytam na różnych forach , że aby dac dobrze grał musi mieć dobre źródło . Jedni wymieniają pewne modele cd na porządne źródło, a inni jeszcze inne. Ale już wiem , że nie każdy cd będzie się nadawał na tą funkcję.
Nie wiem gdzie ta różnica i tego nie rozumiem, dlatego też zastanawiam się czy mój Denon dcd 720 ae będzie się spełniał jako źródło.
Jest tam tylko wyjście optyczne, znowu dużo ludzi pisze , że lepsze wyjście koaksjalne, a dlaczego?
Przecież sygnał i tak będzie obrabiany w dacu więc skąd te różnice?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy lepszy jest koalsjalny kabel czy optyczny. Wiadomo zaś to, że dobry firmowy koaxial swoje kosztuje!

A ci do najlepszego źródła -to warto kupić dedykowany transport (czyli bez DACa na pokładzie) a nie CDka.
No chyba że mówimy o odtwarzaczach po pare... i więcej tysięcy (cena za używane). Zresztą obecnie nie ma za wiele transportów w rozsądnych cenach.

Co do DACa- parę dni temu była w salonach akcja promocyjna m.in. na Audiolaba Q-DAC. Zerknij na ich stronę czy jeszcze są, bo cena była naprawdę dobra!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno produkty warte uwagi, jednakże różnica w cenie między nimi jest dość znaczna.
Na pewno najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie u siebie, wówczas sam różnicę będziesz w stanie określić. Może sprzedawcy zgodzą się na taki układ. Używka to bardzo dobry pomysł, można trochę zaoszczędzić. Myślę, że warto do odsłuchu w tej cenie dodać ASUS Xonar Essence One, a może również już wspomniany Dr Dac 3 (wymienne opamp'y, co daje możliwość modulowania dźwięku wg upodobań), tu znajdziesz opis.

http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/8782-audiotrak-drdac3


Jednakże myślę, że bez odsłuchu to się nie obędzie. Sam szukam dac'a do około 2500zł, jednakże jeszcze nie teraz, no i bez odsłuchu to nie obędzie się na pewno.

Widzę, że użytkownicy z branży tu na forum mają w ofercie sprzedażowej dac'ki firmy iFi Audio, może coś by napisali ? ponoć recenzje zbierają bardzo dobre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...