Skocz do zawartości

Jaki Cd wybrać - Pomocy!


gall

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam nadzieję , że ktoś mi pomoże. Opiszę może po krótce moją sytuację.

W moim odtwarzaczu cd - Pioneer Pds 802 powoli siada laser. W sumie to nic dziwnego, gdyż grał okolo 20 lat więc zasłużona emerytura mu się należy. W związku z powyższym postanowiłem kupić nowy odtwarzacz cd z nadzieją , że będzie grał może lepiej, choćby podobnie bo bardzo mi odpowiada jego przekaz.
Więc nie czekając za długo swojego Cd wziąłem pod pachę i pojechałem coś kupić, porównać do mojego dziadka. Cel na to założyłem max 1500 zł. Porównałem kolejno:

1.Pioneer Pd 30
2. Onkyo C 7030
3. Yamaha cd s 300
4. Yamaha cd s 700
5. Denon dcd 720ae
6. Marantz Cd 6005

Tak jak byłem szczęśliwy przed porównaniem, tak teraz jestem załamany totalnie. Żaden z powyższych cd nie dorównał Pioneerowi. Oczywiście każdy z nich zagrał swoją charakterystyczną barwą, brzmieniem. Jeden miał więcej niskich tonów, drugi więcej średnicy itp itd. Ale co najważniejsze miały jedną cechę wspólną. Grają one "płaskim" dźwiękiem w stosunku do mojego cd, który właśnie gra z powietrzem, z dobrą separacją instrumentów, z oddechem, dźwięk jest otwarty. Tego wszystkiego albo tam nie było , albo było w znacznie mniejszym stopniu.

I teraz pytanie, czy to nie ta klasa urządzeń po prostu? czy muszę szukać czegoś w granicy 2000-3000 zł aby dorównać temu Pioneerowi? niestety już nie miałem okazji , aby porównać sprzęt z droższej półki, wtedy bym zapewne miał odpowiedź. Nie wiem ile ten Pioneer kosztował jako nowy, gdyż zakupiłem go 10 lat temu z rynku wtórnego za jakieś 700 zł o ile pamiętam.

Podsumowując szukam Cd z otwartym dźwiękiem, powietrzem, dobrą separacją, oddechem.
Co do barwy to ten Pioneer ma piękną średnicę, bardzo selektywne , rozdzielcze wysokie tony, ale nie szorskie , nie ostre, natomiast niskie tony są odpowiednio dociążone, mocne, w miarę szybkie i takiego właśnie dźwięku szukam.
Czy da radę coś takiego kupić do 2000 zł?
Może coś z innych firm popatrzeć , tylko nie wiem jakich?
A może ktoś z tego forum miał podobny problem do mnie i coś wybrał odpowiedniego?

Taka małą uwaga jeszcze, te wszystkie cd grały ciszej od tego pioneera, taka pierdoła, ale ciekawe dlaczego. Jeśli chodzi o szerokość sceny to jedynie Denon oraz Marantz był najbliższy Pioneerowi, jednak nie na tyle aby było satysfakcjonująco.

Dodam , że myślę też na wymianą lasera w nim, tyle że raczej już nowego nigdzie nie kupię, a druga sprawa nawet jak jakimś cudem mi się uda załawić to w polsce raczej mi nikt go nie zamontuje niestety...

Zapomnaiłem dodać - pozostała częśc toru - Sony Ta f 730 es, Infinity Kappa 8,2i. Muzyka różna: Pop , Rock, instrumentalna ...

Dopuszczam jeszcze jakiś odtwarzacz plików flac zamiast Cd. Więkoszość moich płyt i tak mam zgranych do tego formatu, więc resztę bym dograł i po problemie.

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam.

Jeśli chodzi o nowy sprzęt to wrzuć do listy odsłuchów Pioneer Pd 50. Osobiście go nie słyszałem, ale zbiera większość bardzo dobrych opinii jeśli chodzi o stosunek cena/jakość, a nawet w porównaniu z droższymi odtwarzaczami Cd. Może to być rywal dla Pds-802. Trzeba porównać/posłuchać.
Jego plusem jest to , że posiada całkiem niezłego dac'a i możesz go wykorzystać do podłączenia urządzeń z wyjściem optical oraz coaxial.

Co do sieciówek/odtwarzaczy flac to słuchałem Pioneer N 30 oraz , Denon Dnp 720. Do Twojego Pioneera pod względem dźwięku wiele im brakuje więc z miejsca odpuść. Może modele wyższe jak Denon Dnp 730, bądź Pioneer N 50A będą miały coś do powiedzenia. Dorzuć jeszcze do listy Marantz NA6005.

Szczerze to sam jestem ciekaw co wybierzesz, gdyż osobiście również posiadam model Pds 802 i jestem ciekaw co będzie dobrym konkurentem dla niego icon_wink.gif

Jeśli chodzi o nowe lasery do tego Pionka to pół roku temu były dostępne w tym sklepie:
http://www.impelshop.com/index.php
Koszt coś około 300 zł, możesz do nich napisać , zapytać się czy by nie sprowadzili. Tyle że tak jak piszesz zakup to jedno , ale jeszcze trzeba było by znaleźć firmę która by podjęła się montażu, a tu już łatwo nie będzie.

Druga opcja to przekładka całego modułu lasera z innych modeli Pioneera, tyle że też używanych , więc ile pociągnie jeszcze laser to wielka zagadka. Jakby co to Ci podam listę w jakich jeszcze modelach były te same lasery.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew.

Wezmę mocno pod uwagę tego Pioneera Pd 50, szczególnie , że cenowo bardzo mi pasuje. Te sieciówki również. Za jakieś 2 tygodnie będę miał możliwość kolejnych odsłuchów więc wszelkie propozycje mile widziane.

Ta przekładka o której piszesz jest całkiem interesująca , łatwo to się robi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bardzo łatwo, w jednym wątku tu na forum już to dokładnie tłumaczyłem krok po kroku jak to zrobić, wymieniłem tam też modele w których siedzi ten sam laser:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...3629&st=210
post nr 227

W moim Pds-802 już robiłem taką przekładkę z modelu niższego pds 502 i wszystko gra i buczy. Jednak musisz wziąć pod uwagę fakt, że te wszystkie odtwarzacze cd mają już po około plus minus 20 lat, więc jest duże prawdopodobieństwo , iż laser ponownie może umrzeć i to całkiem w krótkim czasie. Oczywiście jak trafisz na model który był używany sporadycznie to zapewne przeżyje on nie jeden obecny odtwarzacz Cd. No właśnie , ale zakup taki...
Gdy w moim Pioneerze teraz siądzie laser to już nie będę kombinował z przekładkami tylko po prostu kupię nowe Cd. Ale jak widzę łatwo nie będzie icon_biggrin.gif

Cytat

I teraz pytanie, czy to nie ta klasa urządzeń po prostu?


Dokładnie , to nie ta klasa. Modelom , których odłsuchiwałeś (może poza Marantz Cd 6005 oraz Yamaha cd s 700) jest bliżej do modeli Pioneera z tamtego okresu takich jak: Pds 502, 503, 603. itp
Dlatego też musisz szukać z nowych półkę wyżej.

Nowy Pds-802 kosztował tylko 50 funtów mniej od "topowego" (dla zwykłych zjadaczy chleba) bardzo chwalonego modelu Pds 901. Oczywiście były jeszcze wyższe modele jak : PD 75, 77, 95, no ale to już nie ta strefa cenowa icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatne info ! Dzięki icon_wink.gif
Jak do 2000 zł nie znajdę nic co zagra na podobnym poziomie , bo już nie liczę na to że lepiej od tego Pionka to chyba się zdecyduję na taką przekładkę.
Fajnie byłoby gdyby ktoś podsunął jeszcze jakieś typy do sprawdzenia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na takie odtwarzacze jak Roksan Caspian (ale wersja druga, a nie pierwsza-bo miała problemy z mechanizmem tacki) - http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-roksan-cas...6304183330.html
Myryad MCD-600 (laser to popularny KSS-210)
http://allegro.pl/hi-end-owy-odtwarzacz-cd...6309320986.html

Być może też ATOLL CD100 (bo tańszy CD80 niekoniecznie) by się zgrał z Twoim Soniakiem i sprostał Twoim oczekiwaniom...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. I tu mamy najlepszy przykład, że postęp jest.
Oczywiście w technologii, nowych formatach, nowinkach technicznych, ale nie w jakości dźwięku.
A tak wielu fachowców twierdzi, że obecnie te tańsze odtwarzacze CD osiągnęły albo nawet przewyższyły poziom urządzeń znacznie droższych kiedyś.
Oczywiście najnowsze trendy marketingowe, to wmawianie klientom, że wszelkie streamery, odtwarzacze plików itp. osiągnęły na tyle wysoki poziom, że mogą się mierzyć z dobrymi odtwarzaczami CD.

Jeśli odpowiada Ci dźwięk Pioneera PD-S802, to poszukaj lasera do wymiany, podzwoń po serwisach. Może ktoś Ci tu namiary na dobrego fachowca. Albo rzeczywiście popatrz za innym używanym Pioneerem?
Czy może odtwarzaczem innej marki, jeśli chciałbyś jednak trochę zmienić w dźwięku, brzmieniu, równowadze tonalnej?

Co do plików na których masz kopie płyt, to na czym ich słuchasz? Nie słyszysz pogorszenia jakości w stosunku do oryginalnych CD?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi icon_wink.gif

Wszystkie pliki flac zgrane z cd mam na komputerze stacjonarnym i tam też ich słucham, kiedy siedze przy kompie. Komputer mam podpięty pod typowe głośniki komputerowe, ale nie z najniższej półki. Zgrałem większość płyt aby nie wkładać ich do cd/dvd rom z obawy o porysowanie. Mój główny system jest w salonie i tam plików flac nigdy nie słuchałem bo nie miałem z czego. Także nie porównywałem nigdy cd do flaca.

Stąd też moja propozycja była na jakiś odtwarzacz plików flac, aby podpiąć pod główny system, oczywiście tylko i wyłącznie wtedy kiedy dorówna dźwiękowo Pioneerowi icon_wink.gif

Ale ogólnie trochę zimnej wody zostało wylanej mi na głowę po ostatnich doświadczeniach i już za różowo te nowości dla mnie nie wyglądają, przynajmniej w takich ramach cenowych icon_wink.gif

Jeśli chodzi o dźwięk, równowagę tonalną, brzmienie to dla mnie ten Pioneer jest idealny. Miałem możliwość przez kilka lat porównać go z innymi cd (równie wiekowymi) i zawsze był on dla mnie na pierwszym miejscu.

Nawet nie chce myśleć co by było jakby mi się wzmacniacz zepsuł i bym miał szukać nowego. Lepiej odpukać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie korciło Cię by kiedyś podpiąć komputer pod główny system i wtedy posłuchać i porównać?
Albo jakiś lepszy odtwarzacz DVD/BR który obsługuje FLAC... a w dodatku jeszcze przez DAC.

Natomiast co do CD Pioneera-to zdarzają się egzemplarze w idealnym stanie które mogą być mało używane-no i laser do adopcji by był...

PozdrawiamPS. Jak się wzmacniacz zepsuje, to go naprawisz-za dużo części ruchomych nie ma, kondzie też dopasujesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... Jeśli chodzi o komputer to korciło mnie aby podpiąć pod wzmacniacz, jednak zrezygnowałem z tego pomysłu ponieważ moja karta muzyczna to inegra z płyty głównej, więc super jakości bym się nie spodziewał. Ale jakbym kupił jakąś lepszą kartę , no to wtedy jak najbardziej. Tak się składa , że i tak wcześniej czy później chciałem kupić jaką karte muzyczną do PC więc wtedy bym potestował. Co do karty to zgłoszę się do działu Pc Audio po pomoc. Na to mam inny budżet , nie za duży ale myślę , że jakąś używkę się wyrwie. ale to inny temat.

Cytat

Albo jakiś lepszy odtwarzacz DVD/BR który obsługuje FLAC... a w dodatku jeszcze przez DAC.



No i wybaczcie proszę, ale wypadło mi to z głowy zupełnie i skłamałem wcześniej pisząc , że nie puszczałem flac na systemie.
Jak najbardziej , mam blu ray Pioneer bdp 170 i on czyta flac. Jak go kupiłem to podłączyłem go po analogu do wzmacniacza i puściłem flac. Rezultat był bardzo mierny w porównaniu do Pds-802. Stąd od razu zapomniałem o tym pomyśle. Puszczałem na tym blu ray też cd i porównywałem z plikami flac i różnicy żadnej nie było.
Ale ten mój blu ray ma wyjście coaxial, więc może z jakimś dac'iem faktycznie coś pokombinować? Tylko czy ten blu ray to dobre źródło do dac'a?

I tutaj by się sprawdził taki Pioneer Pd 50, bo przecież ma dac'a na pokładzie. Jakby był z niego satysfakcjonujący dźwięk to bym miał i cd z Pd 50 i flac z blu ray icon_wink.gif 2 w 1. Chociaż zależy mi w sumie albo na tym , albo na tym , byle jak najlepszą jakosć dźwięku uzyskać. Ale od dobroci głowa nie boli icon_wink.gif
No ale najpierw odsłuch. Nie ma co się zagalopowywać.

Dac'i jakie znalazłem to:

Musical Fidelity V90
CA dac magic 100
Arcam Rdac

Te dwa pierwsze to raczej nic ciekawego chyba, ale ten Arcam Rdac chwalony bardzo.

Ciekawe jak by zagrały z tym blu ray'em ...

RoRo ten CD Myryad MCD600 w środku wygląda zabójczo! icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem. DACi MF i CA nie są wcale takie złe. Są nawet dobre. Dużo też będzie zależało od preferencji. Ale Arcam jest chyba generalnie najlepszy.
Na pewno trzeba zapewnić w takim przypadku dobry program odtwarzający pliki. A także lepszy zasilacz. Tomanek robi dobre, choć trochę trzeba za taki zapłacić. Ale warto.
Jakiś czas temu robiliśmy z moim kolegą porównanie jego CA Dacmagic (pierwsza wersja) z solidnym zasilaczem DIY i Denonem DCD 3300 jako transport. Kablem cyfrowym i analogowymi RCA były kable molibdenowe DIY. Wszystko zasilane solidną listwą sieciową z filtrami. Ten team zagrał bez kompleksów przy moim Ayon CD 07. A różnice były naprawdę niewielkie.

Jak widać dobre okablowanie też swoje robi.
DACowi trzeba także zapewnić dobry napęd (transport).
Obawiam się, że odtwarzacz BR nie będzie odpowiedni do tego, by uzyskać wysoką jakość dźwięku.
Taki tandem można złożyć do dodatkowego systemu.
Uważam, że jednak nie ma to jak dobry odtwarzacz CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,tak też myślałem , że ten mój blu-ray to raczej nie za dobry byłby w roli transportu. Podejrzewam , że komputer stacjonarny z daciem by się lepiej sprawdził, no ale Pc stoi w innym pomieszczeniu więc bez sensu.
Skupię się w takim razie raczej na odtwarzaczach Cd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo ten CD Myryad MCD600 w środku wygląda zabójczo! icon_wink.gif


Wiem :-)Najciekawsze jest to, że waży zaledwie 6kg.
Zresztą z zewnątrz też wygląda bardzo fajnie , no i dobrze gra!
A wracając do komputera-można pomyśleć o dorwaniu/znalezieniu wśród znajomych starego laptopa za małą kasę i odrzucenia mu niezłej dźwiękówki na USB oraz wpięcia go w główny system.Bo niewysoki model BR bez zewnętrznego DACa to już przetestowałeś icon_sad.gif
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z laptopem też nie jest zły , szczególnie , że mam netbooka, co prawda to nie laptop ale jest całkiem niezły, Do niedawna jeszcze go w pracy używałem, teraz leży nie używany, więc jak najbardziej mógłby być on na stałe wpięty do systemu. Ma on bardzo dobre parametry jak na netbooka i do tego 12" a nie 10" , z flac'ami w foobar radzi sobie doskonale icon_smile.gif

RoRo a czy mógłbś coś zaproponować jeśli chodzi o dobrą karte dźwiękową na usb czy raczej to nie Twoja dziedzina?

Na dzień dzisiejszy rozważam wszystkie opcje więc super dzięki za pomysły i za chęć pomocy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Posiadam numer 12/2015 audio-video w którym jest test 5-ciu odtwarzaczy cd do 2000 zł. Przeczytałem go chyba z 4 razy przed pójściem do salonu na odsłuchy cd.

Chyba , że to nie ten numer o którym piszesz bo wspominasz o kilkunastu odtwarzaczach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo a czy mógłbś coś zaproponować jeśli chodzi o dobrą karte dźwiękową na usb czy raczej to nie Twoja dziedzina?

Na dzień dzisiejszy rozważam wszystkie opcje więc super dzięki za pomysły i za chęć pomocy icon_wink.gif


Gall,Niestety- zewnętrznej karty dźwiękowej na USB i komputera do odtwarzania muzyki nie używam, więc nie pomogę w wyborze. Swoją drogą to powoli się do tego przymierzam, ale ciągle odkładam to na później (zakładam wydatek ok.200zł za używkę-ale może dojść do 400-500zł jak będzie potrzeba). A pewnie raczej się skończy zakupem DACa z USB (i to już będą inne pieniądze).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następnym tygodniu może uda mi się znaleźć trochę czasu to posłucham tego Pioneera Pd 50. W między czasie może zakupie jakąś kartę do mojego PC, jak będzie to zewnętrzna to wtedy będę mógł ją wytestować na moim netbooku podpiętym do systemu i sprawdzić co i jak. Tak czy tak na pewno podzielę się wrażeniami icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze poczytaj o tym Q -DAC, bo nadal jest dostępny:

Jak już się zastanawiasz na poważnie nad przetwornikiem, to w salonach Denona jest teraz niezła promocja na Q-DAC Audiolaba: 1499 zł zamiast 2499zł

http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/AUDI...AB_SERIES/Q-DAC

Pozdrawiam
Edit: poprawiłem link, powinien już działać poprawnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz w okolicy jakieś salony audio-czy raczej trzeba podjechać kilkadziesiąt i więcej kilometrów?

A co do jazdy po Wwie-lekko przechlapane, ale kanałami dajemy radę!
Gorzej mają Ci mieszkańcy, którzy od kilku dni musieli znaleźć inne miejsce do parkowania swoich samochodów, bo są mocne ograniczenia w centrum (nie tylko w okolicach stadionu).


http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/AUDI...AB_SERIES/Q-DAC
A teraz?Jak byś kupował DAC Audiolaba (również Arcama i innych firm), to później warto dokupić do niego zasilacz Tomanka (znajdziesz bez problemu w wyszukiwarce ).Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...