Skocz do zawartości

AA-xi60


maniu

Recommended Posts

Witam, mam pytanko posiadam wzmak AA x-i60 i kolumny STX - F-200,i tak sobie rozmyślam nad przyszłością i zastanawia mnie czy poprawnie wysteruje kolumny, takie jak STX FX-300
Moc (Program Power AES) - 300 W
Moc (Power Handling AES) - 200 W
Nominalna impedancja - 8 Ohm

Żeby nie było nie mam zamiaru ich kupować w ciemno, tylko nurtuje mnie to czy czeka mnie wymiana wzmaka jeżeli chciałbym kupić lepsze kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie, wzmacniacz jest dość wydajny, a te kolumny mają wysoką efektywność. Jak dla mnie ten wzmacniacz da sobie radę ze sporą ilością podobnych kolumn.
Zabierz wzmacniacz na odsłuchy, czy te kolumny będą tym czego szukasz, nie wiem, ale ciekaw jestem Twych spostrzeżeń. Seria fx to już ich topowa seria, należy więc wymagać, za te kasę można poszukać i wyrwać już fajne modele.
Seria fs( tańsza) owszem gra lepiej od serii f, ale nadal dość lekko, bez pazura, dla jednych wada, dla innych zaleta. Seria electrino ma dużo ciepła i klimatu, ale jest mało selektywna w górze, sądzę że z AA byłoby nieco kluchowato.
Opisz jak posłuchasz fx.
Piszę krótko bo z gór z kom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz AA-xi60 da sobie radę z tymi kolumnami.
Nie wiem dlaczego podajesz ich moc, co ona ma tu do rzeczy. Jesteś już sporo czasu na forum i powinieneś wiedzieć, że niewiele wnosi.
Natomiast impedancja i skuteczność tak. Więcej czytaj kolego, interesuj się.

Inna sprawa, że kolumny STX jakoś nie kojarzą się ze słowem "lepsze". Jest tyle innych firm robiących świetne kolumny. A używane to możesz mieć naprawdę super. Ale jeśli wolisz STXa, to Twoja wola. Wyższy model niekoniecznie musi Ci odpowiadać. Tyle z mojej strony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki
Co do STX wiem że nie muszą mi odpowiadać, pytałem tylko czy ten wzmacniacz poradzi sobie z lepszymi, bardziej zaawansowanymi kolumnami niż moje budżetowe STX F-200

Ale ale mieszkam 20 km od Wrześni i byłem ostatnio z ciekawości posłuchać ich kolumn do 3000 zł. Zaprezentowano mi nową wersję Maestro 180 za 2500 zł. Oczekiwałem jakiegoś WOW w porównaniu z moimi kolumnami za 800 zł, niestety nic takiego nie usłyszałem. Zagrały równo bez wyostrzonej góry i to tyle. Noo i bas bardziej kontrolowany niż w poprzedniej wersji. Także chyba to STX nie jest takie złe icon_wink.gif Choć wiem oczywiście że Tonsilem nie powinienem mierzyć jakości kolumn...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wziąłeś swój wzmacniacz na odsłuchy-czy pojechałeś "na pałę"?

Pozdrawiam
PS. Maniu-tym razem już ostatnie ostrzeżenie, bo już pare razy moderatorzy zwracali Ci uwagę: nie twórz niepotrzebnie wciąż nowych wątków, tylko kontynuuj w swoim poprzednim, skoro sprzęt masz ten sam. Przecież to już jest recydywa!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soory ale naprawdę szukałem przez wyszukiwarkę poprzedniego tematu i nie mogłem znaleźć

Pojechałem na "pałę" bez wzmacniacza, w sumie to trafiłem tam przypadkiem. W trakcie pracy przejeżdżałem obok zakładu i wleciałem na pare minut z czystej ciekawości.
Wzmacniacz zabiorę jak pojadę już na poważne odsłuchy to pożądanego sklepu, ale to dopiero pewnie na jesień
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

. Zaprezentowano mi nową wersję Maestro 180 za 2500 zł. icon_wink.gif Choć wiem oczywiście że Tonsilem nie powinienem mierzyć jakości kolumn...


Fakt, skoroby uznać jakość, wykonanie i cenę 180 za pewien wyznacznik, to dla mnie automatycznie sporo kolumn kosztujących teraz między 1600-2600zł innych marek mogłaby kosztować dwa razy więcej i mimo to cena byłaby nadal atrakcyjna względem tej oferty180.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Soory ale naprawdę szukałem przez wyszukiwarkę poprzedniego tematu i nie mogłem znaleźć


Maniu,
jakoś trudno mi uwierzyć, że próbowałeś icon_lol.gif Soory !
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=43804&st=0

Znalezienie Twoich kilkunastu postów zajęło mi chyba z 10... sekund.
A tak na przyszłość: wystarczy klilknąć myszką na użytkowniku i wybrać opcję "Znajdź tematy użytkownika".

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Soory ale naprawdę szukałem przez wyszukiwarkę poprzedniego tematu i nie mogłem znaleźć

Pojechałem na "pałę" bez wzmacniacza, w sumie to trafiłem tam przypadkiem. W trakcie pracy przejeżdżałem obok zakładu i wleciałem na pare minut z czystej ciekawości.
Wzmacniacz zabiorę jak pojadę już na poważne odsłuchy to pożądanego sklepu, ale to dopiero pewnie na jesień



Wypożycz do domu. Inna akustyka, inna powierzchnia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...