Skocz do zawartości

Głośniki do TV. Solo 6c czy coś innego?


Rafcio777

Recommended Posts

Witam,

Za kilka dni zakończy się remont sypialni, tak więc planuję zakupić głośniki do TV (50 cali), który w niej zawiśnie. Zwracam się w takim razie do Was z pytaniem. Czy w cenie do 800 zł znajdę coś innego niż Microlaby solo 6c, co nadawałoby się do podpięcia pod telewizor i przy filmach zrobiłoby jakikolwiek klimat? Nie oczekuję w takiej cenie cudów, ale na pewno coś znośnego da się pozyskać. Sypialnia ma 12m2.

Pozdrawiam i liczę na pomoc. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie, to ja bym sobie kupił dwie kolumny standowe i wzmacniacz stereo. A takie Microlaby mogły by mi skoczyć "na puklerz" icon_mrgreen.gif
Przy okazji miałbym dobrą bazę do słuchania muzyki w stereo. A co? W sypialni można sobie puścić jakąś romantyczną muzyczkę.
Oczywiście myślę tu o sprzęcie używanym, bo nowe w tej cenie, to będzie totalna kiszka icon_mad.gif

Co Ty na to? Szukamy takiego zestawu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety używki odpadają. icon_razz.gif Nigdy nie kupuje nic używanego, bo... bo tak mam. icon_razz.gif Zresztą nie wiem czy przekonałbym żonę do wydania 800 zł na coś, co nie jest nowe. A, jest i drugi problem. Nie chciałbym aby głośniki zajęły zbyt dużo miejsca. W końcu to tylko 12m2. Chyba pozostają Microlaby.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tu mnie masz. Samochody kupuję używane. icon_razz.gif

Co do głośników, doszedł jeden warunek, więc M-AUDIO BX5 D2 odpadają. Głośniki muszą mieć bowiem pilot. Tak więc na tę chwilę rozważam:
-Microlab Solo6c
-EDIFIER (R2730DB)
-EDIFIER (EDIFIER C3X)

Co byście wybrali? Przypominam, że chodzi mi o głośniki do TV w sypialni 12m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szkoda , że odrzucasz pomysł używanego wzmacniacza i kolumn, no ale coż...

Cytat

... co nadawałoby się do podpięcia pod telewizor i przy filmach zrobiłoby jakikolwiek klimat?




EDIFIER (R2730DB) - zapomnij o jakimkolwiek klimacie na tych kolumienkach przy filmach. One grają dość sucho i analitycznie, a do filmów potrzebne jest dociążenie dźwięku aby był jakiś efekt. No chyba , że lubisz jak jest dość "surowo" w niskich tonach.

Microlab Solo6c - Już lepiej. Całkiem fajne kolumienki do komputera.

EDIFIER (EDIFIER C3X) - jeżeli rozważasz opcję z subem to dołóż trochę i kup ten model - Edifier S 530D:

http://edifier.com.pl/product-pol-30-Edifier-S530D.html

W filmach sprawdzi się naprawdę dobrze, ale również i w muzyce. Subwoofer nie zamula i nie grzmi na oślep. Bas w nim jest dosyć szybki i punktowy (przeciwieństwo subwoofera ze znanych Logitech Z 5500, gdzie bas przytłaczał całą resztę pasma i był totalnym mułem ), bardzo fajnie zgrany z kolumienkami. Więc i muzyki sobie posłuchasz. Z pilota masz pełną regulację mocy suba, basu , balansu, wysokich tonów oraz selektora wejść (masz 3 wejścia w tym jeden optyk i dwa analogi). Również z pilota dopasujesz moc wyświetlacza, aby nie raził za mocno w sypialni, jest tam około 7 poziomów jasności o ile pamiętam.
Ten model Edifier'a ma całkiem fajny dac wbudowany (oczywiście jak za te pieniądze) i po optyku jest całkiem dobra jakość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i całkiem dobra, ale czy naprawdę dobra?
Bo jak na razie, to dyskusja obraca się wokół zestawów do nagłośnienia komputera a nie prawdziwego stereo.
A tu jest właśnie dział stereo.
Trójkołowiec z silniczkiem od motoroweru można nazwać samochodem. Ale czy to będzie prawdziwy samochód?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Szkoda , że odrzucasz pomysł używanego wzmacniacza i kolumn, no ale coż...

Cytat

... co nadawałoby się do podpięcia pod telewizor i przy filmach zrobiłoby jakikolwiek klimat?




EDIFIER (R2730DB) - zapomnij o jakimkolwiek klimacie na tych kolumienkach przy filmach. One grają dość sucho i analitycznie, a do filmów potrzebne jest dociążenie dźwięku aby był jakiś efekt. No chyba , że lubisz jak jest dość "surowo" w niskich tonach.

Microlab Solo6c - Już lepiej. Całkiem fajne kolumienki do komputera.

EDIFIER (EDIFIER C3X) - jeżeli rozważasz opcję z subem to dołóż trochę i kup ten model - Edifier S 530D:

http://edifier.com.pl/product-pol-30-Edifier-S530D.html

W filmach sprawdzi się naprawdę dobrze, ale również i w muzyce. Subwoofer nie zamula i nie grzmi na oślep. Bas w nim jest dosyć szybki i punktowy (przeciwieństwo subwoofera ze znanych Logitech Z 5500, gdzie bas przytłaczał całą resztę pasma i był totalnym mułem ), bardzo fajnie zgrany z kolumienkami. Więc i muzyki sobie posłuchasz. Z pilota masz pełną regulację mocy suba, basu , balansu, wysokich tonów oraz selektora wejść (masz 3 wejścia w tym jeden optyk i dwa analogi). Również z pilota dopasujesz moc wyświetlacza, aby nie raził za mocno w sypialni, jest tam około 7 poziomów jasności o ile pamiętam.
Ten model Edifier'a ma całkiem fajny dac wbudowany (oczywiście jak za te pieniądze) i po optyku jest całkiem dobra jakość.



Dzięki za propozycję. Przyjrzę się tym głośnikom.

Cytat

Jeśli w TV masz wyjście słuchawkowe którego poziom głośności reguluje się z pilota w łatwy sposób ( ogólnym poziomem głośności ) , wtedy do M-AUDIO BX5 D2 nie potrzebujesz dodatkowego pilota. Po prostu podłączyłbyś te głośniki pod wyjście słuchawkowe.



Czy podpięcie ich poprzez wyjście słuchawkowe, a nie przez optyka nie pogorszy jakoś znacznie ich jakości?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cytat

Może i całkiem dobra, ale czy naprawdę dobra?
Bo jak na razie, to dyskusja obraca się wokół zestawów do nagłośnienia komputera a nie prawdziwego stereo.



A wokół czego ma się obracać jak autor tematu podał kwotę do 900 zł i podkreślił , że chce nowy sprzęt? Moim zdaniem i myślę , że nie tylko, to w tej kwocie nagłośnienie do komputera , które można śmiało wykorzystać do nagłośnienia tv będzie miało lepszą jakość niż jakiś wzmacniaczyk i kolumnienki łącznie do 900 zł
Ale może się mylę, więc może podasz kolego f1angel jakieś przykłady nowego porządnego stereo w kwocie do 900 zł?
Chętnie zapoznam się z przykładami i wtedy może sam wymienie moje "głośniczki komputerowe" na coś lepszego ...
Słyszałeś wogóle te nowe zestawy nagłośnienia do komputerów firm choćby takich jak Edifier lub Bose? Czy może jednak wszystkie z góry wrzucasz od razu do jednego worka?

Popieram przedmówców oba przykłady zaproponowane są bardzo dobre, zarówno M-AUDIO BX5 D2 jak i Edifier S530D. Od siebie dorzucę jeszcze Edifier s2000v, czasem można dorwać do 1000 zł , lecz tu może trochę niskich tonów brakować, no ale co kto woli, jakie ma upodobania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy podpięcie ich poprzez wyjście słuchawkowe, a nie przez optyka nie pogorszy jakoś znacznie ich jakości?



Korzystając z wyjścia cyfrowego , sygnał będzie przetwarzany w DAC-u wbudowanym w głośniki. Taki przetwornik raczej nie będzie znacząco lepszy niż w TV ( a moze i gorszy ). Stopień wzmocnienia prądowego dla słuchawek może nico zwiększyć zniekształcenia na wejściu głośników. Jednak takie głośniki zwykle podłacza się do wyjścia z karty dźwiękowej komputera , która ma również obsługiwać słuchawki. Takie wyjście słuchawkowe TV jest bardzo podobne do wyjścia z karty dźwiękowej w komputerze. W monitorach takich jak M-AUDIO BX5 D2 zamiast wbudowanego DAC-a , pilota i tp. dostajesz lepsze głośniki z lepszym wzmacniaczem. Ostatecznie powinno być lepiej niż przez wyjście optyczne do gorszych głośników komputerowych. Gdybyś wziął do rąk jedne i drugie kolumny od razu wiedziałbyś jak bardzo różni się wykonaniem ten sprzęt. Za to wskazanym było by ewentualne użycie zewnętrznego DAC-a o regulowanym poziomie wyjścia np. z pilota. Tyle że to znacznie podniosło by koszty, ale i sprzęt byłby z zupełnie innej bajki. Myślę ze można sobie darować taki dalszy rozwój tego mini systemu.
Sumarycznie , bardziej pogorszy dźwięk podłączenie gorszych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passion, nie wiem czy dobrze zrozumiałeś o czym pisałem? Chyba nie.
Pewne rzeczy w danym budżecie są niemożliwe.
Podałem przykład motoryzacyjny, więc kontynuuję ciąg myślowy. Samochód jaki by nie był musi ielś tam kosztować. Nawet taki z koncernu TATA, czy jakiś chiński albo afrykański. Poniżej są już tylko jakieś erzace, atrapy, albo właśnie jak pisałem trójkołowce, ryksze, pierdzikółka.
Stereo zatem podobnie jak działka samochodowa wymaga pewnych pieniędzy. Może nie tak dużych ale jednak.
Jeśli autor wątku da się przekonać do używanego zestawu stereo, to można będzie w tej kwocie złożyć fajnie grający zestaw, który pogoni kota tym komputerowym zestawom.
Jeśli nie, wątek jest założony raczej w niewłaściwej zakładce. Ot, co. Powinien być tu:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showforum=5

I na koniec zapytam. A skąd u Ciebie przeświadczenie, że nie słuchałem Edifierów czy Bose?
A Ty jakie masz osłuchanie w takim sprzęcie i sprzęcie pure stereo, że porównujesz? Uważasz "komputerowy" za nie gorszy a mnie zarzucasz niekompetencję? Pewnie masz większe doświadczenie i osłuchanie niż mam ja.
Wobec tego chylę czoła icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem , że w Twoim przekonaniu kupujący jak chce zakupić nowy sprzęt w podanej kwocie to w ogóle nie powinien nic kupować, no bo przecież będzie miał Trójkołowiec z silniczkiem od motoroweru a nie samochód?

Na pewno nie mam takiej wiedzy na temat audio jak Ty, i również nie słyszałem tylu zestawów , różnych konfiguracji co Ty. Masz wiedzę ogromną na ten temat i nie da się zaprzeczyć.

Co do mojego osłuchania to słyszałem wiele zestawów do nagłośnienia Pc. A Jeśli chodzi o pure stereo to słyszałem trochę wzmacniaczy bardzo budżetowych dostępnych na rynku jak i całkiem sporej liczby niskobudżetowych kolumn. Stąd też mam porównanie jak gra niskobudżetowy system audio i jak zestawy audio komputerowe. I dalej twierdzę , że do 900zł nie kupi żadnego nowego systemu stereo który tak zagra jak podane wyżej przykłady. I tak uważam "komputerowy" za nie gorszy, bo w tej kwocie nic lepszego nie kupi icon_wink.gif

A to , że autor założył ten wątek w dziale stereo a nie w Pc-audio to przecież nie jego wina. Jeżeli nie jest obeznany to skąd miał wiedzieć , że do podanej kwoty nie kupi dobrego stereo. Może miał jednak nadzieję , że zakupi a tu rzeczywistość jest bardziej okrutna. Dlatego też koledzy wyżej zaczęli naprowadzać go na inną drogę, aby nie pozostał z niczym. Od tego jest forum przecież , aby pomagać. Zrozum , że nie każdy chce mieć "wiekowe" używane klocki w domu.

Ok, nie chce zaśmiecać wątku autorowi, dlatego już nie będę pisał nie na temat docelowy. Może Rafcio777 się odezwie i zobaczymy jakie ma dalsze plany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dla mnie również głośniki komputerowe( słowo głośniki świadomie) to coś innego niż nawet niedrogie kolumny/monitory i tani wzmacniacz. Inny świat.
W sypialni o podobnej wielkości miałem różne używane monitory/w cenie koło 500 zł (ale zawsze wyglądały jak wyjęte ze sklepowego pudełka) i niedrogi ampliruner, lub jak teraz jako "bazę" średniej klasy midiwieżę. Jest to do ogarnięcia za 800-900 zł, czy gra lepiej od przerośniętych głośników komputerowych, czy modnych ostatnio kolumienek aktywnych(że niby odcinają się od nazewnictwa komputerowego) za ok 1 tys. Tak subiektywnie sporo lepiej, ale nie jestem sam w tej opini.
PS.Passion, co do twego zdania , że "jak to będzie 3 kołowiec- nowy to lepiej już nie kupować" to oczywiście Twoja opinia, bo to jednak nadinterpretacja tego co napisał F1angel .
Podejście typu " mam 400-1000 zł więc kupię głośniki komputerowe z upragnioną gwarancją" dotyczą osób młodych, albo nieosłuchanych , lub też leniwych ( lub razem te 3 opcje) którym niechce się poszukać większych monitorów i używanego wzmacniacza i godzą się ( czasem nieświadomie) na gorszą jakość , ale chcą mieć na już, lub też żona kazała im kupić tylko nowe i dodatkowo pod kolor;). No ale każdy ma swój rozum( podobno) i podejmuje własne decyzje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, na ten moment rozważam:

- EDIFIER 2600 lub EDIFIER (R2730DB)
- M-AUDIO BX5 D2

Ewentualnie inne kolumny aktywne do 900 zł. Jestem wciąż otwarty na kolejne propozycje.

Mając do wyboru te dwie (3?) opcje, co byście wybrali? Przypominam, że mają to być głośniki do sypialni (12m2). Zastosowanie - głównie filmy, mecze, muzyka z Youtuba. Zależy mi na tym, aby w filmach sprawowały się nieco lepiej niż Microlaby Solo7c, które mam w salonie (25m2). Nie zrozumcie mnie źle. Nie zależy mi na tym, aby bas rozsadzał pomieszczenie, zwłaszcza, że mieszkam w bloku, ale przy Solo7c właśnie tego jakiegoś efektu "łał" mi brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zależy mi na tym, aby w filmach sprawowały się nieco lepiej niż Microlaby Solo7c, które mam w salonie (25m2). Nie zrozumcie mnie źle. Nie zależy mi na tym, aby bas rozsadzał pomieszczenie, zwłaszcza, że mieszkam w bloku, ale przy Solo7c właśnie tego jakiegoś efektu "łał" mi brakuje.


No to jak przy nich tego efektu "łał" Ci brakuje to podejrzewam, że przy tych wszystkich zestawach audio do pc będzie to samo. Moim zdaniem tu trzeba pójść o krok dalej, wskoczyć na lepszą klasę dźwięku, a to da Ci już wzmacniacz stereo i 2 kolumny do tego, oczywiście używane. Inaczej się nie da niestety, To jest właśnie tak jak pisał w tym wątku f1angel.

Więc albo masz nowe i się ograniczasz z dźwiękiem, albo idziesz do przodu i kupujesz używany zestaw.
Twoja decyzja, Ty będziesz na tym słuchał icon_wink.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...