Skocz do zawartości

magat monitor 880 + jaka moc wzmacniacza ??


kazalski

Recommended Posts

witam, zakupilem ostania kolumny magnat monitor 880 po okazyjnej cenie .. gdyz jestem zielony chcialem was spytac jaka moc wzmacniacza zalecana jest dla tych kolumn ( moc kolumn to 300/150).. moze to dziwne pytanie ale czytalem ostanio ze zbyt mala moc wzmacniacza i mozna kolumny "spalic" .. boje sie i bardzo bym tego nie chcial icon_smile.gif Na stronach pisze ze moc znamionowa wzacniacza dla tych kolumn to 30 W .. to to samo co minimalna ? Przeparszam za infantylnosc moich pytan ale naprawde sie nie znam icon_smile.gif tak samo czy jakosc/cena kabli w tej cenie sprzetu graja duza role ?? .. moze jak ktos zna odpowiedzi na moje pytania .. moze poleci mi wzmacniacz do nich ?icon_smile.gif z gory dziekuje za kazda pomoc .. pozdrawiam Grzesiek K

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniaczyk 50 watowy bez problemu pociągnie te kolumny.Prawda że przeciążony wzmacniacz małej mocy może wyprodukować zniekształcenia które zniszczą kolumny ,ale to naprawdę rzadkość i trzeba by głośniść dać na full.Wzmacniacze firmy NAD mają zabezpieczenie przed zniekształceniami tego typu ,nazywa się to Soft cliping.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze zainteresowaliscie sie moim postem icon_smile.gif .. otoz .. poza magnatami chcialem podlaczyc mojego laptopa icon_smile.gif .. zadnego innego sprzetu chyba ze cd .. ale to jak moj budzet studencki na to pozwoli icon_smile.gif ( musialbym odmawiac sobie piwka tu dzierz taniego winka ;p) .. tak w gre wchodzi tylko wzmacniacz uzywany .. mam okolo 200-400 zl do wydania , czytalem duzo pozytywnych opinii o wzakach onkyo oraz sony .. i ku nim by sie sklanial .. ale nie ja tu jestem znawca icon_smile.gif .. moj pokoj to kolo 20 m^2 .. a co do kabli to jak na dlugosc max 2 m jeden to jakies 50 zl ogolnie icon_smile.gif co do pilota milo by bylo jakby byl ale nie jest to konieczna sprawa .. bo mozna czasami ruszyc poopsko icon_smile.gif dziekuje za pomoc Grzesiek K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w maksymalnej kwocie 400zł może się zmieścić i wzmacniacz ONKYO jak w linkach od Stanisławy, do tego prosty firmowy CD można znaleźć już za 50zł, a z kabli za 50zł kupisz dwa razy 2 do3 metrów kabla takiego jak QED original czy Cable Talk. Mała długość kabla powoduje, że można na spokojnie znaleźć coś ciekawego na Allegro w cenie właśnie do 50zł.
Może w tej okolicy zakończy się aukcja RealCable BM250?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=347556762

Przykładowy CD SONY serii 4xx za 40zł Kup Teraz (bez pilota, ale za 10zł można kupić uniwersalny lub wyszukać używany oryginalny)
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=350968700
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak będziesz bardzo chciał pilota to nie kupuj wzmacniacza jeśli nie ma go w komplecie.Często wzmacniaczach które posiadają możliwość stereowania pilotem ,a sprzedawca pisze że go nie posiada.W tłumaczeniu znaczy sterowanie nie działa .Handlarz na pewno by pilota dokupił aby podnieść wartość sprzedawanego sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibic1
No nie wiem jak jest naprawde z tym sprzętem, sprzedawanym bez pilota - miałem już parę modeli bez pilotów i zawsze były OK. Oczywiście mogłem mieć szczęście, ale chyba nie jest tak źle z tymi "bezpilotowcami" icon_cool.gif
A wszystkie były sprawne i nic nie musiałem robić, by działały.
Więc wydaje mi się, że trudno zakładać, że czujnik IR jest uszkodzony w sprzęcie, sprzedawanym bez pilota.
A powodów braku pilota było kilka: bo trudno je było zdobyć (np. stary amplituner JVC), lub nie chciało się sprzedawcy (SONY - jest bardzo szeroka oferta oryginalnych, w rozsądnych cenach), lub drogo kosztowały.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...