Skocz do zawartości

Listwa i kabel zasilający.


Recommended Posts

Gość kubax
Witam.
Dzień dobry wszystkim po dłuższej przerwie.
Napiszę jak najprościej. Może niektórzy pamiętają mam Hegla CDP2A, Hegel-H80,Audio Physic Sitara25,
Chord Chameleon Vee3, Chord Odyssey 2. Wszystko jest ok. tylko sieciówka z marketu za 10 zł. Właściwie co chce poprawić ?
Może całokształt, kontrolę,zawsze może być lepiej. Cena do 2 tyś za listwę i kabel.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Ci się udało gdzieś kupić używaną listwę Fadel Art Hotline Plus, to byłoby super. Popatrz także na Ebayu, może trafisz?
Najtańszy super kabel zasilający, który testowałem, a był lepszy od innych w podobnej cenie a nawet droższych, to Furutech FP 314AGII.
Pamiętaj, że kable sieciowe lepsze są dłuższe. Czyli minimum 1,5 metra, lepiej 2 metry. To kabel uniwersalny.
Szukaj wersji ze złoconymi wtykami (cena do 400 zł za używane), jeśli ma być gładko i odrobinę ciepło. A rodowanych (cena do 600 zł za używane) jeśli mają być bardziej wyraziste.
Do źródła super jest też Neel N7ES Gold (cena do 400 zł za używane).
Mięsiście, trochę ciemniej ale ze świetną przestrzennością zagrają Oyaide GPX (ceny niestety powyżej 1100 zł).
Ale, ale, nie napisałeś do czego mają być te kable (wzmacniacz, źródło)?

Już widzę twarze zżymjących się na to antykablarzy, ale mam to pomiędzy tylnymi kieszeniami jeansów icon_twisted.gif

Najtańsze dobre listwy robi u nas Tomanek. Listwy niskoradiacyjne Supra. Niezłe także Xindak.
Fajny, naprawdę dobry filtr sieciowy robiła ESA. Model Silk (bez transformatora). Urządzenia te obsługiwały jeden z konkursów Chopinowskich.
Poza tym jest tak wiele marek i modeli, że można tak sobie pisać do rana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Moim zdaniem bardzo dobrym dla Ciebie rozwiązaniem będzie polski zestaw Gigawatt PF-1 MK2 z LC-1 MK3 (http://q21.pl/gigawatt-pf-1-mk2-lc-1-mk3.html). Nie będę Cię do niego przekonywał, gdyż tylko odsłuch w konkretnym, Twoim systemie jest w stanie ułatwić decyzję. Zapraszam do wypożyczenia takiego kompletu i przetestowanie w Twoim systemie, ryzykujesz tylko ewentualnym kosztem odesłania.
Zapraszam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze pamiętać, że kupując używane kable takich firm jak Furutech (podobnie wtyki-Oyade) łatwo kupić podróbkę.
Stąd pomysł z Gigawattem czy Enerrem nie jest zły-tym bardziej, że masz możliwość wypróbowania i zwrotu.

Nie mogę tylko zrozumieć skąd się bierze niechęć obu firm w aktualnie produkowanych (przynajmniej tych tańszych) modelach do stosowania wyłączników... Jak ktoś chce odłączyć zasilanie, to musi wyciągnąć przewód z gniazdka lub listwy.

A w przypadku Tomanka możesz wybrać model z DC-blokerem oraz w listwie kabel na stałe lub gniazdo sieciowe.Niezłe są też listwy BADA LB-5600 (Tomanek i Bada mają wyłączniki).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Gigawatta PF-1 i zamieniłem na lepszego Tomanka TAP-6. Tomanek ma filtrowane wszystkie gniazda osobno. Gigawatt miał jeden wspólny filtr. I Gigawatt był dwa razy droższy. Za marketing się płaci. A Tomanka możesz wypożyczyć od producenta bez kaucji. Co do kabli, to Enerr ma ciekawą konstrukcję. Sam robiłem coś w ten deseń i wyszły bardzo dobre. Może będę nie długo sprzedawał niektóre, bo za dużo już tego mam. Oczywiście chętnie wypożyczę, żeby można było przetestować przed ewentualnym zakupem. Sam też nie lubię kupować w ciemno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę testów i opinii na temat Tomanka, DC-Blokera i jego listwy, warto poczytać...

No to zastanów się ile gniazd potrzebujesz i np. zadzwoń do Pana Tomanka jakie ma dla Ciebie propozycje (i jeśli będziesz zaintetesowany to warto od razu wziąć listwę z DC-Blokerem) cenowe odnośnie listwy i kabli zasilających (wg mnie gniazdo jest bardziej uniwersalne niż kabel w listwie na stałe).
A co do podstawowych kabli GigaWatta, to podstawowy model 1 mk3 jest dużo lepszy od pierwszej wersji, lecz niestety 2-3 razy droższy (a od mk2 jakieś półtora).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony polecam listwy p. Tomanka. Używam dwóch, w tym jednak wykonana na moje zamówienie, wg mojej koncepcji. Ostatnio Tomanek jest "zarobiony", ale zazwyczaj odpowiada na maile. Można też zamówić poprzez allegro, za pośrednictwem firmy, która z nim współpracuje.
Co do Enerr Power Point R3-listwa zasilająca z przewodem zasilającym Enerr Blue R3 (20A), to tez dobry wybór. jednak zależy co chcesz osiągnąć. Mam jedną z pierwszych wersji listwy Enerr - z wyłącznikiem - jestem z niej zadowolony. Co do kabla Enerr Blue, to kabel ten może Ci nieznacznie wyeksponować wysokie tony. Jeśli chodzi o kabel Enerra to skłaniałbym się bardziej ku Enerr Violet. Niestety jest znacznie droższy.

A tak na marginesie, to w tym przedziale cenowym wszystkie wymienione wyżej kable i listwy są warte uwagi. Ja przykładowo do zasilania CD używam kabli Furutecha. Do wzmacniaczy z tańszych sieciówek warto też wypróbować kabla Groneberg.
Ma też rację F1angel, że można dużo i długo o tym pisać. Niestety najlepiej byłoby wypożyczyć kabel, czy tez listwę i sprawdzić w swoim systemie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...