Skocz do zawartości

Pianocraft 750 albo...?


pniewy

Recommended Posts

Witajcie!

Po opisie na audio.com.pl zdecydowałem się na zakup mini zestawu Yamahy MCR750. W pracy mam już Yamahę 330 i jako sprzęt do poczekalni dla klientów sprawuje się rewelacyjnie, przez kilka dni stał w salonie i robił swiętną konkurencję leciwemu panasonicowi. Szukam teraz czegoś do salonu - nie jestem audiofilem i nie będę bawił się w synchronizację systemów 5.1. Sprzęt ma robić jako radio 75% i 25% jako dźwięk z TV.

Salon ma około 30m2 i jest otwarty na mieszkanie.

Zakochałem się w 750 ze względu na wszechstronność (DVD!), opinie ma lepsze jak 330, więc czemu nie?

Czy jest dla tego sprzętu jakaś sensowna konkurencja?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć- nie wiem czy jest lepsza alternatywa,ale mogę napisac że miałem tą Yamahę i byłem naprawdę BARDZO zadowolony.
Co prawda grała u mnie na 22metrach ale już przy połowie skali było za głośno. Nie wiem czy w 30metrach otwartego salonu nie
będzie jednak za mało mocy.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofil ma raczej niewiele wspólnego z systemami 5.1. Na ogół woli lepiej grające stereo.

Nie wiem czego szukasz, ale wszechstronność jak piszesz (że np. odtwarza DVD) jest zazwyczaj wrogiem dobrej jakości dźwięku.
Jak to się mówi: "Coś, co jest do wszystkiego, jest na ogół do niczego" icon_biggrin.gif

Do 30 m2 taka miniwieża się nie za bardzo nadaje. I to nie ze względu na jakość (dość dobrą) ale na moc i wielkość kolumn (dobrych owszem, ale w mniejszym pomieszczeniu). moim zdaniem ten zestaw w takim pomieszczeniu "zginie" Zagra zbyt delikatnie, szczupło, choć może głośno. Ale subiektywnie równowaga tonalna przesunie się w górę.

Nie napisałeś jaki masz budżet na taki zestaw. Czy może być używany? Co polecam jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku.
Ale nawet jeśli musi być nowy, to powinien być to wzmacniacz plus tuner lub amplituner i kolumny podłogowe. Wcale nie najmniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zestaw ma być tymczasowy, to polecam zdecydowanie używany.
Dlatego, że będziesz miał lepszą jakość dźwięku a także jeśli dobrze poszukamy (a to może potrwać), możesz kupić elementy dość popularne, które za jakiś czas odsprzedasz, nie tracąc na tym wiele albo wręcz wcale.
Poza tym poszczególne elementy można z czasem, pojedynczo kupować lepsze.
Jaka wówczas radość z kolejnej poprawy dźwięku. Jak się fajnie na nowo odkrywa swoje ulubione płyty.

Ja też wlazłem ostatnio w pieluchy (dokładnie to mój syn a nie ja icon_wink.gif ), więc znam ten ból. Na szczęście mam już zestaw, który mi odpowiada. Ale wiadomo zawsze chciałoby się coś tam jeszcze poprawić a tu krucho z kasą. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...