Skocz do zawartości

Sporadyczne trzaski z głośnika


ToTameALand

Recommended Posts




Mam DVD podpięte do DACa - trzaski również w tym przypadku występują.

Z innym DACiem z resztą też.

W kolumnach i we wzmacniaczu w serwisie nie stwierdzono uszkodzeń.

Ale dałbym sobie rękę uciąć, że jakiś czas temu trzasków nie było. Chyba, że gdy zwróciłem na nie uwagę, zacząłem się skupiać na "wyławianiu" różnych zakłóceń.

Do Tomanka już pisałem ws. zasilacza, na szczęści mają odpowiedni model.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No to faktycznie dziwna sprawa z tymi trzaskami.
Myślę , że najlepiej byłoby , abyś swoje kolumny , dvd, wzmacniacz podłączył gdzieś u znajomego i sprawdził. Jeżeli wszystko byłoby ok to w takim razie coś z zasilaniem by musiało być, może elektryk by wtedy sprawdził czy nie ma w sieci jakiś problemów, albo inwestycja w jakąś porządną listwę z filtrem przeciwzakłóceniowym.

Tylko znowu dziwi mnie to , że wcześniej wszystko było ok ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zasilacz do Dac'a nie poprawi Ci problemu z tymi trzaskami to na pewno na plus powinny być wrażenia odsłuchowe.
Ja miałem przyjemność słyszeć jak gra CA dac magic 100 na standardowym zasilaczu i na zasilaczu Tomanka. Bez dwóch zdań dla mnie i dla znajomego była różnica na zdecydowany plus przy podłączeniu z Tomankiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem uzupełnię swój zestaw o zasilacz od Tomanka.

A moglibyście polecić jakąś listwę z filtrem przeciwzakłóceniowym w rozsądnej cenie?

Mam obecnie standardową do PC i z tego co mi wiadomo takowego filtra, wbrew temu co mi się wydawało wcześniej, nie posiada. O ile taki filtr jest przydatnym uzupełnieniem sytemu, oczywiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwę z filtrami antyzakłóceniowymi i/czy przepięciowymi zawsze warto mieć.
Ale jej słyszalna "wydajność" zależy od miejsca w którym mieszkasz.
Jeśli mieszkasz na wsi, niedaleko masz stację trafo a wokół raczej nie ma większych zakładów produkcyjnych, czy zbyt wiele komputerów, masz w gniazdku dość stabilny i czysty prąd a zastosowanie listwy może być mało zauważalne.
Co innego duże miasto, duże osiedle, mnogość zakładów produkcyjnych, biur, do tego mocno obciążona stacja transformatorowa. wówczas dość łatwo usłyszeć wpływ takiej listwy.

Ile możesz na nią wydać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z listw poniżej 100zł polecałem APC PL5B-DE, ale teraz są chyba trochę droższe i nie wiem, czy nie zostały zastąpione przez nowszy model.

Monster też jest wart zainteresowania (lub 8gniazdkowy APC PL8VT3).
Podoba mi się w APC także to, że masz zieloną diodę informującą o poprawności uziemienia w gniazdku elektrycznym. Drobiazg-ale cieszy icon_smile.gif

Można też przymierzyć się do Belkina...
A jeżeli jak wspomniałeś możesz wydać ok.400zł- to o 100zł więcej kosztuje listwa TAGA PF-1000 i jest to najtańsza listwa przeznaczona stricte do audio. Tym niemniej przy takim wydatku radziłbym raczej wypożyczyć taką listwę i sprawdzić u siebie czy pomogła-bo to już robi się konkretny wydatek...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...